Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1371
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: PLTelewizja2016 »

Świeża informacja - Łukasz Fabiański po 15 latach kończy karierę w reprezentacji Polski.
https://pzpn.pl/reprezentacje/reprezent ... y-czlowiek
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1371
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: PLTelewizja2016 »

Są już powołania na wrześniowe starcia w El. MŚ 2022 z Albanią, San Marino i Anglią:

Obrazek
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1371
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: PLTelewizja2016 »

Nowym prezesem PZPN - Cezary Kulesza, uzyskał 92 głosy delegatów podczas Walnego Zgromadzenia PZPN.
https://www.sport.pl/pilka/7,64946,2746 ... -pzpn.html
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1371
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: PLTelewizja2016 »

Przetasowania w kadrze przed wrześniowymi meczami, zgrupowanie opuszczają Dawid Kownacki, Kacper Kozłowski, Krzysztof Piątek, Sebastian Szymański (kontuzje), Mateusz Klich (koronawirus), w ich miejsce powołani zostali Jakub Kamiński i Kamil Piątkowski.

https://www.sport.pl/pilka/7,65037,2751 ... wanie.html
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1371
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: PLTelewizja2016 »

Pierwszy mecz Naszych po wakacjach, a zarazem 1-szy od prawie 2 lat na stadionie PGE Narodowym, z Albanią 🇦🇱 w ramach El. MŚ 2022, zakończył się wygraną 4:1 dla 🇵🇱 Nas 🇵🇱, brawo! :)

Bramki:
-Robert Lewandowski 🇵🇱 (12. minuta)
-Sokol Çikalleshi 🇦🇱 (25. minuta)
-Adam Buksa 🇵🇱 (44. minuta), gol w debucie w dorosłej reprezentacji ;)
-Grzegorz Krychowiak 🇵🇱 (54. minuta) z genialną asystą Lewego ;)
-Karol Linetty 🇵🇱 (89. minuta)

Eliminacje trwają dalej, w niedzielę, 05.09 o 20:45, wyjazdowo najłatwiejszy (obok Andory) rywal w grupie - San Marino 🇸🇲, spodziewamy się tu łatwej wygranej. ;)
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1371
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: PLTelewizja2016 »

Starcie wyjazdowe z San Marino 🇸🇲 zakończyło się oczywistym triumfem 🇵🇱 Polskim 🇵🇱 z wynikiem aż 7:1 dla Nas. :)

Bramki:
-Robert Lewandowski 🇵🇱 (4. i 21. minuta)
-Karol Świderski 🇵🇱 (16. minuta)
-Karol Linetty 🇵🇱 (44. minuta)
-Nicola Nanni 🇸🇲 (48. minuta)
-Adam Buksa 🇵🇱 (67., 90.+2 i 90.+4 minuta), hattrick już w 2. meczu w dorosłej reprezentacji ;)

Teraz powracamy do siebie, na Narodowy, gdzie zaczniemy serię replayów z dotychczasowymi rywalami w tych Eliminacjach, i to w mocnym stylu, gdyż gramy z wicemistrzami Europy, Anglią 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿, to już w środę, 08.09 o 20:45, będzie gorąco...
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1371
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: PLTelewizja2016 »

Starcie Naszych Orłów z wicemistrzami Europy, Anglikami 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 na Narodowym, bardzo konkretne starcie, z bardzo dobrą grą Naszych, zakończyło się remisem 1:1 i wlatuje ten 1 punkt z Anglią na nasze konto. :)

Bramki:
-Harry Kane 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (72. minuta)
-Damian Szymański 🇵🇱 (90.+2 minuta)

Powrót Elminacji za miesiąc, kiedy to, też na Narodowym, raz jeszcze podejmiemy San Marino 🇸🇲, to w sobotę, 09.10 o 20:45.
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
alexandrakirlin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 13 wrz 2021, 13:59
Lokalizacja: Starachowice

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: alexandrakirlin »

Jakoś nie interesuje mnie piłka nożna.
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1371
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: PLTelewizja2016 »

Co innego mnie i nie tylko mnie. ;)
Dzięki dobrym meczom w ostatnich meczach El. MŚ Polska awansuje z 27. na 24. miejsce w Rankingu FIFA.
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... ans-polski
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1371
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: PLTelewizja2016 »

Powołania na starcia z San Marino i Albanią w ramach El. MŚ 2022 w październiku:

Obrazek
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1371
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: PLTelewizja2016 »

Powtórne starcie z San Marino 🇸🇲, tym razem u siebie, a zarazem pożegnanie Łukasza Fabiańskiego z reprezentacją, naturalnie, z wygraną dla Nas, 5:0. :)
-Karol Świderski 🇵🇱 (10. minuta)
-Cristian Brolli 🇸🇲 - samobój, a więc bramka dla 🇵🇱 (20. minuta)
-Tomasz Kędziora 🇵🇱 (50. minuta), 1-szy gol w dorosłej reprezentacji ;)
-Adam Buksa 🇵🇱 (84. minuta)
-Krzysztof Piątek 🇵🇱 (90.+1 minuta)

Teraz ruszamy do Tirany, gdzie rozegramy starcie z Albanią 🇦🇱 we wtorek, 12.10 o 20:45.
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 29378
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: melona »

Od siebie dodam, że nasz jutrzejszy rywal wygrał ostatni mecz z Węgrami 1:0, pokonując ich już drugi raz w tych eliminacjach i utrzymali w tabeli punkt przewagi nad biało-czerwonymi. Ale jakoś nie spodziewam się, że w Tiranie przegramy. Zwłaszcza że od pierwszej minuty powinni zagrać Szczęsny, Krychowiak, Zieliński czy Glik, którzy nie grali w ostatniej potyczce z San Marino.
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1371
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: PLTelewizja2016 »

Wyjazdowy mecz Naszych z Albanią 🇦🇱 zakończył się Naszą wygraną 1:0 po golu Karola Świderskiego 🇵🇱 w 77. minucie. :)

Chwilę po golu Karola ze strony Albańskiej widowni poleciały butelki w stronę Naszych piłkarzy, przez co mecz został przerwany przez sędziego. Nie wiadomo było, jak się dalej potoczą losy meczu, ale kiedy sytuacja na trybunach się uspokoiła, spotkanie zostało ostatecznie wznowione po nieco ponad 20 minutach przerwy i już do końca spotkanie przebiegło spokojnie.

Ciąg dalszy El. MŚ w listopadzie, przedostatni mecz w grupie I dla Nas to starcie wyjazdowe z Andorą 🇦🇩 w piątek, 12.11 o 20:45.

Obecna tabela grupy I:
-Anglia - 20 pkt; 6W, 2R, 24:3
-Polska - 17 pkt; 5W, 2R, 1P, 25:8
-Albania - 15 pkt; 5W, 3P, 11:7
-Węgry - 11 pkt; 3W, 2R, 3P, 13:12
-Andora - 6 pkt; 2W, 6P, 7:19
-San Marino - 0 pkt; 8P, 1:32
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: Maciek_POZ »

Albania - Polska 0:1. Najważniejszy krok wykonany!

Już przed meczem zapowiadało się że atmosfera będzie gorąca, a stadion w Tiranie wypełnił się po brzegi. Zarówno nasi kibice, jak i rywala czuli ciężar tego meczu. Ewentualny zwycięzca miał znacznie ułatwioną drogę do zajęcia drugiego miejsca i udziału w barażu do finałów mistrzostw świata 2022 w Katarze.
Początek meczu był nieco chaotyczny, zresztą na początku drugiej połowy było podobnie i gospodarze zyskiwali przewagę, ale było to chwilowe, bo jednak to Polacy kontrolowali mecz, w zasadzie nie pozwolili na wiele Albańczykom. Groźniejsze akcje pojawiły się dopiero pod koniec, ale wtedy sytuacja była już korzystniejsza, bo od 77 minuty prowadziliśmy 0:1 po golu Karola Świderskiego i świetnym dograniu Mateusza Klicha. Warto dodać, że obu piłkarzy trener Paulo Sousa wprowadził w drugiej połowie! O ile w pierwszym meczu na Stadionie Narodowym nie było gry, ale był wynik, o tyle w tym meczu trudno odmówić naszym zaangażowania i ofiarności w grze, choć nie był to mecz efektownych akcji i parad bramkarskich, jednak najważniejsze jest to, że dla naszej reprezentacji zakończył się trzema punktami. Niemal bezbłędnie grali Glik i Bednarek, szarpał Tymoteusz Puchacz, wreszcie na niezłym poziomie w kadrze zagrali Krychowiak i Zieliński, swoje próbował robić Lewandowski, choć był pieczołowicie pilnowany, a zmiennicy nie pogarszali jakości.
Niestety nie popisali się albańscy kibice, którzy o ile przez większość meczu bardzo żywiołowo dopingowali, o tyle po golu niepotrzebnie rzucali butelkami, co poskutkowało tym, że piłkarze musieli zejść do szatni, a spotkanie wznowiono po kilkunastu minutach. W równoległym meczu Węgrzy zremisowali z Anglią 1:1 co oznacza że w kolejnej kolejce Wyspiarze z pewnością nie odpuszczą naszym rywalom. Polacy z kolei zagrają z Andorą no i cóż, trzeba zrobić swoje.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5085
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej

Post autor: maxxx »

Cholera, co ze mna jest nie tak?Pewnie to oznaka spadku patriotyzmu, ale jakoś nie kreca mnie mecze naszej kadry. Takie to mocno bezfinezyjne.Obawiam się, że ta Albania to taki full poziom, który jeszcze przeskakujemy.Kazdy rywal ząbek lepszy sprawiac bedzie ogromny problem.Tak, wiem z Anglią był remis.Ok.Ale Węgrzy też zremisowali i to na Wembley.Coś z tego wynika?Pewnie tyle, że gdyby Anglicy musieli, to by wygrali.No, ale mimo wszystko życze kadrze awansu, by inni ciut bardziej zaangażowali mogli znów przeżyć radość z awansu(tym razem) do katarskiego mundialejro. :lol2: :lol2:

I pamiętajcie:nie ma już słabych drużyn :-)
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość