TOK FM - pierwsze polskie radio informacyjne

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

TOK FM - pierwsze polskie radio informacyjne

Post autor: corner »

Tak sobie wÂłaÂśnie sÂłucham tej stacji i dochodzĂŞ do wniosku, Âże to bardzo interesujÂąca stacja... Dotychczas wysÂłuchaÂłem tylko kilku audycji, ale wydaje mi siĂŞ, Âże ich poziom jest wysoki i sÂą interesujÂące, ale:
1.) DÂżingle sÂą tragiczne - odstraszajÂą mnie nieco od sÂłuchania. SÂą dÂługie i nudne, zbyt spokojne jak na radio informacyjne. CzĂŞsto wydaje mi siĂŞ, Âże zaczyna siĂŞ jakiÂś utwĂłr muzyczny, a to tylko gÂłupi dÂżingiel... Fajny sygnaÂł ma za to Raport/Raport specjalny, moÂże jeszcze jakieÂś audycje, ktĂłrych nie sÂłyszaÂłem.
2.) Zbyt sztywna ramówka w trakcie wa¿nych wydarzeù - Raport Specjalny w dniu wypadku w kopalni skoùczy³ siê równo o pó³nocy - czyli w œrodku wydarzeù.
A co wy sÂądzicie?
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Wczoraj w TOK FM przeprowadzono pierwsz¹ debatê przedwyborcz¹ z udzia³em by³ych cz³onków KRRiTv, by³ych cz³onków Rady Nadzorczej TVP i v-ce ministra kultury. G³ównym tematem rozmowy by³y media publiczne. Rozmawiano m.in. o tym, co stanie siê jeœli LiD zniesie abonament radiowo-telewizyjny. Kolejne debaty bêd¹ odbywa³y siê przez kolejne trzy tygodnie w paœmie wieczornym. Tak¿e w "Popo³udniu" znalaz³y siê specjalne bloki poœwiêcone paŸdziernikowym wyborom.

Jakiœ czas temu w TOK FM pojawi³ "radioturniej" "Brak mi s³ów". Polega on na tym, ¿e z wypowiedzi znanych polityków usuniêto s³owo, czasem kilka s³ów zastêpuj¹c je charakterystycznym "piii". S³uchacze dzwoni¹ i próbuj¹ odgadn¹Ì jaki wyraz zosta³ usuniêty, a nagradzani s¹ licznymi nagrodami. Konkurs bardzo polubi³ Tomasz Lis, bo dzwoni³ ju¿ do kilku wydaù. :D Program jest nadawany w poniedzia³ki miêdzy 22., a pó³noc¹, a czasem tak¿e w inne dni tygodnia.

Jeœli komuœ znudzi³ siê ju¿ "Szymon Majewski Show" czy "Kuba Wojewódzki" to polecam audycjê "Woobie Doobie", która nadawana jest w ka¿d¹ niedzielê od 21 do 23. Program jest œwietny, przeœmiewczy - po prostu super. Du¿o ró¿norakich przeróbek (jak w "SMS"), a czasem s¹ równie¿ zapraszani goœcie (w ostatnim czasie by³a tam Kazimiera Szczuka i detektyw Rutkowski). Naprawdê œwietna audycja - jedyna taka w Polsce.

O TOK FM mo¿na pisaÌ baardzo du¿o, bo to radio, w którym ci¹gle coœ siê dzieje - mnóstwo programów o bardzo ró¿nej tematyce, wiele gwiazd i znanych dziennikarzy. A s³uchalnoœÌ roœnie w bardzo szybkim tempie.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Ja sÂłucham tego radia w godzinach od 8:00 do 15:00, wiĂŞc nie wiem, co tam jest wieczorem, ale nie podoba mi siĂŞ codzienne pranie mĂłzgu w wykonaniu pani Anny Laszuk w komentarzach Radia TOK FM. Nie znoszĂŞ jej. :D A Kuba Janiszewski w swoim blogu fajny jest przez pierwsze 20 minut, jak robi przeglÂąd prasy. :D MoÂżna siĂŞ teÂż wkurzyĂŚ sÂłuchajÂąc EKG, bo w tym radiu wszyscy wiedzÂą, co zrobiĂŚ, Âżeby byÂło dobrze, a nikt tego nie robi. :D

Najlepsze sÂą piÂątkowe poranki. Za ÂŻakowskim nie przepadam, ale za jednym z jego goÂści - bardzo. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

TOK FM, podobnie jak TVN24, zdecydowa³o siê na emitowanie "Poranków" tak¿e w weekend. Do tej pory w ka¿d¹ sobotê i niedzielê na antenie stacji miêdzy godzin¹ 8., a 11. by³ program przypominaj¹cy swoim charakterem "DDTVN". Od wczoraj od 7.00 do 9.00 emitowany jest "Poranek" Radia TOK FM, który ró¿ni siê nieco od wydaù tygodniowych. Nie prowadzi go ju¿ przedstawiciel innego medium, tylko Kamil D¹browa, który jest zwi¹zany z TOK FM od kilku miesiêcy. Przyznam, ¿e to zmiana na plus, brakowa³o mi w weekednowe poranki programu trochê bardziej pasuj¹cego do radia informacyjnego, ni¿ "paplaniny" jaka by³a "Gadaniu na œniadanie". Jedyn¹ rzecz¹, któr¹ bym zmieni³ to prowadz¹cy - D¹browa móg³by prowadziÌ jedynie niedzielne wydania programu.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Dzisiaj w TOK FM "Poranek..." byÂł dÂłuÂższy niÂż zwykle i prowadziÂł go Tomasz Lis. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Nocturne

Post autor: Nocturne »

Najlepszym programem jest PIWO :D dzisiaj 13.20-15.40 (program informacyjny wesoÂły opiniotwĂłrczy) :P
Prowadzi go MikoÂłaj Lizut - spoko koleÂś. CzĂŞsto go zapraszajÂą do TVN24.
PopoÂłudniaradia tok fm od 16-ej teÂż warto sÂłuchaĂŚ.

Mi siê akurat d¿ingle podobaj¹. Razi jednak trochê strona muzyczna, bo niby radio informacyjne ale trochê dobrej muzyki by siê nale¿a³o. Muzyka jest tyle, ¿e niezbyt dobra. G³ównie instrumentalne smêty, a jak jakiœ przebój starszy to zwykle cover. Wiêc zwykle gdy puszczaj¹ muzê, to siê prze³¹czam na CD :?
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TOK FM - pierwsze polskie radio informacyjne

Post autor: pop »

Podobno na dzisiejszej maturze był tekst Igora Janke, to prawda :D ?
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TOK FM - pierwsze polskie radio informacyjne

Post autor: r_r16 »

pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TOK FM - pierwsze polskie radio informacyjne

Post autor: pop »

Dziś w TOK FM audycję "Zbliżenie" prowadzi... Ewa Kopacz. :uhh:
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
TVN24maniak
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 10:05

Re: TOK FM - pierwsze polskie radio informacyjne

Post autor: TVN24maniak »

'Ten je*aka Buzek' - te niewybredne słowa na temat Jerzego Buzka, kandydata na fotel przewodniczącego PE, mogli w piątkowy ranek usłyszeć słuchacze radia TOK FM.

Wypowiedział je publicysta "Polityki" Wiesław Władyka, nie wiedząc, że mikrofony są jeszcze włączone i że rozmowa jest na antenie. Po kilku sekundach ciszy audycję wznowił prowadzący program Jacek Żakowski.

Nadawca zareagował sprawnie, wrzucony na strony internetowe zapis programu został pozbawiony niefortunnej wypowiedzi.
http://www.sendspace.pl/file/0a4ec04cbe622c542222a39. Moje radio internetowe. Zapraszam serdecznie codziennie od 18 do 20
esje
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 15:11

Re: TOK FM - pierwsze polskie radio informacyjne

Post autor: esje »

Dobra stacja, słucham niemal codziennie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Jutrzejszy Poranek po raz ostatni poprowadzi Kolenda-Zaleska.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TOK FM - pierwsze polskie radio informacyjne

Post autor: lukaszbialas »

Ewa Wanat po 9 latach pracy podjęła decyzję o rozstaniu z Radiem TOK FM. Na stanowisku redaktor naczelnej Wanat zastąpi Kamila Ceran, która w latach 1991-2007 pracowała w Grupie Eurozet. Była współtwórczynią sukcesów Radia Zet. Pracowała jako korespondent zagraniczny i wydawca. Od 2001 była Dyrektorem Informacji Radia ZET, a od 2007 Dyrektorem Informacji Grupy Eurozet:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... OK_FM.html
Ciekawe, czy na antenie TOK FM zostanie audycja Kochaj się długo i zdrowo. Dwa tygodnie temu program z Andrzejem Depko prowadziła Karolina Głowacka, być może zostanie stałą współprowadzącą tej kultowej audycji, której pierwszym gospodarzem był związany teraz z Radiem ZET Marcin Wojciechowski.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TOK FM - pierwsze polskie radio informacyjne

Post autor: lukaszbialas »

Od 1 maja 2013 roku Ewa Wanat obejmie stanowisko dyrektora programu - redaktor naczelnej Polskiego Radia RDC. Natomiast nowym szefem redakcji publicystyki będzie Grzegorz Chlasta:
http://media2.pl/media/102295-Ewa-Wanat ... w-RDC.html
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Radio, zwłaszcza takie jak TOK FM, tworzą ludzie. Kiedyś to był absolutny majstersztyk - rano Anna Laszuk, po południu Grzegorz Chlasta, a wieczorem Kamil Dąbrowa. Tego się po prostu chciało słuchać. A teraz gdzieś się ten klimat rozmył. Następcy się niewystarczająco spisują - brakuje radiowych osobowości, a i tematy stały się bardziej jałowe. Taki trochę TVN24 powstał. I przestało mnie to interesować, no może poza porannym EKG Tadeusza Mosza.

Czekam na odmienione Radio dla Ciebie z Wanat i Chlastą. W nich nadzieja.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości