Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: Maciek_POZ »

Oglądałem mecz Islandii z Nigerią i niestety jestem zniesmaczony. O ile pierwsza połowa dawała jakieś nadzieje (kibicowałem Islandczykom) to niestety w drugiej było już źle. Nigeria pomogła Argentynie i raczej oni z grupy wyjdą razem z Chorwatami, choć moim zdaniem Albicelestes po tych dwóch meczach po prostu nie zasługują...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 29530
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: melona »

Cóż powiedzieć, Super Orły z Argentyną faworytem nie są ale remis najpewniej da im awans do 1/8 finału. W ostatnim z dzisiejszych meczów, zakończonym przed chwilą Szwajcarzy wygrali z Serbią 2:1 i w grupie E jest arcyciekawa sytuacja, po 4 punkty mają Brazylijczycy i Helweci, podczas gdy Serbowie mają trzy. Jutro obrońcy tytułu Niemcy zagrają ze Szwecją i nie mogą przegrać, jeśli marzą o pozostaniu w turnieju.
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1376
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: PLTelewizja2016 »

I nie przegrali, choć dopiero w ostatniej chwili (doliczony czas) uratował ich Toni Kroos. 2-1.
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4466
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: Meteor »

To zdecydowanie najbardziej wyrównana grupa. Teraz jak Niemcy wygrają z Koreą (co wydaje się pewne) i Szwecja pokona Meksyk, to będą 3 drużyny z sześcioma punktami i o awansie zadecyduje różnica bramek.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: Maciek_POZ »

O Niemcach mogę powiedzieć tylko jedno - mieli wczoraj fuksa. Uciekli spod topora, jak... Polacy w meczu z Armenią po bramce w ostatniej akcji meczu - można powiedzieć że wygrali po ułańskim zrywie rozpaczy. Szwedzi przede wszystkim skupili się na grze z kontry, ale sił im nie starczyło i w drugiej połowie już próbowali raczej stawiać autobus, choć... mecz mógłby się potoczyć inaczej, gdyby Szymon Marciniak podyktował jednak jedenastkę za faul Boatenga na Bergu. Nasi zachodni sąsiedzi przez długi czas bili głową w mur, obijali słupki, ale generalnie byli mało skuteczni. Niespodzianka wisiała w powietrzu, ale ostatecznie skończyło się na 2:1 i Niemcy zachowali szansę na wyjście z grupy. Jak dla mnie dziś wieczorem też może być taki dreszczowiec, byle z happy endem dla naszych :D

W grupie G Korea Płd. ma raczej małe szanse na wyjście z grupy, bo po meczu z Meksykiem, który był generalnie polowaniem na kości to trudno mi jej grę zachwalać i nie zmienia tego nawet efektowny gol Sona z ostatnich minut wspomnianego meczu. Dziś prawdopodobnie odpadnie Panama, której poprzedni mecz oglądałem i też nie zachwycili, a dla Anglii ten mecz powinien być formalnością. Co wiemy na ten moment? Pewne gry w dalszej fazie są: Rosja, Urugwaj, Francja, Chorwacja, Meksyk, Belgia. Do domu po trzech meczach pojadą: Arabia Saudyjska, Egipt, Peru, Kostaryka, Tunezja, Maroko. Pozostałe 20 drużyn czeka na rozstrzygnięcia. Warto zauważyć, że w grze pozostają jeszcze wszystkie europejskie zespoły i... oby tak zostało :)
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1376
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: PLTelewizja2016 »

I na koniec meczu Japonia - Senegal (nasza grupa) remis 2-2.
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 29530
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: melona »

Polska poza mundialem i Polacy przegrali w swoim drugim meczu z Kolumbią 0:3 i tym samym Polska jest pierwszą europejską drużyną, która odpadnie z mundialu po fazie grupowej. Pozostanie mecz o honor z Japonią, moim zdaniem szef PZPN Zbigniew Boniek nie powinien mieć litości dla Adama Nawałki i natychmiast go zwolnić z funkcji selekcjonera. Jest już w mojej opinii kilku potencjalnych kandydatów na nowego selekcjonera, nawet ci z zagranicy jak m.in. Dick Advocaat, Fabio Capello czy nawet Laurent Blanc. Gra Kolumbijczyków w drugiej połowie zwłaszcza moim zdaniem przypominała w znacznym stopniu grę tego samego zespołu na mundialu 4 lata temu w Brazylii.
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1376
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: PLTelewizja2016 »

A więc znowu niestety powtarza się scenariusz:
-Mecz otwarcia
-Mecz o wszystko
-Mecz o honor
Naprawdę tragiczny mecz, szkoda gadać...
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1376
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: PLTelewizja2016 »

Jeszcze okładka Faktu:

Obrazek

A oto, co będzie jutro, też w Fakcie:

Obrazek

Źródło drugiej okładki: https://twitter.com/MikolajWojcik/statu ... 1068608512

EDIT z 23:03
Jeszcze okładka jutrzejszego Przeglądu Sportowego:

Obrazek

Źródło: https://twitter.com/Polsport/status/1010988718814105603
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: Maciek_POZ »

Niestety, czarna seria na mundialu dalej trwa i kolejne pokolenie napisało wstydliwy rozdział do tej powieści. O ile początek meczu z Kolumbią był obiecujący i dawał jakieś nadzieje po meczu z Senegalem, to nadzieje prysły w zasadzie już po pierwszym golu. Cały czas zastanawiałem się, co jest nie tak, bo przecież mamy najlepsze pokolenie piłkarzy od dwóch dekad, ze światowej klasy zawodnikiem, jakim jest Robert Lewandowski (w to raczej nikt nie wątpi). Gdzie zatem popełniany jest błąd? Czy tkwi w przygotowaniu fizycznym (np. przetrenowaniu) czy mentalnym (panom piłkarzom zwyczajnie się nie chce - co poniekąd może być nawet zrozumiałe, bo każdy poważną kasę robi w swoich macierzystych klubach, a nie na występach w kadrze)? Czuję, że nie tacy jak ja będą długo szukać odpowiedzi na to pytanie. Dlaczego Lewandowski, Milik czy Zieliński potrafią się spinać w rozgrywkach klubowych, a w kadrze jak jest widzieliśmy? Trudno pewnych rzeczy wymagać od Krychowiaka, czy Grosickiego skoro prawie w ogóle w macierzystych klubach nie grają, co nie zmienia faktu, że po prostu jeśli umiejętności nie starcza (z różnych powodów) to chociaż zaangażowanie powinno być. Ciężar próbowali brać na siebie młodzi, ale co wielkiego można zrobić, gdy naprzeciwko doświadczonego Jamesa czy Cuardado stali Bereszyński i Bednarek z kilkoma występami w kadrze? Wszyscy wiedzieli że było to ryzyko, z tym że o ile młodych można jeszcze usprawiedliwiać, o tyle nie można tego robić w stosunku do dobiegających trzydziestki uznanych piłkarzy! Niestety, staliśmy się pierwszą europejską drużyną, która ma zapewniony po trzech meczach wyjazd do domu. Co gorsza, po naszej grze nic nie pozostanie. O ile niektórzy upominali się za Marokiem czy Peru, o tyle za nami pewnie nie upomni się nikt, bo zarówno w ofensywie, jak i w defensywie pozostawiliśmy wiele do życzenia. Co będzie dalej, nie wiadomo, choć z pewnością trzeba będzie zmodyfikować taktykę i szukać ludzi odważnych, umiejących kreować grę (tu kamyk w kierunku pomocników). Pozostaje tylko zaśpiewać, że "już za cztery lata itd...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4466
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: Meteor »

Te mistrzostwa miały zweryfikować rzeczywistą siłę naszej reprezentacji i ją zweryfikowały. Kolumbia zaprezentowała grę o 2 poziomy wyższą od naszej i myślę że może dużo na tych mistrzostwach osiągnąć. Nie ma sensu wyliczać co poszło źle, bo nic nie zadziałało dobrze, sił wystarczyło na 15 minut, Cuadrado robił co chciał bez większego oporu ze strony naszych reprezentantów i kolejne stracone bramki były tylko kwestią czasu.
Taki jest niestety stan polskiej piłki i nie będę nawet udawał zaskoczenia takim obrotem sprawy. Oczywiście gdzieś tam po cichu liczyłem na wyjście z grupy i dalej uważam że tak grający Senegal był do ogrania, a wtedy wszystko by zależało od meczu z Japonią.

https://fakty.tvn24.pl/r/brytyjczycy-si ... 48586.html
Podczas eliminacji Polska przegrała zaledwie jeden mecz i przed tym turniejem można się było spodziewać, że powalczy co najmniej o wyjście z grupy" - zastawiają się dziennikarze "Independent". Innego zdania są dziennikarze amerykańskiej stacji ESPN. Ich zdaniem "niewiele drużyn było tak przereklamowanych przed Mistrzostwami Świata jak polska reprezentacja".

Dziennikarze ESPN mają rację. Od zakończenia EURO 2016 gra naszych wyglądała przeciętnie. W eliminacjach traciliśmy dużo bramek ze znacznie niżej notowanymi rywalami, ledwie 2 mecze zagraliśmy na zero z tyłu, kilka razy zdarzyły się długie przestoje w grze w trakcie których trwoniliśmy wypracowaną wcześniej przewagę. Czas zrobił swoje - Błaszczykowski i Piszczek najlepsze lata gry mają prawdopodobnie już za sobą, Krychowiak z kluczowego zawodnika liczącej się w walce o europejskie puchary Sevilli FC stał się przeciętnym graczem spadkowicza z Premier League. Do tego wszyskiego dołączyły się kontuzje, a zastępców i następców nie widać. Słyszałem już głosy krytyki pod adresem selekcjonera, że niepotrzebnie brał Błaszczykowskiego czy Glika, ale kogo miał wziąć, "orłów" z naszej Ekstraklasy, który dostają łomot z Astaną?

Mimo wszystko szkoda, MŚ są co 4 lata. Inaczej się ogląda odpadające po kolei kluby w eliminacjach europejskich pucharów, a inaczej odpadnięcie w takim stylu z imprezy, której następna edycja odbędzie się dopiero w 2022 roku. Pozostaje oglądać innych.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: Maciek_POZ »

Co do selekcjonera to można mieć pewne zarzuty - po pierwsze, za bardzo zaufał niektórym zawodnikom, co zemściło się w meczu z Senegalem, z kolei gdy próbował zacząć coś zmieniać, było po prostu za mało czasu żeby nakreślić nowe schematy gry. Wielu ekspertów mówiło, że o ile zmiany personalne po meczu otwarcia były konieczne, to zmiana ustawienia była już bardziej dyskusyjna. Było wyraźnie widać, że niektórzy (Piszczek czy Rybus) nie bardzo wiedzieli jak się zachować, co nie wystawia trenerowi dobrego świadectwa.
Wiadomo, każdy szanujący się kibic docenia zasługi Adama Nawałki na przestrzeni ostatnich lat (dwa awanse do fazy finałowej, udane Euro 2016 we Francji), co nie oznacza, że jest on postacią nieomylną. Półboga próbują w Polsce zrobić z kogoś innego, ale to historia na zupełnie inną opowieść. Co dalej? Na pewnych pozycjach mamy spokój na lata (bramkarze), Kamil Glik pewnie jeszcze trochę pogra, podobnie jak Lewandowski, poza tym oni mają godnych następców. Jeżeli Bednarek i Kownacki, którzy na tym mundialu zebrali "frycowe" będą się rozwijać to nie będzie źle. Krychowiaka być może zastąpi Góralski. Niestety na skrzydłach szykuje się dramat - o Błaszczykowskim i Piszczku pisał przedmówca, na Rybusa za bardzo nie ma pomysłu.

Za nami pierwsze rozstrzygnięcia. W grupie A Urugwaj gładko wygrał z Rosją 3:0, a Arabia Saudyjska w meczu o honor pokonała Egipt 2:1. Ciekawe rzeczy działy się w grupie B, gdzie Hiszpania przegrywała 1:2 z Marokiem, ale osatecznie zremisowała, z kolei Portugalia niemiłosiernie męczyła się z ambitnymi Irańczykami, tam również skończyło się remisem, ale 1:1. W tym ostatnim meczu swoistego "kolorytu" dodawał paragwajski sędzia, którego parę razy uratował VAR, chociaż mógł też wyrzucić z boiska samego Christiano, ale pobłażliwie dał mu tylko "żółtko". Szkoda mi walecznych Persów, którzy tak jak my wracają do domu, gdyby jednak nasi odpadli w takim stylu, to wielu kibiców nie miałoby pretensji.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1376
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: PLTelewizja2016 »

I w 1/8 finału w sobotę o 20:00 w Soczi Urugwaj zagra z Portugalią, a w niedzielę o 16:00 w Moskwie Hiszpania z Rosją.

A w grupie C sytuacja wygląda tak:
-bezbramkowy remis w meczu Francja - Dania i oba te zespoły zagrają w 1/8 finału (odpowiednio 7 punktów i 5 punktów)
-w meczu Australia - Peru 0-2, ale oba te zespoły odpadają (odpowiednio 1 punkt i 3 punkty)
I w grupie D:
-w meczu Nigeria - Argentyna 1-2, ten sam wynik w meczu Islandia - Chorwacja
-opdadają Nigeria i Islandia (odpowiednio 3 punkty i 1 punkt)
-awansują Chorwacja i Argentyna (odpowiednio 9 punktów i 4 punkty)

A więc w sobotę o 16:00 w Kazaniu mecz Francja - Argentyna, a w niedzielę o 20:00 w Niżnym Nowogrodzie mecz Chorwacja - Dania.
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1376
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: PLTelewizja2016 »

No a dzisiaj w grupie F w meczu Meksyk - Szwecja 0-3, a w meczu Korea Południowa - Niemcy 2-0 :!:
I jest już wszystko jasne:
-awansują Szwecja i Meksyk (obie drużyny po 6 punktów)
-opdadają Korea Południowa i Niemcy :!: :!: :!: (1-szy raz w historii) (obie drużyny po 3 punkty)
Szwecja zagra w przyszły wtorek o 16:00 w Sankt Petersburgu z 2 zespołem grupy E, a Meksyk o tej samej porze dzień wcześniej w Samarze ze zwycięzcą grupy E.
Czyli odpadają dokładnie Ci Niemcy, który wygrali 4 lata temu mundial, miażdżąc Brazylię 7-1. :lol:
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
WojtekPL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1010
Rejestracja: wtorek 03 paź 2017, 16:43

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: WojtekPL »

To odpadnięcie Niemców po fazie grupowej jest sensacją dużej wagi, drugi gol został zawalony w komiczny sposób :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości