Kanały tematyczne TVP

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

MACIEK23
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 24 maja 2006, 17:27

Post autor: MACIEK23 »

no tak tylko po co przenosiÌ i si³¹ rzeczy skracaÌ pasma lokalne..
p.s. ale siĂŞ w tym temacie oÂżywiÂło.. 8)
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

A kto mĂłwi Âże trzeba skrĂłciĂŚ czas tych programĂłw :?:

Po pierwsze. NiektĂłre redakcje lokalne juÂż majÂą problem z wypeÂłnieniem ramĂłwki.
Po drugie. Jeœli Wildstein ma jaja to móg³by za¿¹daÌ tego by te programy przenieœÌ do TVP2 w ich normalnym wymiarze godzin.
Po trzecie. MyÂślĂŞ Âże wpadÂłem na dobry pomysÂł :D
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
MACIEK23
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 24 maja 2006, 17:27

Post autor: MACIEK23 »

po czwarte. Nie!
Po pi¹te od 13 lat wiêkszoœÌ ludzi identyfikuje kana³ regionalny z cyfr¹ 3 (przy najmniej w tvp3 gdaùsk w logu by³o TVG ale w czo³ówkach propozycje "trójki" itp. ju¿ od 1994 roku)
po szĂłste. Po co to robiĂŚ?
po siĂłdme. kiedyÂś oÂśrodki nadawaÂły samodzielnie i nie miaÂły problemĂłw. moÂże nie byÂła to emisja caÂłodobowa ale i tak sobie radziÂły. rozumiem Âże niektĂłre nowe oÂśrodki (np. Kielce) nie majÂą takich ÂśrodkĂłw finansowych i technicznych na wypeÂłnienie caÂłej ramĂłwki ale czy to oznacza Âże duÂże oÂśrodki majÂą przestaĂŚ prowadziĂŚ wÂłasnÂą emisjĂŞ :nie:
Ostatnio zmieniony środa 12 lip 2006, 12:58 przez MACIEK23, łącznie zmieniany 1 raz.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

salladyn pisze:Od pewnego czasu i tak regionalne serwisy informacyjne sÂą tam juÂż nadawane a dziĂŞki temu Âże TVP2 ma lepszy zasiĂŞg to informacje z regionu mogÂłoby oglÂądaĂŚ wiĂŞcej osĂłb.
To juÂż jest dÂługo. :D Gdy zmieniali to nadawali w DwĂłjce "Telewizyjny Kurier Mazowiecki", a w tym samym czasie na TrĂłjce byÂł "Telewizyjny Kurier Warszawski" potem znĂłw byÂła zmiania i aÂż do dziÂś jest na obu stacjach jednoczeÂśnie TKW i TKM. :roll:
salladyn pisze:Po pierwsze. NiektĂłre redakcje lokalne juÂż majÂą problem z wypeÂłnieniem ramĂłwki.
No w³aœnie :) kiedys na TVP 3 Warszawa (nie wiem jak jest teraz) dawali powtórki pierwszych odcinków... "Klanu". :shock: I nie raz zdarza³o sie, ¿e by³y ró¿ne filmy. :roll: I to chyba na wszystkich TVP3. :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
MACIEK23
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 24 maja 2006, 17:27

Post autor: MACIEK23 »

moÂże... nie wiem nie mam dostĂŞpu do tvp3 warszawa
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

:devil: PomysÂł na 6 kanaÂł tematyczny TVP:
Press pisze:TVP Nauka – to kolejny pomysÂł na kanaÂł tematyczny, ktĂłrego uruchomienie zapowiada prezes TVP BronisÂław Wildstein. ByÂłby to szĂłsty tego typu projekt telewizji publicznej.
No ciekawe czy powstan¹ wszystkie te planowane i zapowiadane stacje. :roll: Uruchomili jeden kana³ tematyczny, a ju¿ myœl¹ o... szóstym. :lol: PóŸniej siê oka¿e, ¿e to takie niewypa³y jak TVP Kultura, które ch³on¹ pare milionów rocznie na pare tysiêcy widzów przy ma³ym zasiêgu. :roll: Jeszcze jak podaj¹ co maj¹ emitowaÌ to ju¿ w ogóle. :neutral:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

A wg moich informacji plany TVP sÂą/byÂły takie:
---- ROK 2006
TVP Sport
TVP Rozrywka
TVP Dokument
---- ROK 2007
TVP Parlament
TVP Wiadomosci
TVP 5-10-15

Inne pomysÂły:
TVP Senior - dla grupy wiekowej 40+
TVP Sonda/Edukacja - jako program naukowy
TVP Kino

Do tego na poczatku roku start jednego lub nawet dwoch kana³ów HDTV - TVP HD

WiêkszoœÌ siê sprawdza, dosz³a do tego TVP Historia a TVP Sonda/Edukacja zmieniona zosta³a na TVP Nauka, TVP Wiadomosci na TVP Info (chyba wole ta pierwsza nazwe ;-) ) a TVP Kino na TVP Film

No ale jak to juz ktos wspomnial mysla o kanalach, a otworzyli dopiero tylko KulturĂŞ...
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

pawell pisze: PóŸniej siê oka¿e, ¿e to takie niewypa³y jak TVP Kultura, które ch³on¹ pare milionów rocznie na pare tysiêcy widzów przy ma³ym zasiêgu. :roll: Jeszcze jak podaj¹ co maj¹ emitowaÌ to ju¿ w ogóle. :neutral:
Dlaczego uwaÂżasz TVP KulturĂŞ za niewypaÂł ??

Bartek pisze: No ale jak to juz ktos wspomnial mysla o kanalach, a otworzyli dopiero tylko KulturĂŞ...
Proces uruchamiania kana³u trochê trwa. Taka TVP Kultura ruszy³a ponad rok po zapowiedziach. Start kana³u by³ wielokrotnie przesuwany. Z nastepnymi mo¿e byc podobnie. Kolejne stacje tematyczne (Rozrywka i Sport) maj¹ sie pojawiÌ na jesieù. Wed³ug mnie je¿eli do koùca paŸdziernika ¿adna z nich nie ruszy, to wtedy mo¿na zacz¹Ì krytykowaÌ. Teraz nieco siê dziwie ci¹g³ym nieprzychylnym has³om wobec TVP. To juz chyba takie przyzwyczajenie Polaków - ci¹gle narzekaÌ :roll:
Anna Kalczyńska, Anita Werner, Beata Tadla, Justyna Pochanke - czołowa czwórka :D
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

arti pisze:Dlaczego uwaÂżasz TVP KulturĂŞ za niewypaÂł ??
M.in. dlatego, Âże maÂło osĂłb odbiera ten kanaÂł przez co oglÂądalnosĂŚ jest mniejsza od TVN Meteo. :> :devil:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

Obecnie win¹ za nieobecnoœÌ w wielu domach TVP Kultury nale¿y obarczyÌ kablówki. Kiedys mo¿a by³o zarzucaÌ to samej TVP, która bodaj¿e chcia³a op³at za udostêpnianie swojego kana³u tematycznego. Na szczêœcie ju¿ to siê zmieni³o. Poza tym trzeba pamiêtaÌ, ¿e TVPK jest stacj¹ niekodowan¹ i mo¿ne j¹ odebraÌ ka¿dy posiadacz naprostszego tunera i anteny satelitarnej, w przeciwieùstwie chocia¿by do TVN Meteo, o którym wspomina³eœ.

Tak wieĂŚ TVP Kultura ma sporo widzĂłw. ProponujĂŞ odwiedziĂŚ oficjalne forum stacji, gdzie codziennie pojawia sie sporo postĂłw z proÂśbami o powtĂłrki, sugestie programowe i czĂŞste wyrazy zadowolenia.
Ostatnio zmieniony czwartek 20 lip 2006, 20:30 przez arti, łącznie zmieniany 1 raz.
Anna Kalczyńska, Anita Werner, Beata Tadla, Justyna Pochanke - czołowa czwórka :D
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

pawell pisze:
arti pisze:Dlaczego uwaÂżasz TVP KulturĂŞ za niewypaÂł ??
M.in. dlatego, Âże maÂło osĂłb odbiera ten kanaÂł przez co oglÂądalnosĂŚ jest mniejsza od TVN Meteo. :> :devil:
Ogl¹dalnoœÌ nie jest najwa¿niejsza w przypadku Kulltury. Gdyby Kultura mia³a ogl¹dalnoœÌ porównywaln¹ do TVNu, to by znaczy³o, ¿e jest Ÿle zrobiony ten kana³. :)
A dostêpnoœÌ to fakt, jest kiepska.
Irytuje mnie, Âże TVP ciÂągle zapowiada nowe kanaÂły a jeszcze niczego nie zrobiÂła. Bo pomysÂł Kultury ma juÂż wiele lat i moÂżna chyba uznaĂŚ, Âże caÂły ten czas jakoÂś siĂŞ przgotowywali do jego realizacji.
Jeœli zamierzaj¹ otworzyÌ w tak krótkim czasie tyle nowych kana³ów, to zastanawiam siê jaki bêdzie ich poziom...
"Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie" :)
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

No coz, moze dlatego krytykujemy, bo TVP Rozrywka + TVP Dokument mialy poczatkowo wystartowac w styczniu 2006 o ile mnie pamiec nie myli...
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Zarz¹d TVP podj¹³ uchwa³ê o powstaniu TVP Info na bazie TVP3. Jeœli zatwierdzi j¹ rada nadzorcza to bêdzie informacyjny kana³ Telewizji Polskiej:
Media Link pisze:]Nie bĂŞdzie kryzysu we wÂładzach telewizji publicznej. BronisÂławowi Wildsteinowi, prezesowi TVP, udaÂło siĂŞ przeforsowaĂŚ w zarzÂądzie swoje pomysÂły na pion informacyjny stacji. WedÂług nich, sieĂŚ regionalna TVP3 zostanie przeksztaÂłcona w kanaÂł informacyjny TVP Info, a wszystkie programy informacyjne Telewizji Polskiej bĂŞdÂą podlegaĂŚ Agencji Informacji, ktĂłra zostanie do tego celu powoÂłana.

DziĂŞki zmianom w TVP, powstanie kanaÂł informacyjny o szerokim zasiĂŞgu. BĂŞdzie on bowiem dostĂŞpny z nadajnikĂłw naziemnych obecnej TVP3. KanaÂł TVN24 dostĂŞpny jest tylko w sieciach kablowych i za poÂśrednictwem platform cyfrowych.

Jak poinformowaÂł we wtorek BronisÂław Wildstein, szefem Agencji Informacji zostanie Andrzej Mietkowski, w tej chwili p.o. szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Szefem TVP Info ma zostaĂŚ p.o. szefa TVP3 Marian Pilis.
Jak tak siĂŞ stanie to raczej ta stacja bĂŞdzie skazana na sukces. :roll: No i teÂż jak pisze serwis Media2 - przeksztaÂłcenie TVP3 Regionalnej w kanaÂł informacyjny nie oznacza ograniczenia czasu nadawania programĂłw regionalnych. Ciekawe czy coÂś zrobi TVN 24 ze swoim zasiĂŞgiem? :mhm:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

A to niech dalej TVN24 koduje swój sygna³ gdzie siê da to "na pewno" bêdzie mia³ wy¿sz¹ ogl¹dalnoœÌ od TVP Info :x Francuski I TELE, mimo ¿e nale¿y do CANAL+ a wiêc operatora "premium" to nadaje nawet w internecie za darmo :!: Ale po co lepiej zakodowaÌ. Owszem kasa raczej pewna bo abonament ludzie p³ac¹ ale o naprawdê du¿ej kasie to mog¹ poma¿yÌ. Tymczasem TVP Info jeœli nie bêdzie ultraPISowska to bêdzie ³akomym k¹skiem dla reklamodawców bo czujê ¿e bêdzie mia³ wysok¹ ogl¹dalnoœÌ. Mo¿e ITI pójdzie po rozum do g³owy i odkoduje TVN24.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

salladyn pisze:MoÂże ITI pĂłjdzie po rozum do gÂłowy i odkoduje TVN24.
Chyba nie ma na to szans, bo prezesowi TVN 24 marzy siê wiêksza mobilnoœÌ ekip reporterskich TVN 24 ni¿ wiekszy zasiêg:
Media2 pisze:Adam Pieczyùski, prezes TVN24, zdradzi³ tygodnikowi "To&owo", ¿e spokojnie przygotowuje siê na pojawienie siê konkurencyjnej stacji informacyjnej, któr¹ zapowiada TVP i wymienia najwiêksze wartoœci, które uda³o siê dotychczas zdobyÌ jego stacji: wyrobienie u widza przyzwyczajenia, i¿ pe³n¹ informacjê dotycz¹c¹ wa¿nych wydarzeù znajdzie w TVN24 oraz wiarygodnoœÌ, czyli brak powi¹zaù z si³ami politycznymi.

Prezes TVN24 w rozmowie z "To&Owo" zapewnia, ¿aden polski nadawca nie ma tylu doœwiadczeù, co TVN24. Nie oznacza to, ¿e stacja nie bêdzie nadal siê rozwijaÌ. Prezesowi marzy siê jeszcze wiêksza mobilnoœÌ ekip reporterskich TVN24, które jeszcze szybciej bêd¹ docieraÌ do jeszcze wiêkszej iloœci miejsc, gdzie dzieje siê coœ ciekawego.

Przedstawiciele stacji zadowoleni sÂą takÂże z wynikĂłw oglÂądalnoÂści, ktĂłre obecnie wynoszÂą ponad 3 proc.
Chyba prawie 3 %. :> Mog³oby byÌ znacznie wiêcej gdyby odkodowali ten sygna³. :ech: Mam nadziejê, ¿e ktoœ w TVN wpadnie na to ¿e dzieki tenu TVN 24 mo¿e siê jeszcze rozwin¹Ì i zarabiaÌ wiêcej... :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości