Dorota Wellman

Dyskusje na temat dziennikarzy, prowadzących i całego zespołu kanałów Grupy TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Dorota Wellman

Post autor: Nika »

Ta pani nie ma jeszcze swojego osobnego wątku, a wypadałoby.
To najpierw na szybko ogólne info, a potem coś o najnowszym wywiadzie z Dorotą.
Dorota Wellman (ur.04.01.? 1961] w Lublinie) - dziennikarka, producentka programów telewizyjnych i radiowych.

Absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę dziennikarską zaczęła w Radio Solidarność, a następnie w Radiu Zet, w którym realizowała autorski program Bulion. W TVP1 tworzyła programy: Goniec, Tylko w Jedynce i Bohaterowie, skandaliści i inni, była gospodynią talk-show Szpila, prowadziła cykliczny program Konsument w TVP2.

Między 2005 a 2006 rokiem, prowadziła w TOK FM popołudniową audycję "TOK o'clock".

Dorota Wellman była również uczestniczką programu Show!Time w Polsacie, który zbojkotowała po jednym z występów. Od 2006 r. jest członkiem Partii Dobrego Humoru. W 2008 roku była bohaterką programu W roli głównej emitowanego w TVN Style.

Można było ją zobaczyć ze swoim telewizyjnym partnerem Marcinem Prokopem w morning show Pytanie na śniadanie i w program podróżniczy programie rozrywkowym Podróże z żartem w TVP2. Od 3 września 2007 r. pracuje w TVN, gdzie wraz z Marcinem Prokopem prowadzi poranny magazyn Dzień Dobry TVN. Dorota Wellman jest także współprowadzącą programu "Clever - widzisz i wiesz" (drugim prowadzącym jest także Marcin Prokop)

W 2008 roku wydała wraz z Januszem Leonem Wiśniewskim książkę Arytmia uczuć. Jest to obszerny wywiad z autorem S@motności w sieci, w którym opowiada on o swoim życiu.
żródło: wikipedia.pl

A teraz co do nowości, to jak już wyżej wspomniałam, ukazał się wywiad w najnowszym wydaniu miesięcznika Press. Wywiad jak na wydawnictwo przystało, bardzo udany. Przytoczę co ciekawsze wątki, a po resztę odsyłam Was na stronę http://www.press.pl, gdzie można sobie go w całości online przeczytać.

Dorota o prowadzeniu programów na luzie i o Jarku Kuźniarze:
Press pisze:Oczywiście, nie wszystkie programy w telewizji mogą być prowadzone na takim luzie. Nie wyobrażam sobie tego w "Faktach". Proszę jednak zwrócić uwagę, co się dzieje w "Poranku TVN24". Z programu, w którym siedziała pani za stolikiem, wyrósł gwiazdor absolutny Jarosław Kuźniar, który z informacji społecznej, politycznej, sportu i pogody robi one man show. Więc jednak czasem można lżej.
O wstępnych rozmowach z Edwardem Miszczakiem:
Press pisze:Byliśmy na rozmowach z Edwardem Miszczakiem, który trochę nas akceptował, a trochę nie. Na dzień dobry powiedział, że właściwie to go wkurwialiśmy.
Dobra to troche smaczku Wam narobiłam, teraz ciag dalszy lektury to wiecie gdzie szukać.
Na deserek, fotka z sesji dla Press. :arrow: Obrazek
bella
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: piątek 07 wrz 2007, 15:04

Re: Dorota Wellman

Post autor: bella »

Z przyjemnością dołączam do wątku :)

Nika dzięki za linki, ciekawa lektura.

Szalenie lubię Dorotę, jest niezwykle spontaniczna i wprost emanuje pozytywną energią :D :D
bella
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: piątek 07 wrz 2007, 15:04

Re: Dorota Wellman

Post autor: bella »

Ta spontaniczność czasami kończy się tak, jak wtedy gdy omal nie obraziła Ani Głogowskiej :D tancerki z Tańca z Gwiazdami, mnie to akurat bardzo rozbawiło :D

Razem z Marcinem Prokopem tworzą duet, który moim zdaniem nie ma sobie równych, oczywiście jeśli chodzi o taką luźniejszą formę programu, bo znam równie dobre duety nazwijmy to publicystyczne ;)
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Dorota Wellman

Post autor: Nika »

Nowy program Doroty już od 3 września (środa) będzie można oglądać na TVN Style o godzinie 23.00.
plejada.pl pisze:Bez publiczności, w kameralnej atmosferze budowanej nie tylko niezwykłą scenografią, na poważnie – tak będzie wyglądał najnowszy program produkcji TVN Style - "Ten jeden dzień". Będzie podróżą do miejsc i wydarzeń, które miały silny wpływ na życie zaproszonych gości, odcisnęły na nim swoje, często bolesne, piętno.

Każdy odcinek cyklu będzie pełną emocji rozmową z jednym niezwykłym bohaterem, wraz z którym Dorota Wellman postara się dotrzeć do sedna omawianych spraw. Do studia zaproszony zostanie m.in. ojciec Macieja Zientarskiego, którego tragiczny wypadek wstrząsnął nie tylko szeroką opinia publiczną, ale przede wszystkim rodzicem, który obarcza się poczuciem winy za wzbudzenie w synu pasji do szybkich samochodów. Wellman podejmie zaś ryzyko doświadczenia namiastki przeżyć Macieja…

Twórcą "Tego jednego dnia" jest Sławomir Czyrnek, producent takich programów jak "Rozmowy w toku" czy "Sędzia Anna Maria Wesołowska".
żródło: http://www.plejada.pl/3,6350,news,1,1,d ... tykul.html

I co sądzicie? Według mnie to zapowiada się ciekawie, no i Dorota w zupełnie nowej roli, od innej strony. Już nie mogę się doczekać premiery programu.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Post autor: maxxx »

Nika pisze:Już nie mogę się doczekać premiery programu.
I jak oglądałaś , albo ktoś z Was ? :D Ja przegapiłem :rozglada: Ale chyba w Tvn style powtórek jest sporo :aniol:

No i taka nieprzyjemna sprawa :arrow: http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... wizji.html :/

Faktycznie troche powinna się przyszanować . Ale łatwo powiedzieć :hmm: Jeszcze przy Jej temperamencie :hmm: W każdym razie mam nadzieję , że już wszystko w jak najlepszym okej. :rozglada:

-> dziennik.pl <-
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Dorota Wellman

Post autor: Nika »

Ciąg dalszy historii :arrow: http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... y_TVN.html
Dorota ponoć cierpi na migreny, u mnie też te niemiłe bóle głowy zdiagnozowano w 15 roku życia, jedyne co mogę poradzić pani redaktor - to więcej ruchu, z doświadczenia wiem, że im lepiej organizm dotleniony to migreny o wiele rzadziej atakują.
A co do programu maxxx, to niestety nie udało mi się go wówczas obejrzeć, ale sprawdzałam w programie tv, i dziś o 15 leci powtórka i jutro o 11.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dorota Wellman

Post autor: pop »

Dziś w "Kulisach sławy" Dorota Wellman.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

''Gala'': w przyszłym roku Dorota Wellman poprowadzi nowy program o... seksie, gdzie do zwierzeń namawiać będzie gwiazdy filmu i muzyki.
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Post autor: adam »

Camilo pisze:''Gala'': w przyszłym roku Dorota Wellman poprowadzi nowy program o... seksie, gdzie do zwierzeń namawiać będzie gwiazdy filmu i muzyki.
Za bardziej ambitną ją uważałem :(
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dorota Wellman

Post autor: pop »

Nie chodzi o ambicje.

Chociaż ja wolałbym, żeby taki program poprowadził facet. Taki polski Jerry Springer. :D
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Dorota Wellman

Post autor: Nika »

Chłopaki poczekajmy aż program ruszy i wtedy go ocenimy. :D Nie skazujmy Doroty z góry na niewypał i brak ambicji.
Jeszcze niedawno nikt sobie nie mógł Wellmanowej wyobrazić jako prowadzącą poważny talk show, a tu proszę - całkiem nieźle sobie radzi w programie "Ten jeden dzień".
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Dorota Wellman

Post autor: DJ Ice »

Bo w publicznej była tą ''od poranka''. Jak widać telewizja komercyjna daje większe pole do popisu. ;)
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Dorota Wellman

Post autor: Marcin »

Pytanie Wellman do Huebner:
"Ile czasu spędza Pani w siedzibie Rady Europy?"

Ups, chyba się Pani redaktor niezbyt przygotowała do rozmowy.
martusia5004
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 318
Rejestracja: niedziela 21 lis 2010, 20:57

Re: Dorota Wellman

Post autor: martusia5004 »

Obrazek
martusia5004
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 318
Rejestracja: niedziela 21 lis 2010, 20:57

Re: Dorota Wellman

Post autor: martusia5004 »

"Dzień Dobry TVN"
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Efcia, Google [Bot] i 115 gości