Jakub Porada

Dyskusje na temat dziennikarzy, prowadzących i całego zespołu kanałów Grupy TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jakub Porada

Post autor: matik »

Dziś o 21:00 na radiopanda.pl wywiad z Jakubem Poradą.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jakub Porada

Post autor: matik »

We wczorajszym "Szkle" na koniec programu pokazywali zakulisowe "wpadki" różnych reporterów, prezenterów i był fragment z Jakubem w Kalejdoskopie w wirtualnym studio, ale innym, niż to co jest teraz. Nigdy nie widziałem takiego studia na antenie. Szykują się zmiany od nowego roku, czy może chodzić tu o Kalejdoskop, który miał być początkowo w TTV, ale nie ma go teraz w spisie programów? Logo programu było bez zmian.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Jakub Porada

Post autor: avatar »

matik pisze:We wczorajszym "Szkle" na koniec programu pokazywali zakulisowe "wpadki" różnych reporterów, prezenterów i był fragment z Jakubem w Kalejdoskopie w wirtualnym studio, ale innym, niż to co jest teraz. Nigdy nie widziałem takiego studia na antenie. Szykują się zmiany od nowego roku, czy może chodzić tu o Kalejdoskop, który miał być początkowo w TTV, ale nie ma go teraz w spisie programów? Logo programu było bez zmian.
Jest gdzieś video z tym fragmentem?

Wydaje mi się żę przy przejściu na HD niektóre programy otrzymają nową oprawę.
shortise
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Katowice-Śródmieście

Re: Jakub Porada

Post autor: shortise »

Szkoda, ż tego nie widziałem. Nagrał to ktoś?
PS. Są jakieś przecieki dotyczące uruchomienia TVN24 w HD (chodzi o datę)?
5 lat na forum ;)

Na innym forum także @brk
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jakub Porada

Post autor: matik »

Jest duża szansa, że te materiały będą pokazywać jeszcze czy to w szkle, czy to w sylwestrowym paśmie TVN24 jak co roku. Na razie na tvn24.pl brak tych materiałów.
avatar pisze:Wydaje mi się żę przy przejściu na HD niektóre programy otrzymają nową oprawę.
Nawet te, produkowane w wirtualnym studiu, które od początku są przygotowane do produkcji w HD?
shortise pisze:PS. Są jakieś przecieki dotyczące uruchomienia TVN24 w HD (chodzi o datę)?
Wiadomo tylko tyle, że w 2012 i chyba była mowa o pierwszym półroczu, ale dokładnie nie pamiętam, więc mogę się mylić czy to aby na pewno pierwsze półrocze.
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: Jakub Porada

Post autor: nouze »

matik pisze:We wczorajszym "Szkle" na koniec programu pokazywali zakulisowe "wpadki" różnych reporterów, prezenterów i był fragment z Jakubem w Kalejdoskopie w wirtualnym studio, ale innym, niż to co jest teraz. Nigdy nie widziałem takiego studia na antenie.
Były takie specjalne wydania Kalejdoskopu, jeszcze przed przyjściem Doroty Gardias (chyba w Święta Bożego Narodzenia 2010). Wtedy w innym niż teraz wirtualu program prowadził Porada.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jakub Porada

Post autor: matik »

@nouze, a pamiętasz jak wyglądało to rok temu?
Poniżej wstawiam prymitywny zarys jak to wyglądało. Wszystko w studio było w czarnej kolorystyce, której nie użyłem na tym schemacie. To coś z napisem logo programu miało obrazować taki wygięty, skręcający duży ekran coś na wzór publicznej.tv
Obrazek
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: Jakub Porada

Post autor: nouze »

No, coś takiego; miał w tle taki duży obraz z logo (albo materiałami) tylko większy niż w publicznej.tv i bardziej z prawej strony, a poza tym nic więcej nie było - czyli jak na tym schemacie (choć kolorystykę chyba też jasno-szarą pamiętam :hmm: )
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jakub Porada

Post autor: matik »

No to wychodzi na to, że pokazali fragmenty z zeszłego roku. A miały to być zakulisowe materiały 2011 :spiewa: No nic. Sprawa się wyjaśniła.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Jakub Porada

Post autor: lukaszbialas »

Co się dzieje z Jakubem Poradą, kiedy ostatni raz był na antenie TVN24?
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jakub Porada

Post autor: matik »

Ostatnio w TVN24 był 4 grudnia i pożegnał się z widzami, a w weekend 10,11 grudnia prowadził serwisy w DDTVN. Jakub nadal jest związany z ITI. Pracuje w nowym kanale TTV.
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: Jakub Porada

Post autor: rogi »

matik pisze:Ostatnio w TVN24 był 4 grudnia i pożegnał się z widzami, a w weekend 10,11 grudnia prowadził serwisy w DDTVN. Jakub nadal jest związany z ITI. Pracuje w nowym kanale TTV.
Jak to pożegnał się? Tzn. że już nie zobaczymy go na antenie TVN24?
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jakub Porada

Post autor: matik »

@rogi, owszem, chociaż Jakub pożegnał się dwuznacznie, to teraz będzie w TTV
Obrazek
Link do zdjęcia pochodzi z media2.pl
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Akurat Porada powinien zostać w TVN24. Nieraz sprawdził się w trudnych sytuacjach i warsztat telewizyjny opanował już do perfekcji. Do niszowej stacji to powinni poprzenosić takich nudziarzy jak Górlicki, Jacoń, Cholewiński czy Przybylski, bo ich i tak nie da się słuchać dłużej niż 15 minut.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Jakub Porada

Post autor: lukaszbialas »

Masz rację, ale Porada w TVN24 był niedoceniany. Szczególnie od 2011 roku, kiedy w Poranku zastąpił go Marcin Żebrowski. Teraz Porada jest jedną z twarzy nowej telewizji i myślę, że w miarę poszerzania zasięgu TTV zyska nowych widzów między innymi właśnie dzięki Poradzie, który był lubiany przez widzów TVN24. Zawsze imponował mi tym, że nie robił z siebie wielkiej gwiazdy, tak jak np Kuźniar, który się w sobie zakochał po X Factorze. Miałem jednak cichą nadzieje na dalszą obecność Porady w TVN24 np w weekendowym paśmie wieczornym i łączenie, tych obowiązków z pracą w TTV.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości