Oprawa graficzna TVN

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

AÂż siĂŞ z okazji nowej oprawy zalogujĂŞ... po tak dÂługiej nieobecnoÂści. Witajcie!

Szczerze mĂłwiÂąc teÂż jestem rozczarowany, ale... Waszym narzekaniem! :P Wcale nie nowÂą grafikÂą...

Kto mnie jeszcze pamiêta, byÌ mo¿e kojarzy tak¿e moje zdanie o poprzedniej oprawie. Powiem tylko, ¿e "efekty z PowerPoint'a" by³y chyba najdelikatniejsz¹ ze z³oœliwoœci pod jej adresem. ;) PóŸniej siê ju¿ przyzwyczai³em do jej widoku i mi nie przeszkadza³a, ale i tak przez d³ugie 6 lat czeka³em a¿ wreszcie zamieni¹ "te kó³ka i kropki" (tak¿e cytat) na coœ ciekawszego.

I oto wczoraj nastÂąpiÂła wiekopomna chwila :) - TVN wprowadziÂł oprawĂŞ, ktĂłra moÂże nie jest szczytem nowoczesnoÂści (ale czy stara byÂła? - dla mnie nie), ale jak najbardziej mi siĂŞ podoba. WchodzĂŞ na forum i widzĂŞ, Âże Wy zamiast (standardowo) chwaliĂŚ - zarzucacie jej niemal wszystko, co moÂżna zarzuciĂŚ oprawie graficznej - w dodatku... zarzucacie niemal dokÂładnie to samo, co ja przez dÂługi czas wytykaÂłem starej oprawie. Brak trĂłjwymiaru, sÂłabe efekty wizualne, jednolite tekstury. I co tam jeszcze....

A ja powiem krĂłtko: w porĂłwnaniu do poprzedniej oprawy - moim zdaniem - ta nowa prezentuje siĂŞ nie tylko Âładniej i gustowniej, ale teÂż znacznie bardziej efektownie. WidaĂŚ w niej duÂżo wiĂŞcej dynamiki, znacznie ciekawsze efekty graficzne, jak i same elementy grafiki.

Równie¿ logo - czyli dla mnie zdecydowanie najwa¿niejszy element - zosta³o wreszcie w³aœciwie wyeksponowane. Po pierwsze - od momentu pojawienia siê na ekranie do koùca animacji logo pozostaje "w centrum uwagi" - i tak chyba byÌ powinno w identach. Przypomnijcie sobie poprzednie jingle - logo ginê³o gdzieœ pomiêdzy innymi elementami oprawy, nie wyró¿niaj¹c siê niczym. Jedynym sposobem twórców tamtej oprawy na jego wyeksponowanie by³o banalne umieszczenie na œrodku ekranu. Po drugie - teraz wreszcie logo jest w ciekawy sposób animowane zanim w ca³ej okaza³oœci pojawi siê na ekranie (poprzednio to by³ w³aœciwie "rzut" na ekran w ostatniej sekundzie jingla).

Piszecie, Âże oprawa zupeÂłnie nie jest na czasie. Z tym zgodziĂŚ siĂŞ rĂłwnieÂż nie mogĂŞ. OK, przyjmijmy, Âże nie jest szczytem nowoczesnoÂści, ale Âżeby od razu pisaĂŚ, Âże powinna siĂŞ pojawiĂŚ 6 lat temu? Ja tu widzĂŞ rozwiÂązania, ktĂłre aktualnie sÂą modne w grafice uÂżytkowej -np. te wszelkie "kwiatopodobne" motywy (ha, byĂŚ moÂże to moja nadmierna wyobraÂźnia, ale zdecydowanie widzĂŞ tu do nich nawiÂązanie).

Na plus oceniam takÂże zmianĂŞ dÂźwiĂŞkĂłw towarzyszÂących oprawie - wreszcie sÂłyszĂŞ coÂś, co brzmi jak muzyka, a nie monofoniczny dzwonek komĂłrki...

Jednym sÂłowem - wszelkie zmiany oceniam pozytywnie. Nie jest to wprawdzie oprawa moich marzeĂą, ale z czystym sumieniem mogĂŞ postawiĂŚ przy niej przymiotnik: "dobra".

Dobra, znalazÂłem jeden minus: logo ekranowe... co oni z nim zrobili? :( Utuczyli czymÂś? :lol:
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

WirtualneMedia.pl pisze:Odœwie¿enie dotyczy czo³ówek stacji (id), otwarÌ i zamkniêÌ bloków reklamowych oraz elementów autopromocyjnych (grafika zwiastunów, belki informacyjne, nawigacja po ramówce).
tvn.pl pisze:Odœwie¿enie dotyczy czo³ówek stacji (id), otwarÌ i zamkniêÌ bloków reklamowych oraz elementów autopromocyjnych (grafika zwiastunów, belki informacyjne, nawigacja po ramówce).
WirtualneMedia.pl pisze:. W palecie kolorĂłw uÂżywanych przez TVN (granatowy i pomaraĂączowy), pojawiÂła siĂŞ biel.
tvn.pl pisze:W palecie kolorĂłw uÂżywanych przez TVN (granatowy i pomaraĂączowy), pojawia siĂŞ biel.
tvn.pl pisze:Nie zmienia siĂŞ logo stacji i czcionka. Zachowany zostaje teÂż temat muzyczny, jednak usÂłyszeĂŚ moÂżna jego nowe aranÂżacje.
WirtualneMedia.pl pisze:Nie zmieniÂło siĂŞ logo stacji i czcionka. Zachowany zostaÂł teÂż temat muzyczny, jednak usÂłyszeĂŚ moÂżna jego nowe aranÂżacje.

Kto od kogo 'zwaliÂł' ten tekst - tvn od wirtualnych mediĂłw czy na odwrĂłt. Te teksty sÂą identyczne. :shock:
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

Teksty identyczne, bo wyszÂły w tego samego centrum PR TVN. Stacje telewizyjne wysyÂłajÂą serwisom medialnym informacje prasowe, ktĂłre serwisy umieszczajÂą. Nie muszÂą ich zmieniaĂŚ. Bo i po co - jak tekst jest dobrze zredagowany, to moÂżna go od razu wrzuciĂŚ na serwer :).
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Post autor: object »

Ale siĂŞ zrobiÂła afera! Nagle teraz efekty pracy firmy designerskiej dla ,,FaktĂłw" nie podobajÂą siĂŞ kierownictwu stacji :? ChcÂą mieĂŚ ,,najlepszÂą oprawĂŞ na miarĂŞ najlepszego programu", czyli tym samym potwierdzajÂą Âże stacja TVN jest do dupy (przecieÂż oprawa jest najgorsza).
ÂŚmiechu warte!!! :roll: Trzeba byÂło pomyÂśleĂŚ i popatrzeĂŚ zanim wprowadzili tĂŞ oprawĂŞ :roll:

A tak w ogĂłle to ciekawe kto ze strony TVN-u zawiniÂł i dopuÂściÂł coÂś takiego do pojawienia siĂŞ na antenie? Czy oni w ogĂłle nie zatrudniajÂą Âżadnych grafikĂłw, ktĂłrzy wyraziliby swojÂą opiniĂŞ? :hmm:
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Post autor: tetar »

moze Majkell byl recenzentem tych "grafik"

to taki zarcik!
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

object pisze:Nagle teraz efekty pracy firmy designerskiej dla ,,FaktĂłw" nie podobajÂą siĂŞ kierownictwu stacji :? ChcÂą mieĂŚ ,,najlepszÂą oprawĂŞ na miarĂŞ najlepszego programu", czyli tym samym potwierdzajÂą Âże stacja TVN jest do dupy (przecieÂż oprawa jest najgorsza).
MĂłwisz o oprawie dla FaktĂłw, prawda? To w takim razie skÂąd wiesz, Âże oprawa jest najgorsza jeÂśli jej nie widziaÂłeÂś???
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

czerk pisze:http://pl.youtube.com/watch?v=qkBkjLr2FlI << Nie widziaÂłem tego ID ale bardzo fajne!
Zgadzam siĂŞ. To jest najlepszy moment tej oprawy. :)
czerk pisze:Z WM:
Stopniowo dodawane bĂŞdÂą do niej kolejne opracowane elementy.
Czyli tak samo jak z poprzedniÂą. Do tamtej teÂż opracowywano nowe elementy.

Dziwiê siê, ¿e niektórzy nie pope³nili jeszcze samobójstwa przez tê grafikê. :devil: Wspó³czujê jeœli myœlicie, ¿e TVN przez te kilka w porywach kilkanaœcie e-maili zmieni swoj¹ oprawê graficzn¹. :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Post autor: object »

Nie o to mi chodzi.
ChodziÂło mi o oprawĂŞ TVN-u, ktĂłrÂą wprowadzono wczoraj. Jest przecieÂż najgorsza!! Durczok popeÂłniÂł fopa, mĂłwiÂąc Âże grafika powinna oddawaĂŚ charakterystykĂŞ programu (,,Fakty" sÂą najlepsze wiĂŞc powinny mieĂŚ najlepszÂą oprawĂŞ). Zgodnie z tym tokiem rozumowania moÂżna odpowiedzieĂŚ sobie na pytanie jakÂą stacjÂą jest tvn (biorÂąc pod uwagĂŞ oprawĂŞ). O to mi chodziÂło :lol:
piotrek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 17:05

Post autor: piotrek88 »

Pierwotna oprawa stacji, która mia³a wejœÌ przygotowana przez CA Square te¿ podobno jesienia siê nie spodoba³a kierownictwu stacji i zamówili ta lipê co teraz wesz³a
MoÂże tamta byÂła za bardzo nowoczesna i zrobili sami w Power Poincie to coÂś co teraz oglÂądamy
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

pawell pisze:
czerk pisze: http://pl.youtube.com/watch?v=qkBkjLr2FlI << Nie widziaÂłem tego ID ale bardzo fajne!
Zgadzam siĂŞ. To jest najlepszy moment tej oprawy. :)
Ten ident podoba mi siĂŞ najbardziej. Najlepszy z caÂłej oprawy.
piotrek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 17:05

Post autor: piotrek88 »

r_r16 pisze:
pawell pisze:
czerk pisze: http://pl.youtube.com/watch?v=qkBkjLr2FlI << Nie widziaÂłem tego ID ale bardzo fajne!
Zgadzam siĂŞ. To jest najlepszy moment tej oprawy. :)
Ten ident podoba mi siĂŞ najbardziej. Najlepszy z caÂłej oprawy.
Taaak, jeÂżeli mĂłwiĂŚby o najlepszych momentach tej oprawy to to jest najlepsze
mateusz240
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 16 sie 2005, 10:06

Post autor: mateusz240 »

Na pewno ta grafika zostanie na dÂłuÂżej a nie do marca. A masz jakieÂś potwierdzenie na to, Âże ta grafika jest "przejÂściowa"?
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Sam TVN potwierdziÂł, Âże nowa oprawa nie jest przejÂściowa. Ba! Ma siĂŞ utrzymaĂŚ nawet dÂłuÂżej niÂż poprzednia.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

r_r16 pisze:Sam TVN potwierdziÂł, Âże nowa oprawa nie jest przejÂściowa. Ba! Ma siĂŞ utrzymaĂŚ nawet dÂłuÂżej niÂż poprzednia.
Nie strasz ludzi i nie odbieraj im nadzieje :rydzyk:
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Komentarz na wirtualnemedia.pl:
miki pisze:ale plemniki
:D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości