EURO 2008

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: EURO 2008

Post autor: TVN_FAN »

No i mamy pierwszą sensację - przyznam się, że kibicowałem Rosji ponieważ Holandia mnie okrutnie zawiodła. Po fazie grupowej gdy Holandia zmiotła wszystkich wydawało się, że to główny faworyt. Ciekawe zmiany zrobił też Van Basten. Zastanawiam się czemu nie wpuścił choćby Robbena :?:
Coś czuję, że półfinały będą wyglądały tak:
NIEMCY - TURCJA
ROSJA - WLOCHY

a finał :
TURCJA - ROSJA

Z całą świadomością to piszę bo dla mnie Rosja to obecnie faworyt. Grają po prostu NIESAMOWICIE !!
ZIMA
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: EURO 2008

Post autor: Greg Haus »

Greg Haus pisze:Liczyłem na Chorwatów, więc wygrała Turcja...
Liczyłem na Holendrów, więc wygrała Rosja...
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Post autor: maxxx »

Przez całą dogrywkę bramka poprostu wisiała w powietrzu dla Rosji!Holandia nawet nie dała sobie szansy by odwrócic losy meczu :hyh: .Dla mnie Van Basten to jest żaden trener.Piłkarzem był świetnym,podobnie jak było z Bońkiem.Nie chce mi się teraz analizować jakie powinny być zmiany bo to już nie ma sensu.
Z całą świadomością to piszę bo dla mnie Rosja to obecnie faworyt. Grają po prostu NIESAMOWICIE !!
Wiedziałem ,że mają kilku bardzo dobrych piłkarzy.Ale nie sądziłem ,że aż tak i aż tylu :shock: Np ten Arszawin-no gośc ma wszystko (technika,kondycja,waleczność,inteligencja boiskowa ..) :spiewa: Odpadnie im tylko ten Kołodin-ten cały rosyjski Roberto Carlos :lol2:

Nigdy jakoś nie byłem za Rosją,ale przyznam ,że zakochałem się w ich grze :lol2: Ale niezmiennie licze na Hiszpanie :rydzyk: Tylko obawiam się,że moga nie zagrać z takim zębem jak Ruslandy i Turcy :rozglada:

Widzieliście jak wygladał po meczu Arszawin ?I jak do tego ma się nasz kapitan Magic Żurawski ? Widział ktoś go kiedyś tak wyczerpanego po meczu ? O poziomie gry już nie wspominając :hyh:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Re: EURO 2008

Post autor: Ptr15 »

Haaa jednak to prawda. Wszystkie drużyny z pierwszych miejsc w grupie odpadają - Portugalia, Chorwacja, Holandia. Jeszcze jutro odpadnie Hiszpania i będzie komplecik. W półfinale Niemcy poradzą sobie z Turkami. Chyba, że Lu Lu Lukas Podolski (tak śpiewają kibice), Ballack, Bastian.Sch i Klose zawiodą, ale to raczej mało prawdopodobne. Niemcy grają piękny football. Podobnie z resztą Rosja, która udowodniła w dzisiejszym meczu, że ma szansę na finał.
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: EURO 2008

Post autor: TVN_FAN »

Jak narazie chyba widzimy najsłabszy ćwierćfinał ME. Hiszpanie próbują co prawda grać ale Włosi grają typowo "grecki" futbol. Bardzo mało widowiskowy natomiast oparty na sile i przeszkadzaniu przeciwnikowi. Wydaje mi się, że całość skończy się karnymi.
Natomiast litości - Bońka nie da się słuchać. Jak już Borek jako prowadzący studio jest beznadziejny to jako komentator możliwy do zdzierżenia. Natomiast Boniek jako komentator jest tragiczny poza tym brakuje mu obiektywizmu i ma centymetr chyba w oczach bo potrafi ocenić, że piłka minęła bramkę o 27 cm.
Litości...
Czytając dziś wieści z Euro chyba pozostaje zmodyfikować swoje typy i do finału z pary Turcja-Niemcy typować naszych zachodnich sąsiadów.
ZIMA
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Post autor: maxxx »

No nareeeeszcie :lol2: Zawsze praktycznie kibicuje Hiszpanii,od dziecka wręcz :szalony: Zagrali najsłabszy mecz na tym turnieju i co cieszy -przynajmniej mnie :spiewa: -zwyciężyli :brawa:Dość już pięknych porażek :!: :D
Grają praktycznie bez skrzydeł ,wymieniaja tysiące podań.Ktoś powie,że to nic nie wnosi do gry a jednak :lol2: Poza tym fajnie,że mają swój styl.Zapowiada się ciekawy mecz z Rosją :tanczy: Niech nikogo nie zmyli wynik 4-1 z meczu grupowego.

A oto bohater :tanczy: :arrow:

Obrazek

Włosi jak to Włosi grali swoje.Szanuje ich ale dobrze dla turnieju,że odpadli.
TVN_FAN pisze:Czytając dziś wieści z Euro chyba pozostaje zmodyfikować swoje typy i do finału z pary Turcja-Niemcy typować naszych zachodnich sąsiadów.
Ci to mają fuksa,jakto Niemcy.Wszystko tylko nie Oni :nie:

A tak na koniec w ramach ciekawostki Zidane o najlepszym wg Niego zawodniku turnieju :

Teraz jest czas dla młodych, na przykład dla tego Rosjanina, Andrieja Arszawina - mówi Zidane. - Jestem naprawdę pod wrażeniem jego gry w mistrzostwach Europy 2008. (...) Patrząc na niego byłem bardzo szczęśliwy, że ktoś gra w piłkę w taki sposób jak on. Ma niesamowitą nogę. - chwali Arszawina najlepszy piłkarz świata 2000, 2001 i 2003 roku.

Źródła: sport.pl & tvn24.pl
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: EURO 2008

Post autor: TVN_FAN »

Pierwszy półfinał wskazał, że niestety jedna zasada w piłce ma miejsce ciągle - wszyscy grają a Niemcy wygrywają. Wg mnie wczoraj zupełnie na awans nie zasłużyli i gdyby Turcja miała w bramce lepszego bramkarza myślę, że Niemcy dziś wracaliby do domu.
Za 55 minut drugi półfinał -- mam nadzieję, że Rosja utrze nosa Hiszpanom i zrewanżuje się za porażkę 1:4 w meczu grupowym.

Z innych ciekawostek to po raz pierwszy spotkałem się z taką reakcją:
onet.pl pisze:UEFA - organizator piłkarskich mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii - przeprasza za przerwę w relacji telewizyjnej z półfinałowego meczu w Bazylei między piłkarzami Turcji i Niemiec. Zapewnia, iż taka sytuacja nie powtórzy się.
Do przerwy w relacji doszło z powodu burzy i wiatru o sile huraganu - stwierdza UEFA. Prędkość wiatru dochodziła do 140 km/godz. co spowodowało awarię urządzeń zasilających. Warunki atmosferyczne spowodowały trwające niespełna sekundę trzy przerwy w działalności naszych urządzeń. W efekcie jednak przerwy te, trwające każdorazowo przez około siedem minut, uniemożliwiły w tym czasie wyprodukowanie sygnału. Nie zadziałał także odpowiednio szybko system zabezpieczający, poinformowali organizatorzy.

Rzecznik UEFA, William Gaillard podał do wiadomości, że gdyby w Wiedniu powtórzyła się sytuacja z Bazylei, to mecz zostanie przerwany.
Ale nie ukrywam, że podoba mi się takie właśnie podejście UEFA do całej sprawy. Dla mnie to wyrażenie szacunku dla milionów przed tv(szkoda, że część z nich skazana jest na słuchanie" komentatorów" typu R.Kołtoń [Misza Balack, Poldi, Miro Klose - mam tego dość!!!])
ZIMA
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: EURO 2008

Post autor: Greg Haus »

Wreście mój typ wygrał - Hiszpania :lol2:
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: EURO 2008

Post autor: maxxx »

Przyznam ,że dałem się trochę złapać na to medialne forsowanie Rosjan.Jednak cudów nie ma, nie da się grać całego turnieju na tym poziomie :nie: Biorąc pod uwage doświadczenie tej drużyny.Zatriumfowała dziś 'jogo bonita' (piękna gra) :lol2: Fajnie ,że taka koronkowa piłke,duża wymiennośc podań,techniczne zaawansowanie bedziemy mogli ogladac w finale :tanczy:
Dla mnie najlepszym zawodnikiem turnieju jest Marcos Senna -ten gośc robi wielką robote w środku pola,dzieki niemu błyszczą inni.Dziś super zagrał też Iniesta , Ramos i Fabregas :brawa:

Teraz finał.Myślę,że Niemcy wyczerpali swój limit szczęścia-az by było głupio jakby wygrali :stop: Powinni Hiszpanie ich rozklepać,tylko trzeba szybko bramki zdobywać.I wtedy mój typ sprawdzi się :tanczy: Viva Espania :lol2: :lol2: :lol2:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: EURO 2008

Post autor: Greg Haus »

VIVA ESPANA
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: EURO 2008

Post autor: TVN_FAN »

Greg Haus pisze:VIVA ESPANA
Zdecydowanie tak. Zasłużona wygrana, najlepszej drużyny w turnieju. Co można więcej powiedzieć. Niemcy gdyby wygrali uczyniliby to w sposób niesprawiedliwy. Hiszpania w pełni na swój sukces grą w całym turnieju zasłużyła.
ZIMA
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: EURO 2008

Post autor: maxxx »

Tak świętuje zwycięstwo ,że dopiero teraz byłem w stanie się tu odezwać :lol2: Żartowałem ;) No cóż,chyba nikt nie podważy tezy,że tytuł zasłużony :brawa: Nie jest to druga Grecja.Wreszcie wygrała ~jak to mawia nasz ekspert ( :spiewa: ) J.Engel ~piłka 'na tak' :tanczy: I tak to 1-0 to najmniejszy wymiar kary.Aczkolwiek pierwsze 20 minut było nieudane-już się bałem ,że skończy się jak zawsze :stop: Ale jakoś tak w II połówce byłem już dziwnie spokojny.Niemcy z takim graniem dziwnie wygladali jako finalista,ale zostawiam już to.

Pewnie wątek bedzie już przymierał śmiercią naturalną ;( Ale żył krótko acz intensywnie :lol2:

Ja żałuje,że nie postawiłem jakiejś kaski ,bo wytypowałem mistrza 8) A nawet dobra przebitkę bym miał. :hmm:

No to jeszcze MISTRZ EUROPY 2008 :tanczy: :arrow:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: EURO 2008

Post autor: TVN_FAN »

O to efekty wakacji i mojego nudzenia się :lol2:

1. HISZPANIA 6 18 6 – 0 – 0 16 : 5 (1)
2. NIEMCY 6 12 4 – 0 – 2 10 : 7
3. TURCJA 5 9 3 – 0 – 2 11 : 10 (2)
4. ROSJA 5 9 3 – 0 – 2 7 : 8
5. HOLANDIA 4 9 3 – 0 – 1 10 : 4
6. CHORWACJA 4 9 3 – 0 – 1 5 : 4 (3)
7. PORTUGALIA 4 6 2 – 0 – 2 7 : 6
8. WŁOCHY 4 4 1 – 1 – 2 5 : 8 (4)
9. SZWAJCARIA 3 3 1 – 0 – 2 3 : 3
10. SZWECJA 3 3 1 – 0 – 2 3 : 4
11. CZECHY 3 3 1 – 0 – 2 4 : 6
12. RUMUNIA 3 2 0 – 2 – 1 1 : 3
13. AUSTRIA 3 1 0 – 1 – 2 1 : 3
14. POLSKA 3 1 0 – 1 – 2 1 : 4
15. FRANCJA 3 1 0 – 1 – 2 1 : 6
16. GRECJA 3 0 0 – 0 – 3 1 : 5

(1) Drużyna odniosła zwycięstwo w rzutach karnych 4 – 2 bramki te są dodane. W regulaminowym czasie było 0 : 0
(2) Drużyna odniosła zwycięstwo w rzutach karnych 3 – 1 bramki te są dodane. W regulaminowym czasie było 1 : 1
(3) Drużyna odniosła porażkę w rzutach karnych 1 – 3 bramki te są dodane. W regulaminowym czasie było 1 : 1
(4) Drużyna odniosła porażkę w rzutach karnych 2 – 4 bramki te są dodane. W regulaminowym czasie było 0 : 0


Sędziowie i mecze przez nich sędziowane na Euro 2008
Roberto Rosetti
Szwajcaria – Czechy faza grupowa
Grecja – Rosja faza grupowa
Chorwacja – Turcja 1/4 finału
Hiszpania – Niemcy finał

Herbert Fandell
Portugalia – Turcja faza grupowa
Holandia – Francja faza grupowa
Hiszpania – Włochy 1 / 4 finału

Peter Vink
Austria – Chorwacja faza grupowa
Szwecja - Hiszpania faza grupowa

Tom Henning Ovrebo
Niemcy – Polska faza grupowa
Włochy – Rumunia faza grupowa

Manuel Mejuto Gonzalez
Rumunia – Francja faza grupowa
Austria – Niemcy faza grupowa



Peter Froeldfeldt
Holandia – Włochy faza grupowa
Czechy – Turcja faza grupowa
Portugalia – Niemcy 1 / 4 finału

Konrad Plautz
Hiszpania – Rosja faza grupowa
Szwajcaria – Portugalia faza grupowa

Massimo Busacca
Grecja – Szwecja faza grupowa
Holandia – Rumunia faza grupowa
Niemcy – Turcja 1 / 2 finału

Kyross Vasaras
Czechy - Portugalia faza grupowa
Chorwacja – Polska faza grupowa

Lubos Michel
Szwajcaria - Turcja faza grupowa
Włochy – Francja faza grupowa
Holandia – Rosja 1 / 4 finału

Howard Webb
Austria - Polska faza grupowa
Grecja – Hiszpania faza grupowa

Franck De Bleckere
Chorwacja – Niemcy faza grupowa
Szwecja – Rosja
Rosja – Hiszpania 1 / 2 finału

KOMENTATORZY MECZÓW EURO 2008
1.MATEUSZ BOREK I ROMAN KOŁTOŃ - 10 MECZÓW
2. PRZEMYSŁAW PEŁKA - 5 MECZÓW
3. WOJCIECH KOWALCZYK, TOMASZ WŁODARCZYK, PAWEŁ WÓJCIK, ZBIGNIEW BONIEK – 4 MECZE
4. BOŻYDAR IWANOW - 3 MECZE
5. JERZY BRZĘCZEK, CEZARY KOWALSKI, MAREK KOŹMIŃSKI, MICHAŁ PROBIERZ – 2 MECZE
6. CZESŁAW MICHNIEWICZ, GRZEGORZ MICHALEWSKI, TOMASZ HAJTO, PIOTR ŚWIERCZEWSKI, MARCIN FEDDEK – 1 MECZ
ZIMA
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości