TVP - sprawy bieżące

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Nie zmienia to też faktu, że Piotr Kraśko prowadził w TVP magazyn "Na żywo", który był żałosną podróbką "Pod napięciem" z TVN
To tak jakby obwiniać reportera sejmowego za to, że posłowie nie mogą się ze sobą porozumieć.
Następnie - chyba Warakomska? - wysłała go do Rzymu, gdzie z zapartym tchem oglądał go umierający papież
Tak, Warakomska. W swojej książce pt. ''Kiedy świat się zatrzymał'' zdaje się, że opisał rozmowę z kardynałem Dziwiszem. Późniejsza wypowiedź była niefortunna i skandaliczna, trzeba było to koniecznie potępić, ale dostał nauczkę.
potem "z deszczu pod rynnę", czyli beznadziejny Kraśko zastąpił swojego kolegę Maxa Kolonko w Stanach. Jestem przekonany, że razem uczyli się polskiego akcentu.
Kłopot w tym, że poza akcentem nie ma się do czego przyczepić, prawda? Bo cała reszta pracy, jaką wykonał w USA jest wręcz wzorowa.
Takie rzeczy, jak wydarzenia w Stanach, zamachy w Londynie, czy tsunami, to relacjonował na przykład Maciej Woroch.
Nie zmienia to faktu, że Kraśko też relacjonował te i dziesiątki innych wydarzeń.
Przez dłuższy czas znany był z tego, że miał w domu zapakowaną walizkę i tylko czekał aż gdzieś coś się wydarzy na świecie.
Kraśko tak samo był gotowy na to, że w każdej chwili mogą go wysłać na drugi koniec globu.
Mało tego, relacjonował też wydarzenia w Iraku - i to w najgorętszym okresie i parę innych konfliktów zbrojnych.
A wówczas w TVP relacjonował śp. Waldemar Milewicz, którego ceniły miliony Polaków. Relacjonował jeszcze wydarzenia z Bośni, Czeczenii, Kosowa, Abchazji, Rwandy, Kambodży, Somalii, Etiopii. Był świadkiem upadku Miloszevicia w Jugosławii, wielkiej powodzi na Syberii, trzęsienia ziemi w Indiach, wojny w Afganistanie.Wielokrotnie wyjeżdżał w rejony największych konfliktów na świecie: w Zatoce Perskiej, na Bliskim Wschodzie, w Czeczenii i na Bałkanach.
Kraśko, jako jeszcze młody facet, był wówczas z boku i dopiero uczył się dziennikarstwa, tego pisanego wielką literą. I to m.in. właśnie od Milewicza.
To taki przykład tylko człowieka, który też wiele relacjonował, a któremu nie można nic zarzucić.
Gdyby Woroch miał zacząć prowadzić ''Fakty'', to znalazły by się dziesiątki zawistnych ludzi, którzy za wszelką cenę chcieliby mu dokopać. Tak samo było z Kraśką czy Hanką - wtedy dopiero zaczęła się nagonka.
Chociażby nie poprowadziła wywiadu z Declanem Ganleyem na polityczne zamówienie. Kraśko oczywiście nie miał z tym problemu. Z góry przepraszam, jeśli przekręciłem nazwisko.
Po pierwsze, gdy poproszono go o przeprowadzenie wywiadu, to był poza Warszawą i nie znał szczegółów sprawy.
Po drugie, uderzył się w pierś i przyznał, że zbyt pochopnie zgodził się na to podczas rozmowy telefonicznej.
Po trzecie, przyznał, że gdyby wówczas wiedział, że Hanna się zbuntowała przeciw narzucaniu gości przez Farfała, to postąpiłby dokładnie jak ona.
Po czwarte, już w piątek sprzeciwił się emisji rozmowy. Zagroził, że jeśli wywiad pójdzie w poniedziałek, to zrezygnuje z prowadzenia "Wiadomości".
fajny
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 58
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 11:51

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: fajny »

Ja uważam że Piotr Kraśko jak i reszta prezenterów Wiadomości jest marionetką sterowaną przez prezesa Farfała i szefa Wiadomość Pińskiego. Zgoda - zrezygnował z prowadzenia programu ale tylko na 4 dni. A teraz co robi Kraśko a no czyta z projektora i kartek co mu napiszą albo każą przeczytać. A niby dlaczego tylko Lis była trzy razy zawieszana? już odpowiadam bo walczyła o niezależności "Wartością bezcenną w tym zawodzie jest niezależności" - powiedziała Lis odchodząc z Polsatu 1,5 roku temu. Gdyby tak jak pisze nie było dawno by wyleciał jak Hanna Lis. Ale on nie dalej firmuje swoją twarzą pseudo-dziennik Telewizji Publicznej. Nie mam racji?
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Chyba coś nie tak wkleiłeś...

Dodam, że dzisiejszy ''Super Express'' napisał, iż kolejną osobą do odstrzału z ''Wiadomości'' jest Piotr Kraśko. Nie podali jednak przyczyny, wrócili tylko do sprawy wywiadu z Declanem Ganleyem. Kraśko odmówił komentarza.
''Fakt'' z kolei napisał, że wszyscy prowadzący mogą teraz spać spokojnie, bo po zwolnieniu Hanki ucichły plotki o ewentualnych cięciach pensji wśród prowadzących.
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re:

Post autor: D00 »

Camilo pisze:Chyba coś nie tak wkleiłeś...
Wkleił po prostu linka do aktualnej okładki, która się już zmieniła :)
medioznawca
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 14:16

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: medioznawca »

Kolejne zwolnienia w Telewizji Polskiej:
http://www.wirtualnemedia.pl/article/26 ... lskiej.htm

Telewizja publiczna przygotowała program dobrowolnych odejść z pracy. Każdy pracownik TVP, który do niego przystąpi, będzie mógł za porozumieniem stron rozwiązać umowę o pracę i w zamian - oprócz wynagrodzenia za okres wypowiedzenia - otrzyma rekompensatę:
http://www.wirtualnemedia.pl/article/26 ... nienia.htm

Przynajmniej jeden optymistyczny news - spór w olsztyńskiej TVP zażegnany:
http://www.wirtualnemedia.pl/article/26 ... egnany.htm
medioznawca
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 14:16

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: medioznawca »

Opolskie "Premiery" będą z półplaybacku, bo TVP oszczędza:
http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id= ... =4&strona=
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: piotrek888 »

Karol Smoląg o przejściu Hanny Lis do Faktów

Nie możemy niczego wykluczyć. Wszystko jest możliwe.


:grozi:
TVN24maniak
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 10:05

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: TVN24maniak »

To cytat z Pudelka nie brał bym go na serio.
http://www.sendspace.pl/file/0a4ec04cbe622c542222a39. Moje radio internetowe. Zapraszam serdecznie codziennie od 18 do 20
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Nika »

Nie każdemu chce się otwierać odnośniki, więc proponuję poza podaniem samego linku, co ciekawsze artykuły, cytaty kopiować i wklejać.
Z powyższego linku:
O komentarz poprosiliśmy Redaktora Naczelnego "Faktów" Kamila Durczoka
- Bardzo cenie osobowość telewizyjną Pani Hanny Lis. Nie zamierzam jednak wprowadzać żadnych zmian personalnych wśród prowadzących "Fakty" - powiedział Durczok jednoznacznie dementując wszystkie plotki i domysły mediów.
To samo zresztą niecały tydzień temu Kamil Durczok powiedział dla Dziennika, wówczas jeszcze dodał, że bardzo sobie ceni Hannę Lis jako dziennikarkę, ale ma już we "Faktach" pełną obsadę jeśli chodzi o stanowiska prezenterskie.
Jacek-t
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Jacek-t »

Uff, kamień spadł mi z serca.
TVN24maniak
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 10:05

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: TVN24maniak »

Tomasz Kammel został zwolniony z TVP
http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=18685.
http://www.sendspace.pl/file/0a4ec04cbe622c542222a39. Moje radio internetowe. Zapraszam serdecznie codziennie od 18 do 20
TVN24maniak
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 10:05

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: TVN24maniak »

1. Urbański, Siwek i Bochenek zawieszeni do końca kadencji czyli do 20 czerwca 2010 roku. Do tego czasu TVP ma rządzić samodzielnie p.o. prezes TVP Piotr Farfał.
2. Jan Piński, dotychczasowy szef "Wiadomości" telewizyjnej Jedynki objął także funkcję szefa Agencji Informacji TVP - dowiedziało się Radio TOK FM. Dotychczasowy szef Agencji Infomacyjnej - Janusz Sejmej - ma zostać doradcą p.o. prezesa TVP Piotra Farfała.
http://www.sendspace.pl/file/0a4ec04cbe622c542222a39. Moje radio internetowe. Zapraszam serdecznie codziennie od 18 do 20
TVN24maniak
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 10:05

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: TVN24maniak »

Wirtualnemedia pisze:Awantura w TVP - Sławomir Siwek nowym szefem TVP, Piotr Farfał zawieszony?
Sławomir Siwek - p.o. prezesem TVP, Marcin Bochenek - członkiem zarządu, a dotychczasowy p.o. prezes telewizji Piotr Farfał zawieszony - to decyzje pięciu członków Rady Nadzorczej TVP, którzy nie uznali zakończenia swojej kadencji przez ministra skarbu.

Ponadto pięciu członków rady odwołało z funkcji przewodniczącego Łukasza Moczydłowskiego (on sam uznał decyzje ministra i - jak powiedział - dla niego rada nadzorcza już nie istnieje, a on sam jest osobą prywatną). Nowym przewodniczącym wybrano Rafała Potrzeszcza. Nowym wiceprzewodniczącym rady (w miejsce odwołanego Ireneusza Fryszkowskiego) miałby zostać Bogusław Szwedo.

Zdaniem pięciu członków RN TVP ich uchwały są skuteczne i mają moc prawną, z czym zgadza się też Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Innego zdania jest Ministerstwo Skarbu, Piotr Farfał i czterech członków rady nadzorczej.

Farfał grozi "buntownikom" sądem
Zgodnie z prawem, Rada Nadzorcza TVP nie istnieje, dlatego każdy, kto bierze udział w jej posiedzeniu i próbuje podejmować uchwały, spotka się z prokuratorem - powiedział p.o. prezes TVP Piotr Farfał.

Minister skarbu zamknął w piątek o godz. 10.30 Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy TVP, kończąc tym samym kadencję Rady Nadzorczej spółki. Pięciu członków rady nie uznało jednak decyzji ministra, bo - jak podkreślają - walne nie mogło zostać nagle zamknięte, skoro 30 czerwca ogłoszono w nim 30-dniową przerwę. W efekcie pięciu członków rady przegłosowało zawieszenie Farfała i przywrócenie w obowiązkach dwóch zawieszonych członków zarządu: Sławomira Siwka i Marcina Bochenka.

- Jeśli potwierdzą się informacje o przyjęciu tych uchwał, to znaczy, że wszyscy państwo, którzy brali udział w tym posiedzeniu lub będą zgłaszali wniosek do KRS o zarejestrowanie zmian w zarządzie spółki, spotkają się z prokuratorem - powiedział Farfał.

- To nie jest moja opinia, ale to Kodeks postępowania karnego zobowiązuje mnie do powiadomienia organów ścigania w tej sprawie. Minister zamknął WZA, w związku z tym rada przestała istnieć. To jest oczywista oczywistość, cytując pewnego polityka - dodał.

- Żeby podejmować uchwały trzeba mieć moc sprawczą, a ta rada takiej nie ma, bo nie istnieje. Odsyłam do kodeksu spółek handlowych. Z prawem się nie dyskutuje - powiedział.

Farfał, pytany o interwencję ochrony na posiedzeniu rady nadzorczej, powiedział: Można by wynosić tych państwa z fotelami, ale wtedy zrobiłby się z tego spektakl, a ja muszę dbać o wizerunek spółki. Dlatego ostatecznie nie doszło do wyprowadzenia przez ochronę.

Minister skarbu tłumaczy decyzję ws. TVP
W świetle dokumentów, które mam, ani rada nadzorcza, ani zarząd TVP nie mogły uzyskać skwitowania - powiedział minister skarbu Aleksander Grad. Minister nie wykluczył też żadnego rozwiązania wobec TVP, łącznie z wprowadzeniem kuratora.

- Prawo jest nieubłagalne. Komisarz może być wprowadzany wtedy, kiedy w sposób trwały nie funkcjonuje organ zarządzający w telewizji. Jeżeli jest zarząd i rada nadzorcza, to nie ma podstaw do wprowadzania kuratora. Bo nie mam mowy o żadnym komisarzu, bo na to prawo nie pozwala - podkreślił minister.

MSP jak dotąd nie złożyło w sądzie wniosku o wprowadzenie kuratora w TVP.

Minister wyjaśnił też powody, dla których nie udzieli absolutorium żadnemu z członków władz TVP.

- Minister Skarbu Państwa w tym ustroju mediów publicznych ma niewielką rolę do odegrania. Może typować jedną osobę do rady nadzorczej, może udzielić, bądź nie skwitowania. Ja mogę dzisiaj powiedzieć jedno, że w świetle tych dokumentów, które mam, nie uzyska skwitowania ani rada nadzorcza, ani zarząd telewizji, w tym prezes Farfał - powiedział Grad.

Grad powiedział, że MSP jest w trakcie analizy dokumentów, które zostały przedłożone na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy (analizy finansowe za 2008 r. oraz protokoły kontroli, kontroli skarbowej,i innych). - Niezwłocznie jak tylko zakończymy analizę, a ona właściwie zmierza ku końcowi, jesteśmy gotowi zakończyć, przeprowadzić walne zgromadzenie akcjonariuszy - mówił Grad.

Rzecznik MSP Maciej Wewiór dodał, że "po zapoznaniu się z informacjami o wynikach kontroli tak naprawdę wszystko stało się jasne". - To pozwoliło spojrzeć na dokumenty spółki w inny sposób. W związku z tym nikt z zarządu łącznie z panem Piotrem Farfałem, ani nikt z rady nadzorczej nie otrzymał absolutorium - powiedział Wewiór.
http://www.sendspace.pl/file/0a4ec04cbe622c542222a39. Moje radio internetowe. Zapraszam serdecznie codziennie od 18 do 20
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości