[TVN] Sopot Festival 2005-2009

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: ktos »

W tym roku festiwal w Sopocie po raz piąty zorganizuje TVN - Umowa z miastem Sopot przewidywała pięć edycji festiwalu, w ramach tej umowy jest to ostatnia edycja. Czy za rok się spotkamy z miastem? Ja bym bardzo chciał! Z tego co wiem miasto też – opowiada nam dyrektor artystyczny festiwalu Piotr Metz.
Jak co roku pierwszy dzień festiwalu to koncert o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności, a drugi… No właśnie! - To będzie koncert zupełnie inny niż roku temu, będzie to koncert na poważnie – powiedział Plejadzie dyrektor artystyczny. Tego dnia odbędzie się koncert poświęcony Czesławowi Niemenowi. Czy wystąpi w nim zagraniczna gwiazda? Zobacz nasz wywiad!

http://www.plejada.pl/4,18858,wideo,,93 ... l#autoplay
W filmie podają że chcieli by między innymi wszystkich dotychczasowych laureatów zaprosić z 4 lat 8)
Kadman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 20 mar 2006, 18:30
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Sopot Festival 2005-2009

Post autor: Kadman »

Plejada.pl pisze:W tym roku festiwal w Sopocie po raz piąty zorganizuje TVN - Umowa z miastem Sopot przewidywała pięć edycji festiwalu, w ramach tej umowy jest to ostatnia edycja. Czy za rok się spotkamy z miastem? Ja bym bardzo chciał! Z tego co wiem miasto też – opowiada nam dyrektor artystyczny festiwalu Piotr Metz.

Festiwal w Sopocie odbędzie się 22-23 sierpnia. - Formuła nam się wyklarowała, ale każdy festiwal jest inny – mówi Metz.

Jak co roku pierwszy dzień festiwalu to koncert o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności, a drugi… No właśnie! - To będzie koncert zupełnie inny niż roku temu, będzie to koncert na poważnie – powiedział Plejadzie dyrektor artystyczny. Tego dnia odbędzie się koncert poświęcony Czesławowi Niemenowi. Tego wieczoru na sopockiej scenie polscy artyści zaprezentują utwory piosenkarza, uświetniając tym samym jubileuszowy rok tego twórcy.


Jak dla mnie to co raz skromniej to wygląda, po drugie po raz kolejny formuła dwóch dni też mi nie odpowiada. Zobaczymy jak to będzie.

Ciekawi mnie jak, to będzie z biletami. Czy znowu jak w końcu się pojawią, to już ich nie będzie? :)
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Adrian ;P »

szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: szym »

A mnie zaskoczyły "gwiazdy" międzynarodowe w konkursie, nie znam chyba NIKOGO. :neutral:

Reni Jusis też chyba próbuje co roku, bez większych sukcesów... może tym razem? Liczyłem na koncert "Lata 90-te", jakiś EuroDance był wtedy popularny (Coco Jambo i te sprawy), no ale trudno. Lipnie zapowiada się Sopot Festival w tym roku. Strasznie kiepsko.
:)
madziulka
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 30 gru 2007, 13:41

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: madziulka »

jak można nie znać Josefa Hedingera czy Gabrieli Cilmi :grozi:
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: szym »

(Można, te nazwiska nic mi nie mówią, nie potrafię ich przypisać do konkretnych osób czy utworów.)
:)
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Adrian ;P »

Pierwszy dzień festiwalu potrwa do 20:00 do 23:00. Można tak stwierdzić gdyż 22 sierpnia o 23:05 są ''Gladiatorzy''. Nie wiem jak z niedzielą.
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamilkomentuje »

TVN zrezygnuje z Sopot Festivalu?
W tym roku kończy się umowa telewizji TVN, która pozwala stacji na organizację i transmisję Międzynarodowego Sopot Festivalu. Być może za rok festiwal będzie pokazywany przez inną telewizję.
Jak dowiedział się Presserwis, miasto Sopot już szuka stacji telewizyjnej, która będzie transmitowała Sopot Festival przez kolejne lata. Nieoficjalnie mówi się, że telewizja TVN może nie być zainteresowana organizacją festiwalu w kolejnych latach.

Decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższym czasie. Jeśli telewizja TVN zdecyduje się zakończyć współpracę z miastem Sopot, być może Sopot Festival powróci na antenę telewizyjnej Jedynki . Wstępne zainteresowanie wyraża także Polsat .

W tym roku Sopot Festival odbędzie się 22 i 23 sierpnia 2009 roku. Pierwszy dzień będzie konkursowy. W drugim dniu zaplanowano koncert poświęcony pamięci Czesława Niemena. Transmisja na antenie TVN.

zródlo: media2.pl

Bardzo szkoda, oby to okazało się nieprawdą...
tvn - wiosną programowo najlepszy.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: r_r16 »

Od dłuższego czasu jest wiadome, że Sopot Festival jest dla TVN po prostu nieopłacalny, więc nie zdziwię się, jeśli w przyszłym roku zobaczymy go ponownie w TVP.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: DJ Ice »

kamilkomentuje pisze:Bardzo szkoda, oby to okazało się nieprawdą...
A ja bardzo się cieszę a taka sytuacja jest bardzo realna. Jak już napisał r_r16 Sopot Festiwal dla TVN jest nieopłacalny, ale nie oszukujmy się. TVN zaprzepaścił swoją szansę jeśli chodzi o sukces z tym festiwalem. Początkowo kiedy to wydarzenie muzyczno trafiło spod skrzydeł TVP do TVN było bardzo dobrze - świetna scenografia, dobrzy artyści. Później po kolei wszystko zaczęło się systematycznie chrzanić. Szczerze powiedziawszy TVP po tegorocznym Opolu pokazała, że potrafi dobrze zorganizować widowisko muzyczne na poziomie. TVN też miał szansę zrealizować swój sopocki festiwal na poziomie, światowym poziomie. Poza tym skrócono w zeszłym roku czas trwania imprezy. Co to ma być? :uhh:
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
Jacek-t
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Jacek-t »

kamilkomentuje pisze:
Decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższym czasie. Jeśli telewizja TVN zdecyduje się zakończyć współpracę z miastem Sopot, być może Sopot Festival powróci na antenę telewizyjnej Jedynki . Wstępne zainteresowanie wyraża także Polsat .
Po co byłyby Polsatowi dwa letnie festiwale w Sopocie?
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamilkomentuje »

DJ Ice pisze:
kamilkomentuje pisze:Bardzo szkoda, oby to okazało się nieprawdą...
A ja bardzo się cieszę a taka sytuacja jest bardzo realna. Jak już napisał r_r16 Sopot Festiwal dla TVN jest nieopłacalny, ale nie oszukujmy się. TVN zaprzepaścił swoją szansę jeśli chodzi o sukces z tym festiwalem. Początkowo kiedy to wydarzenie muzyczno trafiło spod skrzydeł TVP do TVN było bardzo dobrze - świetna scenografia, dobrzy artyści. Później po kolei wszystko zaczęło się systematycznie chrzanić. Szczerze powiedziawszy TVP po tegorocznym Opolu pokazała, że potrafi dobrze zorganizować widowisko muzyczne na poziomie. TVN też miał szansę zrealizować swój sopocki festiwal na poziomie, światowym poziomie. Poza tym skrócono w zeszłym roku czas trwania imprezy. Co to ma być? :uhh:
TVN zaprzepaścił swoją szansę jeśli chodzi o sukces z tym festiwalem.
Ja myślę innaczej. TVN zrealizował wspaniałem 4 festivale, jednakże ludzie, poprostu tego niedocienili. Gdyby tylko więcej promocji tego wydarzenia, napewno okazałobysię ono - - w tv - wielkim hitem.

TVN zaprzepaścił swoją szansę jeśli chodzi o sukces z tym festiwalem.
przyznam, sukcesu niebyło, jedynie co sobie przypominam z kategorii "sukcesy SF w TVN" to festival z E. Johnem, oraz Drupim, H.Vondrackovom (chyba tak się piszę)...

Początkowo kiedy to wydarzenie muzyczno trafiło spod skrzydeł TVP do TVN było bardzo dobrze - świetna scenografia, dobrzy artyści.
...tym zdaniem, naprawdę mnie rozbawiłeś. Powiedz mi kiedy to wydarzenie miało świetną scenografię, i artystów?
Chociaż nie, artysci byli OK, tylko TVP niepotrafiło tego wykorzystać. Tak samo jak z organizowanym kilka lat temu konkurencyjnym festivalu TVP1 (niepamiętam nazwy)...
I wdg. mnie dobrze się stało że festival wkońcu trafił do TVn, ktróry przywrócił mu tchnienie. Kilka lat wcześniej, w TVP usunięto konkurs o Bursztynowego Słowika - legendę festivalu. A teraz? TVN ją przywrócił i chwała mu za to. Oby kolejny inwestor festivalu (mam nadzieję TVN) nieusunął tej częsci wydarzenia...

"dobrzy artyści"
na jakiej podstawie uważasz, że goście festivalu w TVN jak i jego uczestnicy byłi "źli"? wdg. mnie powiem - nawet lepsi niż w TVP...

Szczerze powiedziawszy TVP po tegorocznym Opolu pokazała, że potrafi dobrze zorganizować widowisko muzyczne na poziomie.
mam zupełnie odmienne zdanie...

TVN też miał szansę zrealizować swój sopocki festiwal na poziomie, światowym poziomie. Poza tym skrócono w zeszłym roku czas trwania imprezy. Co to ma być?

miał i zorganizował, naświatowym poziomie oczywiście.A to, że ludzie niechcą go oglądać, z przyczyn mi nieznanych, to trudno. Widać, że polacy wolą oglądać taką "chałę" jak TOPTRENDY czy KFPP OPOLE (oprócz Sopot Hit Festival - który uważam za bardzo dobry)...
zgodzę się z tym,że niepotrzebnie skrócono czas festivalu z trzech do dwóch dni.Tak być niepowinno.


Po co byłyby Polsatowi dwa letnie festiwale w Sopocie?
Wiesz, niewiem, POLSAT zawsze szuka guza ;D (żarcik) Myślę że w taki rozkład wydarzen muzycznych w polskich telewizjach jest odpowiedni.

No i to chyba na tyle ;D
Pozdrawiam ;D
tvn - wiosną programowo najlepszy.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: DJ Ice »

Jacek-t pisze:
kamilkomentuje pisze:
Decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższym czasie. Jeśli telewizja TVN zdecyduje się zakończyć współpracę z miastem Sopot, być może Sopot Festival powróci na antenę telewizyjnej Jedynki . Wstępne zainteresowanie wyraża także Polsat .
Po co byłyby Polsatowi dwa letnie festiwale w Sopocie?
A po co robi się w głównej mierze programy w telewizji, festiwale itd.? :lol2: No właśnie. Co jak co, ale TopTrendy a Międzynarodowy Sopot Festiwal to zupełnie coś innego. Chętnie zobaczyłbym jak oni to by zrobili.

Ale teraz - do rzeczy. :aniol:
Ja myślę innaczej. TVN zrealizował wspaniałem 4 festivale, jednakże ludzie, poprostu tego niedocienili.
Tu nie chodzi o docenianie. Jeżeli coś jest dobre, to ludzie to doceniają. TVN nie miał wyraźnego pomysłu na ten festiwal. Stąd porażki.
Gdyby tylko więcej promocji tego wydarzenia, napewno okazałobysię ono - - w tv - wielkim hitem.
Po co więcej promocji? Ona jest i była odpowiednia i to jest niezaprzeczalny fakt. Ciągłe klepanie o tym na antenie, reklamy, w zeszłym roku specjalna informacja pod logiem. To jest spora promocja. W dodatku patroni medialni (w tym wypadku dana stacja radiowa) również klepie ciągle o danym festiwalu. Z Międzynarodowym Sopot Festiwalem jest podobnie. To tylko pokazuje, że TVN odprawia fuszerkę jeśli chodzi o ten festiwal. Ale cóż się dziwić - nie chcą dalej tego robić, bo być może nie jest to dla nich priorytetem, dlatego robią coś, aby było. Ludzie to widzą. :grozi:
..tym zdaniem, naprawdę mnie rozbawiłeś. Powiedz mi kiedy to wydarzenie miało świetną scenografię, i artystów?
Pierwszy Sopot Festiwal w TVN po przejściu z TVP był naprawdę dobry. Scenografia lepsza od tej prezentowanej przez TVP, która ciosowała nas starymi trendami - jak ja to nazywam. Potem to już coraz gorzej pod każdym względem. Jedynie drugi dzień nieco się broni. Nieznacznie.
I wdg. mnie dobrze się stało że festival wkońcu trafił do TVn, ktróry przywrócił mu tchnienie. Kilka lat wcześniej, w TVP usunięto konkurs o Bursztynowego Słowika - legendę festivalu. A teraz? TVN ją przywrócił i chwała mu za to. Oby kolejny inwestor festivalu (mam nadzieję TVN) nieusunął tej częsci wydarzenia...
Tchnął w nim życie, ze aż wieje nudą, a ludzie nie chcą tego oglądać. Usunięto koncert na molo, który jest jednym z najważniejszych koncertów. TVN pokazuje po raz kolejny, że nie chcą robić tego festiwalu. Umowa się kończy...
a jakiej podstawie uważasz, że goście festivalu w TVN jak i jego uczestnicy byłi "źli"? wdg. mnie powiem - nawet lepsi niż w TVP...
Na takiej podstawie, że kilku z nich nie znam w ogóle, festiwal prezentuje utwory typowe prawie do Eski, nad czym ubolewam. Zaznaczam prawie, bo to jest nieco naginane określenie - za chwilę wyjdzie, że porównuję festiwal TVN do tego Dwójkowego. Z tych, którzy wystąpią w 46. Międzynarodowym Festiwal w Sopocie znam tylko Gabrieli Cilmi, Lov, Reni Jusis (jej ostatnia płyta jest mimo wszystko jest świetna i jest naprawdę mile zaskoczony jej nową kreacją). Kilku innych również nam. Co nie zmienia faktu, że może być jeszcze lepiej.
mam zupełnie odmienne zdanie...
Nie będę się z tobą sprzeczał, ale wysoka oglądalność pokazuje wiele. Mimo, że TVP1 ma znacznie większy zasięg i odbierać ją może praktycznie każdy festiwal mógł ponieść porażkę. Nie poniósł. Widocznie ludzie docenili dobrą organizację. Pomijam kilku artystów, bo to oczywiste, że każdy ma różny gust i nie wszystko się podoba. Poza tym - to, że masz odmienne zdanie nie oznacza, że ja muszę je podzielać. Chyba się zgodzisz, prawda? 8)
miał i zorganizował, naświatowym poziomie oczywiście.A to, że ludzie niechcą go oglądać, z przyczyn mi nieznanych, to trudno.
Z przyczyn Ci nie znanych? To ja Ci je podam. Nuda, kiepska konferansjerka (ciągle stremowana Mołek odstrasza od telewizorów), masakryczna ilość reklam (prawie każdy to tutaj i nie tylko tutaj podkreślił) i coraz gorsi artyści. Może czas obrać nieco inny tor i trafić w każdy gust? Nie tylko ja sądzę, że słabo się zapowiada. Światowy poziom? Obejrzyj sobie inne tego typu w innych telewizjach, nie tylko w Polsce. Jeżeli pokażą po raz kolejny rury kanalizacyjne, nie zorganizują wszystkiego jak należy, to wybacz nie poprę ich.
Widać, że polacy wolą oglądać taką "chałę" jak TOPTRENDY
Przepraszam Cię bardzo. Opole podałem tylko jako przykład porządnej realizacji pomijając artystów, co oczywiste. Ale po jaką cholerę porównujesz to do TOP Trendów - festiwalu polskiej piosenki w Sopocie? Dlaczego chała? Oczywiście, że nie każdy artysta z koncertu TOP jest przeze mnie ceniony, ale cieszy mnie to, że ludzie kupują w końcu porządną muzykę. Bo koncert TOP właśnie to podsumowuje. No bo chyba nie powiesz, że Maria Peszek (jej płyta ''Maria Awaria'' - świetna), Anna Maria Jopek ( nie trzeba nic pisać), Katarzyna Nosowska (świetna polska artystka, która pokazała, że nie trzeba pchać się na salony i brać udziału w rozrywkowych showach, aby dobrze sprzedać swoją płytę i cieszyć się uznaniem), Ania Dąbrowska (dziewczyna z ''Idola'', początkowo nie doceniona, która pokazała prawdziwą dojrzałość), Czesław Śpiewa (jak widać - dobry materiał sam się obroni) czy też Coma (Polacy w końcu doceniają prawdziwego rockowego brzmienia). To nie są artyści, dwa trzy sezony, tylko Ci, którzy nadal sprzedają dobrą muzykę i chcą jej słuchać właśnie na takich festiwalach.
miał i zorganizował, naświatowym poziomie oczywiście.A to, że ludzie niechcą go oglądać, z przyczyn mi nieznanych, to trudno. Widać, że polacy wolą oglądać taką "chałę" jak TOPTRENDY czy KFPP OPOLE (oprócz Sopot Hit Festival - który uważam za bardzo dobry)...
Pewnie, jakby TVN miał ten festiwal u siebie (a miało tak być - początkowo pomysłodawca zawitał do TVN, ale oni nie byli zainteresowani co pokazuje, że oni nigdy na takie rzeczy nie stawiali) to być może pisał byś inaczej. W takim razie czy to jest chała? Nie sądzę. ludzie wybierają to co lepsze. TOPTrendy ma swoja widownię, która rośnie, a sam festiwal jest doceniany przez artystów i został okrzyknięty jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w całym roku). Sopot hit Festiwal TVP2 jest dla tych, którzy chcą pobawić się przy klubowych brzmieniach - wiedzieli na co postawić, aby nabić kasiorę i uzyskać sukces komercyjny, chociaż z prawdziwym Sopotem to się niewiele łączy. Ale to teraz drobny szczegół. Telewizja wymusza pewne rzeczy i ja to oczywiście rozumiem. A Sopot Festiwal? Owszem zgadzam się z Tobą w kwestii, że obecny rozkład takowych imprez jest dobry, bo każda duża telewizja ma swój festiwal. I tak powinno być. Ale widocznie widzom czegoś brakuje. Brakuje czegoś co wywołałoby u nich zachwyt. A żeby tak było potrzebny jest pomysł. Pomysłów zabrakło.

Dodam jeszcze, że nie można zrażać się takimi porażkami, chociaż samemu je się wywołało, chyba, że robią to tylko w związku z umową, której muszą przestrzegać do określonego czasu, w tym wypadku do nadchodzącego 46. Festiwalu w Sopocie w TVN. Na sukces takim festiwalem trzeba sobie zapracować - wszak wiadomo, że nie pojawia się co tydzień a co roku. Polsat pokazał, że można. Bo można. Potrzeba też chęci.

Nie piszę tego dlatego, że jestem jakimś antyfanem TVN. oceniam każdą stację, każdą potrafią skrytykować. Po prostu obserwując to wszystko dołączam swoje zdanie. Czasami nieco za ostro, ale niektórzy wiedzą, że nie tyczy się to forumowiczów podczas rozmowy a wynika to ze sposobu bycia. Dzisiaj mam bardzo dobry humor. :D

To tyle co sądzę. :)
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamilkomentuje »

Wiesz, niebędę sie z Tobą sprzeczał który festival jest lepszy, bo na tym to niepolega, a politykiem nie jestem :) Ty znasz moje zdanie, ja Twoje. Na tym poprzestajmy.
Apropo, miałem napisany cały "kodeks" tego, co miałęm Tobie przkeazać. Jednakże przez sekunde zabrakło prądu, a cała praca poszła na marne. Skróciłem to w powyższych dwóch zdaniach, i mam nadzieję że to wystarczy.
SERDECZNIE pozdrawiam. ;D
tvn - wiosną programowo najlepszy.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: DJ Ice »

Apropo, miałem napisany cały "kodeks" tego, co miałęm Tobie przkeazać. Jednakże przez sekunde zabrakło prądu, a cała praca poszła na marne. Skróciłem to w powyższych dwóch zdaniach, i mam nadzieję że to wystarczy.
No właśnie widziałem i zdziwiłem się, że poprzestałeś na tym krótkim wpisie. :D Dzięki za wyjaśnienie. ;)
Wiesz, niebędę sie z Tobą sprzeczał który festival jest lepszy, bo na tym to niepolega, a politykiem nie jestem :) Ty znasz moje zdanie, ja Twoje. Na tym poprzestajmy.
Dokładnie tak. Nie mniej jednak to, ze mam inne zdanie, nie oznacza, że nie szanuję Twojego. Jak widzisz można pisać długie i wyczerpujące posty pisząc na temat a nie krótko zdaniowe wypowiedzi, które nie wnoszą nic.

Oby tak dalej. :)
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości