[TVN] Sopot Festival 2005-2009

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: piotrek888 »

Magda Mołek naprawdę świetnie sobie radzi choć stres widać nie widzę w TVN innej osoby,która by sobie równie dobrze poradziła. Ale uśmiech przy ptaszkach :lol: Scena jak już pisałem najlepsza od dawna. Kasia Wilk - to był najlepszy wybór. Doda w swojej piosence zapomniała tekstu, ale jak zwykle wybrnęła. Jest dobrze.
Isadora
Bywalec
Bywalec
Posty: 631
Rejestracja: piątek 10 sie 2007, 16:17

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Isadora »

Scena bardzo ładna, Mołek nie podoba mi się w tej kusej sukience, odnoszę wrażenie, że niezbyt swobodnie w niej się czuje, jakby się bała, że zaraz spod tej sukienki ukażą się majtki :P .
Pupilek TVN czyli Afromental nie załapał się na finał i słusznie, dobrze ich podsumował Kozyra, pioseneczka słaba, ale zespół ma fajny kontakt z publicznością. Bardziej niż Wilk podobał mi się Czyżewski, myślę, że został zauważony i będziemy Go częściej słyszeć, bo piosenka ładna, teraz oglądam część międzynarodową i najbardziej podoba mi się Oceana :brawa: , chyba na Nią oddam swojego SMSa :D
po raz drugi nie zrobisz juz pierwszego wrazenia
Isadora
Bywalec
Bywalec
Posty: 631
Rejestracja: piątek 10 sie 2007, 16:17

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Isadora »

Dodam jeszcze, że bardzo mi się podobała wpadka słowna Urbaniak :lol: , jakże inna od, niestety, chamskiej wg mnie wypowiedzi M.Walewskiej pod adresem N. Lesz
po raz drugi nie zrobisz juz pierwszego wrazenia
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: r_r16 »

Trzecie przypomnienie występów finalistów to lekka przesada.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Za nami 50 minut podczas których usłyszeliśmy czwórkę uczestników i Feela :) Do tego ponad 10 minut z planszą powtórkową ukazującą wszystkie występy uczestników. Mołek ubrała się jak na trasę :D Źle wygląda i te włosy jakby wstała właśnie z łóżka. Najlepsze 3 wokalistki: Oceana, Gabriela i Kaśka Wilk :P Strasznie można sie wynudzić, mało muzyki, dużo gadania, powtórek i reklam. Proszę wybaczyć ale dużo światełek i fajna oprawa to nie wszystko, żeby festiwal się udał :) Zabrakło najważniejszego - hitów, zabawy, dużej porcji muzyki.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: r_r16 »

Realizacyjnie festiwal wypadł jak zwykle bardzo dobrze. Mówię tu o oprawie graficznej, scenie, prowadzenie Magdy Mołek też ok. Nie było zbędnych gadek jury. Na pewno za dużo materiałów z przypomnieniami występów. Co do wykonawców - tak pół na pół. Na pewno było ich za mało. Za to jak zwykle bardzo duża ilość reklam. Jednak to już nie jest to co było w latach 2005 - 2007. Według mnie najlepszy Sopot Festival w TVN to był ich pierwszy festiwal z roku 2005.

Co do zwycięzców - cieszę się, że po raz pierwszy Słowik Publiczności nie trafił do polskiego wykonawcy.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Pożegnali się z widzami :) Teraz SF trafi albo do TVP albo do Polsatu :) Osobiście wolę zobaczyć SF w Polsacie :P
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: corner »

Wynotuję swoje spostrzeżenia po dzisiejszym dniu.

Mimo początkowego sceptycyzmu podobał mi się dzisiejszy koncert. Magda prezentowała się bardzo ładnie, piękna sukienka i ciekawa fryzura. No i profesjonalnie poradziła sobie z prowadzeniem. No, może poza "Zwycięzca statuetki" - to wyrażenie powtarzała co najmniej kilka razy. A mnie się wydawało, że można być zwycięzcą festiwalu, a nie statuetki ;).

Oprawa graficzna i realizacja - świetne. Grafika Sopot Festival w tvn podobała mi się od zawsze i pewnie jeszcze długo będzie mi się podobać. Świetnie, że co roku była taka sama. Przynajmniej zrobili z tego markę. Pamiętam festiwale w TVP, kiedy co roku była inna, amatorska grafika. Ostatnio Jedynka w swoim Opolu prezentuje spójną oprawę co roku. To też się chwali. Natomiast nie zrozumiem o co chodzi w tych dętych zapowiedziach wykonawców. Zamiast wykonawców widać tam jakieś skaczące osoby i inne bzdury - czyli wszystko oprócz artysty, który za chwilę ma się pojawić. Katastrofa, i to kolejny raz.

Co roku czekam z nadzieją, że będzie mniej reklam. Nie wiem jaki w tym roku był udział reklam w festiwalu, ale za duży. Przerwa reklamowa skutecznie psuje klimat zabawy. Ponadto, skoro już muszą być te rozwlekłe bloki reklamowe to niech, błagam!, nie będzie już autopromocji!

Ostateczny werdykt jury i widzów - jak dla mnie dobry (chociaż ja nie wpuściłbym tej Kasi do finału). Dobrze, że wśród zwycięzców nie było Polaków. Niestety, zasady wymyślone przez tvn są strasznie idiotyczne. Do tego stopnia, że nawet słuszne zwycięstwo Polaków powoduje niesmak.

Powtórki występów. Nawet nie liczyłem ile ich było, ale było ich ZA DUŻO. Poza tym jednakowe. Moja rada: jeśli musi być tak dużo tych powtórek, niech zrobią chociaż kilka ich wersji (tj. z różnych momentów występów). Będą dzięki temu ciekawsze i bardziej funkcjonalne. W trakcie trwania koncertu jest przecież czas na cięcie tych występów i układanie nowych skrótów.

Pewnie coś mi się jeszcze przypomni potem.

PS: Nie radzę Polsatowi brać organizacji tej imprezy. Ma swoje własne TOP Trendy, które stworzył od podstaw i które są naprawdę dobrym festiwalem! Jeśli tvn teraz zostawi Sopot Festiwal na lodzie, to może on na tym lodzie pozostać. TVP zajęło się swoim Opolem i chyba nie będzie chętnych na organizację festiwalu-matki ;). Już lepiej, żeby Sopot został w tvn.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Mało prawdopodobne żeby Sopot został w TVN. Wspaniały festiwal z 2005 roku a kompletna klapa w roku 2008. W tym roku było fatalnie. Jest kilka plusów - grafika, scena. I tyle. Prowadząca - NIEEEEEEEEEE, Jury - 2xNIEEEEEEEEEEEEEE, Wykonawcy - NIEEEEEE NIEE NIE!!!! Dramatycznie się to ogląda ogólnie. Jak już się zbuduje atmosfera to wszystko psują reklamy i powtórki występów, których dzisiaj było chyba z 5 a każdy po 3 minuty.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: qmate »

Hmm to wszystko wyglądało jak pożegnanie. Podsumowanie 5 lat... Magda na końcu mówiła tak, jakby był to ich ostatni festiwal. I jeszcze dali wszystkich laureatów z poprzednich pięciu lat. Aż się boję, że TVN zrezygnował.

Zgadzam się, było dzisiaj trochę przynudnawo, nie było jakiś ekstra hitów, przebojów lata, ale prawda jest taka, że takie taneczne dyskotekowe kawałki, które poruszają publiczność jak na SHF są niestety wykonywane w 25% przez "artystę" a w 75% przez komputer. Gdyby te "gwiazdy", które wystąpiły na SHF w TVP 2 zaśpiewały na oryginalnym SF w TVN byłoby mega cienko, przecież w Dwójce były same Playbacki! A tak co prawda piosenki były może mniej porywające (chociaż takie też były), ale wygrały panie zasłużenie, nie za Playback, ale za świetne głosy, talenty i pracę. I TVN nie oszukuje widzów puszczając melodie z taśmy.

Kasia Wilk chyba zasłużenie weszła do finału. W finale ucieszyło mnie, że Polacy wreszcie wybrali reprezentanta innego kraju niż Polska - SP trafił do Oceany. Bursztynowy Słowik powędrował zaś do Gabrieli Gilmi i też nie mam nic przeciwko.

Realizacyjnie jak zwykle TVN rządzi. Piękna scenografia, co ciekawe, te olbrzymie elementy dekoracji także się poruszały. Podkład muzyczny pod wypowiedziami Mołek czy dyskusją Jury lepszy był w zeszłym roku, ale ten z dzisiaj nie przeszkadzał. Fajna, znowu kosmetycznie zmieniona oprawa graficzna. Bardzo podobały mi się zapowiedzi wykonawców. Te motywy były bardzo ciekawe. Strasznie spodobała mi się taka jedna malutka rzecz, szczegół - przejścia pomiędzy sceną a zapowiedziami, takie pstryknięcia, czy może odgłos kropli wody uderzającej o podłoże. Fajne to było. Magda Mołek jaka jest to jest, może nawet poza sceną nie być sympatyczna, ale jest profesjonalistką.

Żal byłoby żegnać się z festiwalem. Od 2005 roku szalenie zainteresowały mnie te polskie festiwale muzyczne, TVN dał im nowe życie. Zawsze im szersza konkurencja tym lepiej, bo każdy bardziej się stara być lepszym od innych. Najbardziej bym chciał zatrzymania Sopot Festival w TVN. Jeśli nie (odpukać) to niech trafi do TVP, bo tam jeszcze jako tako się utrzyma. Jakoś jestem uprzedzony do Polsatu, do tego Ibisza i Młynarskiej. Oni tam tak wszystko zachwalają, że za przeproszeniem rzyg** się chce. Magda jest profesjonalistką i przedstawia fakty, a Ibisz tylko się drze czego nie znoszę w jego wykonaniu. Jeśli TVN porzuci imprezę to z roku na rok będzie w tej branży coraz gorzej. Ciekawe, czym się wtedy będzie wzorował Polsat... Za wszelką cenę nie chciałbym SF w Polsacie, ponieważ myślę, że zepsują ten festiwal w tej stacji, zaczną się Playbacki, jakieś disco polo, będzie Ibisz, tandetna oprawa zrobiona przez nowo zrekrutowanych grafików Polsatu i pseudo gwiazdki z mikrofonem z Jak Oni Śpiewają. Horror.

Zauważcie jak różne stacje podchodzą do tego co robią. W TVN robią wszystko profesjonalnie, z pasją, widać że lubią tę pracę i chyba ten festiwal robią najlepiej jak potrafią, tak, żeby także im się podobał. Podchodzą do wszystkiego ambitnie. Chcą, żeby było różnorodnie, bez powtórek. Nie mydlą oczu - jak jury się piosenka nie podoba to odważnie i otwarcie to mówią. Z szacunkiem podchodzą do konkurencji, odwołują się nawet że taki a taki artysta wygrał koncert trendy na festiwalu TOPtrendy czy debiuty w Opolu. A w Polsacie zachwalają każdy shit. Trochę podpatrzą jak wygląda scenografia w TVN, przerobią niektóre drobne pomysły z TVN w kolejnym roku i potem nic tylko chwalą się na prawo i lewo. Zresztą co roku jest tak:
TVN: "Wybieramy Słowika Publiczności SF 2009. Zagłosuj na swojego ulubionego artystę".
Polsat: "Tylko u nas największe gwiazdy, najlepsi wykonawcy, zagłosuj najlepiej na wszystkich bo wszyscy są the best".

SF w TVN się wyróżnia. Nie SF w Polsacie! Nie!
//////////
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mks »

Tegoroczny SF był robiony profesjonalnie pod względem technicznym, realizacyjnym i wizualnym. Pięknie, tylko co z tego? Zaserwowano nam ładne, ale puste pudełko, a tutaj chodzi o wykonawców.

Scena i światła jak zawsze w TVN okazałe i efektowne, pozoranctwo tej stacji akurat zawsze wychodziło rewelacyjnie. Błyski lamp miały nam zastąpić udane występy wykonawców.

Magda Mołek to jedna z najlepszych polskich prezenterek, dzisiaj była świetna. Pięknie się uśmiechała, w jej show nie było miejsca na żadną pomyłkę, na żadne zdanie nie uwzględnione w scenariuszu. Uroku lekko schematycznej konferansjerce nadałby na bank dialog.. choćby z Marcinem Prokopem czy Szymonem Majewskim.

Polscy artyści.. Afromental, szybko wpada w ucho - szybko wypada. Bracia, moi zdecydowani faworyci, najlepszy kawałek, dobry występ. Czyżewski, poprawnie. Manchester, straszna piosenka, brak charyzmy. Kasia Wilk, nie wiem skąd te zachwyty, dla mnie to taka kolejna Cerekwicka.

Zagraniczni artyści.. hmm.. połowy już nie pamiętam.. były jakieś dance'owe panienki.. byli słodcy chłopcy za którymi masa wąskich gimnazjalistek i tak pewnie będzie piszczeć.. najlepiej na tym tle wypadała Oceana, urocza i dobrze śpiewająca.

------

Podsumowując, TVN zarżnął tą edycję i to chyba nawet świadomie, muzyki jak na lekarstwo, reklam dwukrotnie więcej niż na Polsacie. Wystąpili wszyscy laureaci słowików prawie dziś, Doda, Stachursky, Feel.. czy to nie jest czasami kwintesencja kiczu w polskiej muzyce? Jest niestety, i to wszystko pod buławą TVN:)

Kolejny Sopot widzi mi się w TVP1. Polsat ma swoją markę, Dwójka też.

ps. z nieoficjalnych źródeł wiem, że sytuacja TVN24 i TVN w przyszłym roku bardzo się pogorszy, szykują się nam naprawdę ciekawe igrzyska w roku 2010. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Bartek »

Zastanówmy się kogo i czego dla Sopot Festival chcemy. W wykonaniu TVNu nie jest to festiwal idealny, ale lepszego nie będzie. Top Trendy to Polsatowska wersja Opola, oparta na formule sprawdzonej, ale formule konkursu polskiej piosenki. Czyli tak żeby było tanio, szybko i łatwo. Wychodzi dobrze, ale to polski festiwal. Sopot TVNu się wyróżnia - szczególnie tym, że playback zdarzał się tam tylko wtedy, gdy wiekowy artysta przypominał hity sprzed 30 lat. Jak na polskie festiwale to jest ostatni bastion muzyki na żywo. Pod tym względem deklasuje równo (Choć nie jestem pewien sytuacji na TopTrendach, rzadko oglądam). Sopot TVNu to zawsze medialnie, marketingowo, wizualnie bardzo dobre show. Niestety zawodzi często muzyka, a potem oglądalność. Ale to nie jest nic dziwnego - polski rynek muzyczny jest po prostu kiepski.

A jednak mimo to to właśnie TVNowski Sopot Festival tchnął życie w niektórych artystów. W ciągu 5 lat ładnie powrócił Piasek (SF 2005), Doda dzięki SF napisała nowy rozdział swojego życia, ładnie zadebiutował tu Pectus. Jeżeli doliczyć do tego megadebiut, chyba największy w ciągu ostatnich 10 lat, czyli Feel to można dojść do wniosku, że głupotą i błędem byłoby rezygnowanie przez TVN z organizacji Sopot Festival.

Duży błąd leży po stronie miasta - chcąc je promować tak na prawdę przesadzili. Sopot Festival powinien być jedynym letnim festiwalem muzycznym w tym mieście. Uważam, że wtedy sytuacja byłaby o wiele lepsza. Gdyby tak jeszcze Top Trendy przenieść do Opola to mielibyśmy dwa dobre festiwale - polski (TopTrendy) i międzynarodowy (SF). Ale to marzenia ściętej głowy niestety.
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Kork »

Bez taniej sensacji z jakimiś "nieoficjalnymi źródłami" w tle proszę. Co do SF - zgadzam się, że ładne pudełko, ale przynajmniej mało pełne, żeby nie mówić że puste. Piękna scena, Magda wyglądała bardzo dobrze, jury nie przynudzało nawet, problem w tym, że pudełko puste, bo nawet jeśli zaakceptujemy, że artyści 1 dnia byli ok (Nikt nie fałszował, śpiewali na żywo, nie było to jakieś wściekłe dance, czy disco polo, no i znalazło się pare fajnych kawałków) to ciągle trzeba powiedzieć, że mało - stanowczo za mało muzyki w tym show. Wygrywają oczywiście reklamy. Pomijając konkursowiczów, to laureaci mogliby zająć po przynajmniej 15 minut każdy, a oni zaprosili taką Dodę - dali jej z 20 tysiaków za jedną piosenkę. Zupełnie nie rozumiem ich polityki. No i poza tym brakuje efektu zaskoczenia, jakiegoś nowatorstwa - na 1 czy 2 SF mogliśmy usłyszeć konkursowiczów w innej wersji - z orkiestrą, a w 1 edycji ponadto słyszeliśmy w ich wykonaniu covery, w tym roku nic nie było nas w stanie zaskoczyć, bo nikt nawet nie zafałszował :D

Co do SF - nie wierzę, żeby został w TVN, dlaczego? Obcięli ten festiwal jak tylko się dało, zbudowali wielką scenę i zwieźli całą produkcję na jakieś 4,5 godziny nagrania. Już by mogli choćby jak dawniej Polsat wykorzystać scenografie i nagrać jakiś koncert, który by wyemitowali w innym terminie, czy coś.
Po drugie - W tamtym roku w Angorze był cytat z Waltera, że wolałby zapłacić karę niż realizować festiwal za rok. Mieli na tyle poczucia wstydu, żeby jednak coś tam zorganizować, a nie płacić kary, bo to już bym stracił do nich ostatni szacunek, ale obcięli jak się tylko dało. No i na koniec - po trzecie: chcieli zorganizować w tym roku SF na spółkę z TVP2 powołując się na kryzys gospodarczy - no to już chyba nie ma lepszego dowodu, że by go nawet TV TRWAM opchnęli, jakby tylko dzięki temu nie musieli go realizować.

Festiwal robi się dla ludzi, dla widzów, można chcieć kasy, ale lepiej nie liczyć na żyłę złota. TVN ma najwięcej sponsorów swojego festiwalu, reklamy co 30 minut, gdy inni mają co 50 i wcale nie najgorszą oglądalność ( no i sukcesy co do lansowania nazwisk: Feel, Doda, Pectus) a ciagle im mało. TOP TRENDY prawie nikogo nie wylansowało porządnie przez te parę lat, ma mniej reklam, mniej sponsorów, w sumie niewielką oglądalność (bo im koncert TRENDY zawsze dołuje) a mimo to nikt nie mówi, co rok że się mu nie opłaca.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: DJ Ice »

''TOPTrendy'' ma stale rosnącą oglądalność co roku. To jeden z najchętniej oglądanych festiwali i co najważniejsze w sezonie wakacyjnym podbija oglądalność Polsatu podczas emisji koncertu. Opłacać? Jeśli go robią tyle lat to jednak coś z tego mają a Polsat jak każda stacja kasiorę ściska. Gdyby to były same straty to by się w to nie kopali, albo festiwal przeszedłby gruntowne zmiany... takie fakty. :)

Czego oczekujemy od MSF? Tego czego obiecywał TVN. Każdy pamięta jakie były obiecanki stacji, jakie było początkowe nastawienie do tego przedsięwzięcia. Dam sobie tylko rękę uciąć, że TVN wziął na siebie organizacje tego festiwalu tylko dlatego, żeby dokopać publicznej pod względem słabej organizacji i tworzenia tego projektu - w celu udowodnienia jednej prostej kwestii. ''Lepiej to zrobimy''. Na początku im się udało. Teraz? Nie za bardzo. Obcięcie konkursu, ciągle dość sporo reklam, choć lepiej ułożone i niestety - odejście od pierwszego wyglądu tego przedsięwzięcia, który był dobrą drogą do dobrego sukcesu a na taki trzeba czekać.

Jeden festiwal w Sopocie? :] Generalnie nie mam nic do tego, że miasto Sopot zgadza się na kolejne imprezy i promowanie tego miejsca. Każda stacja ma swój festiwal - TVP2 klubowy-dancowy ''Sopot Hit Festiwal'' (głównie dla młodszej widowni), TVN - ''MSF'', Polsat - ''TOPTrendy'' z głównie polską muzyką - i ich układ wcale nie przypomina mi Opola. Może dzięki dobrej organizacji i rozplanowaniu całości projektu przez pomysłodawcę. To naprawdę jedna z nielicznych wartościowych imprez. W głównej mierze to zasługa Marcina Perzyny. No cóż w sumie każdy odbiera tak jak odbiera dane programy.

Co do dzisiejszego dnia. Wreszcie Mołek poprowadziła to tak jak powinna poprowadzić. Poza tym bardzo pięknie wyglądała. :D Oj, przyciągała wzrok męskiej części widowni. ;) Ale to dobrze i tak powinno być. Realizacja dość ciekawa choć sylwetki osób w oprawie niezbyt trafione - powinni postawić na zdjęcia artystów zamiast tego. Reklamy... no ok, ale ciągłe przypominanie o SMS-ach i artystach, którzy już wystąpili... trochę irytujące, ale da się przeżyć. Choć uważam to za minus.
No i na koniec - po trzecie: chcieli zorganizować w tym roku SF na spółkę z TVP2 powołując się na kryzys gospodarczy - no to już chyba nie ma lepszego dowodu, że by go nawet TV TRWAM opchnęli, jakby tylko dzięki temu nie musieli go realizować.
Dokładnie. A TVP2 olała TVN i jego prośby po czym stacja Waltera zaczęła się w tej kwestii żalić... to dziwne zachowanie, rodem z piaskownicy. Można krytykować Telewizję Publiczną za wiele rzeczy, ale w tej kwestii postąpili słusznie. Wykorzystali prosty pomysł i we współpracy z Eską i Promotor (należącej do TIME S.A) zrealizowali swój festiwal, który nie przypomina wiejskiej dyskoteki jak rok temu i, który odnosi bardzo dobrą oglądalność. I kolejne pomysły czekają na wprowadzenie. To się ceni.

Trzeba przyznać - tegoroczny MSF jest generalnie lepszy od tego prezentowanego w zeszłym roku. Przynajmniej tak wnioskuję po pierwszym dniu koncertu. :-)
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Koncert Trendy fesiwalu TOP TRENDY również wypromował przyszłe gwiazdy tak jak SF swoje. Tutaj w przypadku Polsatowskiego show wymienię kilka: Sistars, Zakopower, Lidia Kopania, Bracia i Paulla...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości