Kanały TV dla dzieci i młodzieży.

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

KanaÂły TV dla dzieci i mÂłodzieÂży.

Post autor: Przemek »

(MediaNews.com.pl)
NOWY KANA£ DLA NASTOLATKÓW ZIG-ZAP Obrazek

16 paŸdziernika wystartowa³ kana³ dla m³odzie¿y - ZigZap. Jest to pierwsza w Polsce telewizja adresowana do nastolatków, odpowiadaj¹ca ich zainteresowaniom i oczekiwaniom. ZigZap zast¹pi³ MiniMaksa. Nadawca i producent kana³u, Canal+ Cyfrowy, przy tworzeniu ZigZapa kierowa³ siê przede wszystkim upodobaniami m³odych ludzi. To oni zadecydowali, co bêd¹ ogl¹daÌ na antenie. Ich preferencje poznano dziêki zakrojonym na szerok¹ skalê badaniom jakoœciowym i iloœciowym oraz internetowej akcji "Wielki remont w MiniMaksie", w której dzieci i m³odzie¿ wype³nia³y szczegó³ow¹ ankietê.

Z MiniMaksa - kana³u, który w ci¹gu ostatnich piêciu lat dwukrotnie zdoby³ "Satelitarnego Oscara" i dwukrotnie by³ do niego nominowany - wziêto to, co najlepsze, a ofertê uzupe³niono nowymi serialami i atrakcyjnymi produkcjami w³asnymi. "Przymierzalnia" to program przede wszystkim dla dziewcz¹t, prowadzony przez Ma³gosiê Sochê (znan¹ m.in. z seriali "Plebania" i "Z³otopolscy"), która bêdzie przewodnikiem po œwiecie mody, urody i kultury. W "Trans sporcie" pod wodz¹ Piotra Kempy coœ dla siebie znajd¹ wszyscy mi³oœnicy sportów ekstremalnych i ró¿nych oryginalnych dyscyplin. "Wielka p³yta" to propozycja dla fanów muzyki - Piotr Galus zaprezentuje ró¿ne gatunki, od hip-hopu, przez rock i pop, a¿ po muzykê klasyczn¹. Z kolei mi³oœnicy zwierz¹t nie mog¹ przegapiÌ "Krewnych i znajomych królika", programu prowadzonego przez nastolatków Werê, Jaœka i Krzyœka debiutuj¹cych w roli prezenterów. To skarbnica wiedzy o pielêgnacji i zwyczajach domowych zwierzaków. Na antenie pozostanie popularna "Maqlatura", codzienny magazyn informacyjno-kulturalny, w którym And¿elika Piechowiak oraz Stefan Popko

wski opowiedz¹ o wszystkim, co wa¿ne dla ludzi aktywnych i ciekawych œwiata. Widzowie ZigZapa nie musz¹ rozstawaÌ siê z najpopularniejszymi serialami, jak animowane "Sabrina" i "Aparatka" czy fabularna "Radiostacja Roscoe". Dodatkowo przygotowano dla nich solidn¹ porcjê nowoœci. Ju¿ w paŸdzierniku na antenie pojawi siê serial "Mary Kate i Ashley", czyli opowieœci o przygodach bliŸniaczek - tajnych agentek. Serial "Lizzie McGuire" z niespotykanym poczuciem humoru wyjawi najwiêksze sekrety dorastaj¹cej dziewczyny, dobr¹ rozrywkê zapewni¹ te¿ "Dziewczyny i mi³oœÌ".

"Start kana³u przygotowaliœmy z du¿¹ starannoœci¹. Od pocz¹tku ruszamy na pe³nych obrotach. Ju¿ w pierwszych tygodniach emisji widzowie Zig Zapa obejrz¹ premierowe odcinki programów autorskich produkowanych specjalnie na potrzeby stacji, poznaj¹ te¿ bohaterów nowych seriali" - powiedzia³a Ma³gorzata Seck, Dyrektor kana³u ZigZap.

Uzupe³nieniem programu bêdzie rozbudowana strona internetowa http://www.zigzap.tv. Ci, którzy przenios¹ siê przed ekran komputera, bêd¹ mogli znaleŸÌ tu aktualn¹ ramówkê ZigZapa, opisy najciekawszych programów, gry, zabawy i liczne niespodzianki. Oprócz tego ka¿dy bêdzie móg³ wyraziÌ swoje opinie na forum, poznaÌ nowych znajomych na moderowanym czacie czy opisaÌ swoje wra¿enia i przygody w blogach. Od pierwszego dnia nadawania ZigZap bêdzie dociera³ do oko³o 1900000 gospodarstw domowych za pomoc¹ platformy cyfrowej CYFRA+ i najlepszych sieci kablowych.

W Polsce sÂą jeszcze 4 kanaÂły tego typu : "CARTOON NETWOORK", "MINI MINI" ,"FOX KIDS " i "FOX KIDS PLAY".

A co wy sÂądzicie o tego typu kanaÂłach??

LOGA:

1.Zig-Zap Obrazek

2. Mini-mini: Obrazek

3. Cartoon Nerwork: Obrazek

4.Fox Kids Play :Obrazek
Żartowałem.
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

UwaÂżam, Âże to strata czasu. No, moÂże po prostu jestem na to za stary. :wink:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

W moim domu codziennie kilka godzin jest oglÂądany przez mojÂą siostrĂŞ kanaÂł MiniMini. Ja na szczĂŞÂście przewaÂżnie jestem w tym czasie w szkole.

Ale ten MiniMini jest dobry, Âżadnej przemocy, caÂły czas leci "MiÂś Uszatek" i inne dobranocki...
...ciekawe jak¹ ma ogladalnoœÌ :P
:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości