Jesienna Rewolucja w Faktach

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: miwaszkiewicz »

ziom pisze:W poniedziałek startuje nowa ramówka TVN24 I Fakty z wirtualnego studia w nowej oprawie muzycznej i graficznej.
Obrazek

:cicho:
MrAdam
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 01 sty 2011, 13:47

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: MrAdam »

Co to za zdjęcie. Lecą już spoty informujące o zmianach? Jeśli tak, to gdzie?
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: adik1148 »

No raczej na TVN'ie :P Fajnie , na pewno będę oglądał !
ziom
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 493
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 14:51

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: ziom »

piotrek888 pisze:
ziom pisze:W poniedziałek startuje nowa ramówka TVN24 I Fakty z wirtualnego studia w nowej oprawie muzycznej i graficznej.
Kolejny zamęt usera @ziom. Zapowiadał już odejście Kuźniara z Poranka. Wszystko w tym temacie. A, że Durczoka nie ma? Chory jest.
Ciekawe co @piotrek888 na to wczoraj gdy podałem informacje ze nowe Fakty w poniedziałek wyśmiał mnie. Przeliczył się kolega wszechwiedzący. Tyle w tym temacie.
TVN - programowo najlepsza
TVN24 - cała prawda całą dobę
Awatar użytkownika
miko
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 154
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 09:42
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: miko »

Skąd w ogóle pewność, że 3 stycznia pojawią się zmienione fakty? Nie wiem jak Wy, ale ja z tego zamieszczonego wyżej obrazka nic nie wyczytuje. Co mówili lektor podczas emisji tej planszy? Prosimy o filmik. :)
mareee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 16 lut 2010, 18:23

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: mareee »

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale zauważyłem że w każdym programie tv od poniedziałku Fakty będą trwały 5 minut dłużej.

i jeszcze jedno zazwyczaj nigdy TVN nie puszczał materiału o której zaczynają się Fakty...
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: matik »

Dziś na koniec Faktów Piotr Marciniak życzył widzom przyjemnych niespodzianek w roku 2011. Czyżby to również miało coś oznaczać, a Fakty jak reklamują to zawsze jak jest specjalna okazja, ostatnią reklamę faktów widziałem jak były nadawane z Ameryki, a ta reklama może zwiastować zmiany na lepsze cdn.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: a-j-p »

ale bede z was się smiał jak 3 stycznia będą zwykłe normalne (z prawdziwego studia) Fakty.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: matik »

a-j-p pisze:ale bede z was się smiał jak 3 stycznia będą zwykłe normalne (z prawdziwego studia) Fakty.
też się z ciebie kiedyś pośmiejemy
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: a-j-p »

poczytaj sobie wypowiedzi w tym wątku na przestrzeni ostatniego roku....
usmiac sie mozna jak ludzie z byle jednego slowa powiedzianego na antenie, daty, czy zwiastunu w tvn wnioskuja, ze juz napewno teraz beda zmiany i tak od dwoch lat...... smiech
a potem jest rozczarownie, ze to nie 1 maja , 1 czerwca , 1 wrzesnia, 3 pazdziernika itp itd ......
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: prze_kw »

Ta reklamówka to jakieś widmo, nikt oprócz kolegi miwaszkiewicza jej nie widział, także jutro najprawdopodobniej "Fakty" z normalnego, prawdziwego newsroomu ;)
Liczą się tylko Fakty.
MrAdam
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 01 sty 2011, 13:47

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: MrAdam »

Zgadza się, ja też nie widziałem tej zapowiedzi. Poczekajmy do dzisiejszych Faktów, bo jeśli będzie jakaś zmiana to raczej wspomną, a nawet jeśli nie to i tak jest więcej niż prawdopodobne, że Durczok chce zrobić niespodziankę. Moim zdaniem jutrzejszy dzień to idealny termin na wprowadzenie zmian. Jutro startuje zimowa ramówka TVN24, pierwszy poniedziałek nowego roku (warto przypomnieć, że TVN lubi wprowadzać wszelkie zmiany właśnie w poniedziałki). Jak dla mnie jutro startują nowe Fakty (tak przynajmniej wskazują wszelkie znaki na niebie i Ziemi :D ).
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: miwaszkiewicz »

Przyznaję się bez bicia, że te reklamówka to fake. Mam nadzieję, że mi wybaczycie ten drobny "żart", ale byłem ciekawy jak zareagują niektórzy użytkownicy, którzy tak wytrwale oczekują upragnionych zmian w "Faktach" od naprawdę dawna.

Bardzo dobrze pamiętam spot promujący całkiem nowe "Fakty" z 2004 roku z udziałem Justyny Pochanke, Bogdana Rymanowskiego, Marcina Pawłowskiego i Grzegorza Kajdanowicza. TVN emitował spoty promujące "Fakty" także w 2006 roku, kiedy redaktorem naczelnym programu i głównym prowadzącym został Kamil Durczok. Oba wydarzenia to "rewolucje", które bez wątpienia zmieniały "Fakty". Nie wiem czy tak samo można nazwać to, co zapowiada teraz TVN - to w końcu tylko odświeżona oprawa graficzna i muzyczna, jedyną naprawdę dużą zmianą może być wirtualne studio.

I teraz moja skromna opinia dotycząca wizji "Faktów" Kamila Durczoka z wirtualnego studia.

Otóż odkąd Kamil Durczok zaczął kierować "Faktami" testował różne sposoby prowadzenia programu. "Fakty" dużo częściej (również w trakcie mniej istotnych wydarzeń) były prowadzone "na stojąco". W 2007 roku to się nieco zmieniło po słowach krytyki pod jego adresem, kiedy w dość "szołmeński" sposób chodząc po studiu przedstawiał informacje na temat pielęgniarek strajkujących pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Nie wspominając już o trzech (!) różnych zapowiedziach materiałów w trakcie trwania jednego wydania programu. Na szczęście z tego zrezygnowano. Zrezygnowano też z lotów kamer w trakcie programu. Wirtualne studio niemal całkiem wyeliminuje loty kamer, które Kamil Durczok najwidoczniej znienawidził. Wydaje mi się, że według niego program informacyjny to krótka czołówka, dobry wstęp zachęcający widzów do pozostania z "Faktami" do końca ich trwania, widok na prowadzącego bez zbędnych "atrakcji" i bez zbędnego show.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: a-j-p »

(tak przynajmniej wskazują wszelkie znaki na niebie i Ziemi :D ).
Heh tak samo jako jak wszystkie pozostałe na przestrzeni yyyyy jakiś dwóch ostatnich lat.

Co do wszelkich zmian to przypomnijcie sobie jak było kiedy Fakty zmieniały studio i grafikę - przez tydzień walono reklamy o kosmosie i nowych faktoach. Już wtedy na koniec było widać nowe logo faktów i kolorystykę. Kolejna większa zmiania - Durczok w TVN. Również walono reklamy z jadącym tramwajem Kamilem zapowiadającym Fakty.

Zawsze coś było. Teraz nie ma nic.

Po za tym - jeśli fakty mają być z gównianego sztucznego virtualnego studia - to wolę to co jest teraz.
Wystarczy popatrzeć jak TVn24 prezentuje się z grafiką w tle .....
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: a-j-p »

Zrezygnowano też z lotów kamer w trakcie programu
I to był błąd... Tak samo jak rezygnacja z prezentowania grafiki na tylnym ekranie. Cały czas tkwimy z tymi beznadziejnymi okienkami po lewej stronie ekranu z grafiką.
Ciekawiej by było, gdyby było widać kawałek czystego stołu, prowadzącego i grafikę z tyłu z danym tematem.
Trochę ruchu kamer, więcej grafiki, niech się coś dzieje, trochę dynamiki i nowoczesności --- kiedyś fakty były prekursorem w tym teraz .... idą w tył według mnie ze wszystkim.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości