TVN: sprawy biężące (dyskusja ogólna o stacji i Grupie TVN Discovery Polska)

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: sybic »

r_r16 pisze:Jedyne przejęcie, do jakiego może dojść to przejęcie nki przez Cyfrę+. Z jednej strony może to wyjść nam - abonentom na dobre...
No nie wiem... jeden operator mniej = mniejsza konkurencja = wyższe ceny
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

Dlatego też napisałem, że boję się, że ceny wzrosną, szczególnie w porównaniu do obecnej oferty N, która cenowo jest bardzo przyzwoita.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Adrian ;P »

5 grudnia w poniedziałek o 20:05 TVN nada galę Zwykły Bohater, którą poprowadzi Szymon Hołownia i Ewa Drzyzga
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

Ach, jak ja lubię te spontaniczne "Widzowie tvn proponują" :D Przed chwilą pan spontaniczne powiedział, że "W Polsce jest dużo ludzi utalentowanych. Telewizja powinna dać im szansę zaprezentowania się". A następnie - zaraz po panu - wystąpiła pani, która równie spontanicznie powiedziała, że "W Polsce jest dużo ludzi utalentowanych. Telewizja powinna dać im szansę zaprezentowania się". :D
Pawlous
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 19 lis 2008, 18:29

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Pawlous »

Pomysł z tym "widzowie proponują" - beznadziejny, realizacja tak słaba, że aż strach. ci rzekomi widzowie są tak przekonywujący jak śmierc hanki mostowiak na kartonach
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Debeet »

Prawda, ale lepsze to niż zwykłe prezentowanie programów.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

Wcale nie lepsze. A jedyny powód pojawienia się czegoś takiego na kanałach TVN to ograniczenie możliwości autopromocji przez KRRiTv.
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Frazes »

Mi się dużo bardziej podoba program autopromocyjny na "TVP1". Jest profesjonalny prezenter i jego zapowiedzi są o wiele bardziej wiarygodne, niż te niby wypowiedzi widzów na "TVN".

Czemu nie zatrudnią do takich zapowiedzi Magdy Mołek, Andrzeja Sołtysika, Marcina Prokopa czy Doroty Wellman (na pewno byliby bardziej wiarygodni, a dodatkowo mogliby dodać do swoich zapowiedzi jakieś ciekawostki na temat danych programów)???

Przykro mi to po raz kolejny pisać, bo to pewnie bardzo sympatyczny człowiek z ogromnym doświadczeniem, ale Pan Edward Miszczak powinien już pomyśleć o emeryturze, bo się "wypala" (chce zrobić coś tak SUPER WYJĄTKOWEGO, że mu coraz częściej niestety już nie wychodzi), albo dobrał sobie niewłaściwy zespół współpracowników, który źle mu doradza...
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Trzeciak »

Program "Po pierwsze Jedynka", to takie dłuższe wejścia prezenterskie na Studio Oprawy Jedynki (które istnieje od zawsze) przeplatane zwiastunami i reportażami. Muszę przyznać, że mimo upływów lat - nadal ta forma zapowiedzi wygląda nowocześnie.

Może czas, aby inne stacje o tym pomyślały - pretekst jest - nowa ustawa :D.
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Frazes »

"TVN" mógłby stworzyć do celów autopromocji program np. pod nazwą "TVN Tu I Tu". Jego prowadzącym mógłby być Andrzej Sołtysik, albo nawet właśnie na zmianę całe pary prowadzące "Dzień Dobry TVN" (w ogóle program mógłby być robiony w ich studio). Byłyby rozmowy z autorami i twórcami poszczególnych audycji, a o filmach opowiadałby Andrzej Sołtysik, albo np. Tomasz Raczek. Ogólnie formuła mogłaby być podobna do tej użytej, kiedy wykorzystywano program "Multikino" do promocji kanałów "NFilm HD" (ta formuła mi się podobała i nawet po obejrzeniu tego programu czasem żałowałem, że nie mam "Nki" :D ).
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Trzeciak »

O ile dobrze pamiętam, to TVN od samego początku (1997 roku) nie miał zapowiedzi prezenterskich. Natomiast Polsat i owszem. Nie wiem jak było z TV Wisła (w pewnym sensie poprzednikiem TVN południe).
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: miwaszkiewicz »

Zapowiedzi prezenterskie to relikt przeszłości. W TVN na szczęście nigdy ich nie było. Dwójka zrezygnowała z nich właśnie pod pretekstem tego, o czym napisałem w pierwszym zdaniu. Polsat też się szybko zreflektował i zrezygnował z nich w latach '90. Zniknięcie tych zapowiedzi z Jedynki to też kwestia czasu.

A te wszystkie "widzowie TVN/TVN7 proponują", "tylko w Polsacie", "co nowego w TV Puls?" są podyktowane nową ustawą, która weszła w życie już dobrych kilka miesięcy temu, wprowadzając również nowe oznaczenia wiekowe oraz konieczność informowania o lokowaniu produktów w danych audycjach, emitowaniu bloków sponsorskich nie tylko na początku i końcu programu, lecz również w przerwach reklamowych i kilka innych obowiązków...
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Trzeciak »

miwaszkiewicz pisze:Zapowiedzi prezenterskie to relikt przeszłości. W TVN na szczęście nigdy ich nie było. Dwójka zrezygnowała z nich właśnie pod pretekstem tego, o czym napisałem w pierwszym zdaniu. Polsat też się szybko zreflektował i zrezygnował z nich w latach '90. Zniknięcie tych zapowiedzi z Jedynki to też kwestia czasu.
Myślę, że niekoniecznie. W niektórych krajach wróciły zapowiedzi prezenterskiej - i to bardzo udanie. Tak poza tym m. in. w szwedzkich, czy finlandzkich stacjach publicznych nadal są stosowane zapowiedzi spikerskie.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: sybic »

Dokładnie.
W TVN też będą zapowiedzi spikerskie, zobaczycie :)
Widzowie mają już dosyć reklam i komputerowych zapowiedzi. Teraz chcą oglądać żywego człowieka. To podnosi rangę kanału i zapowiadanego programu. Oczywiście pod warunkiem gdy ów program zapowiada kompetentna i powszechnie lubiana przez widzów osoba.
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: miwaszkiewicz »

Do tego jeszcze przywróćmy "Dziennik Telewizyjny" i cenzurę. ;)

"To już było i nie wróci więcej", panowie!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości