TTV

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

TTV

Post autor: matik »

Obrazek
TVN jakiś czas temu kupił 25% udziałów w spółce Stavka. Teraz razem tworzą... ogólnopolską wersję TVN Warszawa.
http://blogi.satkurier.pl/69386-ludzie- ... -u-tv.html
Ludzie TVN Warszawa w U-TV

Na rynku medialnym mówi się, że w U-TV zaangażowani są Patrycja Redo, była szefowa działu informacyjnego w TVN Warszawa oraz Konrad Wachulec, jeszcze niedawno szef reporterów w stołecznej stacji TVN-u. Najwyraźniej postanowiono zrobić ogólnopolską wersję TVN Warszawa, kanału ciepło przyjmowanego, ale zbyt lokalnego, żeby utrzymać się na rynku. Pomysł dość ryzykowny, ale za dwa miesiące będziemy mogli się przekonać, jak został zrealizowany.


Obecność osób związanych z TVN Warszawa nie dziwi. Większość dziennikarzy znalazła pracę w TVN24 i “Dzień Dobry” TVN, gorzej z szefostwem nieistniejącej już stacji. U-TV rozpoczęła współpracę z TVN. Największa telewizja komercyjna obejmie 25 proc. udziałów w spółce Stavka, do której należy koncesja na stację. Start nowego kanału zaplanowany jest na grudzień 2011 roku. W zeszłym tygodniu nadawca przeprowadził castingi na prowadzących.

U-TV pojawi się na satelicie i w naziemnej telewizji cyfrowej. U-TV ma nadawać programy interaktywne, interwencyjne i poradnikowe. Poranny program będzie się nazywał “Witaj Polsko” (w TVN Warszawa analogiczny program nazywał się “Witaj Warszawo”). Nie zabraknie też propozycji kulturalnych “Kalejdoskop”, czy “Showbiz“. Formaty interwencyjne to “Nasze sprawy” i “W Twojej sprawie” (w TVN Warszawa odpowiednikiem był “Miejski reporter”).

Przed U-TV zadanie trudne. Formaty poradnikowe nie miały do tej pory szczęścia na polskim rynku. Problemy nie dotyczyły jedynie TVN Warszawa. Działalność zakończyły TV Centrum, Moja TV, TMT, czy Patio TV. Dzisiaj już mało kto pamięta, że takie stacje w ogóle istniały. Wydaje się, że jest pewna nisza na interaktywność. Programy typu “Szkło kontaktowe”, czy “Bez ograniczeń” w Superstacji przyciągają aktywnych widzów. Dobrze radzą sobie też wróżki na ekranie. Ciekawe, czy projekt porwie nowego właściciela TVN-u. Spółka podobno wstrzymuje się ze wszystkimi większymi decyzjami w oczekiwaniu na tę zmianę.
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: U-TV (You TV)

Post autor: rogi »

Zapowiada się ciekawa stacja, tylko nazwa nie przypada mi do gustu i nie jestem pewien czy uda się jej utrzymać na rynku.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: U-TV (You TV)

Post autor: matik »

Stacja będzie miała bardzo dobry zasięg - naziemna telewizja cyfrowa, sieci kablowe i platformy satelitarne. Start być może już w grudniu.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: U-TV (You TV)

Post autor: matik »

Obrazek

Ludzie TVN współtworzą nową telewizję informacyjną

W połowie grudnia 2011 roku ruszy nowa telewizja informacyjna o charakterze interaktywnym. W projekt zaangażowani są między innymi ważni ludzie związani z Grupą TVN, w tym m.in. szef pierwszej telewizji informacyjnej TVN24. Szefową kanału została Lidia Kazen.


Znane twarze TVN pracują nad nową telewizją informacyjno-społeczno-poradnikową - dowiedział się tygodnik Newsweek Polska. Mowa o telewizji U-TV, jednak dzisiaj już wiadomo, że kanał wystartuje w połowie grudnia 2011 roku pod nową nazwą. Twórcy na razie nie zdradzają pod jaką. Początkowo stacja ma być dostępna w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych, docelowo także w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.Nowy kanał ma być całodobową stacją informacyjną dla zwykłych ludzi. Jej wyróżnikiem będzie przede wszystkim interaktywność z widzami, którzy będą ją współtworzyć. Na antenie ma być mało polityków, jeśli już to w wydaniu lokalnym. Więcej będzie natomiast programów interwencyjnych. W nowym kanale własne pasmo otrzyma m.in. zespół "Uwagi" TVN. Nie zabraknie także programów poradnikowych.

Jak podaje tygodnik Newsweek Polska, w projekt zaangażowane są znane twarze Grupy TVN, wśród nich m.in. Edward Miszczak (dyrektor programowy TVN), Adam Pieczyński (szef TVN24), Patrycja Redo (była dziennikarka TVN24, TVN Warszawa - w nowym kanale szefowa jednego z pasm), Agnieszka Malinowska (związana m.in. z "Dzień Dobry TVN") czy też Lidia Kazen (producentka, bliski współpracownik Miszczaka - została szefową nowej stacji).

Skąd zaangażowanie ludzi TVN w nowy projekt? Przypomnijmy, że we wrześniu 2011 roku spółka Stavka - posiadacz koncesji na naziemne nadawanie programu U-TV - i Grupa TVN zawarły porozumienie o ścisłej współpracy na polu technologicznym, reklamowym i programowym. TVN nabyła także 25 proc. udziałów w Stavka za łączną kwotę 1 095 000 złotych.

Obrazek
http://media2.pl/media/85141-Ludzie-TVN ... cyjna.html

Sporo znanych osób zaangażowanych w projekt - E.Miszczak, A.Pieczyński. Nie spodziewałbym się.
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: U-TV (You TV)

Post autor: Frazes »

Mi by do tego kanału pasowała nazwa "TVN+" i z tego co widzę po tych zacytowanych artykułach to kanał może być trochę podobny do głównego "Polsatu" (ciekawe czy dadzą też tam wzorem "Polsatu" jakiś sport, tzn. w przypadku "TVN" mecz "Ligi Mistrzów", albo "Ligi Europejskiej" :D ???). Jeśli tak będzie to pomysł jest dobry, tylko zamiast w tym celu tworzyć kolejny kanał (wiadomo, że chodzi o to, żeby mieć dodatkowe miejsce w "DVB-T") ten cały zespół powinien według mnie zabrać się za "przemodelowanie" głównego "TVNu", ale pewnie Pan Edward Miszczak nie ma na to odwagi...

A może ten kanał ma być nowym "TVN", tworzonym przez jego obecną ekipę, która przecież niekoniecznie może zostać w stacji po zmianie właściciela "TVN"???
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: U-TV (You TV)

Post autor: D00 »

Czyli mamy ogólnopolskie TVN Warszawa. Hmm... czemu nie.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: U-TV (You TV)

Post autor: matik »

Ja tam nie widzę żadnego podobieństwa do polsatu.
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: U-TV (You TV)

Post autor: Frazes »

Według mnie podobieństwa do "Polsatu", to te programy poradnikowe i interwencyjne, chociaż może źle to oceniam. W każdym razie pomysł wydaje się niezły, chociaż tak jak napisałem ja bym raczej przemodelował główny "TVN" w tym kierunku (dorzucając oczywiście gdzieś pasmo serialowo-filmowo-"showowe") i tym sposobem miałby bardziej urozmaiconą (uniwersalną) ramówkę, niż obecnie i myślę jeszcze większą oglądalność.
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: U-TV (You TV)

Post autor: rogi »

Ja czekam z niecierpliwością na start tego kanału. Myślę, że będzie to stacja przeznaczona dla wszystkich, czyli, że każdy znajdzie coś dla siebie". A co do nazwy "TVN plus" to raczej nie przejdzie, ale mnie się podoba ;)
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: U-TV (You TV)

Post autor: Frazes »

Skoro nowym właścicielem "TVN" ma być "Canal+" to nazwa "TVN+" jest według mnie tym bardziej możliwa :D .
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

TTV

Post autor: matik »

Obrazek
19 grudnia startuje telewizja TTV!

W poniedziałek 19 grudnia rozpocznie nadawanie interaktywny kanał telewizyjny TTV o charakterze społeczno-interwencyjnym.
Stacja będzie dostępna w telewizji kablowej i satelitarnej (na wszystkich platformach cyfrowych) i w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Dołączy
do sześciu kanałów (TVP1, TVP2 i TVP Info, Eska TV, ATM Rozrywka i Polo TV) dystrybuowanych przez pierwszy multipleks (MUX-1).

Ramówka stacji będzie zawierać pasma publicystyczne, informacyjne, poradnikowe, dokumentalne i rozrywkowe. Grupą celową stacji są dorośli Polacy, osoby w wieku 25-59 lat.

Jakość stacji buduje doświadczony zespół redakcyjno-produkcyjny zbudowany w drodze współpracy firmy producenckiej Stavka i grupy TVN. Serwisy informacyjne bazują na zasobach i doświadczeniu TVN24. Pozostałe elementy ramówki stacji stawiają na różnorodność i wszechstronność, które są wynikiem połączenia zasobów i know-how grupy TVN oraz innowacyjności firmy Stavka.

Nowy kanał będzie dostępny w ofercie Premium TV od stycznia 2012 roku.
http://www.tvn.pl/grupatvn/advertising/ ... 01.12.2011

Proszę o zmianę nazwy tematu
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: U-TV (You TV)

Post autor: rogi »

Jestem ciekawy skąd ta nazwa :rozglada:
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

TTV

Post autor: matik »

Niektórzy twierdzą w sieci że to skrót od Tusk TV. Osobiście wolałem nazwę UTV
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: U-TV (You TV)

Post autor: rogi »

A może Twoja TV ? Im bliżej startu, tym ciekawość większa :)
Pavloo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 377
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 21:18
Lokalizacja: Kielce

Re: TTV

Post autor: Pavloo »

Tak dla jasności spytam. Jeżeli ja w swoim domu mam Vectrę i od nich mam dekoder STP to będę mógł odbierać TTV ?
Pytam, bo mało znam się na tych sprawach...
Beata Tadla - piękno, rozum i poczucie humoru. Wszystkie cechy, które powinna mieć kobieta.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości