[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

peterq90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 20:08

Re: X FACTOR

Post autor: peterq90 »

Co do De Facto mogą być irytujący dla niektórych dla mnie osobiście nie są. Poza tym są świetnie zgrani i dobrze śpiewają.Widać że kolesi łączy ten sam świat :D
A Iza Mytnik przejdzie pewnie metamorfozę.
Ta 5 grupa to Okay chyba,pewnie nie przejdzie bo ich nawet nie pokazali chyba na boot campie.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Beata i Cezary Klimczak nie przeszli pewnie za swoją przeszłość artystyczną... Podsumowując lepiej niż rok temu, ale dalej parę mega głosów pojechało do domu. Czy TVN wprowadzi 4. jurora za rok? Nie rozśmieszajcie mnie...
Kacper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 10:50

Re: X FACTOR

Post autor: Kacper »

peterq90 pisze: Ta 5 grupa to Okay chyba,pewnie nie przejdzie bo ich nawet nie pokazali chyba na boot campie.
No i wlasnie o to mi chodzi. Nie wiem czy jest jakis inny kraj emitujacy X Factora gdzie W OGOLE nie pokazuje sie wystepu uczestnika przechodzacego z bootcampu do judges houses. Pan rezyser Wojciech doprawdy wyznacza nowe standardy :lol:
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

voyagerck pisze:A TVN może w każdej chwili zmienić liczbę jurorów? To nie było tak, że kupili licencje na 3 edycje z 3 jurorami?
Dokładnie tak jest, z tym że nie jestem pewien, czy akurat na 3 edycje (domysły na podstawie innych formatów). Wiem, że Wojciech Iwański już w tej edycji bardzo chciał dołączyć 4. jurora i na pewno tak się stanie, kiedy tylko będzie to możliwe (czyli pewnie w 2014).

Moje propozycje do programów na żywo na podstawie dzisiejszych występów (szczególnie to podkreślam, bo domy jurorów mogą wszystko odwrócić do góry nogami):

16-24:
1)Klaudia Szafrańska
2)Ewelina Lisowska
3)Anna Antonik

25+:
1)Marcin Spenner
2)Joanna Kwaśnik
3)Izabela Mytnik

Grupy:
1)Soul City
2)De Facto
3)nie wiem, zadecydują występy w domu Czesława, nie widziałem występu zespołu Okay, na pewno nie Che Donne, a The Chance też raczej nie, bo wg. mnie w ogóle nie tworzą zespołu, a Magda Adamiak przyćmi pozostałe członkinie (w ogóle uważam, że powinna znaleźć się w piątce zamiast Bożeny Mazur i kompletnie nie pasuje do girl bandu)

Aha, kolejność wymienionych przeze mnie nazwisk ma znaczenie, a pogrubioną czcionką osoby, które wierzę, że mogą wygrać program.

Parę osób mnie zawiodło, np. Piotr Zioła. Naprawdę nie rozumiem, jak mógł wybrać "Hot n cold", kiedy jego sposób śpiewania kompletnie nie sprawdza się w tej piosence. Od Beaty Jankowskiej- Tzimas też oczekiwałem czegoś więcej. Nie wiem gdzie podziała się Agata Wyszyńska (http://www.youtube.com/watch?v=TiQm1gf8HxA). Czyżby nie pojawiła się na botcampie?

Poza tym, było tyle osób, które nie pamiętały tekstu! Myślę, że po zaśpiewaniu piosenki 20-30 razy tekst powinien pozostać w pamięci. Tu zawiodła mnie trochę Klaudia Szafrańska, no bo jak można nie pamiętać słów "Set fire to the rain"!
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Kacper pisze:Czy tylko ja po tym odcinku nie wiem jaka jest 5 grupa w domu jurorskim ? Soul City, Che Donne oraz 2 stworzone przez jurorow a jaka piata ? Myslalem ze Iwanski, jesli chodzi o relizacje programu nie jest w stanie mnie juz niczym zaskoczyc, mylilem sie...

Na stronie x factora wszystkie zdjęcia osób i grup, które przeszły :)
Pjotreeek
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:44

Re: X FACTOR

Post autor: Pjotreeek »

czy tylko ja uważam iż ta Klaudia jest BEZNADZIEJNA? to była kompletna masakra. nie przepadam za nią od jej castingu, po prostu drażni mnie. słabiutki głos, a to jak z tekstem dzisiaj pojechała- powodzenia.

ogółem powiem tak, poziom o wiele lepszy niż rok temu, tutaj nie ma co się kłócić. ten zespół utworzony z trzech chłopaków- nie przemawia do mnie.

ale wszystko wszystkim- format jest pojechany kompletnie, jeśli judges houses będą wyglądać jak rok temu. naprawdę, jestem w stanie zrozumieć iż to nie jest UK i nie ma szans na wysłanie 3 grup do LA, ale jakoś w YCD stać ich by wysłać 36 osób na Teneryfę. Co wg mnie jest nie fair, ideą domów jurorskich jest pokazanie choć odrobinę luksusu, jak życie danego uczestnika może się zmienić jeśli uda mu się odnieść sukces. naprawdę, jedną grupę do Niemiec, drugą do Rosji a trzecią nawet do Czech. I już coś nowego jest. To samo tyczy się live'ów. Brak występów JAKICHKOLWIEK artystów to absurd. Po to jest ten program- by uczestnicy mogli przypatrywać się także występom profesjonalistów. Ja rozumiem że na taką Rihannę liczyć nie ma co, ale kurde, chociaż jakiś polskich muzyków, Brodka,Grzeszczak,Chylińska, KOGOKOLWIEK. Poza tym , do TzG sprowadzali nie raz muzyków i jakoś się dało (nawet pamiętam kiedyś Mel C była) wystarczy po prostu CHCIEĆ.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Dokładnie- ciężko to zrozumieć, szczególnie że X Factor ubiegłoroczny wygenerował ogromny zysk, ponad 100 mln. Więc choć jakiś ułamek tej sumy możnaby przekazać na rozwój szoł. Zresztą mogliby ich wysłać w jedno miejsce i nakręcić 3 lokalizacje.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

czerk pisze:
r_r16 pisze:
Kacper pisze:Czy tylko ja po tym odcinku nie wiem jaka jest 5 grupa w domu jurorskim ? Soul City, Che Donne oraz 2 stworzone przez jurorow a jaka piata ? Myslalem ze Iwanski, jesli chodzi o relizacje programu nie jest w stanie mnie juz niczym zaskoczyc, mylilem sie...
Piąta to pięcio (właściwie sześcio) osobowy zespół - jedna pani w ciąży. Byli na castingu.
To jest właśnie Soul City.
Nieprawda - Soul City to większa grupa (ok. 10 osób chyba), w tym co najmniej dwóch panów. Grupa, o której mówię, jest w pełni żeńska.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

Moje typy (choć pewnie się nie sprawdzą):
16-24:
-Dawid Podsiadło
-Ewelina Lisowska

Grupy:
-De Facto
-The Chance
-Soul City

25+
-Thomas Grotto
Kylo
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 31 paź 2010, 17:36
Lokalizacja: South Poland
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: Kylo »

Dawid Podsiadło bije na głowę wszystkich przy utworach bardziej alternatywnych (jak w castingu w 1 edycji). Jego klimaty to coś w stylu Coldplay, i boję się że w utworach komercyjnych się wysypie. Ta sama sytuacja dotyczy Klaudii Szafrańskiej, musi sobie dobierać raczej spokojniejsze kawałki, inaczej przy jej delikatnym głosiku sobie nie poradzi. Tak czy owak kibicuję im aby przeszli do finałów :)
Co do stworzonych zespołów jakaś totalna porażka :grozi: Magda Adamiak miała przejść solo, co do chlopaków to już totalnie trzy różne światy, trzy różne i dziwne wokale, dodatkowo ten Kamil wyjątkowo działa mi na nerwy :stop:
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Wiem, że trochę za wcześnie, ale czy wiadomo już coś o oglądalności? ;)
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Mnie finałowa piętnastka jak najbardziej pasuje. Pod względem uczestników zapowiadają się dużo lepsze odcinki live, niż w 1. edycji. Żadnych Szpaków, fałszujących Matsów itd. Soul City wydaje się najsłabsze pod względem wokalnym, ale ja wciąż mam w pamięci ich występ na castingu - może nie najlepszy wokalnie, ale jaki porywający!
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

musicomaniakk pisze:Wiem, że trochę za wcześnie, ale czy wiadomo już coś o oglądalności? ;)
Oglądalnośc zapewne najniższa ze wszystkich odcinków, ok. 3 mln.
voyagerck
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: sobota 11 cze 2011, 19:41

Re: X FACTOR

Post autor: voyagerck »

Myślę, że TVN po 2 edycji dojść do wniosku, że X-Factor to nie "gotowy" format, ale program nad którym trzeba dużo pracować. Boli mnie to, że moja ulubiona stacja marnuje w tak głupi sposób, potencjał tego programu. Jeśli 3 edycja będzie w tak kiepski sposób realizowana... to ja dziękuję za taki program w tej stacji. Uważam, że jeśli Polsat wykupiłby licencje do tego formatu byłby to program na dużo wyższym poziomie. Grzechy "X-F 2" na etapach: castingów, boot camp'ów oraz domów jurorskich.
-bak precastingów w formie online od samego początku
-brak castingów w dużych obiektach widowiskowych typu: Atlas Arena w Łodzi czy Ergo Arena w Gdańsku
-zbyt krótki czas odcinków castingów. Jeśli mamy tylko jeden odcinek tygodniowo, można by je przedłużyć do 22
-brak podziału boot camp'ów oraz domów jurorskich na 2 dni. Moim zdaniem byłby to strzał w dziesiątkę
-brak PRAWDZIWYCH WARSZTATÓW na tzw. boot camp'ie
-domy jurorskie w przypadku polskiej edycji powinny również być nazywane "następnym etapem", bo w rzeczywistości taki są. Nie ma to nic wspólnego z brytyjską wersją domów jurorskich
-realizacja domów jurorskich na terenie naszego kraju

EKIPA:
-powiedzcie mi! jak można wypuścić Kuźniara w takich stylizacjach jakich on występuję!!! Żenada... Prowadzący powinien się wziąć za siebie i za swój wygląd. Dużo lepiej by wyglądał w koszuli wciągniętej w eleganckie spodnie bądź jeansy, niż w tych koszulach... i t-shirtach. Pan Jarek powinien schudnąć i to nie tak mało.
-stylizacje jurorów są w cały świat! Masakra... Najlepiej w jury wygląda Tatiana, bo Kuba i Czesław są wgl. odklejeni. Ja wiem, że Kuba ma swój styl ale jemu już po prostu nie pasują te luźne spodenki. Dużo lepiej wyglądał wczoraj w drugim dniu przesłuchań w porównaniu do pierwszego. Zauważył to ktoś? Czesław z edycji na edycje wygląda coraz lepiej, więc nie mam do niego wielkich zastrzeżeń.
Ontheotherside
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 14:14

Re: X FACTOR

Post autor: Ontheotherside »

voyagerck pisze: EKIPA:
-powiedzcie mi! jak można wypuścić Kuźniara w takich stylizacjach jakich on występuję!!! Żenada... Prowadzący powinien się wziąć za siebie i za swój wygląd. Dużo lepiej by wyglądał w koszuli wciągniętej w eleganckie spodnie bądź jeansy, niż w tych koszulach... i t-shirtach. Pan Jarek powinien schudnąć i to nie tak mało.
-stylizacje jurorów są w cały świat! Masakra... Najlepiej w jury wygląda Tatiana, bo Kuba i Czesław są wgl. odklejeni. Ja wiem, że Kuba ma swój styl ale jemu już po prostu nie pasują te luźne spodenki. Dużo lepiej wyglądał wczoraj w drugim dniu przesłuchań w porównaniu do pierwszego. Zauważył to ktoś? Czesław z edycji na edycje wygląda coraz lepiej, więc nie mam do niego wielkich zastrzeżeń.
:lol:

Strzał w dziesiątkę. Oglądam ten program dla brzucha i wyciągniętej koszuli Kuźniara oraz portek Wojewódzkiego :D24
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości