Jesienna Rewolucja w Faktach

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: r_r16 »

No właśnie... też mi się zdawało, że to virtual, a wydaje mi się, że spokojnie można by było pokazywać oba programy z nowego studia. W dwóch różnych miejscach raczej by nie przeszkadzało. Tak jak serwisy DDTVN były pokazywane podczas Poranka TVN24.
Kenny97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: środa 03 paź 2012, 19:35

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: Kenny97 »

O ile 8 lat temu narzekano na zmianę patrząc na upływ czasu i dzisiejszą zmianę jest kiepsko. Ekran, studio ok ale oprawa koszmarna, brakuje charakterystycznej czołówki więc nie zdziwię się, jeżeli pojawia się masa komentarzy, że widzom nie podoba się oprawa muzyczna i czołówka.

Na minus początek ze studia i ten głos: "na fakty zaprasza .." bardzo kiepsko jak dla mnie. Wcześniejsze wersje ukazujące widok na rożne miasta Polski lepszy no i ta oprawa dźwiękowa ... wróć!

No i słynny stół, brzydko wygląda tablet, myszka .. nie podoba mi się.
Ostatnio zmieniony środa 03 paź 2012, 19:43 przez Kenny97, łącznie zmieniany 1 raz.
FLEJP
Początkujący
Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 mar 2006, 17:16
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: FLEJP »

matik pisze:
FLEJP pisze:Sport z wirtuala na wzór studia, no ale albo sport albo fpf
Albo nagrywany przed Faktami
Ale to by były aż tak duże szare odstępy między monitorami na videowallu
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: r_r16 »

Sport i Pogoda virtual. Dobrze przygotowany, ale virtual. Czołówka pogody zaskoczyła mnie na plus. Poza kompletnie nieczytelnym napisem Pogoda i niepasującą do całości starą muzyką, sama czołówka jest bardzo fajna. No i dorzucili tornado - taki znak zmiany klimatu w Polsce.
Peter Parker
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 185
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 07:20

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: Peter Parker »

Virtual, na bliskich zbliżeniach widać sztuczne, szare łączenia ekranów. O ile same Fakty nie są złe, o tylko razem ze Sportem i Pogodą to jedna wielka PORAŻKA. Każda czołówka inna, Sport odnowiony w Pogodzie całkiem nowa, stare motywy dźwiękowe Sportu i Pogody, stare mapy pogodowe... Virtual jeszcze idzie przecierpieć, wiadomo - albo rybka, albo... Miała być rewolucja, a poszedł tylko moździerzowy, który nie wszędzie uderzył.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: sybic »

Cieszy mnie, że w pogodzie będzie szansa na zbliżenie prezenterki
Obrazek
Obrazek
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: rogi »

Pavloo pisze:I jeszcze Fakty po faktach w TVN24.
Ja się pytam po jaką gwiazdę tło sali sejmowej za Palikotem? Miałem nadzieję, że zrezygnują z tego.

(skala szkolna 1-6)
Studio: 5=
Czołówka: 4
Muzyka: 4+
Belki, plansze: 5
HD: 6-
Lektor: 3= (zapachniało mi trochę programami na żywo "Mam Talent" albo "Taniec z gwiazdami" a nie poważnym programem informacyjnym)

Pogoda - czyżby virtual? Jeżeli tak to moja ocena 2+ Czy nagrana wcześniej?
Sportu nie oglądałem - zająłem się "FpF"
patryk19
Początkujący
Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 12:15

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: patryk19 »

Debeet pisze:Czy ja wiem czy jest źle? Myślę, że po prostu inaczej. Kończy się jakiś okres, zaczyna się coś nowego. Nowe Fakty mi się na swój sposób podobają.
Bardzo mocno popieram ten komentarz. Fakty TVN to pierwszy program informacyjny w Polsce, który wprowadził taki rodzaj czołówki i sposób prowadzenia programu. Wkrótce każdy program informacyjny będzie tak się zaczynał. Lektor na początku to super nowość. Czołówka krótka i nowoczesna. To dobrze. Oprawa muzyczna też zupełnie inna od wszystkich innych programów. Belki itp. także przypadły mi do gustu. Bim, stół prezenterski, podesty też super. Zapowiedź Faktów po Faktach spodobała mi się również. Cały, nowy wizerunek Faktów TVN zmienił się na lepszy. Tym, którym nie podobają się nowe Fakty, powiem jedno:
Trzeba się przyzwyczaić.

Sport - Czołówka z kropek, zmieniła się na kwadraty.
Pogoda - Nowa czołówka: Lepsza od poprzedniej. Końcówka podobna do czołówki z lat 1997-2004.
Moje gratulacje!
Liczą się tylko FAKTY! Codziennie o 19:00 w TVN
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: avatar »

Więc...
Studio - ObrazekKOSMOSObrazek

Grafika - OK, ale belki trochę zbyt proste, sterylne, super łączenie z USA

Muzyka - DNO, DNO, DNO, DNO, DNO... Obrazek

FpF - moim zdaniem super, ale graficy się nie postarali.
Damian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 22:04
Lokalizacja: Radom

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: Damian »

Obejrzałem nowe Fakty i Musztardę po ob... znaczy się Fakty po Faktach i powiem tyle:

Żenada, żenada i jeszcze raz żenada.

Miała być innowacja, a wyszło jak podrzędna kablówka - czołówka za krótka, brak jednoznacznego motywu muzycznego. Lektor na początku jak w jakimś Jak Oni Śpiewają, boczny stolik zgapiony od Polsatu News - ogólnie najciekawsza z tego całego programu jest ściana wideo. Nic innego co by jaja urywało nie zauważyłem :D

Fakty się cieszą bo mają nowy ekran a ja żałuję że je obejrzałem. W międzyczasie mogłem obejrzeć Serwis TVP Info lub Wydarzenia Polsatu. Liczyłem na zmiany w retoryce, no i się przeliczyłem. Nadal wychwalanie rządu i gnojenie opozycji a 90% programu to polityka.

PS: Ten szklany stół to nowe wyzwanie dla Faktów. Muszą pilnować żeby nie był upie.... bo szkło to się bardzo brudzi :P
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: Debeet »

Damian pisze:Muszą pilnować żeby nie był upie.... bo szkło to się bardzo brudzi :P
To już się robi nudne.
Damian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 22:04
Lokalizacja: Radom

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: Damian »

Debeet pisze:
Damian pisze:Muszą pilnować żeby nie był upie.... bo szkło to się bardzo brudzi :P
To już się robi nudne.
Nie wiem, nie czytałem forum od początku ;) To tylko taka (humorystyczna) uwaga na marginesie.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: sybic »

Damian pisze:Liczyłem na zmiany w retoryce, no i się przeliczyłem. Nadal wychwalanie rządu i gnojenie opozycji
Tego nie da się zmienić przebudową studia. Po pierwsze trzeba zwolnić Durczoka. Po drugie funkcjonariuszy trzeba zastąpić dziennikarzami.
Damian pisze: a 90% programu to polityka.
Tak było od zawsze.
Przy tej akacji warto przypomnieć, że 17 września ani słowem nie wspomnieni o radzieckiej agresji na nasz kraj. Dokładnie tak samo było w PRLu.
Damian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 22:04
Lokalizacja: Radom

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: Damian »

sybic pisze:
Damian pisze:Liczyłem na zmiany w retoryce, no i się przeliczyłem. Nadal wychwalanie rządu i gnojenie opozycji
Tego nie da się zmienić przebudową studia. Po pierwsze trzeba zwolnić Durczoka. Po drugie funkcjonariuszy trzeba zastąpić dziennikarzami.
Damian pisze: a 90% programu to polityka.
Tak było od zawsze.
Przy tej akacji warto przypomnieć, że 17 września ani słowem nie wspomnieni o radzieckiej agresji na nasz kraj. Dokładnie tak samo było w PRLu.
Sugerujesz że Fakty TVN to taki ''Dziennik Telewizyjny'' w ładniejszym opakowaniu?
arrow2
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 229
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 22:27

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: arrow2 »

Damian pisze:
Debeet pisze:
Damian pisze:Muszą pilnować żeby nie był upie.... bo szkło to się bardzo brudzi :P
To już się robi nudne.
Nie wiem, nie czytałem forum od początku ;) To tylko taka (humorystyczna) uwaga na marginesie.
To tak jakby ci matka w latach późnej dorosłości przypominała codziennie jak to się pos*ałeś w gacie jak miałeś 3 lata. Przez chwilę jest śmieszne, potem nudne, a potem żenujące.
:arrow: dwa
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości