TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: Camilo »

Dzisiaj dopiero ich trochę pooglądałem i mam ambiwalentne odczucia. Profesjonalizmu, zapału, nowoczesności i dopracowania wszystkich szczegółów, odmówić nie można. Może ta jakość obrazu w dobie HD faktycznie nie jest oszałamiająca, ale nie mam jeszcze powodu do narzekania.

Z drugiej strony, przełączając między TVN24 a TVN24 BIŚ powstaje mętlik w głowie. Każda ze stacji ma inne priorytety (niestety) i nie wiadomo, co jest naprawdę ważne. Jeżeli czegoś oczekuję od telewizji newsowej w 2014 roku, mając dostęp do Internetu i wiadomości na każdym kroku, to tego, że uzyskam uporządkowaną i pogłębioną wiedzę o wszystkim wraz z fachowym komentarzem. Póki co uzyskałem 2 równorzędne kanały, dla których istnieją 2 kompletnie różne światy i bardziej się w tym wszystkim pogubiłem aniżeli czegoś faktycznie dowiedziałem. Poza tym to chyba absurd na skalę światową, że pod jedną marką istnieją dwa poważne kanały informacyjne i każda informuje o czym innym. :lol2:
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: avatar »

Czepiacie się, że BiŚ to konkurencja dla 24. A co z kanałami SkyTG24? Tam są chyba 4 dodatkowe stacje oprócz tej podstawowej. :spiewa:
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: lukaszbialas »

Moim zdaniem tłumaczenie twórców TVN24 Biznes i Świat, że to ma być uzupełnienie oferty TVN24 jest słuszne i myślę, że tak jest i będzie, natomiast ubolewam jak już wcześniej pisałem nad tym, że TVN24 nie koncentruje się bardziej na wydarzeniach w biznesie i na świecie. Staje się za to telewizją jednego - politycznego tematu, coraz bardziej przechyloną w stronę partii rządzącej.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: Camilo »

avatar pisze:Czepiacie się, że BiŚ to konkurencja dla 24.
Kiedy w moim odczuciu jest zupełnie inaczej. Te kanały nijak się nie łączą, ani nie uzupełniają. To są 2 zupełnie oddzielne byty. TVN24 swoje, oni swoje. Sprawy polityczne oddzielnie, biznes oddzielnie, świat oddzielnie. Jeszcze pogoda w TVN Meteo, sport w nsport... To się w żaden sposób nie zazębia. Jeśli ktoś ma pół dnia na oglądanie telewizji, to jeszcze za tym nadąży. Ale nie każdy, z całym szacunkiem, jest emerytem. Ja cały czas oczekuję w Polsce kanału newsowego, którego treść będzie skondensowana w jakąś logiczną, spójną i urozmaiconą całość. Nie wiem tylko, czy się doczekam. :D24

Cieszę się jednak, ze ten kanał powstał, bo uważam, że w Polsce bardzo brakuje takich informacji i jak będę miał tylko czas, to zawszę tam zajrzę, jednak uważam, że takie dzielenie wszystkich informacji na poszczególne kategorie dla części widzów jest po prostu niepraktyczne.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: matik »

O 21:50 (według poprawionej ramówki) miał rozpocząć się ''Bilans''. Rozpoczął się o 21:59 a skończył o 22:02...
3405t
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 14:12
Lokalizacja: Region TVP3 WARSZAWA

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: 3405t »

a dlaczego 21.59? Węglarczyk się zagadał?
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: matik »

Węglarczyk właśnie skończył o czasie o 21:50 a potem była powtórka jakiejś rozmowy.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: r_r16 »

Zastanawiam się kto wymyślił hasło "Po polsku", które nijak ma się do tego kanału. Szczególnie, że jest używane strasznie często - np przy każdej zapowiedzi programu "... w TVN24 Biznes i Świat - Po polsku". Nie dość, że nazwa kanału już jest strasznie długa, to jeszcze dodają nikomu niepotrzebne hasło, które w dodatku tak się zlewa z nazwą kanału, że niektórzy pewnie pomyślą, że jest częścią nazwy.
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: Ksero »

"Po polsku" to jest jak "Cała prawda całą dobę" też czytana przez lektorów w zapowiedziach TVN24. Po prostu chcą podkreślić polskość nowego kanału.
KKK
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: matik »

matik pisze:O 21:50 (według poprawionej ramówki) miał rozpocząć się ''Bilans''. Rozpoczął się o 21:59 a skończył o 22:02...
Wiem, że to są dopiero początki, ale mają ewidentnie jakiś problem. Poza wczorajszym Bilansem sytuacja z dziś - o 8:50 skończył się poranny program Marka Tejchmana. Jak wychodziłem z domu o 9:07 nie ruszyli jeszcze z emisją programu na żywo i emitowali powtórki z dnia wczorajszego przeplatane cyklem ''bez komentarza''.
00012krzychu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sobota 28 sty 2012, 11:23
Kontakt:

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: 00012krzychu »

Studio może i fajne. Ale programy nie są do końca dopracowane. TVN CNBC to po pierwsze goście i rozmowy, teraz tylko sucha informacja z biznesu czy ze świata. Brakuje tej swobody. Jest za duży chaos - te chodzenie po studiu nie dla mnie.
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: Ksero »

Jeszcze o pasku. Dodano po każdej kategorii odsyłacz do tvn24bis.pl. Niektóre informacje ze świata będące na pasku TVN24, nie ma ich w TVN24 BiŚ. Powinni to dopracować.
KKK
Peter Parker
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 185
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 07:20

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: Peter Parker »

O 17:00 doszło do lekkich zmian w grafice ekranowej. GIF: http://i.imgur.com/rOgqRGL.gif
3405t
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 14:12
Lokalizacja: Region TVP3 WARSZAWA

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: 3405t »

trochę przypomina mi to zabawę w TVP INFO, gdy też powiększali czcionkę ;)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: matik »

Ramówka na najbliższy weekend została zmieniona - nie będzie aż tylu powtórek z TVN24 jak pierwotnie planowano ;) Ale nie będzie również "Horyzontu". Na następny weekend ramówka póki co jest ta pierwotna.
http://www.teleman.pl/program-tv/stacje ... 2014-01-04
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości