[TVP1] Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Lord_info
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1463
Rejestracja: czwartek 26 maja 2011, 17:08

Re: Wiadomości

Post autor: Lord_info »

Skrót \\` z nową czołówką i podkładem muzycznym:
http://dai.ly/x2dufbf

Sport po \\`
http://dai.ly/x2dug1y

Pogoda po \\`:
http://dai.ly/x2duge0

Czołówka i oprawa muzyczna jest świetna i cudowna. Kawał dobrej roboty wykonanej przez grafików TVP i pana Radzimira Dębskiego.
Resztę odpuszczam bo to katastrofa i nieporozumienie m.in. studio koniecznie do zmiany aby wszystko współgrało ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiadomości

Post autor: bartek09 »

A mnie ta czołówka mocno rozczarowała. Po zapowiedziach naprawdę spodziewałem się czegoś zupełnie nowego, świeżego, wysokiej jakości. I naprawdę miałem nadzieję, że to będzie jakiś przełom w programach informacyjnych. Sam pomysł na czołówkę, mimo że mocno inspirowany dawną czołówką "News At Ten", jest dosyć ciekawy, ale już dużo gorzej z wykonaniem. Grafika bardzo mało realistyczna, przypominająca raczej czołówkę jakiejś kreskówki lub grafikę w grze Second Life. Muzyka też jakoś nie powala, a nawet mam wrażenie, że poprzednia oprawa dźwiękowa lepiej by pasowała do tej czołówki. No i jeszcze to tło wyświetlane za prezenterem na videowallu - moim zdaniem za bardzo przyciąga uwagę i przez to bardzo szybko się znudzi, w przeciwieństwie właśnie do tła w "Faktach", które jest dosyć subtelne i nie rzuca się tak w oczy. Szkoda trochę, że nie przenieśli "Wiadomości" do wirtualnego studia, bo to obecne kompletnie teraz nie pasuje. Chociaż z drugiej strony, patrząc na wykonanie grafiki, może to lepiej, że nie zabrali się za wirtualną scenografię.

Naprawdę szkoda, ale niestety uważam, że to zmiana na gorsze.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiadomości

Post autor: Camilo »

Wykonali kawał dobrej, żołnierskiej, nikomu niepotrzebnej roboty. Czołówka i motyw muzyczny owszem dobre, jak na standardy programów informacyjnych w TVP rzekłbym, że wręcz wybitne. Tylko otwierasz tę bombonierkę a w środku burak. Pomijając meritum, mogli chociaż zmienić wersję kolorystyczną studia, wymienić stół i rozbudować telebim. Już by to jakoś inaczej wyglądało chociaż. No i ten motyw PKiN niepotrzebnie 'centralizuje' program. Może telewizja publiczna powinna wyjść spoza Warszawy i wykorzystać chociażby panoramy też innych polskich miast?
3405t
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 14:12
Lokalizacja: Region TVP3 WARSZAWA

Re: Wiadomości

Post autor: 3405t »

Tak sobie myśle gdyby w czołówce zostawić tylko Warszawę i jakoś szerzej ją pokazać ta czołówka świetnie wyglądała by w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim (szczególnie z tym zegarem).
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Wiadomości

Post autor: Greg Haus »

Czołówka wbrew powszechnym opinią nie jest zła, zmieniłbym dwie rzeczy:
- W każdym dniu tygodnia 2 inne miast i na koniec ten sam widok Warszawy z chmur (7 różnych wersji - wiem, że to ogrom pracy by wymagało). Oczywistym było, że po wyemitowaniu początku tylko z 3 miastami zaczną się pytania - gdzie Olsztyn? Poznań? Szczecin?
- Mocniejsze i bardziej charakterystyczny dźwięk przy samym pojawieniu się loga.
- Bardzo fajnie, że nie zrezygnowali z tego charakterystycznego \\'

I na tym pochwały się kończą. Studio ma się ni jak do tej czołówki. W poprzedniej dominował niebieski co pasowało do reszty. Teraz wygląda to dziwnie. Zegar PKiN w tle szybko się znudzi.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Wiadomości

Post autor: avatar »

Podobno widok na PKiN w tle ma się różnić w zależności od pory roku ale co z tego będzie zobaczymy z jakiś czas.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Wiadomości

Post autor: Greg Haus »

Kolejna dziwna sprawa to brak ozdobników, jakieś grafiki z aktualnie omawianym tematem. Zostały tylko belki na dole.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Greg Haus »

A ja z racji ostatniej afery we Wprost z Durczokiem wróciłem do starych Wiadomości jeszcze za czasów Kamila i muszę powiedzieć, że kiedyś to był na prawdę ciekawie prowadzony program jak na te czasy. Reporterzy z którymi były łączenia pokazywani byli na bocznym ekranie (teraz nawet w Faktach mając wielki ekran sporadycznie używają go do łaczeń), w czasie programu Monika Olejnik wspominała w czasie programu co będzie dziś w programie "Prosto w oczy", a nie jak dziś wszystkie programy są zapowiadane tylko belką z logiem, na koniec prowadzący rozmawiali przy stole z dziennikarzami sportu i pogody o to o czym opowiedzą za chwilę, nawet ozdobniki były ciekawsze. :)

Tu próbka dla tych co nie pamiętają: https://www.youtube.com/watch?v=7HOZG4VLAyM

Tak mi się na wspomnienia zebrało :)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Łukasz »

Zrobiłem dokładnie tak samo, poszperałem na youtubie i oglądałem stare fragmenty "Wiadomości". Niestety przypomniało mi się wtedy, że w "Wiadomościach" był Sławomir Jeneralski i Danuta Cholecka, czy Cholewińska - nie pamiętam. Kto im pozwolił prowadzić główne wydanie najchętniej oglądanego wtedy dziennika? To są dziennikarze godni wojewódzkiego oddziału TVP. W takim towarzystwie Durczok jeszcze bardziej się wyróżniał.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Trzeciak »

Danuta Holecka, która w od kwietnia do października 2010 roku także prowadziła program, do lata 2013 roku była w TVP Info, a od września tego roku jest w TVP Regionalnej.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Greg Haus »

Trzeciak pisze:Danuta Holecka, która w od kwietnia do października 2010 roku także prowadziła program, do lata 2013 roku była w TVP Info, a od września tego roku jest w TVP Regionalnej.
O ile mnie pamięć nie myli to w pewnym momencie zrobiła z niej się taka 'gwiazda', że prowadziła nawet w TVP wieczór wyborczy ]:->
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Trzeciak »

Tak. Prezydencki Wieczór Wyborczy w 2010 roku. :)
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: prze_kw »

W czasie gdy "Wiadomościami" rządził Karnowski, a Holecka wróciła tryumfalnie do "Wiadomości" - na szczęście na krótko. W tym samym okresie główne wydanie prowadziła smarkata Katarzyna Senyk.
Liczą się tylko Fakty.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Trzeciak »

I wciąż prowadzi - tyle, ze już tylko wydania boczne - na przemian z Michałem Adamczykiem, a rzadziej z Michałem Siegiedą.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: michal_borkowski »

A wieczorne Wiadomosci w zacytowanym fragmencie prowadzila Dorota Gawryluk.
To tylko moje skromne zdanie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości