Sprawdzam

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Sprawdzam

Post autor: matik »

Meteor pisze: sobota 16 paź 2021, 00:35
maxxx pisze: czwartek 14 paź 2021, 13:26 Pewnie tak będzie.Natomiast ja jak go zobacze na wizji to bede miał skojarzenia jednoznaczne.Ale może im wyjdzie z badań, że tak ma 10% widzów i z czasem wyjdzie z ukrycia jak sprawa przyschnie. ;)
Nie wszyscy będą mieli jednoznaczne skojarzenia, np. ja ich nie będę miał :) I bynajmniej nie dlatego, że toleruję bratanie się z pisowcami, tylko po prostu w tych mailach nic wielkiego nie ma. W jednym mailu poprawił komunikat ws. szczepień - działanie bardziej w interesie społecznym, niż samego ministra Dworczyka. W innym mailu Dworczyk stwierdził, że K.Skórzyński zasugerował mu... wystąpienie w programie TVN 24 - czyli dziennikarz zadziałał w interesie TVN 24 - swojego pracodawcy. Co innego jakby mu doradzał jak uniknąć zainteresowania dziennikarzy - to by go dyskwalifikowało, ale tu? Gdzie tu jest problem? Dla mnie jedynym uzasadnionym powodem odsunięcia go byłoby to, że po rozmowach doszli do wniosku, że może wyciec coś gorszego.
O jakiś głos rozsądku, jak miło :)
Maciek_POZ pisze: sobota 16 paź 2021, 02:04 Przeczytajcie obaj pierwsze moje wypowiedzi jeszcze raz, najlepiej ze zrozumieniem.
Skoro kilka osób (a nie jedna) inaczej interpretuje Twoje słowa to raczej to Ty powinieneś zastanowić się nad właściwym doborem słów niż doszukiwać się, że inni nie potrafią czytać ze zrozumieniem, bo nie wiem czy wiesz, ale często ci co tak doszukują czy to dyskryminacji czy czytania ze zrozumieniem, sami mają z tym problem. Weź to tak pod rozwagę :lol:
O mnie nie musisz się martwić, zawodowo w tym momencie jestem w takim miejscu, że czuje się spełniony :) Więc kompletnie nie trafiłeś ze swoją zaczepką w moją stronę.
Maciek_POZ pisze: sobota 16 paź 2021, 02:04 Co do utrwalania, to ja nie muszę nic utrwalać - wystarczy poszperać, żeby odkryć, że w Polsce nie ma wielkich karier ani za młodu, ani bez wcześniejszych sukcesów po 40stce
Dopóki beton rządzi to tak jest ale to się zmienia. Piszesz, że nie musisz nic utrwalać, ale tego typu komentarzami sam to utrwalasz jak już zauważył Meteor - nie bezpośrednio, a pośrednio. To tak jak biadolą osoby które nie chodzą na wybory twierdząc, że nic się nie zmieni lub znowu wygra partia X. A jak ma się zmienić skoro ktoś nie głosuje? Mimo różnych sytuacji, kontekst w zachowaniu jest zbieżny z omawianą sytuacją.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Sprawdzam

Post autor: Maciek_POZ »

O proszę... fajnie że odezwał się ktoś - o ksywie Felix11, którego dawno tu nie było - mówię zupełnie obiektywnie, nawet jeśli jest wobec mnie bardzo krytyczny i ma prawo, bo wolność wypowiedzi na tym polega. Co do wojdyzmów, to lubię się nieco pośmiać z tego co niesie nasza rzeczywistość społeczno-polityczna, poza tym nie jest to li tylko odtwórcze cytowanie, a mniemam że Felix czyta, co mnie cieszy :) i nie ukrywam, że poczucie humoru Rafała jest mi bliskie (zapraszam do kolejnego odcinka) - każdy ma prawo do swojego zdania, prawda? No chyba że mamy gadać, tak jak jeden ośrodek głosi - wtedy zupełnie nie różnimy się od tych, co nami rządzą. Pamiętajmy, że na forum są ludzie, którzy nie mogą sobie wszystkiego odtworzyć, przewinąć itd. Znam też takich, którzy czytają forum, ale niekoniecznie chcą się logować, aby mówić o swoim zdaniu, bo boją się spotkać z różną reakcją "tych nieco starszych stażem", że nie są do końca elokwentni, że mogą zostać oskarżeni o bycie na przykład "zbokiem". I nie mam tu zamiaru bronić osób o multikontach, o których wiemy.
Felixie - dobra, może i słusznie mówisz mi o tym, kto prowadził KnŁ w trakcie pandemii, mam też prawo się pomylić, mnie chodziło o pewną zasadę, bo zazwyczaj był jeden główny prowadzący i jeden zastępca akurat w tym programie - najbardziej znanym polityczno-publicystycznym w kraju, na którego jakość dyrekcja z pewnością z uwagą patrzy. Jednak w ostatnim czasie prowadzących było wielu, co sam napisałeś. Kolega matik naprawdę nie potrzebuje adwokata, bo poradzi sobie sam.

Po raz kolejny mówię, nie wiem co tam było przesadnie do interpretowania - napisałem, co może się prawdopodobnie wydarzyć w przypadku KnŁ, gdzie szanse przebicia miał redaktor Skórzyński co spalił (bo funkcja zastępcy Konrada wydaje się w ostatnim czasie jak najbardziej "płynna" w przeciwieństwie do okresu z red. Bogdanem Rymanowskim), a w zamian były wulgaryzmy i inwektywy ad personam. Ludzie, ja rozumiem, że dyskusja musi być żywa i dobrze że taka jest. A co do pośrednich grzechów to możemy się oskarżać wszyscy - choćby o te dzieci na granicy. Na wybory chodzę, moje poglądy są znane, choć zachowuje profesjonalizm przy różnych sytuacjach i mam pewną świadomość co do zderzania się ze współczesnym betonem - jeden Maciek_POZ, czy jeden matik sami wiele nie zrobią, nawet z pojedynczym młotem pneumatycznym. Niewielu jest dane aby mogli zmieniać rzeczywistość na przestrzeni kraju - sami znani nam dziennikarze o tym mówili w niedawnym cyklu niedzielnych debat... Ba, nawet sami odcinali się od swojej "sprawczości" - kto słuchał, ten wie.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Sprawdzam

Post autor: matik »

Maciek_POZ pisze: sobota 16 paź 2021, 14:15 boją się spotkać z różną reakcją "tych nieco starszych stażem", że nie są do końca elokwentni, że mogą zostać oskarżeni o bycie na przykład "zbokiem".
Pewne rzeczy należy nazywać po imieniu. Jak nazwiesz szambo perfumerią to nie sprawi, że zacznie ładnie pachnieć.
Zresztą popularność tvnfakty.pl spadła, tak samo jak i serwisu o telewizji Polsat. Dyskusje przenoszą się do innych miejsc, które nie są tak mocno zawężone tematycznie jak oba wspomniane serwisy.
Maciek_POZ pisze: sobota 16 paź 2021, 14:15 Felixie - dobra, może i słusznie mówisz mi o tym, kto prowadził KnŁ w trakcie pandemii, mam też prawo się pomylić, mnie chodziło o pewną zasadę, bo zazwyczaj był jeden główny prowadzący i jeden zastępca akurat w tym programie.
Odpowiem na to jako jeden z redaktorów tvnfakty.pl, gdzie zawsze kładłem nacisk na to kto co prowadzi - nigdy, ale to podkreślam nigdy nie było sytuacji, że KnŁ miała tylko jednego zastępcę. W każdym roku program miał wielu prowadzących a najczęściej jak ktoś inny prowadził to program ukazywał się jako "Ława polityków" więc nie masz racji.
Maciek_POZ pisze: sobota 16 paź 2021, 14:15 Po raz kolejny mówię, nie wiem co tam było przesadnie do interpretowania - napisałem, co może się prawdopodobnie wydarzyć w przypadku KnŁ, gdzie szanse przebicia miał redaktor Skórzyński co spalił (bo funkcja zastępcy Konrada wydaje się w ostatnim czasie jak najbardziej "płynna" w przeciwieństwie do okresu z red. Bogdanem Rymanowskim), a w zamian były wulgaryzmy i inwektywy ad personam.
Tworzysz jakąś iluzoryczną rzeczywistość, inną od tego co wszyscy czytamy. Ja cały czas odnoszę się do wypowiedzi z cytatu poniżej i w tej wypowiedzi nie napisałeś nic co może się wydarzyć w przypadku KnŁ, tylko co Twoim zdaniem się nie wydarzy bo jest za wcześnie. Bo co może się wydarzyć? Że Kajdanowicz dawał wchodzić sobie na głowę? Czy, że eksperyment z Anitą Werner (która regularnie każdego roku od zdaje się 2015 roku prowadzi ten program w pewnych okresach) był ciekawy? Wszyscy odnosimy się do ostatniego zdania, "że na Radomira jest jeszcze za wcześnie". Od tego zaczęła się ta dyskusja.
Maciek_POZ pisze: czwartek 14 paź 2021, 13:34 Jak dla mnie wydawał się naturalnym zastępcą Konrada w "Kawie na ławę" w razie urlopów, bo nie ujmując Grzegorz Kajdanowicz za bardzo dawał sobie wchodzić na głowę, ciekawy był eksperyment z Anitą Werner w czasie pandemii, a na Radomira chyba jeszcze za wcześnie :P
Maciek_POZ pisze: sobota 16 paź 2021, 14:15 inwektywy ad personam.
I vice versa jeśli nie czytasz tego co sam piszesz. W ogóle trochę słabo świadczy o Tobie fakt, że mimo opinii 3 osób nie rozważasz nawet tego, że może rzeczywiście niefortunnie dobrałeś słowa i wyszło co wyszło tylko brniesz dalej w to pokazując jak bardzo to my się mylimy i jak bardzo jesteś pokrzywdzony, chyba masz trochę wybrzmiałe ego.
Maciek_POZ pisze: sobota 16 paź 2021, 14:15 A co do pośrednich grzechów to możemy się oskarżać wszyscy - choćby o te dzieci na granicy. Na wybory chodzę, moje poglądy są znane, choć zachowuje profesjonalizm przy różnych sytuacjach i mam pewną świadomość co do zderzania się ze współczesnym betonem - jeden Maciek_POZ, czy jeden matik sami wiele nie zrobią, nawet z pojedynczym młotem pneumatycznym. Niewielu jest dane aby mogli zmieniać rzeczywistość na przestrzeni kraju
Jeśli każdy wykazywałby się takim podejście to nic by się nie zmieniło. My mamy tylko pośredni wpływ na to kogo wybieramy a co wybrani zrobią to już potem przed kolejnymi wyborami są rozliczani przez media i wyborców - ale tylko tych aktywnych a nie tych biernych z prawem do głosu, którego nie wykorzystują i później marudzą jak jest źle. Taka osoba nie ma prawa nawet marudzić skoro sama nic nie zrobiła by było lepiej.
Felix11
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: sobota 26 lis 2005, 19:41

Re: Sprawdzam

Post autor: Felix11 »

Maciek_POZ pisze: sobota 16 paź 2021, 14:15 mniemam że Felix czyta, co mnie cieszy :)
Nie schlebiaj sobie, Felix nie czyta tego gówna. Leje ciepłym moczem na twoje wywody, a raczej wzwody :lol:
👬. 👨‍❤️‍👨. 🏳️‍🌈
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Sprawdzam

Post autor: Maciek_POZ »

Matik, staram się być maksymalnie rzetelny na tyle ile się da, a całymi dniami przed ekranem nie siedzę, choć gdy mogę lubię pewne niuanse wyłapywać, co zostało docenione nawet przez samą stację przy okazji materiałów z 20-lecia :). Może i mogłem napisać, że "MOIM ZDANIEM Grzegorz Kajdanowicz za bardzo dawał sobie wchodzić na głowę" (opinię chyba każdy swoją może mieć) i "że na Radomira jeszcze za wcześnie BO W CZASIE PANDEMII KAWY NA ŁAWĘ NIE PROWADZIŁ, CO MOŻE WSKAZYWAĆ NA INNYCH KANDYDATÓW DO TEJ ROLI - choć był emotikon :P , który miał sugerować pewien dystans w wypowiedzi), i nie podejrzewałem, że będę musiał wszystko dokładnie literkować, żeby ktoś przypadkiem czegoś nie przeinaczył lub skonfabulował. Zadowolony? Jednej rzeczy nie rozumiem: nie wiem co chcesz tymi napastliwymi wpisami wobec mnie osiągnąć? Swoją wyższość i się chełpić? Skoro jesteś spełniony, jak sam przyznałeś? Czy jest w tym konsekwencja? Swoją drogą ciekawe, że przycinasz moje cytaty pod to, żeby pasowały pod Twoją tezę, tak jak przyciąłeś ten z ostatniego wpisu o dziennikarzach i tego jak odcinali się od swojej sprawczości. I na koniec, bo wiem, że i tak niewiele wskóram - cytując Kasię Sobczyk "o mnie się nie martw, ja sobie radę dam". Z mojej strony EOT.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości