Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4459
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Meteor »

Dodali delikatny gradient w tle zegara.

Obrazek
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: matik »

Jest też nowa animacja wejścia i zejścia oprawy antenowej a pasek "pilne" przewija się szybciej niż dotychczas.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: matik »

Jedna z nowości - w momencie kiedy jest pilna belka oraz pilny pasek to pasek z pilnymi informacjami na czas wyświetlania się pilnej belki zamienia się lokalizacją z scrollem standardowym.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Maciek_POZ »

Dziś zegar do normy wrócił
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4459
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Meteor »

@Maciek_POZ, przyjrzyj sie dokładnie, ten gradient cały czas tam jest :)
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Maciek_POZ »

Przyglądałem się akurat przy emisji DŚM i zegar był bez gradientu. Choć wczoraj wieczorem rzeczywiście gradient był. Nie rozumiem...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: matik »

Czołówka serwisu informacyjnego uległa minimalnej modyfikacji i jest już obecnie w HD a nie jak do tej pory w SD.
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: tracer2013 »

Ktoś wie, jaki tytuł nosi muzyka , która jest w czołówce wieczoru wyborczego- Czas Decyzji ?
abc70620
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 176
Rejestracja: czwartek 02 lip 2015, 20:41

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: abc70620 »

Zauważyłem, że materiał z rozmową autora obecnej muzyki Faktów TVN nie jest możliwy do obejrzenia.
Czy ktoś może wie gdzie mogę znaleźć czołówkę Faktów TVN z 2012 roku, ale w wersji bez lektora?
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4459
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Meteor »

Od 25.08 na końcu serwisów pojawia się logo Warner Bros. Discovery, Inc.

Obrazek
Kacper3100
Początkujący
Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 15 lip 2012, 14:06

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Kacper3100 »

TVN24 od dzisiaj z nową oprawą graficzną.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Adam45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: piątek 21 kwie 2023, 19:08

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Adam45 »

Bardzo duże zmiany trzeba przyznać.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Maciek_POZ »

Jak dla mnie lepiej by było, gdyby ta górna belka z logiem "Wstajesz i weekend" otwierała się w dół, a nie w bok.
Za chwilę będzie więcej pasków, miast obrazu, co pokazuje ostatni screen z twarzą posła Tomczyka z KO
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: tracer2013 »

Zmiany wyglądają , jakby były robione w jeden dzień . Ogólnie koncepcja dobra, że pasek jest rozszerzony do całej szerokości ekranu ,ale poszczególne elementy grafiki są niedopasowane do siebie oraz niektóre są zbyt duże - do zmniejszenia jest logo , godzina oraz kategoria informacji ,tam ,gdzie piszą kraj/sport, świat/biznes. Ten żółty pasek też teraz nie pasuje do reszty ,a zapowiedzi programowe są umieszczone w złym miejscu i są za duże. Moim zdaniem powinny być one zmniejszone i umieszczone w prawej dolnej części ekranu , a po za tym do Szkła Kontaktowego używają starego logo . Do starej grafiki niech już nie wracają. Mam nadzieję,że rzeczywiście ,to co jest teraz ulepszą po komentarzach widzów. Zmiany grafiki są potrzebne od lat, jak i by mogli zmienić część czołówek . Zmiany są również potrzebne w samym studiu ,gdyż to ,co jest teraz ma już swoje lata i powoli się zużywa - również czas na remont studia . Mam nadzieję,że ten dzisiejszy dzień to początek zmian w grafice TVN24 oraz w samym studiu
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4459
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Meteor »

Zmiany znaczące, niektóre mi się podobają, niektóre nie do końca.

Nowa czołówka Dnia na Żywo, i serwisów informacyjnych. Całkiem ładna, z zachowaniem dotychczasowego stylu i nareszcie w HD. Eksperymentowali już od czasu do czasu z czołówkami w HD, ale ta dłuższa wersja na początku DnŻ dalej była przeskalowana z SD. W 2023 roku wyglądało to słabo.
Obrazek Obrazek

Zestawienie starych i nowych grafik
Obrazek
Zmienili odcienie niebieskiego, dodali lekki gradient na scrollu, obie zmiany na plus. Za to główna belka stała się całkiem biała i czegoś mi na niej brakuje. Kategoria informacji kraj/świat ma lekki gradient z szarym i wygląda lepiej. Kolor tekstu na głównej belce zmienili na czarny. Poprzedni był granatowy, bardzo ciemny ale jednak nie czarny. Ta czerń mi tu nie pasuje.
Usunęli też zaokrąglenia i efekt wypukłości z głównej belki. No trudno, teraz taka moda...

Dobrym pomysłem jest za to dodatkowy pasek nad główną belką ("rakieta spadła pod Bydgoszczą" na screenie w poście @Kacper3100). Całość można tylko nieco zmniejszyć.

Porównanie wysokości i przesunięcia w pionie
Obrazek

Nowy pasek wydawał mi się dużo wyższy od poprzedniego, ale częściowo okazało się to złudzeniem optycznym. W rzeczywistości jest trochę przesunięty do dołu, a jego wysokość jest większa tylko o kilka pikseli.

Porównanie długości
Obrazek
Rozumiem że miał być dłuższy, ale jednak trochę przesadzono.

Nałożona nowa grafika na starą. Ja bym jednak nową grafikę zmniejszył.
Obrazek

Nowe logo
Obrazek
Takie samo jak w czołówkach (do dobrze), ale po zmniejszeniu wydaje się niezbyt ostre i w lewym górnym rogu "t" słabo kontrastuje z tłem. Efekt rozbłysku w starej wersji był trochę wyżej i na prawo dzięki czemu logo było czytelniejsze.

Belka z zapowiedziami
Obrazek
Dla mnie nieporozumienie. Zgadzam się z przedmówcą - za duża i w złym miejscu. Do tego trochę niespójna graficznie, ze względu na efekt wypukłości, którego (niestety?) nie mają już pozostałe elementy. Ale przede wszystkim w tym miejscu z tymi animacjami rozprasza i czasem zasłania to co istotne.
Lepiej jakby zapowiedzi wróciły tam gdzie były albo, tak jak pisze @tracer2013, przeniesione na dole po prawej. Ale tam znowu są umieszczane logotypy programów FpP, FpF, DpD itd.

Obrazek
Częściowo zasłonięty tytuł grafiki w materiale. Oczywiście wiadomo co tam jest napisane, ale nie powinno to tak wyglądać.
tracer2013 pisze: sobota 13 maja 2023, 20:48 do zmniejszenia jest logo , godzina oraz kategoria informacji ,tam ,gdzie piszą kraj/sport, świat/biznes.
Zgadzam się i też jak dla mnie za duże są odstępy pomiędzy literami w kategorii informacji. Dziwnie to wygląda. Podobnie w prostokącie [TVN24] oddzielającym informacje na dolnym pasku.
tracer2013 pisze: sobota 13 maja 2023, 20:48 Ten żółty pasek też teraz nie pasuje do reszty
Tego bym się akurat nie czepiał. Według mnie dobrze wygląda, tylko znowu napis PILNE jest za bardzo rozstrzelony.
tracer2013 pisze: sobota 13 maja 2023, 20:48 Zmiany grafiki są potrzebne od lat, jak i by mogli zmienić część czołówek .
Czytam takie komentarze co pewien czas i z jednej strony trudno nie przyznać racji, bo te grafiki są już stare, ale z drugiej strony one prezentowały się naprawdę dobrze. W tej sytuacji podoba mi się, że wprowadzając zmiany nie zrobili wielkiej rewolucji.


Podsumowując: jest dobrze, ale parę rzeczy można jeszcze poprawić.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości