Atak TVN na RM, czy RM na TVN?

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Inter-Rex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 02 paź 2005, 23:22

Post autor: Inter-Rex »

Ale bzdury piszecie. NaprawdĂŞ przykre
Nie interesuje mnie to radio i mam gdzieÂś co tam mĂłwiÂą i co o nim mĂłwiÂą inni, ale jak widzĂŞ tyle osĂłb ktĂłre rzuciÂły siĂŞ jak hieny na to radio to mi aÂż Âżal Was. TV Trwam i RM ma swoja grupĂŞ odbiorcĂłw i do niej dociera, sÂą tam nie mniejsze przeklĂŞty jak w TVN i "Gazecie Wyborczej" wszystkie te media kÂłamiÂą i manipulujÂą tylko kaÂżda na swĂłj sposĂłb. Zwalanie wszystkiego na TV Trwam jest obÂłudÂą i hipokryzjÂą.
W³aœnie ogl¹da³em specjalne wydanie "UWAGI" i to przecie¿ jest ta sama strategia co TV TRWAM s³ówka wyrwane z kontekstu, wywiady nie wiadomo z kim, ³adnie sklejone materialy itp. s³owem zero obiektywizmu. Niedlugo pewnie trwam nakreci podobny spektakl i znow bêdzie odbijanie pileczki i sianie wzajemniej wrogosci. A ja siê pytam na co to komu potrzebne? Kogo to obchodzi co TVN mysli o RM a RM o TVN? Polska jest w okresie przemian i s¹ wa¿niejsze problemy ni¿ rydzyki jakies

Obie TV nie maja co do roboty tylko oskarzac siĂŞ wzajemnie to jest naprawde zalosne jakby Polska nie miala wiekszych problemow, zawiodlem siĂŞ na TVN a TV TRWAM i tak zadko ogladam wiec nic nie trace

pozdrawiam i radze wiecej obiektywizmu
-- Człowiek przez kilka lat uczy się mówić, przez całe życie - milczeć
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Inter-Rex pisze:Ale bzdury piszecie. NaprawdĂŞ przykre
Nie interesuje mnie to radio i mam gdzieÂś co tam mĂłwiÂą i co o nim mĂłwiÂą inni, ale jak widzĂŞ tyle osĂłb ktĂłre rzuciÂły siĂŞ jak hieny na to radio to mi aÂż Âżal Was. TV Trwam i RM ma swoja grupĂŞ odbiorcĂłw i do niej dociera, sÂą tam nie mniejsze przeklĂŞty jak w TVN i "Gazecie Wyborczej" wszystkie te media kÂłamiÂą i manipulujÂą tylko kaÂżda na swĂłj sposĂłb. Zwalanie wszystkiego na TV Trwam jest obÂłudÂą i hipokryzjÂą.
W³aœnie ogl¹da³em specjalne wydanie "UWAGI" i to przecie¿ jest ta sama strategia co TV TRWAM s³ówka wyrwane z kontekstu, wywiady nie wiadomo z kim, ³adnie sklejone materialy itp. s³owem zero obiektywizmu. Niedlugo pewnie trwam nakreci podobny spektakl i znow bêdzie odbijanie pileczki i sianie wzajemniej wrogosci. A ja siê pytam na co to komu potrzebne? Kogo to obchodzi co TVN mysli o RM a RM o TVN? Polska jest w okresie przemian i s¹ wa¿niejsze problemy ni¿ rydzyki jakies

Obie TV nie maja co do roboty tylko oskarzac siĂŞ wzajemnie to jest naprawde zalosne jakby Polska nie miala wiekszych problemow, zawiodlem siĂŞ na TVN a TV TRWAM i tak zadko ogladam wiec nic nie trace

pozdrawiam i radze wiecej obiektywizmu
Mniejszymi przekrĂŞtami nazywasz nawoÂływanie mÂłodych ludzi do nienawiÂści wobec ÂŻydĂłw,HomoseksualistĂłw etc. :?: :!: Mniejszymi przekrĂŞtami nazywasz zagrabienie prze RM pieniĂŞdzy przeznaczonych na StoczniĂŞ :?: :!: Tadeusz Rydzyk (bo sÂłowo ojciec przez gardÂło mi nie przechodzi) jest rĂłwnie groÂźny co Hitler,Musollini,Stalin i inne "wspaniaÂłe" osobistoÂści tego Âświata.Chociaz niepotrzebnie siĂŞ produkujĂŞ,skoro nie widzisz tego morza kÂłamstw Rydzyka to ja ci juÂż nie pomogĂŞ.Powiem ci tylko Âże Âżal mi ciebie :x
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
NOT building
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 17:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: NOT building »

Inter-Rex pisze:TV Trwam i RM ma swoja grupĂŞ odbiorcĂłw i do niej dociera, sÂą tam nie mniejsze przeklĂŞty jak w TVN i "Gazecie Wyborczej"
Doprawdy? Po pierwsze: wiem, kto finansuje TVN i "WyborczÂą". Wiem, kto jest ich prawdziwym wÂłaÂścicielem. O RM to samo powiesz?
Inter-Rex pisze: ta sama strategia co TV TRWAM s³ówka wyrwane z kontekstu, wywiady nie wiadomo z kim, ³adnie sklejone materialy itp. s³owem zero obiektywizmu.
TVN nie wÂłamaÂł siĂŞ do samochodu Rydzyka i NIE podsÂłuchiwaÂł prywatnych rozmĂłw "dziennikarzy" TRWAM.
Inter-Rex pisze:A ja siĂŞ pytam na co to komu potrzebne?
Np. mi. Przynajmniej jest ciekawie i zabawnie.
Inter-Rex pisze:Kogo to obchodzi co TVN mysli o RM a RM o TVN?
Mnie. Jak CiĂŞ nie obchodzi - to nie oglÂądaj. WeÂź "Nazi Dziennik" i siej, siej, siej... A potem pad na kolana i marsz w tej pozie na ul. ÂŻwirki i Wigury. Do Torunia.
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

Inter-Rex pisze:wszystkie te media kÂłamiÂą i manipulujÂą tylko kaÂżda na swĂłj sposĂłb
Zapewne masz trochĂŞ racji, manipulacja jest wszĂŞdzie, ale to co robi Rydzyk za pomocÂą swoich mediĂłw (bo to nie tylko radio, a caÂły holding medialny przecieÂż), jest wg mnie i wielu w tym kraju, oburzajÂące. Normalna stacja radiowa, czy tv zostaÂłaby dawno ukarana za takie treÂści jakie gÂłosi z anteny ojciec dyrektor, a Maryja jest nie do ruszenia, dziĂŞki swojemu statusowi i rozszerzajÂącym siĂŞ stale wpÂływom.
Pierwszym powodem do zamkniĂŞcia tego radia mogÂłaby byĂŚ obraza uczuĂŚ religijnych.

I sÂą na to dowody, moÂżna iÂśc z tym do sÂądu, i co? I nic. Nie da siĂŞ. To chyba coÂś jest nie tak, bo ani krritv, ani koÂściĂłl nie umie sobie z Rydzykiem poradziĂŚ.
Jedynka publiczna teÂż nakrĂŞciÂła kiedyÂś film o Rydzyku, wiĂŞc nie tylko TVN dybie na "niewinnego" ojca dyrektora
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Wczoraj obejzalem caly ten reportaz o Ojcu Rydzyku ktory byl bardzo ciekawy i chyba juz nikt po jego obejzeniu nie powinien miec watpliwosci ze Dyrektor Radia Maryja i telewizji TRWAM to poprostu jeden wielki sprytny zlodziej,oszust i jak go tam mozna jeszcze nazwac. Najbardziej mnie wkurzali ci ludzie ktorzy wyganiali ekipe TVN-u nazywajac ich zydami itp widac Rydzyk dobrze im namieszal w tych glowach :? Ciekawe dlaczego politycy ktorzy sa czestymi gosciami w mediach Ojca Rydzyka nie chcieli sie w ogole wypowiadac na temat Radia i telewizji :?: najgorsza byla ta puszysta pani ktora poprostu wyzucila reporterke z windy :x normalnie zadzi sie jakby byla jej :x Zobaczymy teraz jak zareaguje RM i TV bo jestem pewien ze znow ten ksiadz ktory lubi pokazywac swoje zabki bedzie gadal jaki to TVN jest zly nie dobry itp :twisted:
A NA FORUM UWAGI SWOJA OPINIE NA TEN TEMAT WYRAZILO JUZ 1837 OSOB :!:
Inter-Rex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 02 paź 2005, 23:22

Post autor: Inter-Rex »

Tak moÂżna siĂŞ byÂło spodziewaĂŚ takiej reakcji jak Wasza. Gadacie o nienawiÂści ktĂłre sieje RM a sami nie jesteÂście nawet o krztĂŞ lepsi.
Mnie. Jak CiĂŞ nie obchodzi - to nie oglÂądaj. WeÂź "Nazi Dziennik" i siej, siej, siej... A potem pad na kolana i marsz w tej pozie na ul. ÂŻwirki i Wigury. Do Torunia.
-- takie osobiste dywagacje proszê zachowac dla siebie. Nie wiem na jakiej podstawie wysun¹³eœ te wnioski nie ustêpujesz ani trochê od dzieci Rydzyka, ta sama zasady tylko w drug¹ stronê, a ja ju¿ nawet nie wiem którzy s¹ gorsi. "Nasz dziennik" czytam tak samo jak GW czyli co najmniej raz w tygodniu i paradoksalnie to w tej drugiej gazecie pisz¹ wiêcej o rydzyku albo przynajmniej tyle samo.
A ja jak biore gazete do reki to chce wiedziec co siê dzieje w polityce, gospodarce i na swiecie a nie u rydzyka jakiegos bo mam to gdzies. Czemu w "Rzeczpospolitej" o rydzyku nic nie napisza tylko w tej pieprzonej GW w kolko go wa³kuj¹, nienawiœÌ tej gazety mnie przera¿a! W ND to normalne oni nikogo tam nienawidz¹ moja swój chory swiat ich sprawa mam to gdzies, ale GW chce trafiaÌ do jak najwiêcej spo³eczeùstwa, a ka¿dy obiektywny publicysta powie ze Gazeta Wyborcza to tez morze hipokryzji i zak³amania.

Poza tym gdyby RM naprawde byloby takie zle to Watykan dawno by siĂŞ nimi zajal jako ze jest to medium katolickie pozostaj pod jurysdykcjÂą Watykanu. A episkopat siĂŞ tym Rydzykiem nie umie siĂŞ zajÂąc bo jest w nim tyleÂż przeciwnikĂłw co zwolennikĂłw tego radia
No bo weŸmy takiego Rydzyka. Dlaczego tylko jego radio przekazuj¹ stare po radzieckie przekaŸniki na terytorium by³ego ZSRR? ¯¹dne radio na œwiecie nie jest tam transmitowane na tych falach i w takiej czestotliwosoci jak RM. Kr¹¿¹ pog³oski ma wtyki w sluzbach specjalnych,w bylym KGB i wywiadzie wojskowym GRU. Dlaczego Rydzyk chce postawic w pryszlosci kampus akademicki za 500 ml euro który maj¹ budowac profesjonalne zachodnie firmy? Slyszlaem ze ma jakies niejasne powiadzania z najwiekszymi amerykanskimi firmami.
Niedlugo okaze siê ze to Rydzyk wyslal Rywina do Michnika ¿eby ten mu zalawil ustawe. Gdzies obilo mi siê o uszy ze Rydzyk ma leciec w kosmos, mam nadzieje ze z GW albo teraz i TVN ze nied³ugo dowiem sie wiêcej szczegó³ów.
Hmmmm ciekawe co jeszcze uslusze o Rydzyku moÂże to ze ma dwa krazowniki zacumowane i wybrzeÂży sri-lanki i tajne osrdki badawcze gdzies na pacyfiku?
Przera¿a mnie jak widzê dok¹d mo¿e posun¹Ì siê ludzka g³upota gdy mówi siê o rydzyku. jak cos kreci to udowodnijcie mu to, a nie wci¹¿ media gadaja jaki on zly i straszny a niektórzy nim pewnie swoje dzieci strasza

A Wy zapominacie o jednej waÂżnej rzeczy ze to wÂłaÂśnie Wy jesteÂście przyczyna dla ktĂłrej potĂŞga RM jest coraz wieksza, a imperium sie rozrasta. Dajecie tylko tym maniakom z TV Trwam i nawiedzonym z RM argumenty o zmowie Âświata na ich "jedynie prawdziwe" radio i utwierdzacie ich w przekonaniu ze robiÂą dobrze. Jak walczyĂŚ to z rozumem a nie gÂłupotÂą

Tak wyzwijcie mnie "od psycholi od Rydzyka" i dziecka RM. W koncu to Wy jesteÂście tacy jaÂśnie oÂświeceni ze zawsze odkryjcie kto ma racje, a tylko to co posiada imprimatur Michnika jest jedynÂą obiektywnÂą prawdÂą. Powinno mi byĂŚ Was Âżal tak samo jak tych studentĂłw z Rydzykowej szkoÂły ale w obu przypadkach do rozumu nie przemĂłwisz.

A teraz wracam do modlitwy na podwórkowym ko³ku ró¿aùcowym
-- Człowiek przez kilka lat uczy się mówić, przez całe życie - milczeć
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Post autor: chandler »

Wczoraj oglÂądaÂłem "UwagĂŞ" o Rydzyku, ale to oszust.
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

Normalnie diabeÂł :twisted: I jak ja mam zaufaĂŚ ksiĂŞÂżom i zwrĂłciĂŚ siĂŞ ku KoÂścioÂłowi :?: A najgorsze jest, ze wszyscy Rydzyka siĂŞ bojÂą :!: To straszne :!: O jego fanatycznych zwolennikach juÂż nie wspomnĂŞ... Kto oglÂądaÂł, ten widziaÂł...
SwojÂą drogÂą materiaÂł w "Uwadze!" w bardzo fajny :!: Znowu udowodnili, Âże sÂą profesjonalni i najlepsi :!:
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

Inter-Rex pisze:moÂże to ze ma dwa krazowniki zacumowane
Mnie wystarczy, Âże jeÂździ Maybachem, to go dyskwalifikuje jako ksiĂŞdza.
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Inter-Rex pisze:Tak moÂżna siĂŞ byÂło spodziewaĂŚ takiej reakcji jak Wasza. Gadacie o nienawiÂści ktĂłre sieje RM a sami nie jesteÂście nawet o krztĂŞ lepsi.
Mnie. Jak CiĂŞ nie obchodzi - to nie oglÂądaj. WeÂź "Nazi Dziennik" i siej, siej, siej... A potem pad na kolana i marsz w tej pozie na ul. ÂŻwirki i Wigury. Do Torunia.
-- takie osobiste dywagacje proszê zachowac dla siebie. Nie wiem na jakiej podstawie wysun¹³eœ te wnioski nie ustêpujesz ani trochê od dzieci Rydzyka, ta sama zasady tylko w drug¹ stronê, a ja ju¿ nawet nie wiem którzy s¹ gorsi. "Nasz dziennik" czytam tak samo jak GW czyli co najmniej raz w tygodniu i paradoksalnie to w tej drugiej gazecie pisz¹ wiêcej o rydzyku albo przynajmniej tyle samo.
A ja jak biore gazete do reki to chce wiedziec co siê dzieje w polityce, gospodarce i na swiecie a nie u rydzyka jakiegos bo mam to gdzies. Czemu w "Rzeczpospolitej" o rydzyku nic nie napisza tylko w tej pieprzonej GW w kolko go wa³kuj¹, nienawiœÌ tej gazety mnie przera¿a! W ND to normalne oni nikogo tam nienawidz¹ moja swój chory swiat ich sprawa mam to gdzies, ale GW chce trafiaÌ do jak najwiêcej spo³eczeùstwa, a ka¿dy obiektywny publicysta powie ze Gazeta Wyborcza to tez morze hipokryzji i zak³amania.

Poza tym gdyby RM naprawde byloby takie zle to Watykan dawno by siĂŞ nimi zajal jako ze jest to medium katolickie pozostaj pod jurysdykcjÂą Watykanu. A episkopat siĂŞ tym Rydzykiem nie umie siĂŞ zajÂąc bo jest w nim tyleÂż przeciwnikĂłw co zwolennikĂłw tego radia
No bo weŸmy takiego Rydzyka. Dlaczego tylko jego radio przekazuj¹ stare po radzieckie przekaŸniki na terytorium by³ego ZSRR? ¯¹dne radio na œwiecie nie jest tam transmitowane na tych falach i w takiej czestotliwosoci jak RM. Kr¹¿¹ pog³oski ma wtyki w sluzbach specjalnych,w bylym KGB i wywiadzie wojskowym GRU. Dlaczego Rydzyk chce postawic w pryszlosci kampus akademicki za 500 ml euro który maj¹ budowac profesjonalne zachodnie firmy? Slyszlaem ze ma jakies niejasne powiadzania z najwiekszymi amerykanskimi firmami.
Niedlugo okaze siê ze to Rydzyk wyslal Rywina do Michnika ¿eby ten mu zalawil ustawe. Gdzies obilo mi siê o uszy ze Rydzyk ma leciec w kosmos, mam nadzieje ze z GW albo teraz i TVN ze nied³ugo dowiem sie wiêcej szczegó³ów.
Hmmmm ciekawe co jeszcze uslusze o Rydzyku moÂże to ze ma dwa krazowniki zacumowane i wybrzeÂży sri-lanki i tajne osrdki badawcze gdzies na pacyfiku?
Przera¿a mnie jak widzê dok¹d mo¿e posun¹Ì siê ludzka g³upota gdy mówi siê o rydzyku. jak cos kreci to udowodnijcie mu to, a nie wci¹¿ media gadaja jaki on zly i straszny a niektórzy nim pewnie swoje dzieci strasza

A Wy zapominacie o jednej waÂżnej rzeczy ze to wÂłaÂśnie Wy jesteÂście przyczyna dla ktĂłrej potĂŞga RM jest coraz wieksza, a imperium sie rozrasta. Dajecie tylko tym maniakom z TV Trwam i nawiedzonym z RM argumenty o zmowie Âświata na ich "jedynie prawdziwe" radio i utwierdzacie ich w przekonaniu ze robiÂą dobrze. Jak walczyĂŚ to z rozumem a nie gÂłupotÂą

Tak wyzwijcie mnie "od psycholi od Rydzyka" i dziecka RM. W koncu to Wy jesteÂście tacy jaÂśnie oÂświeceni ze zawsze odkryjcie kto ma racje, a tylko to co posiada imprimatur Michnika jest jedynÂą obiektywnÂą prawdÂą. Powinno mi byĂŚ Was Âżal tak samo jak tych studentĂłw z Rydzykowej szkoÂły ale w obu przypadkach do rozumu nie przemĂłwisz.

A teraz wracam do modlitwy na podwórkowym ko³ku ró¿aùcowym
Ch³opie bez obrazy zawzwyczaj staram siê bytÌ mi³y ale ju¿ niewytrzymam ty zachowujesz siê jak te dewotki podkoœcio³em co co niedziele odmawiaja za naszego ojca dyrektora. TVN zrobi³ bardzo dobry reporta¿ a twoich przekonaù nic niuezmieni. mówisz, ¿e telewizja Waltera jest nieobiktywna a jak "Trwam", "Radia MaRyja" i "Nasi dziennik" obsmarowywali to byli obiektywni jak Lenin mowi¹cy o komuniŸmie. Ja jest mkatolikiem ale jak w koœciele s³ysze s³owa "Mudlmy siê za Radio Maryja..." to sie odwracam i za³atwi³em, ¿e w jakimœ dniu mas mediów bêde siê modlim min. za TVN i TVN24 oraz "Wyborcz¹" by tym dzidk¹ plun¹dz w ³eb. Ten facet dorobi³ siê na g³upocie i œlepej fascynacji starych ludzi koœcio³óem, on ju¿ z koœcio³em niema nic wspólnego.
Wróciłem!!
barvsson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2005, 12:38
Lokalizacja: Stalingrad

Post autor: barvsson »

:D Trzeba ÂśledziĂŚ jak siĂŞ sytuacja rozwija bo jak mnie
intuicja nie myli to Radio Maryja wyskoczy jeszcze z czymÂś
co przyĂŚmi ich dotychczasowe dokonania :) J
a wam natomiast drodzy czytelnicy tegoÂż forum polecam zabawĂŞ w "sprĂłbuj dostaĂŚ siĂŞ do Radia"
Za nielegalne wejÂście (np. przez ogrodzenie, podkop, w Âśmieciarce):
1 pkt, kontakt z psami -3 pkt;
a za wejœcie legalne ("Dzieù dobry. Mogê wejœÌ siê rozejrzeÌ... taaa... umówiony... Dokument?... mo¿e byÌ identyfikator tvn-u?" :D ) tych¿e punktów 'pindziesi¹t' :)
Dalej... Wyniesienie krzaczka z ogrodu Rydzykowego: 25 pkt
flagi: 30 pkt
redaktora prowadzÂącego audycje: 150 pkt-Ăłw (z mikserem bonus +50)
:wink:
....dobra Âżarty na bok bo mnie jeszcze powiedzÂą ze regulamin Âłamie.
Jeszcze tzw. pointa (coÂś na co siĂŞ bĂŞdĂŞ mĂłgÂł w obronie powoÂłaĂŚ przed moderatorem, tudzieÂż administratorem): Chodzi o to byÂśmy patrzyli na te przepychanki z przymruÂżeniem oka, bo Radio jakie jest kaÂżdy sÂłyszy, i nie sÂądze Âżeby specjalnie tivenowi zaszkodzili takimi dziaÂłaniami.
Czekam jak coÂś na polemikĂŞ, a tymczasem spadam do bufetu na konsumpcje buÂły heh i zajrze czy mi do paszteciaka pluskwy nie podÂłoÂżono. Pozdrawiam wszystkich: barvsson
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

wirtualnemedia.pl pisze:PoseÂł Anna Sobecka (LPR) uwaÂża, Âże reportaÂż o ojcu Tadeuszu Rydzyku wyemitowany w telewizji TVN powstaÂł na zlecenie. Parlamentarzystka domaga siĂŞ ujawnienia, kto zapÂłaciÂł za jego przygotowanie. Rzecznik TVN uwaÂża zarzuty posÂłanki za "bzdurĂŞ".

Reporta¿ o karierze twórcy i dyrektora toruùskiego Radia Maryja, ojca Tadeusza Rydzyka, TVN wyemitowa³a w niedzielê wieczorem, w specjalnym wydaniu magazynu reporterskiego "Uwaga". Film pokazywa³ dzieje tworzenia grupy medialnej wokó³ rozg³oœni, eksponuj¹c w¹tki finansowe i polityczne w historii radia.

"Z gĂłry zaÂłoÂżonÂą tezĂŞ reporterzy TVN-u uwiarygodniajÂą emitujÂąc wypowiedzi osĂłb anonimowych, bez pokazywania twarzy i ze znieksztaÂłconym gÂłosem. Celem tego reportaÂżu byÂło odwrĂłcenie uwagi opinii publicznej od rzeczy istotnych, jakimi sÂą wybory prezydenckie, kiedy decydujÂą siĂŞ istotne sprawy, m.in. takie jak to, czy Polska bĂŞdzie krajem bardziej solidarnym, czy teÂż zostanie na narodzie polskim dokonany liberalny eksperyment" - napisaÂła w oÂświadczeniu przekazanym PAP posÂłanka z Torunia.

Parlamentarzystka odmĂłwiÂła wypowiedzi ekipie TVN, co pokazano w filmie. Sobecka, zanim zaczĂŞÂła karierĂŞ w Sejmie, byÂła jednÂą z bardziej znanych spikerek Radia Maryja.

"MogliÂśmy zobaczyĂŚ to, co jest juÂż standardem w pracy TVN-u: zdania wyrwane z kontekstu, pomĂłwienia nie oparte na faktach, swoisty dobĂłr rozmĂłwcĂłw, ktĂłrych zadaniem jest potwierdziĂŚ z gĂłry wysuniĂŞtÂą tezĂŞ. Warto, aby spoÂłeczeĂąstwo polskie dowiedziaÂło siĂŞ na czyje zlecenie TVN produkuje takie reportaÂże, gdyÂż sÂądzÂąc po
tym, jak duÂże Âśrodki zaangaÂżowano w powstanie tego materiaÂłu, zleceniodawcÂą musiaÂła byĂŚ osoba bÂądÂź instytucja bardzo majĂŞtna" - dodaÂła Sobecka.

"Reporta¿ by³ realizowany przez ok. 3 miesi¹ce. Jest to rzetelna robota, rzeczywiœcie wed³ug standardów TVN - czyli rzetelnego dziennikarstwa, którego jakoœÌ by³a wielokrotnie potwierdzona nagrodami. To, co mówi pos³anka Sobecka, to bzdura, a jej argumentacja jest wziêta z kapelusza" - powiedzia³ PAP rzecznik TVN Andrzej So³tysik.

PosÂłanka przypomniaÂła, Âże kilka miesiĂŞcy temu zwiÂązana z toruĂąskÂą rozgÂłoÂśniÂą Telewizja Trwam pokazaÂła reporterĂłw TVN filmujÂących siedzibĂŞ radia. OpublikowaÂła teÂż roboczy scenariusz reportaÂżu zawierajÂący nazwiska i numery telefonĂłw rozmĂłwcĂłw TVN.
No to chyba ta puszysta pani ktora wyzucila reporterke z windy.No ale z czego tu sie dziwic wkoncu to posel z LPR-u.Wiec chyba tam wszyscy sa tay jak ten caly Giertych, jak Rydzyk i jego te media.Prawda zostala pokazana wiec cos trzeba bylo wymyslic aby sie jakos obronic a tu pani opowiada brednie ze ten material zostal przygotowany na zlecenie.No tak popieram reporterzy przydotowali ten material na zlecenie TVN :lol:
zadra
Bywalec
Bywalec
Posty: 649
Rejestracja: czwartek 25 lis 2004, 23:58
Lokalizacja: w-wa

Post autor: zadra »

co do niedzielego reportaÂżu to byÂł dosc ciekawy, choĂŚ trzeba powiedzieĂŚ, Âże nic niezwyÂłego tam nie byÂło. Generalnie wiĂŞkszosĂŚ tych informacji jest wiadoma, wiadome jest Âłamanie prawa przez RM, uÂżywanie mowy nienawiÂści, brak kontroli itp. KaÂżdy kto chce zdaje sobie z tego psrawe i tylko media i politycy udaja, Âże tego nie wiedzÂą i problemu nie ma.

Ciekawsza w tym wszystkim jest raczej telewizja TVN, ktĂłra chyba sama siebie nie oglÂąda. Dlaczego ta kwestia spychana jest do sensacyjnej "Uwagi"? dlaczego Âświadomosci tego co zostaÂło powiedziane w reportaÂżu brakuje w faktach i TVN24? dlaczego reporteÂży, ktĂłrzy politykĂłw odmawiajacych wypowiedzi majÂą na co dzieĂą w studiu nie pytaja o RM? itd, itd, itd....
Będę z wami szczera
Najlepsza jest Kazimiera
NOT building
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 17:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: NOT building »

zadra pisze: Ciekawsza w tym wszystkim jest raczej telewizja TVN, ktĂłra chyba sama siebie nie oglÂąda. Dlaczego ta kwestia spychana jest do sensacyjnej "Uwagi"?
Spokojnie, sprawa Biedronki teÂż najpierw trafiÂła do "Uwagi" wÂłaÂśnie.
pawell pisze: No to chyba ta puszysta pani ktora wyzucila reporterke z windy.
ÂŻeby byÂło ciekawiej, to poseÂł Sobecka z LPR, czyli ta krÂągÂła pani, byÂła kiedyÂś pracownicÂą w Radiu Maryja. PracowaÂła jako lektor.
TerraX pisze: Mnie wystarczy, Âże jeÂździ Maybachem, to go dyskwalifikuje jako ksiĂŞdza.
Nie jeŸdzi. Mo¿e kiedyœ faktycznie chcia³ kupiÌ Maybacha (i wzi¹³ go na "testy"), ale teraz albo siê rozmyœ³i³, albo schowa³ w gara¿u, albo w koùcu nie by³o ¿adnego Maybacha.
Inter-Rex pisze:Nie wiem na jakiej podstawie wysun¹³eœ te wnioski nie ustêpujesz ani trochê od dzieci Rydzyka, ta sama zasady tylko w drug¹ stronê, a ja ju¿ nawet nie wiem którzy s¹ gorsi.
Nie. Ja nie atakowaÂłbym reporterĂłw TV TRWAM agresywnymi wyzwiskami i rĂŞkoczynem. Wprost przeciwnie - chĂŞtnie bym z nimi porozmawiaÂł na temat np. TVNu. Za to wyznawcy Rydzolla nigdy nie udzielÂą wywiadu o RM TVNowi.
Inter-Rex pisze: paradoksalnie to w tej drugiej gazecie piszÂą wiĂŞcej o rydzyku albo przynajmniej tyle samo.
Nieprawda. PiszÂą od czasu do czasu, gdy w Radiu Maryja dzieje siĂŞ coÂś ciekawego. ZresztÂą: czemu mieli by nie pisaĂŚ, skoro to radio jest zjawiskiem w polskich mediach? Zabronione jest komentowanie w "Wyborczej" dziaÂłaĂą Rydzyka, a dziaÂłania Michnika w "Naszym Dzinniku" sÂą juÂż dozwolone? A to ciekawe... Poza tym porĂłwnaj styl pisania w "ND". ZauwaÂżysz inny - niÂższy, bardziej prymitwny - sposĂłb wypowiedzi. Ale nie, Ty nie zauwaÂżysz, bo Ci ojciec dyrektor zabroniÂł myÂśleĂŚ.

W "GW" piszÂą o innych sprawach, innych mediach rĂłwnieÂż. O TVN, o RMF, o TV Puls.
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

Ojciec Rydzyk wczoraj na antenie nazwaÂł ten film "okropnym paszkwilem o charakterze stalinowskim" ( piĂŞkna nowomowa,prawda?), bo podobno tvn posÂługuje siĂŞ metodami stalinowskimi. Ale jeÂśli tvn to metody stalinowskie, to jakich uÂżywa Rydzyk?
Uszy puchna, jak siĂŞ tego sÂłucha :mur:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości