Radio internetowe

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

WÂłaÂśnie z tej opcji korzysta mĂłj kuzyn.

Ale teraz powiedz Kamilu wszystkim, dlaczego takich "podstaw" nie chciaÂłeÂś powiedzieĂŚ wczeÂśniej wszystkim forumowiczom i na co liczyÂłeÂś od mojego kuzyna.
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

wÂłoch pisze:Ale teraz powiedz Kamilu wszystkim, dlaczego takich "podstaw" nie chciaÂłeÂś powiedzieĂŚ wczeÂśniej wszystkim forumowiczom i na co liczyÂłeÂś od mojego kuzyna.
Bo nikt mnie nie prosiÂł ani nie pytaÂł o nic... a i tak po aferze z Monsterem sprawa ucichÂła i wydawaÂło mi siĂŞ Âże nic z tego nie bĂŞdzie.
wÂłoch pisze:na co liczyÂłeÂś od mojego kuzyna.
Nie wiem... moÂże np. czy warto coÂś takiego robiĂŚ... poprostu chciaÂłbym by podzieliÂł siĂŞ z nami swoim doÂświadczeniem... a co do organizacji od strony technicznej to ja mogĂŞ podpowiadaĂŚ jeÂśli bĂŞdĂŞ w stanie.
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

Je¿eli chodzi o doœwiadczenie, to mówi, ¿e warto mieÌ eradio z autopilotem, bo audycje mo¿na nagrywaÌ i dawaÌ w okreœlonym czasie. I komputer nie musi byÌ w³¹czony. Nie mia³ czasu na wiêcej pytaù, bo jemu siê wiecznie spieszy (nie wiem gdzie).

Ps. JeÂżeli ktokolwiek liczyÂł na to, Âże mĂłj kuzyn bĂŞdzie tu na forum, to nie ma szans.
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

To teraz najwaÂżniejsze to kasa... i musimy teÂż zdecydowaĂŚ siĂŞ kto by staÂł na czele tego caÂłego interesu ;) Ale najpierw trzeba wiedzieĂŚ kto napewno siĂŞ na to pisze.
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

zdaje mi siĂŞ, Âże jeÂżeli miaÂłoby byĂŚ 10 osĂłb w radio, to 39zÂł + 22% VAT to bĂŞdzie okoÂło 50 zÂł. Jak ktoÂś chce autopilota to chyba siĂŞ nie opÂłaci. :?
Mocne_ogniwo
Bywalec
Bywalec
Posty: 672
Rejestracja: niedziela 22 sie 2004, 00:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mocne_ogniwo »

ja w ten pomysl wchodze. Najpierw musimy ustalic ilu/ile nas jest. Wszystkie chetne osoby niech beda laskawe sie odliczyc :D :D :D
W ekscytacji czwartym sezonem... w oczekiwaniu na...piaty...szosty...siódmy
Anonymus
Bywalec
Bywalec
Posty: 553
Rejestracja: sobota 12 cze 2004, 19:12
Lokalizacja: D-ca

Post autor: Anonymus »

Witajcie,
jak ktoÂś mnie jeszcze tu pamiĂŞta :shock: :o :lol:
Poœwiêci³êm dziœ trochê czasu na to forum i przeœledzi³em ca³y ten temat.
Gdybyœcie chcieli, to mogê siê w³¹czyÌ w pomoc tworzenia radaia.
Nie chodzi mi jednak o tê pomoc od strony technicznej tylko póŸniejsz¹, coœ zwi¹zanego z redagowaniem jakiœ informacji lub jeszcze jakieœ inne rzeczy.
To tylko zaleÂży od Was, jak chcecie to dajcie znaĂŚ, jak nie to sam "wmuszaĂŚ" siĂŞ nie bĂŞdĂŞ.
Pozdrawiam :)
Każdego dnia toczy się życie - Jesteśmy po to aby je pokazać - Cała prawda całą dobę - TVN24
TVN - PROGRAMOWO NAJLEPSZA
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

No to sÂą dwie osoby. MogĂŞ byĂŚ osobÂą trzeciÂą, pod warunkiem, Âże bĂŞdzie to radio muzyczne z duÂżym naciskiem na informacje, a nie odwrotnie.
Anonymus
Bywalec
Bywalec
Posty: 553
Rejestracja: sobota 12 cze 2004, 19:12
Lokalizacja: D-ca

Post autor: Anonymus »

wÂłoch pisze:pod warunkiem, Âże bĂŞdzie to radio muzyczne z duÂżym naciskiem na informacje, a nie odwrotnie
No wÂłasnie, tak by byÂło najlepiej...
Ale nie tylko te informacje dot. caÂłej grupy TVN, tylko w skrĂłcie maÂłe wydarzenia z kraju i Âświata...

A w przerywnikach miĂŞdzy piosenkami prowadzÂący mĂłgÂłby jakieÂś ciekawostki mĂłwiĂŚ, jak to siĂŞ zdarza na ogĂłlnopolskich stacjach.
Ja takich ciekawostek bym mĂłgÂł duuÂżo przygotowaĂŚ...
pzdr :)
Każdego dnia toczy się życie - Jesteśmy po to aby je pokazać - Cała prawda całą dobę - TVN24
TVN - PROGRAMOWO NAJLEPSZA
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

wÂłoch pisze:No to sÂą dwie osoby. MogĂŞ byĂŚ osobÂą trzeciÂą, pod warunkiem, Âże bĂŞdzie to radio muzyczne z duÂżym naciskiem na informacje, a nie odwrotnie.
JeÂśli bĂŞdiesz pÂłaciÂł ZAiKS-owi to nie ma sprawy.
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

Anonymus, widzĂŞ, Âże nasza wizja radia internetowego jest podobna. Ja proponowaÂłbym, Âżeby radio nadawaÂło od poniedziaÂłku do piÂątku w godzinach 17.00 - 22.00.

Takich osĂłb bym potrzebowaÂł:

3 osoby - DJe
6 osĂłb - Informacje ogĂłlne
sportowe
pogodowe
ekonomiczne
Program ciekawostkowy

2 osoby: technicy, spece od muzyki (ci chyba najbardziej potrzebni)

Oto moja ramĂłwka jeÂżeli chodzi o mojÂą wizjĂŞ (radio informacyjne raczej nie na nasz poziom).

17.00 - Informacje (ogĂłlne, pogodowe)
17.10 - Audycja Muzyczna
18.00 - Informacje (ogĂłlne, sportowe, pogodowe)
18.20 - AktualnoÂści (program ciekawostkowy)
18.35 - Lista, lista - lista przebojĂłw
19.00 - Informacje (ogĂłlne, ekonomiczne, pogodowe)
19.10 - Lista, lista - lista przebojĂłw
19.45 - Sport DziÂś - sportowe podaumowanie dnia
20.00 - WiadomoÂści Dnia
20.20 - Pogoda +
20.30 - Audycja Muzyczna
21.15 - Biznes i Gospodarka
21.30 - program zmienny
21.50 - Lista, lista - lista przebojĂłw
22.00 - Informacje (ogĂłlne)
22.10 - zakoĂączenie programu

21.30

PoniedziaÂłek - Cyfra - magazyn nowoczesnych technologii
Wtorek - Po œwiecie - magazyn podró¿niczy
ÂŚroda - PrzeglÂąd Kulturalny
Czwartek - English for you - program edukacyjny
PiÂątek - WiadomoÂści Tygodnia
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

JeÂśli mogĂŞ zabraĂŚ gÂłos i podrzuciĂŚ coÂś, to chyba powinniscie zaczac jakis mini-biznesplan pisaĂŚ ;-) Bo na wykupie serwera shoutcastowego to chyba sie nie konczy, trzeba jeszcze gdzies ulokowaĂŚ strone zakupic domene (w poniedzialek konczy sie promocja domen .pl ktore kosztuja 36,48 z VAT) no i moze jakis fundusz reklamowy by sie przydal? Jak sadze to powinniscie sie liczyc z rocznym budzetem ok. 700 zÂł, jeÂśli chodzi o utrzymanie serwerĂłw, domeny, serwisu... Nie mowie tu juz o kosztach poczatkowych jak design czy logo. Daje to miesiecznie ok 60 zÂł. 3,6 to natomiast zysk z powiedzmy 1 linku reklamowego Trzeba wiĂŞc ok. 17 linkĂłw w miesiÂącu, by radio wyszlo prawie na zero. Czy to moÂżliwe do osiÂągniĂŞcia?

PS. Natomiast jeÂśli radio ruszy i bedzie nacisk na informacje i publicystyke to z racji mojego nowego pomysÂłu - serwisu publicystyczno-politycznego - mozemy pogadac o wzajemnej promocji, moze jakiejs wspolpracy - tak luÂźno mĂłwiĂŞ ;-)
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

:: Kamil pisze:eÂśli bĂŞdiesz pÂłaciÂł ZAiKS-owi to nie ma sprawy.
No nie wiem, czy amatorskie radio potrzebuje takich licencji. :roll:
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

Potrzebna licencja jest zawsze, niestety.
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

radio internetowe

Post autor: salladyn »

Nie chcĂŞ nic mĂłwiĂŚ ale jeÂżeli bĂŞdÂą w tej stacji informacje to chyba jeszcze trzeba zapÂłaciĂŚ agencjom informacyjnym takim jak PAP IAR itd. :lol: WiĂŞc koszty mogÂą byĂŚ niebagatelne. ;/ Lepiej na poczÂątek zrobiĂŚ radio ktĂłre niekosztowaÂłoby zbyt duÂżo.JeÂśli bĂŞdzie wiĂŞcej osĂłb zainteresowanych to wtedy moznabybyÂło oczywiÂście stopniowo je rozbudowywaĂŚ.Co do profilu to ja bym obstawaÂł jednak za informacyjno-medialnym.Radia ktĂłre byÂłoby strikte o mediach tak naprawdĂŞ nie ma, a informacyjne dlatego Âże kaÂżdy mĂłgÂłby siĂŞ szkoliĂŚ jako poczÂątkujÂący dziennikarz.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości