Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
jott kott
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 28 paź 2004, 18:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jott kott »

ByÂło dobrze, tylko niektĂłre zdania Âźle akcentowaÂł, bez pytajnikĂłw i intonacja momentami nie ta. Ale nowe grafiki super, poczÂątek i koĂącĂłwka teÂż. :)
katie
Początkujący
Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 21:28

Post autor: katie »

nie podzielam entuzjazmu. ZERO profesjonalizmu. zw³aszcza ozdobniki przegadane. grafika zbyt kolorowa (¿ó³ty, wnerwiaj¹cy kwadracik!). prowadz¹cy wpadaj¹cy w samouwielbienie.
i used to be schizophrenic, but we're ok now
domino
Początkujący
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: niedziela 09 maja 2004, 09:59

Post autor: domino »

TÂło na ekranie tylnopr. i na planszach jest tragiczne - bardzo brzydkie.
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

Heh, widze ze nikogo nie mozna do konca zadowolic, bo mi sie nowe barwy bardzo podobaja: sÂą zdecydowanie cieplejsze od poprzednich i to jest plus.

Moje uwagi natomiast to:
1. Mapa Polski/Europy/Swiata to niezly pomysl, ale bardzo pixelowy obraz wychodzi, nie wyglada estetycznie
2. Zegar na poczatku czolowki --> pomysl bardzo dobry, choc wole wersje bbc world --> moim zdaniem rowniez nieestetycznie to wyglada
3. Denerwuje mnie "archiwum" i "zdjecie" - poprzednia wersja bardziej elegancka.

Plusy:
1. Genialny poczatek --> moje modly zostaly wysluchane ;-)
2. ÂŚwietne tÂło --> jeszcze lepiej wyglada w sporcie i pogodzie, ale jest po prostu genialne
3. Ekran tylnoprojekcyjny --> wykorzystanie z belka ok, choc warto zakryc wiecej stolu, do tego swietnie odslaniajace sie kwadraciki
4. ÂŁÂączenia --> widzielismy to juz przy Âśmierci Jana PawÂła II i to jest bdb pomysl
5. Przejscie w ÂśrĂłdszpanie bardziej twarde, ale mimo to milsze dla oka

A Durczok mysle bedzie ok, tylko niech sie nie podpiera i nie sapie :P
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

Heh...gdy przed 19:00 (podczas zakoĂączenia DetektywĂłw) widaĂŚ byÂło odchodzÂącego od stoÂłu Durczoka pomyÂślaÂłem, Âże w ostatniech chwili sie rozmyÂśliÂł :D

OgĂłlnie ok, choĂŚ podobnie jak przedmĂłwcy @domino, niezbyt podoba mi siĂŞ tÂło na ekranie tylnoprojekcyjnym.
Anna Kalczyńska, Anita Werner, Beata Tadla, Justyna Pochanke - czołowa czwórka :D
Headline
Początkujący
Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: piątek 23 gru 2005, 11:15
Lokalizacja: Warszafka
Kontakt:

Post autor: Headline »

W czo³ówce:
- gdy nastĂŞpuje wejÂście kreskowej wersji PKiN, w tle widaĂŚ oryginaÂł.
- gdy kropki lec¹ w stronê widza, dodano trochê ¿ó³tych kropek, dziêki którym czo³ówka jest jaœniejsza.

W forszpanie:
- Âładne przejÂścia miĂŞdzy materiaÂłami.
- podpisy zyskaÂły na kolorkach i zajmujÂą mniej miejsca niÂż poprzednie - co za ergonomia :D

W ozdobnikach:
- pd nimi umieszczono cytaty osĂłb bÂądÂź gazet - dobre posuniĂŞcie!
I'm ready for HD!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

OgĂłlnie mi siĂŞ podobaÂło choĂŚ spodziewaÂłem siĂŞ troche innych zmian. :D

Zacznê od tego co mi siê podoba³o: pocz¹tek by³ œwetny :D extra lot, super pomys³ aby tak - na stoj¹co przy ekranie - zapowiadaÌ "Fakty". :D Fajny ten przerywnik miedzy zapowiedziami. :roll: Potem podobaj¹ mi sie ozdobniki teraz s¹ fajne nie takie ma³e i dziwne jak te poprzednie. :D Oprawa w materia³ach jest jednolita - mam nadziejê, ¿e tak bêdzie zawsze - ale jest troche dziwna nie psauje mi do "Faktów". :roll: Ja chcê kó³eczka. :devil: :devil: :D No i oczywiscie przy ³¹czeniach jest na ca³y ekran i o wiele lepiej to wszystko wygl¹da. Jeszcze podoba³o mi siê, ze belki by³y du¿e i ja przynajmniej na nich wszystko dobrze widzia³em. :D No i na koniec równie¿ œwietny lot. :D :D

A nie podoba³y mi siê ogólnie belki - s¹ okropne stare by³y o wiele lepsze. :roll: Takie jakieœ proste s¹. :) Nie podoba³ mi siê pocz¹tek czo³ówki :nie: brzydko to wygl¹da³o sam pomys³ z zegarem i panoram¹ Warszawy nawet dobry... Jeszcze w belkach po prawej stronie by³y "znaczki" - Polska - Europa - Œwiat - to te¿ na nie. I chyba tyle z mojej strony. 8)

:devil: Aaa i mam nadziejĂŞ, Âże w przyszÂłoÂści prezenterzy szybko przylecÂą do stoÂłu - byÂło jeszcze widaĂŚ jak Durczok siada, a to nieÂładnie wyglÂądaÂło. :devil: :devil:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 maja 2006, 20:20 przez pawell, łącznie zmieniany 2 razy.
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
maciekgraf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 30 kwie 2006, 20:56

Post autor: maciekgraf »

Ale Durczok i zespĂłl FaktĂłw TVN zawieziÂł poprzeczkĂŞ, byÂło Âświetnie, kwestiom czasu jest to, Âże
niektĂłre niedopracowane rzeczy bĂŞdÂą w peÂłni mobilne.
POZDRo
Lex_2005
Początkujący
Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 23:53
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Lex_2005 »

Debiut udany aczkolwiek z maÂłymi potkniĂŞciami :brawa: (drobne jĂŞzykowe pomyÂłki, czasem nie trafiaÂł z tekstem w dobry moment). W pewnych chwilach czuÂłem siĂŞ jakbym oglÂądaÂł WiadomoÂści :mhm:

Co do grafiki to wolaÂłem poprzedniÂą, chociaÂż poczÂątek caÂłkiem niezÂły. Poprzednie tÂło takÂże byÂło lepsze. Nie wiem czy tylko mnie siĂŞ tak wydaje, ale zbliÂżenie prezentera (Durczoka), byÂło wiĂŞksze niÂż zwykle. WyglÂądaÂł torchĂŞ ciasno na ekranie, prawie wchodziÂł na bocznÂą grafikĂŞ, ktĂłra jest zbyt ciemna (no i te cytaty :mhm: ) - wedÂług mnie za duÂże zbliÂżenie :roll:

Jak powiedziano w jednym z materia³ów o rocznicy wejœcia do UE, za którym powtórzê - ten program mia³ plusy dodatnie i plusy ujemne. Mam nadziejê, ¿e poprawi¹ co nieco i bêdzie bardziej FAKTOWO :spiewa:
redaktor
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 182
Rejestracja: środa 25 sty 2006, 21:30

Post autor: redaktor »

No to przyszedÂł czas na mĂłj komentarz. :D

-Pocz¹tek, panorama Warszawy i przejœcie w czo³ówkê - fajnie to wygl¹da³o. :P
-Prezenter podczas forszpanu stojÂący przy ekranie tylnoprojekcyjnym - Âświetny pomysÂł. :)
-Ozdobniki - podobajÂą mi siĂŞ, jestem na tak. :)
-Belki - teÂż fajne, podobne do takich z mojego projektu grafiki dla programu informacyjnego. :D
-TÂło na ekranie i podczas sondaÂży itp. - nad nim trzeba jeszcze popracowaĂŚ :? , choĂŚ sam pomysÂł nie jest zÂły.
-Koniec programu, lot kamery i widok na hol MBC - dobry wybĂłr. :D

I jeszcze o prowadzÂącym.
MyÂślĂŞ, Âże bĂŞdzie dobrze; dzisiaj Kamil byÂł trochĂŞ zdenerwowany i stremowany, ale to oczywiÂście przeminie. :)
BĂŞdzie dobrze :D
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

Na obiektywnÂą ocenĂŞ chyba trzeba jeszcze trochĂŞ poczekaĂŚ, po tygodniu z JustynÂą bĂŞdzie moÂżna cos powiedzieĂŚ na temat merytorycznego poziomu FaktĂłw, dziÂś wszyscy i tak bardziej skupiali siĂŞ na nowoÂściach graficznych i na wyglÂądzie Durczoka w studiu FaktĂłw :P Jedyne do czego juÂż teraz mam zastrzeÂżenie do kadrowanie prowadzÂącego, powinien byĂŚ w szerszym planie lub na innym tle gdy obok niego pokazywany jest ozdobnik. :arrow:
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

No nareszcie nast¹pi³o najbardziej oczekiwane wydarzenie medialne ostatniego pó³rocza!
Pocz¹tek Faktów ukazuj¹cy panoramê Warszawy ma moin zdaniem nawi¹zaÌ do tego, ¿e tem program jest blisko zwyk³ych ludzi i tworzony dla nich i o nich. W sumie to dobrze. Rzeczywiœcie zapowiedzi i materia³y nie zawsze by³y zgrane ze sob¹, ale myœlê, ¿e to dlatego i¿ pracownicy obs³uguj¹cy te urz¹dzenia nie przyzwyczaili siê jeszcze do zmian ni¿ ze wzgldu na tremê Durczoka. Same materia³y nie wyró¿nia³y siê doborem od tych "dawnych". Mo¿e potrzeba na to czasu bo nie chc¹ od razu zaskawiwaÌ widza tylko stopniowaÌ napiêcie. Podoba mi siê kolor belek, ale powinna byÌ wiêksza odleg³oœÌ kamery od prowadz¹cego podczas ³¹czeù z reporterami. Ogólnie Fakty wypad³y nieŸle.
krzysztof205
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2005, 15:10
Lokalizacja: trzciana k. bochni
Kontakt:

Post autor: krzysztof205 »

kto ma ca³e fakty ze wczoraj ? ! niech wrzuci na neta !chcia³em to zobaczyÌ ale mia³em zak³ócenia z tvnenem (przez wiatr!)
czo³ówka i ozdobniki s¹ super prezenter te¿(widzia³em pocz¹tek na necie)
krzysztof miśkowicz
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

To teraz ja. :D

Zacznijmy od pocz¹tku. Czo³óka podoba mi siê, chocia¿ ten zegar jakoœ s³abo wkomponowany w ca³oœÌ. Doskona³ym pomys³em jest zapowiedŸ tematu dnia sprzed ekranu tylnoprojekcyjnego, choÌ ciê¿ko mi siê bêdzie przywyczaiÌ do takiego udziwnienia. :D Pierwszy lot dobry, potem nadchodzi czas na Durczoka, a obok ozdobnik. I to ju¿ mi siê nie podoba³o, za du¿e zbli¿enie. Pó³ ekranu Durczok, pó³ belka! Nie, trzeba to trochê oddaliÌ, jak dawniej. Nie przekonuje mnie te¿ t³o z ekranu tylnoprojekcyjnego, o ile do "Sportu" i "Pogody" pasuje w miarê, do gdy wczoraj ogl¹da³em "Fakty", mia³em wra¿enie, ¿e s¹ to zmodyfikowane "Wiadomoœci". :neutral: Za ma³o kropek, nie mo¿na zapominaÌ, ¿e to TVN i "Fakty"... Nie podobaj¹ mi siê tak¿e przerywniki w zapowiedzi, forszpanie i œródszpanie. Md³e, nijakie i bezp³ciowe. Tamte by³y du¿o lepsze, zawsza bardzo mi siêpodoba³y, by³y takie ¿ywe i dynamiczne. Co do samego ozdobnika - merytorycznie mi siê podoba, szczególnie to pod ozdobnikiem - cytaty, mapki - ³adnie. ALe graficznie to wszystko takie ciemne, wielkie i przygnêbiaj¹ce, jak scena podczas gali "Wiktorów". :? Dziwne s¹ te¿ belki, te¿ takie "Wiadomoœciowe", przecie¿ tamte zmodyfikowane by³y ³adne, po co zmieniaÌ od razu wszystko?! W belkach spodoba³y mi siê natomiast wykropkowane symbole Polski, Europy i Œwiata. Wreszcie coœ z kropkami. :devil: Nie podobaj¹ mi siê te¿ grafiki, prezentuj¹ce np. sonda¿e. Nijakie... Tamte te¿ by³y lepsze. Jedyna niezmieniona chyba rzecz to lot kamery w œrodku programu. :lol: Ale nad tym ubolewam, bo ten lot jest ju¿ po prostu nudny. Ciekawy pomys³ z belk¹ podczas ozdobnika na ekranie... Ciekawy, ale jakoœ dziwnie zrealizowany, s³abo siê to wszystko komponuje, bo generalnie ta belka nie pasuje do niczego. :? Œwietny pomys³ to ³¹czenia z reporterami, jestem tym zachwycony, poprzednie by³y beznadziejne. Troszeczkê przypominaj¹ te w "Panoramie", ale nie szkodzi. :lol2: Na koniec fajny lot po studiu.

Warto te¿ zauwa¿yÌ, ¿e wczorajsze "Fakty" by³y dobre nie tylko graficznie, ale te¿ merytorycznie. Materia³y przygotowywali wczoraj sami najlepsi reporterzy "Faktów" - Sianecki, Sekielski, Nowicki, Kijowska, ³¹czenie z Baterem, S³awiùsk¹.

Co do samego Durczoka - nie znoszĂŞ tego nawyku podpierania siĂŞ na Âłokciu, mĂłwiĂŞ temu stanowcze nie! :devil: Tutaj jest tak ciasno, Âże wtedy to siĂŞ nawet w kadrze nie mieÂściÂł. TrochĂŞ siĂŞ jÂąkaÂł, ale wybaczam. :D Zobaczymy jak to bĂŞdzie dalej. :lol2:

To teraz czekamy jeszcze na 16. :D
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

Podobaj¹ mi sie nowe belki i to (chyba bedzie tak na stale), ¿e prowadz¹cy zaczyna program na stoj¹co. Nie podobaj¹ mi sie te cytaty pod zapowiedziamy materia³ów. Szkoda te¿, ¿e nie zastosowali tego kadrowania z 10 grudnia - bylo ono dobre. Ciekawe czy i jakie bed¹ zmiany o 16. Podoba³a mi sie jeszcze panorama Warszawy na pocz¹tku.
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości