Eurowizja

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Dla mnie najwiĂŞkszym zaskoczeniem jest brak Belgii! ÂŚwietna piosenka, kidy jÂą zobaczyÂłem stwierdziÂłem , Âże bukmacherzy mieli racjĂŞ, to byÂł murowany kandydat do top 3
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

W ogĂłle gÂłosowanie jest dziwne i ludzie siĂŞ chyba kierujÂą podziaÂłem politycznym niÂż piosenkami. :neutral: W porzednich latach zauwaÂżyÂłem, Âże wiele krajĂłw dawaÂło wysokie punkty swoim sÂąsiadom, a sÂąsiedzi im. :neutral: OczywiÂście Polska tez czasem dawaÂła np. Niemcom, a oni nam, ale nie tak czĂŞsto jak inni... :roll: W tym roku pewnie bĂŞdzie podobnie, aÂż z ciekawoÂści zobaczĂŞ wyniki... :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Ja jak juÂż mĂłwiÂłem gÂłosowaÂłem na UkrainĂŞ bo lubiĂŞ UkrainĂŞ.Ale najlepszÂą piosenkÂą wedÂług mnie byÂła Jenny-"Sense Tu" (z Andory) Ciekawi mnie jaka wam piosenka zapadÂła w pamiĂŞc z poÂśrĂłd tego morza miernoty :?: No proszĂŞ podawaĂŚ swoje ulubione piosenki. :D
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

W wywiadzie (dla TVP Polonia) tu¿ przed Eurowizj¹ Wiœniewski powiedzia³ ¿e mieli wiele ciekawych pomys³ów na pó³fina³ ale zdecydowana wiêkszoœÌ zosta³a odrzucona. Jeœli w takim razie zasady s¹ tak rygorystyczne to jakim cudem dopuszczono te fiùskie dziwactwa?! Jednym z argumentów na "nie" mog³oby byÌ to ¿e jako jedyni tak bardzo siê wyró¿niaj¹ i nie ma równych szans.
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

Show WiÂśniewskiego byÂło i tak skromne jak na jego moÂżliwoÂści. JeÂżeli wymogi Eurowizji sÂą naprawde tak rygorystyczne to stanowisko wobec FinĂłw byÂłoby rzeczywiÂście nie fair. ZresztÂą i tak ten caÂły fiĂąski zespol przyĂŚmil innych na Eurowizji wygladem i wywolal pewne poruszenie na tym grzecznym konnkursie.
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Post autor: chandler »

Pare piosenek mi siê naprawde podoba³o np. ze szwencji, finlandii, bu³garii, piosenka z Irlandii najbardziej mi siê podoba³a i ¿eczywiœcie oni powinni wygraÌ no có¿ zobaczymy, a co do ich troje zaœpiewali go¿ej ni¿ na Eurowizjii 2004 w Turcji bodaj¿e, no tak Blu Cafe nam zawali³a sprawe przez nach musimy pó³fina³y przechodziÌ a co do tego co rok temu pojecha³ jak mu tam.... lepiej nie mówiÌ.
ratraciak
Początkujący
Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: niedziela 29 sty 2006, 17:32

Post autor: ratraciak »

W zeszÂłym roku Ivan i Delfin zrobili z nas takich miÂłoÂśnikĂłw disco polo.
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Gratulecje Finlandio! Sam wysÂłaÂłem SmSa, naprawde nareszcie coÂś innego, Âświetny utwĂłr lepszy od przesÂłodzonego plastkiu. Serdeczne gratulacje! :brawa: :brawa:
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

No wystarczy wysÂłaĂŚ na EurowizjĂŞ jakiÂś badziew i siĂŞ wygrywa. :? Jesu kto na to gÂłosowaÂł :?: :hmm: Eurowizja to juÂż kompletne D-N-O :!: :x
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

No, a Polska by³a w pó³finale ju¿ drugi raz z rzêdu jedenasta, czyli zajê³a pierwsze miejsce, które nie za³apa³o siê na fina³. Mieliœmy w sumie 70 punktów (o 6. za ma³o) i otrzymaliœmy je od:
BiaÂłoruÂś - 4
Belgia - 1
Litwa - 8
ÂŁotwa - 3
Izrael - 2
Irlandia - 7
Islandia - 3
Grecja - 2
Niemcy - 6 (maÂło troszĂŞ ;])
Francja- 2
Malta - 1
Holandia - 2
Norwegia - 2
Rosja - 5
Hiszpania - 4
Ukraina - 10
Wielka Brytania - 1
MoÂłdawia - 4
Armenia - 3
:)
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Qrde tak maÂło brakowaÂło i byÂśmy przeszli do tego finaÂłu. :> Hehe mamy do tego szczĂŞÂście... :lol: No i my jak inne kraje teÂż w wiĂŞkszoÂści dostaliÂśmy najwiĂŞksze noty od naszych sÂąsiadĂłw. :roll: I pewnie gÂłosowaliÂśmy na sÂąsiadĂłw... :roll:

A i mam pytanie jakie my noty daliÂśmy innym krajom :?: MoÂże ktoÂś wie to napisze? :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

pawell pisze:Qrde tak maÂło brakowaÂło i byÂśmy przeszli do tego finaÂłu. :> Hehe mamy do tego szczĂŞÂście... :lol: No i my jak inne kraje teÂż w wiĂŞkszoÂści dostaliÂśmy najwiĂŞksze noty od naszych sÂąsiadĂłw. :roll: I pewnie gÂłosowaliÂśmy na sÂąsiadĂłw... :roll:

A i mam pytanie jakie my noty daliÂśmy innym krajom :?: MoÂże ktoÂś wie to napisze? :)
W pó³finale i w finale podobnie , trzy najwy¿sze dla Finlandii, Rosji i Litwy
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

pawell pisze:Qrde tak maÂło brakowaÂło i byÂśmy przeszli do tego finaÂłu. :> Hehe mamy do tego szczĂŞÂście... :lol: No i my jak inne kraje teÂż w wiĂŞkszoÂści dostaliÂśmy najwiĂŞksze noty od naszych sÂąsiadĂłw. :roll: I pewnie gÂłosowaliÂśmy na sÂąsiadĂłw... :roll:

A i mam pytanie jakie my noty daliÂśmy innym krajom :?: MoÂże ktoÂś wie to napisze? :)
eurowizja.blog.pl pisze:W finale Polska przyznaÂła swoje gÂłosy nastĂŞpujÂąco:

12 - Finlandia
10 - Rosja
8 - Litwa
7 - Szwecja
6 - Ukraina
5 - Armenia
4 - BoÂśnia i Hercegowina
3 - Rumunia
2 - Irlandia
1 - Wielka Brytania


W pó³finale Polska przyzna³a swoje g³osy nastêpuj¹co:

12 - Finlandia
10 - Litwa
8 - Rosja
7 - Szwecja
6 - Ukraina
5 - BoÂśnia i Hercegowina
4 - Belgia
3 - Armenia
2 - Irlandia
1 - Monako

W przysz³ym roku do fina³u przechodzi 14 paùstw z pó³fina³u. W takim uk³adzie my zajmiemy pewnie miejsce 15 ;P
:)
Krys_tek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: piątek 08 kwie 2005, 14:12
Lokalizacja: Wieleń
Kontakt:

Post autor: Krys_tek »

Lordi wygraÂł 'innoÂściÂą' - tego jeszcze na scenie eurowizyjnej nie byÂło. Ja osobiÂście gÂłosowaÂłem na propozycjĂŞ litewskÂą - Âświetne poczucie humoru (6. miejsce) i ukraiĂąskÂą - Âładna pani (7. miejsce)

NiewÂątpliwie 51. konkurs Eurowizji po raz kolejny potwierdziÂł, Âże trzeba coÂś zrobiĂŚ z systemem gÂłosowania. Oczywiste jest, Âże tak wielkie przedsiĂŞwziĂŞcie wymaga wielu nakÂładĂłw finansowych, ktĂłre w jakiÂś sposĂłb musza siĂŞ zwrĂłciĂŚ, dlatego trudno bĂŞdzie zrezygnowaĂŚ z systemu audio-tele. Jednak gdy siĂŞ spojrzy na fakty: od conajmniej trzech lat jak wynika z moich statystyk Francja oddaÂła najwyÂższÂą notĂŞ na TurcjĂŞ, Andora na HiszpaniĂŞ, BiaÂłoruÂś na RosjĂŞ, Cypr na GrecjĂŞ itd. - trzeba coÂś zrobiĂŚ, Âżeby z tym skoĂączyĂŚ i dodaĂŚ temu konkursowi trochĂŞ wiĂŞcej obiektywizmu. Macie jakieÂś propozycjĂŞ?

Ich Troje zaprezentowa³o ciekaw¹ piosenkê w conajmniej ciekawy sposób œpiewaj¹c po polsku, angielsku, niemiecku, rosyjsku z hiszpaùskimi wstawkami oraz motywem w jêzyku migowym. Do awansu do fina³u tak jak w zesz³ym roku zabrak³o niewiele. Jedenaste miejsce w pó³finale to pierwsze, które nie daje awansu dalej.
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

Finowie wygrali tylko dzieki strojom. Odbiegali zapewne od schematĂłw Eurowizji. Zgadzam sie tez ze trzeba zmienic system glosowania na taki jaki byl w poslkim finale czyli 50% glosu nalezy do jurorow (tu powinni byc ze wszystkich startujacych krajow) a 50% do publiki.
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości