[TVN] Superniania

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

pawell pisze:Aha no ja nie wiedzia³em ¿e w tym programie ma wyst¹piÌ a¿ 10 rodzin. :roll: Wkoùcu nie jestem reality - show maniakiem takim jak Ty i nie znam zasad/regó³ itp. wszystkich takich programów. :P
a sk¹d wiesz, ¿e jestem maniakiem reality shows :D ?? 10 rodzin akurat wyst¹pi w polskiej wersji tego formatu - gdy¿ TVN zamierza na pocz¹tku wyprodukowaÌ tylko 10 odcinków "Superniani". Ka¿dy odcinek jest poœwiêcony jednej rodzince... Co do osoby niani to za granic¹ by³y to 2-3 osoby - nie jest to wci¹¿ ta sama kobieta.
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

Czy to leciaÂło kiedyÂś na dwĂłjce :?: (wersja zagraniczna oczywiÂście). Bo oglÂądaÂłem coÂś takiego, Âże dziecko nie chciaÂło spaĂŚ w swoim pokoju itd.
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
Kuuba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 19 lut 2006, 11:42

Post autor: Kuuba »

wÂłoch pisze:Czy to leciaÂło kiedyÂś na dwĂłjce :?: (wersja zagraniczna oczywiÂście). Bo oglÂądaÂłem coÂś takiego, Âże dziecko nie chciaÂło spaĂŚ w swoim pokoju itd.
Tak, by³ taki program na TVP2. Mia³ zupe³nie tak¹ sam¹ formu³ê (niania pomaga³a rodzicom uporaÌ siê z nieznoœnym dzieckiem) :).
"Telewizja jest gumą do żucia dla oczu." - Orson Welles
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

podmark pisze:a skÂąd wiesz, Âże jestem maniakiem reality shows :D ??
To widaĂŚ po Twoich postach na innym forum... :wink: :D

podmark pisze:10 rodzin akurat wyst¹pi w polskiej wersji tego formatu - gdy¿ TVN zamierza na pocz¹tku wyprodukowaÌ tylko 10 odcinków "Superniani". Ka¿dy odcinek jest poœwiêcony jednej rodzince... Co do osoby niani to za granic¹ by³y to 2-3 osoby - nie jest to wci¹¿ ta sama kobieta.


Aha dzieki za przedstawienie szczegó³ów tego programu. 10 odcinków to nawet ma³o :roll: TVN jak zwykle siê boi ze to moze nie przyci¹gn¹Ì widzów, a ja mam nadziejê ze bêdzie odwrotnie. bardzo ciekawe te¿ w jaki dzieù i o której ten proram bêdzie? :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Tasiu
Początkujący
Początkujący
Posty: 119
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 12:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Tasiu »

Jak nie lubie reality show, to Nanny 911 jest Âświetnym programem, oglÂądaliÂśmy go czĂŞsto w soboty koÂło 12 na TVP 2 i byÂł Âświetny, co do formuÂły to troche jak z tymi domami co w 7 dni przerabiajÂą. KaÂżdy dzieĂą jest pokazany, najbardziej dzieci pÂłaczÂą jak niania odchodzi, bo juÂż ich unormuje, a na koniec dostajÂą prezent od niaĂąki. :D Program fajny i nie wiem jak w Polskim wydaniu, ale w tym zagranicznym Nanny 911, to wszyscy zachowywali siĂŞ naturalnie, takÂże nie byÂło widaĂŚ jakiejÂś gry aktorskiej ani u dzieci, ani u Niani. :D
"Przyjaźń jest subtelną rozkoszą szlachetnych dusz..." - Safona
-------------
www.korek.end.pl
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Poznajemy szczegó³y tego programu:
tvn.tivi pisze:Jak dowiedziaÂł siĂŞ "Dziennik", nagrywane wÂłaÂśnie reality-show emitowane bĂŞdzie jesieniÂą i nazywaĂŚ siĂŞ bĂŞdzie "Urwis". W rolĂŞ terapeuty wcieli siĂŞ najprawdopodobniej Dorota Zawadzka.
No raczej "Dziennik" niczego nowego nie odkryÂł. :D Bo ja juÂż byÂłem pewny, Âże to bĂŞdzie jesieniÂą gdy tylko siĂŞ dowiedziaÂłem o tym, Âże TVN przygotowuje ten program. :roll: MyÂślaÂłem, Âże w tytule programu bĂŞdzie coÂś z nianiÂą, ale chyba TVN nie chciaÂł mieĂŚ tego sÂłowa w kolejnej swojej produkcji. :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

O tym, Âże bĂŞdzie na jesieni to mĂłwiÂł Miszczak juÂż w marcu. Ciekawe jaka bĂŞdzie formuÂła, bo jest chyba kilka wersji tego typu programĂłw. MyÂślĂŞ, Âże jednak najlepsza by byÂła wersja taka sama jak na TVP2. ZauwaÂżyliÂście, Âże jesieĂą w TVN bĂŞdzie bardzo zwiÂązana z dzieĂŚmi?:P Niania, pewnie ten nowy serial i Urwis.
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

"Superniania" czyli "Urwis" na pewno od wrzeÂśnia... :>
Media Link pisze:TrwajÂą prace nad nowym programem TVN Superniania. Do audycji zgÂłaszajÂą siĂŞ rodzice, ktĂłrych dzieci sprawiajÂą problemy wychowawcze. Ze wzglĂŞdĂłw realizacyjnych termin rozpoczĂŞcia reality miaÂł zostaĂŚ przesuniĂŞty, dziÂś wiadomo, Âże pojawi siĂŞ ono planowo w jesiennej ramĂłwce stacji.

TytuÂłowÂą supernianiÂą zostaÂła psycholog Dorota Zawadzka, ktĂłra towarzyszy rodzinie przez pewien czas, obserwujÂąc wzjamne relacje i badajÂąc przyczyny problemĂłw z dzieckiem. – To bĂŞdzie hit- z entuzjazmem stwierdza w rozmowie z nami producentka programu MaÂłgorzata ÂŁupina. -Nasza bohaterka potrafi zdziaÂłaĂŚ cuda, dzieci radykalnie siĂŞ zmieniajÂą – kontynuje. Realizacja programu jest zdaniem ekipy niezwykle ciekawa.

W jednym z odcinków wyst¹pi dziecko, które u¿ywa brzydkich s³ów. Opiekunowie byli wobec niego bezradni. Dopiero Zawadzka zasugerowa³a im, ¿e ch³opiec mo¿e chcieÌ zwróciÌ na siebie uwagê.

Poszukiwania bohaterĂłw reality, jeszcze siĂŞ nie zakoĂączyÂły. TVN emituje ogÂłoszenia od stycznia. Jak siĂŞ dowiedzieliÂśmy dobĂłr odpowiednich rodzin stanowiÂł jeden z najwiĂŞkszych problemĂłw przy realizacji projektu. -MusieliÂśmy wybraĂŚ „uczestnikĂłw”, ktĂłrych zachowanie stanowi realny problem i nie jest jedynie przejawem lekko psotliwej dzieciĂŞcej natury – tÂłumaczÂą osoby zwiÂązane z produkcja.

Planowo w polskiej edycji mia³o wyst¹piÌ 10 rodzin, producentka Superniani nie chcia³a jednak zdradziÌ realizacyjnych szczegó³ów przedsiêwziêcia.
Mam nadziejĂŞ, Âże to bĂŞdzie hit. :lol2: JuÂż nie mogĂŞ siĂŞ doczekaĂŚ odcinka z tym bluÂźniÂącym dzieckiem. :) :P Szkoda, Âże producentka byÂła tak tajemnicza i nie powiedziaÂła nic wiĂŞcej. :> A ja siĂŞ ciÂągle zastanawiam gdzie wsadzÂą ten program? :mhm: Wydaje mi siĂŞ, Âże najlepiej pasowaÂłoby w czwartek o 20:15 zamiast "W-11". :roll: Ale nie wiem czy by siĂŞ ten program tam "zmieÂściÂł", bo nie mam pojĂŞcia ile trwa. :spiewa:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ratraciak
Początkujący
Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: niedziela 29 sty 2006, 17:32

Post autor: ratraciak »

Ja proponowaÂłbym piÂątek o 18:00 - zamiast "DetektywĂłw"
italianaa
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 224
Rejestracja: poniedziałek 31 lip 2006, 19:54
Lokalizacja: W-wa

Nowy program TVN na jesieni

Post autor: italianaa »

"TrwajÂą prace nad nowym programem TVN Superniania. Do audycji zgÂłaszajÂą siĂŞ rodzice, ktĂłrych dzieci sprawiajÂą problemy wychowawcze. Ze wzglĂŞdĂłw realizacyjnych termin rozpoczĂŞcia reality miaÂł zostaĂŚ przesuniĂŞty, dziÂś wiadomo, Âże pojawi siĂŞ ono planowo w jesiennej ramĂłwce stacji."

Obrazek

http://www.medialink.pl/media/?telewizj ... 5&id=33595


Co myÂślicie o tym programie? Ja widziaÂłam to w wersji "nie polskiej" i mi siĂŞ ten program podoba

Ciekawe czy TVN-owi wyjdzie? . . .
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

RadzĂŞ wczeÂśniej zobaczyĂŚ czy taki temat juÂż istnieje. :] Do zamkniĂŞcia... http://www.tvn.tivi.pl/forum/viewtopic. ... sc&start=0
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
italianaa
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 224
Rejestracja: poniedziałek 31 lip 2006, 19:54
Lokalizacja: W-wa

Post autor: italianaa »

juz wÂłsnie zauwaÂżyÂłam przed chwilÂą :)
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

pawell pisze:
Mam nadziejĂŞ, Âże to bĂŞdzie hit. :lol2: JuÂż nie mogĂŞ siĂŞ doczekaĂŚ odcinka z tym bluÂźniÂącym dzieckiem. :) :P Szkoda, Âże producentka byÂła tak tajemnicza i nie powiedziaÂła nic wiĂŞcej. :> A ja siĂŞ ciÂągle zastanawiam gdzie wsadzÂą ten program? :mhm: Wydaje mi siĂŞ, Âże najlepiej pasowaÂłoby w czwartek o 20:15 zamiast "W-11". :roll: Ale nie wiem czy by siĂŞ ten program tam "zmieÂściÂł", bo nie mam pojĂŞcia ile trwa. :spiewa:
A jednak, producentka zaczĂŞÂła zaznawaĂŚ dla media2.pl :lol: :
TVN rozpoczyna emisjĂŞ reality "Superniania" W programie psycholog Dorota Zawadzka prĂłbuje pomĂłc rodzinom, ktĂłrych dzieci sprawiajÂą duÂże kÂłopoty wychowawcze. MaÂłgorzata ÂŁupina, producentka show opowiada nam o kulisach powstawania polskiej wersji przedsiĂŞwziĂŞcia.

Realizacja programu rozpoczê³a siê wraz z pocz¹tkiem roku. Pomimo ci¹gle wznawianej rekrutacji, znalezienie odpowiednich rodzin gotowych wzi¹Ì udzia³ w telewizyjnym eksperymencie nie by³o proste. Twórcy show otrzymywali zg³oszenia od osób, którym bardziej ni¿ na rozwi¹zaniu konkretnych problemów, zale¿a³o na pokazaniu siê na szklanym ekranie. CzêœÌ sygnalizowanych spraw okaza³a siê równie¿ znacznie wyolbrzymiona. Pomimo zaledwie 12 zakontraktowanych odcinków, produkcja reality nie zosta³a jeszcze zakoùczona. Wci¹¿ trwa rekrutacja do programu. -Przygotowanie ka¿dego wydania "Superniani" jest niezwykle pracoch³onne- t³umaczy nam Ma³gorzata £upina.

Koncpecja show jest prosta. W ka¿dym odcinku prezentowana jest historia jednej rodziny. Aby jak najlepiej poznaÌ trudnoœci, z jakimi borykaj¹ siê rodzice, Superniania wprowadza siê do ich domu na kilkanaœcie dni. Obserwacja codziennych trudnoœci, jakie nastrêcza dziecko i reakcji na nie rodziców, daje jej pe³en obraz sytuacji. Po pewnym czasie psycholog dzieli siê swoimi spostrze¿eniami, pokazuje po czyjej stronie le¿y b³¹d i jak go naprawiÌ.

Nie owija w baweÂłnĂŞ - wie, Âże nie zostaÂła zaproszona po to, by komplementowaĂŚ. Ma misjĂŞ do speÂłnienia. Od tej pory wszystko musi odbywaĂŚ siĂŞ wedÂług schematu ustalonego przez SupernianiĂŞ. Codzienne Âżycie rodziny postawione zostaje do gĂłry nogami. Rodzice prĂłbujÂą postĂŞpowaĂŚ ze swoimi pociechami wedÂług wskazĂłwek Superniani, co wymaga ogromnej cierpliwoÂści, konsekwencji i zaufania.

-WchodzÂąc w Âżycie ludzi nigdy nie mamy pewnoÂści, Âże zaakceptujÂą oni zasady, ktĂłre chce wprowadziĂŚ Dorota Zawadzka. Dotychczas spotkaliÂśmy siĂŞ jednak z bardzo przychylnymi postawami osĂłb, ktĂłre chcÂą uratowaĂŚ swoje rodziny - tÂłumaczy ÂŁupina.

Twórcy przedsiêwziêcia zapowiadaj¹ ¿e nie zabraknie w nim tak¿e gwa³townych emocji. -Rodzice dowiaduj¹c siê o pope³niany przez siebie b³êdach p³acz¹, nie ukrywaj¹ radoœci z okazanej pomocy. Nie brakuje postaw za³amania i dezorientacji- dodaje producentka.

Pomimo wielu kÂłopotĂłw i trudnych sytuacji misja Doroty Zawadzkiej zawsze koĂączy siĂŞ powodzeniem. - Bohaterowie programu majÂą z nami nieustanny kontakt, doradzamy im nawet po opuszczeniu domu -konkluduje MaÂłgorzata ÂŁupina.

Pierwszy odcinek reality poÂświĂŞcony bĂŞdzie rodzinie paĂąstwa SzczepaĂąskich. Ich syn Ksawery krzykiem i uporem terroryzuje wszystkich domownikĂłw. Nie mogÂą oni uporaĂŚ siĂŞ z narastajÂącÂą agresjÂą malucha. Jego emisjĂŞ przewidziano na niedzielĂŞ 24 wrzeÂśnia.

Reality powstaje na licencji. Po raz pierwszy pojawiÂło siĂŞ w telewizji brytyjskiej w 2004 roku. Szybko zaczĂŞÂło biĂŚ rekordy oglÂądalnoÂści i zainteresowaÂło AmerykanĂłw, ktĂłrzy dÂługo siĂŞ nie zastanawiajÂąc nabyli do niego prawa. W krĂłtkim czasie "Supernanny" trafiÂła do stacji telewizyjnych na caÂłym Âświecie, m.in. Japonii, Australii, Niemiec, Francji, Brazylii. NiektĂłre z krajĂłw, podobnie jak Polska, postanowiÂły zrealizowaĂŚ wÂłasnÂą wersjĂŞ show.
No cĂłz. Fajnie.
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

O jakiej porze w koĂącu to nadajÂą? WidziaÂłam tylko krĂłtkÂą reklamĂŞ Superniani. ;(
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

W niedziele o 17:30. :)

Nie dziwiĂŞ siĂŞ, Âże teraz zaczyna mĂłwiĂŚ. :) WkoĂącu od jutra pojawia siĂŞ ten program i nie musi byĂŚ juÂż taka tajemnicza jak wczesniej. :) Mam nadziejĂŞ, Âże uda im sie nakrĂŞciĂŚ tych 12 zakontraktowych odcinkĂłw. :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości