[TVP1] Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

MineÂło juÂż kilkanaÂście godzin od mojego ostatniego posta, wiĂŞc ÂŁukasz ani Âżaden inny moderator nie ma prawa przenosiĂŚ tego. :evil:

A pisze, bo sprawa jest wa¿na, otó¿ jutro przez ca³y dzieù TVP bêdzie relacjonowa³a l¹dowanie próbnika Huygens na Tytatnie.
OczywiÂście specjalne wejÂście na Âżwyo i materiaÂł pojawiÂą siĂŞ takÂże w WiadomoÂściach.
Godziny relacji w ramach "Operacji Tytan": 16.15 (ToruĂą), 16.45 (ToruĂą), 18.35 (Warszawa), 19.20 (Warszawa), 19.30 (WiadomoÂści), 22.45 (ToruĂą), ok. 23.00 (Warszawa - zdjĂŞcia z bezpoÂśredniej transmisji z Tytana. BĂŞdziemy mogli oglÂądaĂŚ obraz zdarzeĂą, ktĂłre miaÂły miejsce 67 minut wczeÂśniej - tyle czasu trwa przekaz sygnaÂłu z Tytana na ZiemiĂŞ), 0.35 (ToruĂą).
LubiĂŞ takie wydarzenia - juÂż kiedyÂś w podobny sposĂłb relacjonowali zbliÂżenie siĂŞ Wenus do Ziemi (kolejene za bardzo duÂżo lat).
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kajtek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 12 paź 2004, 17:46

Post autor: kajtek »

dziÂś mnie jedno w "W" zdziwiÂło: mianowicie w napisach koĂącowych w osobach, ktĂłre przygotowaÂły porgram pojawiÂł siĂŞ Kozak (no to normalka), no i wydawaÂło by, Âże powinno pojawiĂŚ siĂŞ tam nazwisko Wyosockiej, jednak o dziwo, zamiast jej nazwika pojawiÂł siĂŞ Kamil Durczok :). Ciekawe, czy siĂŞ ktoÂś pomyliÂł, czy moÂże wracajÂą do pomysÂłu, by Durczoka zrobiĂŚ szfem WiadomoÂści - w koĂącu jak widaĂŚ, nikt siĂŞ do tego specjlanie nie pali...

Druga sprawa - widzieliœcie nowe reklamy Wydarzeù - plakaty itp. WidaÌ Lisowi naprwdê inwencja siê wyczerpa³a, poniewa¿: kula ziemska zrobiona identycznie jak ta w Wiadomoœciach, kolorstyka czrano-granatwowa - znowu podobieùstwo do Wiadomoœci, nastêpnie u¿yta czcionka jest ta sama co w belakch Wiadomoœci... Na pocz¹tku z daleka myœ³em, ¿e to reklama Wiadomoœci, dopóki Hanki nie zobaczy³em:p
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

RozmawiaÂłem o tym z Kwiatekiem na gg. TeÂż mnie to zdziwiÂło.
PomyÂłka nie wchodzi chyba w grĂŞ - nazwiska wydawcĂłw i redaktora to za powaÂżna sprawa i nigdy nie mieli pomyÂłki. PamiĂŞtam, Âże kiedy Janusz PieĂąkowski zatrzymaÂł kasetĂŞ z materiaÂłem Kolendy o kredycie Millera, to wydawca tamtego wydania (Dorota JasÂłowska) zabroniÂła umieszczenia swojego nazwiska w stopce.
Jednak nie s¹dzê, aby Durczok awansowa³. W TVP prym wiedzie Grzywaczewski i jego pupile (Pospieszalski, a tak¿e Gawryluk, która wyraŸnie nie radzi sobie w Forum). K. Durczok podobno nie cieszy siê sympati¹ nowych w³adz. Z drugiej strony ostatnio pojawia siê tylko we wtorki i œrody, a w kontrakcie mia³ chyba wpisane trzy g³ówne wydania tygodniowo, wiêc mo¿e teraz jedno przygotowuje tylko od strony merytorycznej?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

doktorfaustus1 pisze: SkÂąd masz te zdjĂŞcia? CzyÂżbyÂś trafiÂł na jakieÂś wydania WiadomoÂści z 2002r w internecie?
Tak, uda³o mi siê znaleŸÌ kilka wydaù starych Wiadomoœci 2001-2003 oczywiœcie nie na stronie TVP, bo tam tylko od 21 czerwca 2003, a i tak niektórych dni brakuje. Np 31 sierpnia 2001 kiedy to relacje mia³a Magdalena Michalak. Za jakiœ czas powiem sk¹d mo¿na to œci¹gnaÌ. Na razie wklejam kapsy i mam nadziejê, ¿e bêdziemy owocnie dyskutowaÌ :). Anita goni :!:
doktorfaustus1 pisze: PamiĂŞtam, Âże kiedy w 2002r Jola dostaÂła Wikotra to kolejnego dnia w WiadomoÂściach zmienili ozodobnik z niebieskiego na ciemo czerwony. (Specjalnie na jeden dzieĂą zmienili kadroawanie - widac byÂło koĂącĂłwkĂŞ blue boxa, ogromny buiet kwiatĂłw po jednej stronie i statuetka Wiktora po drugiej).
Potem w czerwcu 2002, razem z nowÂą scenografiÂą pojawiÂły siĂŞ nowe ozdobniki - w kolorze brÂązu lub ciemej czerwieni, z czasem wrĂłcili do niebieskiego.
Nie pamiêtam niestety az takich szczególow z jednodniowym kadrowaniem. Ale wiele rzeczy mi siê teraz poprzypomina³o. Pamiêtacie jak kiedyœ w wakacje codziennie pokazywali z zainstalowanych na sta³e kamer widok na ¿ywo na Ba³tyk oraz na Tatry w Zakopanem? Prezenter g³ównych Wiadomoœci mówi³ w tym czasie jaka jest tam prognozowana Pogoda na jutrzejszy dzieù i jak jest teraz. Czasami wtedy by³a na ekranach niez³a letnia burza. To by³o chyba w 2000 roku. Pod koniec wakacji miejscowi w Zakopanem chyba wyczaili gdzie ta kameta jest i codziennie kilkanaœcie osób sta³o przy p³ocie i macha³o do widzów. A ta morska kamera by³a zainstalowana wysoko na jakiejœ latarni.

Oprócz tego fajnie ogl¹da³o siê zawsze widok z Powstaùców przed i po czo³ówce. Czasem by³o ciemno, czasem jasno, czasem mg³a, czasem burza. Pokazywali to od 1.12.1997 (uruchomienie studia) a¿ do 30 wrzeœnia 2001 tylko w wydaniu g³ównym. Dodatkowo tylko w dni robocze po œródszpanie z krótkimi informacjami pojawia³ siê na balkonie prezenter pogody. Tu sporo zdjêÌ: http://prezenterki.w.interia.pl/MarzenaSlupkowska.htm

PoczÂątek z wrzeÂśnia 2001 ___________________ KoĂącĂłwka z lipca 2001
Obrazek Obrazek

Kiedy byÂły waÂżne wydarzenia na samym poczÂątku byÂła migawka na Âżywo z tego waÂżnego miejsca - tu fragment z Jedwabnego.

Obrazek

Forszpan byÂł z zegarem numerycznym u gĂłry, a po bokach jakby oprawa z kamery wideo (to co widaĂŚ przez to co wystaje) z migajÂącymi elementami. Jednak mieli przez pewien czas z tym problemy i okresowo obowiÂązywaÂła stara grafika. W lipcu 2001 juÂż albo z niego zrezygnowali, albo znowu mieli problemy z tym szablonem.

Obrazek

1 paŸdziernika 2001 zmieni³a siê oprawa i w ca³oœci wywalili balkon i widok z niego. Zdaje siê kilka dni wczeœniej podczas emisji z balkonu ktoœ rzuci³ w pobli¿u Grobickiej petardy i mo¿e to by³o przyczyn¹... Zamiast widoku by³ teraz na pocz¹tku rzut z boku studia (wczeœniej prezentowany by³ on zaraz po czo³ówce), a na koùcu widok na newsroom - czyli by³o ju¿ identycznie jak w wydaniach wczeœniejszych. Œródszpan te¿ wtedy przeszed³ do historii, za to by³o wiêcej przerywników - rzutów z boku z jinglem. Nowa, beznadziejna muzyka do tej samej czo³ówki, do odmienionego forszpanu i do przerywników. Ze starej muzyki zosta³ tylko dŸwiêk telefonu na koùcu programu.

Obrazek Obrazek

Nowy forszpan i ___________________________ nowy przerywnik
Obrazek Obrazek

doktorfaustus1 pisze: LubiĂŞ takie wydarzenia - juÂż kiedyÂś w podobny sposĂłb relacjonowali zbliÂżenie siĂŞ Wenus do Ziemi (kolejene za bardzo duÂżo lat).
A ja pamiĂŞtam lÂądowanie sondy Pathfinder na Marrsie. Wtedy temu wydarzeniu podporzÂądkowali niemal caÂły program. W studiu Jedynki prowadzili Piotr ÂŚwiÂąc i Monika Luft. Kulminacyjnym momentem byÂło przesÂłanie zdjĂŞcia z Marsa (miaÂło byĂŚ pierwotnie o 1:00, a byÂło koÂło 5:00 nad ranem). To byÂło 4 lipca 1997 roku.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Obrazek

Zauwa¿y³em tak¹ rzecz otó¿ po prawej stronie w czo³ówce "W" (97-02) by³ taki fragemnt pokazuj¹cy jakby statyw do mikrofonu albo aparatu fotograficznego. Zawsze mnie to intrygowa³o co to mo¿e byÌ.
Żartowałem.
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

jak dla mnie to Wysocka jest po prostu moÂże za sÂłaba na wydawcĂŞ... i tyle... wiĂŞc oddaÂła paÂłeczkĂŞ profesjonaliÂście...
Android <3
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

A ja sobie w³aœnie przypomnia³em materia³ z g³ównego wydania Wiadomoœci (chyba z po³owy 2001)r w którym informowano, ¿e "od dzisiaj" wszystkie programy informacyjne TVP bêd¹ dostêpne w internecie. Pokzywali zdjêcia z USA a nawet Australii (TVP POLONIA ma tam soje oddzia³y), na których ludzie ogladali Wiadomoœci. jaki z tego wniosek? Otóz na razie nie ma szans, aby na stornach internetowych TVP pojawi³y siê kolejne archiwalne wydania. Wszystkie interesuj¹ce nas archiwa s¹ w TAI, natomiast Oœrodek Nowe Media TVP (zajmuje siê internetem etc) tylko nagrywa wszystkie bie¿ace wydania i zamieszcza w sieci. Ale wracaj¹c do tematu.

Nie pamiêtam zdjêÌ z gór i z nad Ba³tyku, ale musisz mieÌ racjê. Ostatnio szef redakcji pogody w TVP - Jacek Nemec mówi³, o zmianach w sposobie prezentacji pogody - maj¹ pojawiÌ siê barziej nowoczesne mapy, lepsza grafika i przede wszystkim wiêcej wejœÌ na ¿ywo z terenu etc. Kiedyœ w Wiadomoœicach w trakcie programu pokazali ogromn¹ burze, która rozpêta³a siê nad Warszaw¹ - na Pl. Powstaùców by³o ciemno, chocia¿ mieliœmy wówczas lipiec. Oczywiœcie by³a pogoda z balkonu, ale po sprawie z petradami zrezygnowali. Jezeli mnie pamiêc nie myli to z braku czasu ju¿ od 11 wrzeœnia nie dawali pogody z balkonu. Potem, kiedy wszystko jakoœ siê uspokoi³o wróci³i, ale ju¿ nie regularnie i tak jak mówi Micha³ oko³o 30 wrzeœnia zrezygnowali ca³kowicie. 11 wrzêsnia nie wypada³o prowadziÌ rozmów o pogodzie. (W samej Pogodzie pokazali zdjecia satelitarne z wilk¹ czarn¹ chmur¹ w miejscu NY).

MichaÂł pisze:Kiedy byÂły waÂżne wydarzenia na samym poczÂątku byÂła migawka na Âżywo z tego waÂżnego miejsca
Takir rozwi¹zania stosowali równiez w póxniejszym studiu - tj pomaraùczowym. Podczas pielgrzymik papie¿a dali zdjêcia z l¹dowania samolotu z napisem "Ju¿ jest" - dopiero potem by³a czo³ówka. Pó¿niej jeszcze kilkakrotnie stosowali takie rozwi¹zania - tak¿e w maju 2004r - Unia oraz Waldemar Milewicz.

Obrazek
Takie rozwi¹zanie pojawi³o siê pierwszy raz 12 wrzeœnia, wóczas g³ówne Wiadomoœci trwa³y od 19.00 do 20.00. Gospodarzami byli J. Pieùkowska oraz K. Durczok. W pewnym momencie przerwali rozmowê z aproszonym do studia goœciem, Durczok powiedzia³, ¿e jest 19.30, pojawi³ siê ten jingiel i krótka zapowiedŸ reszty materia³ów, a potem wrócili do wywiadu - profesionalnie im to wysz³o.

Kwiatku niestety nie wiem co to jest, ale coœ takiego by³o w czo³ówce, która uda³o mi siê pobraÌ kiedyœ z neta. Niestety potem j¹ skasowa³em i teraz nie moge jej nigdzie znaleŸÌ.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

MaichaÂł mĂłgÂłbyÂś daĂŚ ten link do archiwalnych wydaĂą??? Bardzo CiĂŞ prosimy

podpisano : Kwiatek i Dr.Faustus
Żartowałem.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

PS - w najnowszej Vivie Kamil Durczok mówi o walce z choroba, jest tez coœ o Dorocie Gawryluk. Czy mo¿e ma ktoœ mo¿liwoœÌ zrobienia skanów?
Obrazek
PS nawet Âładnie wyszÂła na tym zdjĂŞciu Marianna Durczok.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Kila ciekawostek o Dorocie Gwryluk:

- UrodziÂła siĂŞ w Limanowej, a w wiku 15 lat na staÂłe przeprowadziÂła siĂŞ do Warszawy

- Jej m¹¿, Jerzy jest Bia³orusinem, a œ³ub brali w obrz¹dku prawos³anym

-Jej syn Nikon, zosta³ tak nazwany nie na czeœÌ Aparatu Foto. lecz na czeœÌ ojca Jerzego, Nikona

- PostanowiÂła pracowa w Polsacie bo do niego miaÂł najbliÂżej z domu

-Jej praca w TV Polsat wyglÂądala tak: najpierw "parzyÂła kawĂŞ" => reporter=> prowadzÂąca=> wydawca i prowadzÂąca

-Po odejÂściu z Polsatu biÂły siĂŞ o niÂą 2 stacje - komercyjna (TVN zapewne) i Publiczna - wybraÂła TVP bo ta daje jej wiĂŞkrze perspektywy
Żartowałem.
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

kwiatek pisze: Zauwa¿y³em tak¹ rzecz otó¿ po prawej stronie w czo³ówce "W" (97-02) by³ taki fragemnt pokazuj¹cy jakby statyw do mikrofonu albo aparatu fotograficznego. Zawsze mnie to intrygowa³o co to mo¿e byÌ.
TeÂż na to wczeÂśniej zwracaÂłem uwagĂŞ i mnie interesowaÂło, ale teraz o tym zapomniaÂłem. To nie jest statyw od aparatu czy kamery, bo ta trzecia "noga" jest dÂługa. U mnie na uczelni sÂą takie tablice na kĂłlkach, zapewne jest to jakaÂś plansza - mobilny element scenografii. Tutaj dokÂładniej to widaĂŚ.

Obrazek

doktorfaustus1 pisze:OtĂłz na razie nie ma szans, aby na stornach internetowych TVP pojawiÂły siĂŞ kolejne archiwalne wydania. Wszystkie interesujÂące nas archiwa sÂą w TAI, natomiast OÂśrodek Nowe Media TVP (zajmuje siĂŞ internetem etc) tylko nagrywa wszystkie bieÂżace wydania i zamieszcza w sieci. Ale wracajÂąc do tematu.
Na stronach TVP sÂą wydania od 21 czerwca 2003. starszych nie ma, choĂŚ sÂą odnoÂśniki do 10 sierpnia 2002. Powodem ich braku jest najprawdopodobniej fakt, Âże od 21 czerwca pliki byÂły dostĂŞpne pod zmienionym adresem (pewnie zmieniali serwer) i wczeÂśniejsze siĂŞ utraciÂły. Ale pewnie gdzieÂś tam w bazie majÂą. A dostĂŞp do nich i tak znaleÂźlismy przypadkowo, poniewaÂż podczas komunikatu o zawieszeniu na Sydney pojawiÂło siĂŞ obok to zestawienie. Teraz juÂż nikt do tego nie dotrze jak adresu nie zna. ZapytaÂłem wtedy jednego z informatykĂłw czy przewiduje siĂŞ uzupeÂłnienie o starsze wydania (przynajmniej do tego 10 sierpnia 2002), ale nie dostaÂłem odpowiedzi.

Co do staszych wydaù to na pewno je maj¹ w³aœnie w TAI, ale w innej formie. Wielokrotnie korzystali ju¿ z takich materia³ów, gdzie w lewym dolnym rogu jest logo TAI, data i aktualna godzina nagrania. Ostatnio to widzia³em podczas emisji w rocznicê Wiadomoœci (specjalne Holecka z 11.09). Widocznie jest to jakaœ inna niezale¿na baza, która rejestruje wszystkie audycje informacyjne. Ale chyba nic by siê nie sta³o jakby je udostêpnili Nowym Mediom.
doktorfaustus1 pisze: A ja sobie w³aœnie przypomnia³em materia³ z g³ównego wydania Wiadomoœci (chyba z po³owy 2001)r w którym informowano, ¿e "od dzisiaj" wszystkie programy informacyjne TVP bêd¹ dostêpne w internecie. Pokzywali zdjêcia z USA a nawet Australii (TVP POLONIA ma tam soje oddzia³y), na których ludzie ogladali Wiadomoœci.
TeÂż pamiĂŞtam jak siĂŞ chwalili tymi WiadomoÂściami w internecie. Teleexpress rĂłwnieÂż i chyba on najpierw byÂł dostĂŞpny w necie, potem takÂże inne programy. A czy to byÂło dopiero w 2001? MoÂżliwe. Strona internetowa TAI wystartowaÂła 25 maja 1999 i chyba juÂż wtedy zaczĂŞli jakieÂś pierwsze pliki prezentowaĂŚ (przynajmniej dÂźwiĂŞkowe).

doktorfaustus1 pisze: Jezeli mnie pamiĂŞc nie myli to z braku czasu juÂż od 11 wrzeÂśnia nie dawali pogody z balkonu. Potem, kiedy wszystko jakoÂś siĂŞ uspokoiÂło wrĂłciÂłi, ale juÂż nie regularnie i tak jak mĂłwi MichaÂł okoÂło 30 wrzeÂśnia zrezygnowali caÂłkowicie. 11 wrzĂŞsnia nie wypadaÂło prowadziĂŚ rozmĂłw o pogodzie. (W samej Pogodzie pokazali zdjecia satelitarne z wilkÂą czarnÂą chmurÂą w miejscu NY).
OczywiÂście, 11 wrzeÂśnia za duÂżo siĂŞ dziaÂło i byÂłoby ÂżenujÂące informowaĂŚ o takich bzdurach jak aktualna pogoda w Polsce. Jednak juÂż wczeÂśniej zdarzaÂły siĂŞ sytuacje, Âże pominiĂŞto ÂśrĂłdszpan i wejÂście na balkonie z powodu natÂłoku wydarzeĂą. Tak byÂło na przykÂład 10 lipca kiedy byÂły uroczystoÂści w Jedwabnem. ByÂły rozmowy z wieloma korespondentami, z samym przydentem KwaÂśniewskim, a dodatkowo byÂł to dzieĂą po powodzi w GdaĂąsku i SÂłupsku. Kilka fotek:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

doktorfaustus1 pisze:
MichaÂł pisze:Kiedy byÂły waÂżne wydarzenia na samym poczÂątku byÂła migawka na Âżywo z tego waÂżnego miejsca
Takir rozwi¹zania stosowali równiez w póxniejszym studiu - tj pomaraùczowym. Podczas pielgrzymik papie¿a dali zdjêcia z l¹dowania samolotu z napisem "Ju¿ jest" - dopiero potem by³a czo³ówka. Pó¿niej jeszcze kilkakrotnie stosowali takie rozwi¹zania - tak¿e w maju 2004r - Unia oraz Waldemar Milewicz.
Tak, ale do 2001 jak zmieniano poczÂątek na inne miejsce niÂż Warszawa, to zawsze byÂł to obraz na Âżywo aktualnej sytuacji. W 2002 byÂły na poczÂątku przed czoÂłowkÂą zdjĂŞcia tylko z waÂżnych wydarzeĂą, ale byÂła to juÂż zmontowana relacja zÂłoÂżona z najwaÂżniejszych ujĂŞĂŚ.Chyba pierwsze takie byÂło rzeczywiÂście podczas pielgrzymki papieÂża. PamiĂŞtam te wstĂŞpy - byÂły ujmujÂące. PamiĂŞtam ten z "JUÂŻ JEST".

W sobotê podczas uroczystoœci w £agiewnikach by³ napis "MI£OSIERDZIE I PRZEBACZENIE" i podk³ad muzyczny tego co œpiewali tam Skaldowie. Uda³o mi siê to œci¹gn¹Ì, ale niestety tylko to, bo obci¹¿enie serwera by³o ogromne i wyrzuca³o. Nastêpnego te¿ chcia³em œci¹gn¹c serwis po mszy na B³oniach, ale wtedy siê nie da³o nawet wejœc na TVP. Podobno Kolenda prawie p³aka³a na wizji, a Durczok tez mia³ prawie ³zy w oczach. Nie widzia³em tego, bo wraca³em wtedy z tego Krakowa, ale tak mi mówili rodzice. W poniedzia³ek w dzieù odlotu ju¿ nie pamiêtam co by³o napisane. Ale podejrzewam, ¿e móg³ byÌ "TOTUS TUUS", bo to by³ g³ówny temat tego dnia pielgrzymki.

Nastêpnie 11 wrzeœnia 2002 by³ wstêp pt. "MIN¥£ ROK" i œpiewa³a Celine Dion do rocznicowych obrazków "God Bless America - My Home Sweet Home". Tego dnia pod linkiem do g³ównego wydania zamieœcili w³asnie tylko ten pocz¹tek.

ByÂł takÂże jeszcze wzruszajÂący wstĂŞp na 25 lat pontyfikatu - wydanie poprowadzone po mistrzowsku przez JolantĂŞ PieĂąkowskÂą i jest to dla mnie najlepsze wydanie jakie kiedykolwiek widziaÂłem.

Unia oczywicie te¿, a Waldemar Milewicz nie by³ przed czo³ówk¹. Zaraz po czo³ówce by³ rzut na drzwi redakcji i kwiaty znicze, potem na czarno-bia³e zdjêcie i od razu na Jolantê.

doktorfaustus1 pisze: Obrazek
Takie rozwi¹zanie pojawi³o siê pierwszy raz 12 wrzeœnia, wóczas g³ówne Wiadomoœci trwa³y od 19.00 do 20.00. Gospodarzami byli J. Pieùkowska oraz K. Durczok. W pewnym momencie przerwali rozmowê z aproszonym do studia goœciem, Durczok powiedzia³, ¿e jest 19.30, pojawi³ siê ten jingiel i krótka zapowiedŸ reszty materia³ów, a potem wrócili do wywiadu - profesionalnie im to wysz³o.
Moim zdaniem takie coœ by³o ju¿ wprowadzone wczeœniej - np. od pocz¹tku 2001. Najpierw muzyka do tego przyrywnika by³a z Flesza, którego ju¿ od kilku lat nie nadawali, potem wziêli jingiel upodobniony do brzmienia czó³owki, który osta³ siê a¿ do koùca tej formy (30 wrzeœnia). Pamiêtam to na tyle dobrze, ¿e niemo¿liwe jest to, ¿e trwa³ tylko 20 dni, od 12 wrzeœnia, bo ju¿ 1 paŸdziernika by³a nowa muzyka jak zreszt¹ wszystkiego.
kwiatek pisze:Kila ciekawostek o Dorocie Gwryluk:

-Jej syn Nikon, zosta³ tak nazwany nie na czeœÌ Aparatu Foto. lecz na czeœÌ ojca Jerzego, Nikona
MoÂżliwe, ale takim razie nie rozumiem czemu deklaruje wszĂŞdzie, Âże jej cĂłrka bĂŞdzie mieĂŚ na imiĂŞ Minolta...
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Michale jeszcze raz dziĂŞuje za te capsy. PrawdĂŞ mĂłwiÂąc z nostalgiÂą wspominam czasy WiadomoÂści z blue boxa - pod kilkoma wzglĂŞdami byÂły lepsze od obecnych. (Min Kolenda, Maruszak, PieĂąkowska).

Ale w jednej sprawie nie masz racji - zmiana muzyki i drobbna modyfikacja nast¹i³a w po³owie paŸdziernika 2001r. 30 wrzeœnia by³ pocz¹tek akcji USA w Afganistanie (g³ówne wydanie prowadzi³a Ma³gosia Prokopiuk). 1 pa¿dziernika pojecha³em po indeks do Krakowa :D . Niestety w wynajmownaym mieszkaniu przez pewien czas nie by³o telewizora, pojawi³ sie chyba w drugim tygodniu, pamietam, ¿e jad³em kolacjê (TV mieliœmy ju¿ od kilku dni) i zatka³o mnie kiedy w pewien poniedzia³ek lub wtorke wprowadizli te nowe ramki na pocz¹tku oraz nowa muzykê, która moim zdaniem by³a gorsza od poprzeniej.

TAI na pewno ma wszystkie wydania, ale mogÂą byĂŚ zgromadzone na rĂłznych noÂśnikach - analogowych i cyfrowych. SÂądzĂŞ, Âże majÂą kilka waÂżniejszych spraw i caÂłe archiwum zostanie przegrane dopiero po pewnym czasie. wiadomo, Âże to konieczne - nie tylko dla dziennikarzy ale i dla historykĂłw. SÂądzĂŞ jednak, Âże wydania z lat 90 muszÂą byc na innych noÂśnikach. ByĂŚ moÂże w sierpniu lub wrzeÂśniu uda mi siĂŞ to sprawdziĂŚ na miesjcu. :D Wprawdzie zaÂłatwiam sobie dostĂŞp do GÂłownego Archiwum TVP ale liczĂŞ, Âże bĂŞdĂŞ mĂłgÂł zapoznaĂŚ siĂŞ z archiwum TAI.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

doktorfaustus1 pisze: Ale w jednej sprawie nie masz racji - zmiana muzyki i drobbna modyfikacja nast¹i³a w po³owie paŸdziernika 2001r. 30 wrzeœnia by³ pocz¹tek akcji USA w Afganistanie (g³ówne wydanie prowadzi³a Ma³gosia Prokopiuk). 1 pa¿dziernika pojecha³em po indeks do Krakowa :D .
Widocznie masz racjê z t¹ now¹ opraw¹. Na pewno z koùcem wrzeœnia znikn¹³ balkon, wiêc myœla³em, ¿e zmiana ta by³a jednoczesna z opraw¹ muzyczn¹. Nie masz natomiast racji z 30 wrzeœnia. Wtedy g³ówne prowadzi³ Jeneraslki, a Prokopiuk dzieù póŸniej 1 paŸdziernika kiedy by³eœ ju¿ podobno w Krakowie.

http://tvp.pl/View?Cat=119&id=24847 30 wrzeÂśnia
http://tvp.pl/View?Cat=119&id=24883 1 paÂździernika

doktorfaustus1 pisze: zatkaÂło mnie kiedy w pewien poniedziaÂłek lub wtorke wprowadizli te nowe ramki na poczÂątku oraz nowa muzykĂŞ, ktĂłra moim zdaniem byÂła gorsza od poprzeniej.
Równie¿ uwa¿am, ¿e zmiana by³a na gorsze. tamat muzyka jakoœ pasowa³a do czo³owki i przyzwyczailiœmy siê do niej 4 lata. kazy jej element wspó³gra³ z dŸwiêkiem. A¿ tu nagle zaproponowali coœ zupe³nie innego to tego samego obrazu.

Kilka fotek z blue-boxem gdzie jest Kamil Durczok.

To zdjĂŞcie juÂż znamy z TVP, jednak jest inny obraz redakcji (na innÂą ÂścianĂŞ) niÂż na wszystkich pozostaÂłych zdjĂŞciach, ktĂłre tu prezentujemy. PowĂłd jest mianowicie taki, Âże jest to wydanie o 15:00. WÂłaÂśnie wtedy, 15 marca o 15:00 Durczok pojawiÂł siĂŞ w tym programie po raz pierwszy.

Obrazek

I jeszcze kilka kapsĂłw z 7 listopada 2001:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Ps. Jutro zobaczymy jak siĂŞ prezentowaÂł Jeneralski. :D
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Michale pomyliÂłem date - ze strenogramĂłw wynika, Âże 30 IX nie byÂło interwencji!!!!!! PrzecieÂż caÂłe wydanie byÂło o wojnie a tutaj nie ma nawet sÂłowa - gdzie Âłaczenie z Afganistanem? (ByÂł tam Mileiwcz) W stu procentach jestem pewien, Âże w niedziele siedziaÂła tam Prokopiuk - inwazja rozpoczĂŞÂła siĂŞ okoÂło 18.40 polskiego czasu. Mimo to nie byÂło wielu zdjĂŞĂŚ - pokazywali ciemna noc w Afganistanie i lecÂące niczym komety pociski. Potem byÂło jeszcze specjalne wydanie, ktĂłre prowadziÂła juÂż PieĂąkowska.

PS czekam na Jeneralskiego :D

EDIT

Mam - znalaz³em - interwencja rozpoczê³a siê 7 paŸdziernika - czyli tydzieù póŸniej.
http://tvp.pl/View?Cat=119&id=25063

A tutaj wydanie specjalne - prowadzÂła Jola.
http://tvp.pl/View?Cat=119&id=25067
I jeszcze jedno -
http://tvp.pl/View?Cat=119&id=25068

PS przy okazji poznaliÂśmy drugie nazwisko SÂławki ÂŚliwiĂąskiej.
By³y król Afganistanu wraz z opozycyjnym wobec Talibów - Sojuszem Pó³nocnym chc¹ wspólnie usun¹Ì Talibów z Kabulu i ustanowiÌ w afgaùskiej stolicy nowe w³adze. Zawarte w Rzymie -porozumienie -przewiduje zwo³anie nadzwyczajnego zgromadzenia przywodców wszystkich afgaùskich plemion i powo³anie tymczasowego rz¹du.
S.ÂŚliwiĂąska-Kordon
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

doktorfaustus1 pisze: PS przy okazji poznaliÂśmy drugie nazwisko SÂławki ÂŚliwiĂąskiej.
S.ÂŚliwiĂąska-Kordon
Czyli chyba kolejna rozwódka. Niestety dziennikarstwo nie sprzyja jak widaÌ zwi¹zkom ma³¿eùskim. Spotka³em siê te¿ kiedyœ z drugim nazwiskiem Magdaleny Gardowskiej. Gardowska -Or³owska. Teraz te¿ ju¿ nie u¿ywa.

Beata Kolis u¿ywa³a kiedyœ nazwiska Berenda. Poniewa¿ ona a¿ taka m³oda nie jest, wiêc podejrzewam, ¿e te¿ jest po rozwodzie, chocia¿ równie¿ jest mo¿liwoœÌ, ¿e póŸno wysz³a za m¹¿.

Kilka miesiĂŞcy temu przy dyskusji o Agnieszce Gawerskiej i jej rzekomej separacji zadaÂłem Wam zagadkĂŞ jaka inna zagraniczna korespondentka pozbyÂła siĂŞ drugiego nazwiska. Nikt nie odpowiedziaÂł, a o zagadce zapomniaÂłem. ChodziÂło o MonikĂŞ SieradzkÂą, ktĂłra w pierwszych latach pobytu w Szwecji oraz podczas relacjonowania pielgrzymki 1997 roku uÂżywaÂła nazwiska Sieradzka -Tarka. Kilka lat temu zmarÂł pan Marek Tarka - szef redakcji z Lublina - w kaÂżdym programie o tym mĂłwili, wiĂŞc moÂże byÂł to jej byÂły partner. CzĂŞsto jego nazwisko byÂło wczeÂśniej w wizytĂłwkach w materiaÂłach z Lubelszczyzny.

doktorfaustus1 pisze:PS czekam na Jeneralskiego :D
Jeneralski bĂŞdzie wieczorem, a teraz jeszcze w uzupeÂłnieniu zdjĂŞcia PieĂąkowskiej (oczywiÂście znowu w innych ubrankach niÂż ostatnio) i Durczoka. Jola w czerwonym jest z 11 listopada 2001, w czarnym z 13 listopada 2001, a Durczok z 22 listopada 2001.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości