Jak media relacjonują wydarzenia w Watykanie

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Wybra³em TVP, ale jeden b³¹d by³ ¿enuj¹cy ( :x :!: :? ). Powiedziano, ¿e Jan Pawe³ II urodzi³ siê 16 paŸdziernika 1978 w Wadowicach. Wybaczcie, ale wiêkszej bzdury do tej pory nie s³ysza³em! :zdziwko:
Po pogrzebie wybra³em oczywiœcie TVN24. Teraz to oni maj¹ najlepszy program. Goœcie w studio, realacje, ³¹czenia z miastami, wypowiedŸ Glempa na ¿ywo, materia³y, czytanie testemantu.
Ostatnio zmieniony piątek 08 kwie 2005, 13:52 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

Lis on location zawsze byÂł bardzo dobry. A juÂż w relacjach na Âżywo bezkonkurencyjny. Przed chwilÂą kamery pokazywaÂły jakichÂś kompletnie nieznanych ksiĂŞci i prezydentĂłw, a Lisek caÂły czas mĂłwiÂł skÂąd sÂą i jak siĂŞ nazywajÂą.
TeÂż mi to zainponowaÂło. MiaÂł Âświetne komentarze, a ten jego urzekajacy gÂłos (m.in. wspaniale czytaÂł kazanie).


zaÂś na Polsacie to Lis tak byle jak i to nie on chyba tÂłumaczy.
On tego nie tÂłumaczyÂł, media dostaÂły teksty i czytaÂł bardzo pieknie, odpowiednio do sytuacji, dobrze siĂŞ tego sÂłuchaÂło, jego odczytanie nadaÂło "moc" temu kazaniu.

OgĂłlnie oceniam, ze najlepsze byÂło w TVN i Polsacie. Trudno mi oceniĂŚ, gdzie lepiej. Raz wolaÂłam to, raz tamto, ale jedno trzeba przyznaĂŚ: Lis nadal ma klasĂŞ, wspaniale siĂŞ spisaÂł. Jeszcze raz powtĂłrzĂŞ: te jego komenty, gÂłos...

--------------------------------------------------------------------


MĂłdlmy siĂŞ za PapieÂża w dalszym ciÂągu. Niech spoczywa w spokoju.
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
Maciekw
Bywalec
Bywalec
Posty: 525
Rejestracja: środa 08 wrz 2004, 12:14
Kontakt:

Post autor: Maciekw »

OglÂądaÂłem trochĂŞ Lisa ale jakoÂś dziwnie mi siĂŞ to oglÂądaÂło, widocznie nie jestem przyzwyczajony do tego, Âżeby to nie osoba duchowna 'prowadziÂła' MszĂŞ ÂŚw.
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

"DziÂś o 21.37 na 5 minut zgaÂście wszystkie ÂświatÂła w domach." Taka proÂśba zostaÂła ogÂłoszona w telewizji. CaÂła Polska w ramach ÂżaÂłoby na 5 minut ma byĂŚ caÂłkiem ciemna. Dla Ojca ÂŚwiĂŞtego!!
WypeÂłnijmy tÂą proÂśbĂŞ i pokaÂżmy nasz Âżal za PapieÂżem Rodakiem...
;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

a ja nie miaÂłem wyboru, w ÂŁodzi na PiÂłsudskiego na telebimach byÂło tvp, nie mogÂłem zmienic kanaÂłu, chociaÂż w sumie to nie miaÂło znaczenia, ktĂłry kanaÂł kto oglÂąda, najwazniejszy byÂł obraz, a ten byÂł wszĂŞdzie taki sam :arrow:
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

Ja mam ju¿ doœc tych g³upawych akcji. Czekam jeszcze a¿ mi ktoœ przyœle na GG info zeby o któreœ tam godzinie zdj¹Ì skarpetki. Uwa¿am, ¿e zamiast gasiÌ swiat³o powinnismy zrobiÌ na odwrót i zapaliÌ œwiece!

NIE MAM ZAMIARU GASIÆ ¦WIAT£A!
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
LordTomas
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 386
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2004, 16:50
Lokalizacja: Warschau

Post autor: LordTomas »

A ja proponuje zpaliĂŚ Âświece i zgasiĂŚ ÂświatÂło :!:
"Nie sposób odpowiedzieć na argumenty płynące z pięknych ust." (Addison)
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

ArO pisze:Ja mam ju¿ doœc tych g³upawych akcji. Czekam jeszcze a¿ mi ktoœ przyœle na GG info zeby o któreœ tam godzinie zdj¹Ì skarpetki. Uwa¿am, ¿e zamiast gasiÌ swiat³o powinnismy zrobiÌ na odwrót i zapaliÌ œwiece!

NIE MAM ZAMIARU GASIÆ ¦WIAT£A!
Ja tego nie wymyœli³am. To czy zastosujesz sie do tej proœby jest twoj¹ indywidualn¹ spraw¹. Osobiœcie uwa¿am jednak, ze jest to ³adny gest, lepszy ni¿ te wszystkie np. "przeœli³ œwiate³ko" czy "wst¹zeczki w akcie ho³du". Ta akcja ze œwiat³em ma g³êbszy przekaz, a to, ¿e twoja wra¿liwoœÌ jest taka ma³a, nie oznacza, i¿ inni te¿ s¹ tacy.
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

A ja proponuje zpaliĂŚ Âświece i zgasiĂŚ ÂświatÂło
Dobry pomysÂł z tymi Âświecami :!: :!: :!:

A ja dzisiaj rowniez nie planuje siedziec po ciemku, a to dlateo, ze jak juz ja umre, to napewno nawet pies z kulawa noga tego nie zauwazy.
Niczego nie mozesz byÌ pewien. Jak ju¿ napisa³am powy¿ej, twoja sprawa, co zrobisz. Widz jednak, ze Jan Pawe³ II zapewne modli³ siê za ca³y œwiat w ka¿dej swojej modlitwie, a wiêc takze za Ciebie. Powinnieneœ chyba byÌ mu za to wdziêczny... nigdy nie jest za póŸno... zawsze mo¿na zrobiÌ choÌby cokolwiek...
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
Templar
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 22:35
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Post autor: Templar »

Ale na Polsacie to jakoÂś dziwnie puszczali bo tam byÂł do tego jeszcze wÂłoski komentarz( pewno jakiejÂś wÂłoskiej telewizji) i jeszcze Lis jak dla mnie tak sobie czytaÂł to. Najlepszy lektor na TVP, bez jÂąkania przerywania co sÂłowo innymi sÂłowy wszsytko piĂŞknie. A na TVN jak dla mnie koleÂś za cicho gadaÂł ;P
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

£ukasz pisze:A jak Lis t³umaczy to kazanie? Bo w TVN24 jakiœ obcy g³os, wiêc wygl¹da na to jakby mieli jakiegoœ t³umacza, który by na ¿ywo t³umaczy³ z w³oskiego. Natomiast w Polsacie Lis sam t³umaczy ca³¹ mszê. Ale on chyba nie zna a¿ tak dobrze w³oskiego? Wiêc mediom wczeœniej rozdano tekst kazania? A jeœli tak, to czemu w TVN24 nie czyta tego prezenter tylko jakiœ inny g³os?
Zazwyczaj tekst kazania rozdawany jest kilka godzin przed msz¹. Oczywiœcie w ró¿nych wersjach jêzykowych. Dzienniakrze musz¹ siê z nim wczeœniej zapoznaÌ, przemyœleÌ etc.
Ca³a msza prowadzona by³a po ³acinie (ta koœcielna jest ³atwiejsza od klasycznej - szybko z³apa³em sens s³ów, brak konstrukcji gramatycznych etc.) Oprócz t³umaczenia tekstów TVP podawa³a komentarz do liturgii - tj t³umaczono, co takiego i dlaczego robi g³ówny celebrans. W dodatku posi³kowali siê fragmentami polskiej wersji Pisma Œwiêtego. Posz³o sprawnie.
Marcin Pabianice pisze:Wybra³em TVP, ale jeden b³¹d by³ ¿enuj¹cy ( ). Powiedziano, ¿e Jan Pawe³ II urodzi³ siê 16 paŸdziernika 1978 w Wadowicach. Wybaczcie, ale wiêkszej bzdury do tej pory nie s³ysza³em!
Te¿ zwróci³em na to uwagê, ale s¹dzê, ze to nie b³¹d, a przejêzyczenie lub Ÿle zmontowanie taœmy - ka¿demu mo¿e sie zdarzyÌ. Zw³aszcza w takiej chwili. Chocia¿ oczywiœcie lepiej by³oby bez takich wpadek.
Po transmisji zostaÂłem przy TVP2 - wysÂłuchaÂłem "Requiem" W. A. Mozarta, potem kawaÂłek oratorium pt. "Messiah" G.F. Handel'a.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Templar
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 22:35
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Post autor: Templar »

Ja sÂłsyzaÂłem 3 gÂłosy na Polsacie: gÂłosy z Watykanu, jakiÂś wÂłoski komentarz jakiegoÂś kolesia i Lisa :/
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

Po Faktach o 16:45 tvn24 wyemitowaÂło film o papieÂżu "CaÂłopalenie". NiezÂła produkcja, fajnie poklejona. Jednak najbardziej interesujÂące byÂły napisy koĂącowe:
producent wykonawczy: Adam PIeczyĂąski
produkcja: RTL7 1999

:|
MAKEPOVERTYHISTORY
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Zapewne w studio siedzieĂŚ bedzie Pochanke, w Krakowie powinien byĂŚ Kajdanowicz, a w Watykanie bĂŞdzie Bogdan Rymanowski i Jacek PaÂłasiĂąski.

Edit: W Krakowie Pochanke, w Watykanie Rymanowski.
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

marcin_pabianice pisze:Zapewne w studio siedzieĂŚ bedzie Pochanke, w Krakowie powinien byĂŚ Kajdanowicz, a w Watykanie bĂŞdzie Bogdan Rymanowski i Jacek PaÂłasiĂąski.

Edit: W Krakowie Pochanke, w Watykanie Rymanowski.
PoÂżyjemy - zobaczymy. Ta druga wersja jest bardziej prawdopodobna. WÂątpie, Âżeby jeszce dali gdzieÂś Kajdanowicza, bo byÂłoby wtedy 3 preznterĂłw :!: i po jakiego grzyba? Jeden drugiemu wchodziÂłby w sÂłowo, "biliby siĂŞ" o gÂłos (prawdopodobnie;)).
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości