Jesienna Rewolucja w Faktach

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: matik »

Ten mały stolik to pewnie dla Faktów po Faktach, chociaż to ułożenie to bardziej mi przypomina Szkło Kontaktowe
To że niby Kamil Durczok powiedział że nie planują wirtuala to tylko tvn cafe tak napisało, a w rozmowie dla tvnfakty.pl Kamil potwierdził wirtualne studio ale nie podał konkretnej daty
MrAdam
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 01 sty 2011, 13:47

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: MrAdam »

Ja mam wrażenie, że to studio jest już wykorzystywane od jakiegoś czasu w TVN24 np gdy mamy dwa wirtualne programy pod rząd (o co swoją drogą niestety zdarza się coraz częściej). Konkretniej Prosto z polski i Świat wg. Jacka. Między programami nie ma przerwy, a przecież w trakcie czołówki nie zdążą załadować nowej grafiki w studiu, zmienić kadrowania. Wg. mnie ten stolik jest właśnie od Szkła zgadają się kadrowania, ustawienie fotelów, stolika, a to, że studio jest małe to nie znaczy, że w telewizji nie może scenografia wyglądać na dużą (jak w szkle). Podsumowując moim skromnym zdaniem zmiany będą, oprawa i studio w HD, oprawa będzie fajna ale studio dziadowskie, kadrowania i loty kamerowe czy przerywniki ograniczone do minimum jeśli nie (obserwując poczynania Durczoka) ograniczone tylko do najazdu kamerą na prezentera na początku programu.Wniosek MAŁE STUDIO=KIEPSKIE LOTY
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: matik »

A TVN 24 nie ma przypadkiem dwóch wirtualnych pokoików, nie licząc tego dla Faktów :?: Kiedyś coś takiego o uszy mi się obiło. Wystarczy spojrzeć w niedzielę na Kawę i na Loże, między programami nie ma przerwy, a żadne mimo wszystko nie zmieściło by się do Faktów, a oba są na żywo, więc raczej mają 2 dla tvn 24, 1 dla Faktów, 1 dla TVN Meteo i 1 dla TVN Warszawa przy ul. Kawalerii. Daje nam to łącznie 5 wirtualnych pomieszczeń TVN'u ...
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: piotrek888 »

TVN ma wirtualne studio, gdzie nadawane jest PzP, drugie jest w TVN Meteo - tam nagrywana jest Kropka na i i Piaskiem po oczach, a trzecie to te Faktowe.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: matik »

Kropka nad i i Piaskiem po oczach nie jest od dawna ze studia TVN Meteo, widać to w szczególności po podłodze. W takim razie TVN ma 4 wirtualne studia, bo należy pamiętać o tym na Kawalerii 5, TVN Warszawa, chociaż jak by się zgłębić to Uwaga ma oddzielne studio chyba
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: piotrek888 »

matik pisze:Kropka nad i i Piaskiem po oczach nie jest od dawna ze studia TVN Meteo, widać to w szczególności po podłodze.
To uwierz, że jest :) a jeśli to Cię nie przekona, to znajdź materiały gdy gościem Kropki nad i była Elżbieta Jakubiak, zaraz po wyrzuceniu z PiS-u, tam są zdjęcia jak zmierza do studia TVN Meto, bo właśnie tam nadawana jest Kropka i Piaskiem po oczach. Zresztą miałem przyjemność być w ITI-u.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: matik »

http://img508.imageshack.us/i/krro.jpg
że niby to jest studio TVN Meteo z tą ochydną drewnianą podłogą :?: Ciekawe...
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: piotrek888 »

Ta podłoga też jest wirtualna. Do kwietnia w Meto mapy były puszczane na niebieskim pudle, od kwietnia na zielonym. Studio przeszło remont, gdy zaczęto tworzyć studio Faktów.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: matik »

No dobra, ok, to żeby nie było nieścisłości, to jedną rzecz mi wytłumacz i kończymy rozmowę bo to nie ten temat: jak robią tą wirtualną podłogę w kropce nad i skoro w studio tvn meteo naprawdę jest drewniana podłoga (na drewno chyba nie da się nałożyć grafiki), bo kiedyś na tvn 24 lub w ddtvn były pokazywane kulisy
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: piotrek888 »

matik pisze:kiedyś
Właśnie, kiedyś. Nie jestem znawcą wirtualnego studia, więc nie wiem, jak się nakłada na nie grafikę.
incognito
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 26 paź 2010, 12:58

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: incognito »

To kto w końcu jest wirtualny: M.Olejnik czy T.Nałęcz? ;)
Serio: wreszcie jakaś merytoryczna dyskusja, sporo się dowiedziałem :plus:
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: skorupa2006 »

Podłoga w TVN Meteo jest prawdziwa. Widać to na łączeniu mapek z podłogą właśnie - postrzępiona krawędź - cecha charakterystyczna chroma key.
Wygląda na to, że Szkiełko jest nadawane z Faktowego studia.
Z którego studia jest nadawana Uwaga? Z tego pierwszego studia TVN24?

Stół Faktów jest dosyć nowoczesny (chociaż milion razy bardziej wolę drewniane klimaty starego stołu), zaokrąglony i niezbyt duży. Studio jest koszmarnie małe i ciężko będzie osiągnąć chociaż ułamek efektu który oglądamy w ZDF Heute.
MrAdam
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 01 sty 2011, 13:47

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: MrAdam »

matik pisze:(...)chociaż jak by się zgłębić to Uwaga ma oddzielne studio chyba
Nie, kożysta z tego od Pzp
gregor27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: piątek 28 sty 2011, 21:01

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: gregor27 »

Zdjęcie, które wrzuciłem to studio pomiędzy głównym studiem TVN24 a korytarzem, skąd nadają FpF. U góry jest jeszcze kolejne.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: bartek09 »

Załóżmy, że TVN24 ma 3 wirtualne studia: Studio 1 (pierwsze wirtualne studio TVN24), studio "Faktów" i studio TVN Meteo.

Wg mnie wygląda to następująco:
- Prosto z Polski - studio 1
- Świat wg. Jacka - studio "Faktów"
- Tak jest - studio 1
- Uwaga - studio 1
- Kropka nad i / Piaskiem po oczach - studio TVN Meteo (o ile jest w pełni wirtualne)
- Czarno na białym - studio 1
- Rozmowa Rymanowskiego / Rozmowa Bardzo Polityczna - studio 1
- Szkło Kontaktowe - studio "Faktów"

Gdy zlikwidowano dawną scenografię "Kropki nad i", w miejscu której powstało studio "Faktów", program przeniósł się do studia TVN Meteo. Wtedy była to zielona ściana i drewniana podłoga, a więc nie pełne wirtualne studio. Później "Kropka" dostała własną wirtualną scenografię, a więc jest od tamtej pory nadawana z prawdziwego wirtualnego studia z zieloną ścianą i podłogą. Nie mam pojęcia, które to studio. No chyba, że przebudowano studio Meteo na wirtualne. Ale ja tam nie wiem, nigdy tam nie byłem.

A wracając do studia "Faktów" - Jeżeli będzie wykorzystywana przestrzeń, gdzie obecnie stoją fotele, to powinno być wystarczające na "Fakty". Studio "Rozmowy Rymanowskiego" też w rzeczywistości jest chyba dosyć małe, a po nałożeniu grafiki wydaje się całkiem duże.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość