[TVN] Sopot Festival 2007

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Najlepszy wykonawca finału to:

Feel - "A gdy jest już ciemno"
11
30%
Emmanuel Moire - "Ca me fait du bien"
5
14%
Monrose - "Shame"
3
8%
September - "Cry for you"
6
16%
Thierry Amiel - "Coeur Sacré"
1
3%
Sophie Ellis Bextor - "Me and my imagination"
9
24%
The cloud room - "Hey Now Now"
2
5%
 
Liczba głosów: 37

pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Chyba niektórym pomyli³y siê tematy i dzia³y. :? Zapomnieliœcie, ¿e jest temat o Festiwalu Jedynki? >>> http://www.tvn.tivi.pl/forum/viewtopic. ... 1&start=30 Tam powinny siê znaleŸÌ te posty. :roll: :>
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

My tutaj oceniamy nie tylko Festiwal Jedynki ,ale porównujemy go na tle zapowiedzi Sopotu w TVN- porównujemy szanse tych festiwali no i oczywiœcie jak widaÌ na tym temacie coœ siê dzieje, nie to co na tamtym dlatego nie widzê powodu, aby pisaÌ posty tam gdzie nikt na nie nie odpowie. Co do reklam - nie mowie ¿e nic nie by³o, ale prawie nie by³o bo d³ugie przerwy by³y wype³nione feilietonem i wywiadami - oczywiœcie nie ka¿dego to interesuje, ale co kolwiek nie puœcili by w przerwie miedzy konkursami to lepiej ni¿ daÌ ca³¹ masê reklam. WidaÌ, ¿e nie lecieli na grub¹ kasê, chocia¿ wiadomo, ¿e nie musieli jej tyle wydaÌ co TVN, bo nie maj¹ np. Eltona i sukienek za pare tysiecy $ dla Mo³ek, tyle ¿e o ile Mo³ek bêdzie fajnie prowadzi³a to s¹dzê, ¿e wola³bym j¹ w taùszej sukni i z mniejsz¹ dawk¹ reklam, ni¿ z piêkn¹ , drog¹ sukni¹ , której nawet nie zobaczymy, bo muzyka i reklamy musz¹ byÌ zrealizowane, czyli na gadki prowadz¹cych nie bêdzie miejsca,no chyba, ¿e bêd¹ czytaÌ listê sponsorów.


We wspomnianym wy¿ej temacie o Festiwalu Jedynki ktoœ twierdzi, ¿e Doda nie powinna pojawiaÌ siê nigdzie indziej ni¿ w TVN, bo tam zdoby³a nagrodê - wcale nie by³oby to dobre bo i mo¿e osoba Dody wprowadza troche zamieszania - gdzie ona t¹ nagrodê zdoby³a, czy w Sopocie, czy w Sopocie :D ? ale id¹c tym tokiem to na Festivalu TVN nie móg³by wyst¹piÌ nikt inny oprócz Mandaryny i paru hip hopowców, bo w³aœciwie ca³a Polska scena muzyczna zdo³a³a siê juz przewin¹Ì przez festiwale TVP :D Kiedyœ TVP tak zastrasza³o artystów, ¿e jak wyst¹pi¹ na Top Trendy, to ju¿ nigdy w Sopocie ani w Opolu TVP, ale artyœci po 2 latach przestali siê baÌ, bo Sierocki w koùcu zosta³ odsuniêty od organizacji festiwali - i dobrze.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

portalek pisze:My tutaj oceniamy nie tylko Festiwal Jedynki ,ale porĂłwnujemy go na tle zapowiedzi Sopotu w TVN - porĂłwnujemy szanse tych festiwali
Ty, nie my - czyli oni. :> kubasz i ktos nic nie porĂłwnywali tylko przedstawili swoje zdanie na temat Festiwalu Jedynki. :?
portalek pisze:no i oczywiÂście jak widaĂŚ na tym temacie coÂś siĂŞ dzieje, nie to co na tamtym dlatego nie widzĂŞ powodu, aby pisaĂŚ posty tam gdzie nikt na nie nie odpowie.
No to trzeba pisaÌ, ¿eby coœ siê dzia³o. :) Sk¹d ta pewnoœÌ, ¿e nikt by nie odpowiedzia³? :? Na 100 % doczeka³byœ siê odpowiedzi od innych forumowiczów. :) Gdybym ja tak myœla³ jak Ty to bym nie pisa³ nic - bo nikt nie odpowie. :?
portalek pisze:Co do reklam - nie mowie ¿e nic nie by³o, ale prawie nie by³o bo d³ugie przerwy by³y wype³nione feilietonem i wywiadami - oczywiœcie nie ka¿dego to interesuje, ale co kolwiek nie puœcili by w przerwie miedzy konkursami to lepiej ni¿ daÌ ca³¹ masê reklam. WidaÌ, ¿e nie lecieli na grub¹ kasê, chocia¿ wiadomo, ¿e nie musieli jej tyle wydaÌ co TVN
Chyba zapomnia³eœ jaka telewizja to orgainzowa³a. :> Przypomnê telewizja publiczna, która nie mo¿e przerywaÌ programu reklamami. :] No ale oni s¹ sprytni i dziel¹ to na czêœci i miedzy nimi puszczaj¹ reklamy, ale to te¿ dobrze - dla widzów, bo mog¹ iœÌ do toalety, no i dla publicznoœci, bo ona te¿ mo¿e siê ruszyÌ - gdy by³a pierwsza przerwa to jak siê publika poderwa³a... :twisted:
portalek pisze:sukienek za pare tysiecy $ dla MoÂłek, tyle Âże o ile MoÂłek bĂŞdzie fajnie prowadziÂła to sÂądzĂŞ, Âże wolaÂłbym jÂą w taĂąszej sukni i z mniejszÂą dawkÂą reklam, niÂż z piĂŞknÂą , drogÂą sukniÂą , ktĂłrej nawet nie zobaczymy, bo muzyka i reklamy muszÂą byĂŚ zrealizowane, czyli na gadki prowadzÂących nie bĂŞdzie miejsca,no chyba, Âże bĂŞdÂą czytaĂŚ listĂŞ sponsorĂłw.
Z tymi sukienkami to nie wiemy jak jest na prawdê. ;) Napisa³a to "gazeta", która wszystko zrobi aby podnieœÌ sprzeda¿ i ¿eby zaszokowaÌ. I ta informacja szokuje, bo 50 000$ to bardzo du¿o, a ona wydaje to na sukienki. :roll: Pewnie nie bêdzie d³ugich rozmów prowadz¹cych (dla mnie to lepiej) tylko zapowiedzi, ale i tak znajdzie siê czas na zobaczenie kreacji Mo³ek. :> :P
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

Pawell przez prawie 40 stron tego wÂątku, ktĂłry ma juz ponad rok wymieniamy opinie o Top Trendy, Sopot festival, Festiwalu Jedynki - wszystkie opinie, plotki i komentarze i myÂślĂŞ Âże tak powinno zostaĂŚ, bo juÂż wiele osĂłb wypowiadaÂło siĂŞ tutaj o Sopot TVP w porĂłwnaniu z Sopot TVN i to nie tylko dziÂś :)

Co do sukienek i rozmĂłw prowadzÂących - jakieÂś byĂŚ muszÂą, bo nie jest to sympatyczne jak MoÂłek wychodzi z piĂŞknym usmiechem na ustach ,Âżeby zapowiedzieĂŚ tylko 15 minutowe reklamy.

Co do reklam - tak zgadza siê TVP nie mo¿e przerywaÌ programów reklamami, ale te¿ tego nie robi³a. Po ka¿dym koncercie by³a przerwa i gdyby tak robi³ TVN to wcale bym nie by³ z³y na nich, ale oni robili przerwy po ka¿dym 10-15 minutowym duecie, po ka¿dym wrêczeniu nagrody i 2 s³owach podziêkowania np. po Simple Red. I to przerwy takie konkretne bo 10 minutowe, co innego by by³o gdyby po 15 minutowym duecie np Gordon i Kasia Skrzynecka puœciliby reklamy wszystkich 4 sponsorów - 1-2 minuty, a oni puszczaj¹ ca³¹ wi¹zankê. W Jedynce reklam by³o niewiele nawet w porównaniu z poprzednim rokiem gdy by³o ich znacznie wiêcej chociaz i tak uczciwie bo tak w tym jak i w poprzednim roku miedzy koncertami by³o po 20-30 minut przerwy, ale nie by³o to 100% reklam tylko 20% bo ca³e 80% to by³y treœci dotycz¹ce festiwalu - wywiady itp, a TVN robi³ przerwy po 15 minut, a dwa razy zrobi³ nawet 23 minutow¹ daj¹c w œrodku 3-4 minutowy filmik o Sopocie jako przerywnik do reklam !!

Wiadomo, Âże TVN nie moÂże daĂŚ tak maÂło reklam jak TVP, ale niech by juÂż robili takie przerwy po 20 minut z 5 minutowym studiem miĂŞdzy konkretnymi koncertami, a nie cieli koncert na kawaÂłki 20 minutowe. Zobacz sobie choĂŚby to:

http://www.tvn.pl/2005,09,1244727,nagoraco.html


Oprócz oficjalnie zaznaczonych tu przerw w pierwszym koncercie 19:30 do 22:00 by³y 3 x 12 minut przerw. Konkurs o bursztynowego Slowika 1x 15 minut przerwy, koncert Patrizio zanim jeszcze siê rozpocz¹³ ju¿ przerwa - 5 minut od startu 8 minut przerwy (artysta spiewa³ tylko 20 minut), no i 4 czêœÌ ostatniego dnia miêdzy wrêczeniem S³owika, a œpiewem Simple Red 10 minut przerwy.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

portalek pisze:Pawell przez prawie 40 stron tego wÂątku, ktĂłry ma juz ponad rok wymieniamy opinie o Top Trendy, Sopot festival, Festiwalu Jedynki - wszystkie opinie, plotki i komentarze i myÂślĂŞ Âże tak powinno zostaĂŚ, bo juÂż wiele osĂłb wypowiadaÂło siĂŞ tutaj o Sopot TVP w porĂłwnaniu z Sopot TVN i to nie tylko dziÂś :)
Hm... :> Ale czy Ty nie rozumiesz, Âże w ten sposĂłb mijasz siĂŞ z tematem i robisz off topic? :) OczywiÂście nie przeszkadza mi porĂłwnanie tej imprezy z tÂą, ale juÂż pisanie o samym Festiwalu Jedynki, ktĂłry na dodatek ma swĂłj wÂłasny temat? :ech: O TOP Trendy pisaliÂśmy w temacie o telewizji polsat, tu piszemy o Sopot Festival, a w jeszcze innym o festiwalu TVP1. :) W ten sposĂłb robi siĂŞ maÂłe zamieszanie i zostaje zmieszane wszystko o 3 festiwalach, a porzÂądek powinien byĂŚ. :) Co sobie pomyÂśli nowa osoba, ktĂłra bĂŞdzie szukaĂŚ jakiejÂś informacji o SF2006? zobaczy, Âże jest o TOP i pomysli sobie 'Co jest?'. :roll:

Co do reklam - nie bêdê wraca³ do tego co by³o rok temu wypowiada³em siê wiele razy wiêc nie ma ju¿ sensu, ale myœlê, ¿e TVN uczy siê na swoich b³êdach i nie zrobi takich g³upstw jak rok temu i mam nadziejê, ¿e tak bêdzie. :roll: Marzy mi siê, ¿eby podzielili jeden dzieù na pare czêœci - trzy najlepiej - co godzinê i miedzy nimi mogli by daÌ 20 minut reklam. :roll: Wysz³yby 4 bloki po 20 minut czyli 1 godz. 20 min. i wtedy ze wzglêdu na doœÌ dobre gwiazdy ustaliÌ jakiœ dobry cennik. :) Wtedy i zarobi¹ i "zachowaj¹ twarz". :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

W ka¿dym moim poœcie porównujê Sopot Festival z Festiwalem Jedynki, nie wiem czemu tego nie widzisz. Raz zastanawiam siê nad reklamami w TVP i TVN, innym razem nad prowadz¹cymi, a jeszcze gdzieœ poruszam temat Konkurusu Polskiego na Sopot Festival i na Festiwalu Jedynki. W³aœciwie, wszystko co dotyczy Sopot Festivalu dotyczy te¿ Festiwalu Jedynki bo te imprezy naprawde mocno ze sob¹ rywalizuj¹, wystarczy³o zobaczyÌ na Sopot w 2005 roku jak TV przeœciga³y siê kto bardziej zapadnie w pamiêÌ turystom - TVN ,czy TVP dlatego nie widzê powodu, ¿eby ludzie nie mogli tu pisaÌ tak¿e o Fesitvalu Jedynki tymbardziej ¿e jak pisa³em temat: Festiwal jedynki jest doœÌ pustawy.
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

portalek pisze:W ka¿dym moim poœcie porównujê Sopot Festival z Festiwalem Jedynki, nie wiem czemu tego nie widzisz. Raz zastanawiam siê nad reklamami w TVP i TVN, innym razem nad prowadz¹cymi, a jeszcze gdzieœ poruszam temat Konkurusu Polskiego na Sopot Festival i na Festiwalu Jedynki. W³aœciwie, wszystko co dotyczy Sopot Festivalu dotyczy te¿ Festiwalu Jedynki bo te imprezy naprawde mocno ze sob¹ rywalizuj¹, wystarczy³o zobaczyÌ na Sopot w 2005 roku jak TV przeœciga³y siê kto bardziej zapadnie w pamiêÌ turystom - TVN ,czy TVP dlatego nie widzê powodu, ¿eby ludzie nie mogli tu pisaÌ tak¿e o Fesitvalu Jedynki tymbardziej ¿e jak pisa³em temat: Festiwal jedynki jest doœÌ pustawy.
Tak, ale z drugiej strony, moÂżna by go zapeÂłniĂŚ, co nie?. Poza tym nie nabijajmy sobie postĂłw takimi gÂłupimi dyskusjami. :lol:
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

To Pawell zapoczÂątkowaÂł dyskusjĂŞ na temat miejsca pisania, a co do zakoĂączonego dziÂś Festiwalu Jedynki - w 50 minut przedstawili 10 piosenek, TVN ma zamiar pierwszego dnia przedstawiĂŚ 11, albo 12 piosenek ( 5+6 albo 7) wiĂŞc z tymi piosenkami tez zejdzie mim godzina - czyli tyle muzyki pierwszego dnia reszta to bĂŞdÂą reklamy i... nie wiadomo co. Jedynka przygotowaÂła poza godzinÂą muzyki konkursowej koncert Kombii, wystĂŞp Dody i koncert laureatĂłw dlatego wydaje mi siĂŞ, Âże ten Sopot TVN to pusty niestety bĂŞdzie, no ale trudno. A tak swojÂą drogÂą, jak sie wam podoba ugrzeczniona Doda :D ?? w stylu Âśpiewaczek z przedwojennych liniowcĂłw :D.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

portalek pisze:To Pawell zapoczÂątkowaÂł dyskusjĂŞ na temat miejsca pisania
No i nie mam zamiaru juÂż kontynuowaĂŚ tej dyskusji, bo widzĂŞ, ze sie rozumiesz co do Ciebie piszĂŞ. :? Ja swoje, a Ty swoje... :ech: :]
portalek pisze:TVN ma zamiar pierwszego dnia przedstawiĂŚ 11, albo 12 piosenek ( 5+6 albo 7) wiĂŞc z tymi piosenkami tez zejdzie mim godzina - czyli tyle muzyki pierwszego dnia reszta to bĂŞdÂą reklamy i... nie wiadomo co.
12 :> narpierw 5 piosenek polskich wykonawców (czeœÌ I) potem wystêp 6 reprezentantów z zagranicy i 1 reprezentanta Polski. :roll: No a co bêdzie oprócz tego? na pewno reklamy i gadanie jurorów, które rok temu mnie denerwowa³o... :twisted:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

No wÂłaÂśnie, wiĂŞc jak widaĂŚ Sopot Festival - konkurs o SÂłowika bĂŞdzie bardzo pusty, no chyba Âże jednak zaprezentujÂą teÂż covery, bo wtedy byÂłoby Âświetnie. PomyÂślcie ile w tym roku musieli zarezerwowaĂŚ na reklamy i jurorĂłw skoro w tamtym roku przy 12 piosenkach i masie gadania byÂły teÂż tego dnia 2 duety i jeden koncert prawie godzinny.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Post autor: ktos »

Tylko Âże pierwszego dnia odrazu jest koncert Polski i miĂŞdzynarodowy 8)
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

ktos pisze:Tylko Âże pierwszego dnia odrazu jest koncert Polski i miĂŞdzynarodowy 8)
a w szkole to nie nauczono, Âże przymiotniki piszemy z maÂłej litery !!!?? Tak wiĂŞc, koncert polski bĂŞdzie moim zdaneim sÂłabszy od Festiwalu Jedynki , natomiast gwiazdy w koncercie miĂŞdzynarodowym po prostu "wymiatajÂą" TVP z powierzchni Ziemi :)
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

portalek pisze:no chyba Âże jednak zaprezentujÂą teÂż covery, bo wtedy byÂłoby Âświetnie.
To mogÂłoby byĂŚ realne. :D WkoĂącu w konkursach miĂŞdzynarodowych teÂż braÂły udziaÂł zagraniczne gwiazdy i teraz mogliby covery ich piosenek zaÂśpiewaĂŚ uczestnicy z zagranicy, a nasi reprezentanci piosenki naszych rodakĂłw. :D :roll:
ktos pisze:Tylko Âże pierwszego dnia odrazu jest koncert Polski i miĂŞdzynarodowy 8)
No tak - zobacz bêdzie wykonanych na pewno 12 piosenek zak³adam, ¿e ka¿da potrwa max 4 minuty czyli razem 48 minut. :roll: W tym bêd¹ jeszcze zapowiedzi i gadanie jurorów wiêc mo¿e to zajmie z 40 minut. :roll: Razem 1 godz. 28 min. a co z reszt¹ czasu? Reklamy? :? Nie wiem mo¿e TVN szykuje na ten dzieù jak¹œ niespodzianê? :? :mhm:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

No z poczÂątku - tak do poÂłowy czerwca TVN cieszyÂł siĂŞ, Âże miĂŞdzynarodowi zaÂśpiewajÂą oprĂłcz swojej takÂże covey, czyli dodatkowo 7 piosenek po 4 minuty ok. 30 minut muzyki wiĂŞcej juÂż nie mĂłwiÂąc o tym, Âże jurorzy majÂą czĂŞsto wiĂŞcej do powiedzenia o coverach np. Doda - O mnie siĂŞ nie martw, niÂż o piosence konkursowej, ale niestety pewnego dnia TVN nagle zmieniÂł punkt regulaminu - wawaliÂł zapis o Âśpiewaniu coverĂłw skracajÂąc muzykĂŞ 1 dnia o 30 minut a liczÂąc z komenatarzami, oprawÂą itp to jakieÂś 60 minut zmniejszyÂł.


Widzia³em dziœ na onecie teledysk z Ol¹ Kwaœniewsk¹ - fajnie gra :D pomyœla³em sobie, ¿e przecie¿ ona mog³aby poprowadziÌ jeden z festiwalowych koncertów, no ale przypomnia³em sobie czas jak Ola by³a w finale TzG i wszyscy jak jeden m¹¿ mówili ¿e wygra bo ustawione i pomyœla³em sobie - szkoda dziewczyny, znów zazdroœnicy zrobi¹ cyrk, tym razem jak to Olek zap³aci³ Oli, ¿eby mog³a poprowadziÌ festiwal. Wystarczy, ¿e Fakt, albo SE tak napisze i bêdzie znów awantura.

Co do prowadzenia - mam nadzieje, Âże nie bedzie prowadziĂŚ SoÂłtysik :D ani zacinajÂący siĂŞ Janiak. TypujĂŞ MoÂłek, PieĂąkowskÂą, Majewskiego.

BojĂŞ siĂŞ, Âże TVN nic siĂŞ nie nauczyÂł i konkurs polski: 5 piosenek podzieli na 2 czĂŞÂści i tak samo konkurs zagraniczny, szkoda Âże sÂą tak pazerni, a zarazem gÂłupi, bo kaÂżda przerwa to jakieÂś 0,2 mln widzĂłw mniej, ktĂłrzy zmieniÂą kanaÂł i potem nie wrĂłcÂą.

Mam troszkĂŞ jednak nadzieje, Âże faktycznie inne Tv bĂŞdÂą teÂż to transmitowaĂŚ, tak Âże bĂŞdzie jakaÂś sztywna siatka reklam i TVN nie przesadzi no i moÂże reszta Europy zobaczy, Âże taki konukrs na Festiwalu Jedynki czy Sopot Festival jest na wiele lepszym poziomie niÂż konkurs Eurowizji.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

portalek pisze:Widzia³em dziœ na onecie teledysk z Ol¹ Kwaœniewsk¹ - fajnie gra :D pomyœla³em sobie, ¿e przecie¿ ona mog³aby poprowadziÌ jeden z festiwalowych koncertów, no ale przypomnia³em sobie czas jak Ola by³a w finale TzG i wszyscy jak jeden m¹¿ mówili ¿e wygra bo ustawione i pomyœla³em sobie - szkoda dziewczyny, znów zazdroœnicy zrobi¹ cyrk, tym razem jak to Olek zap³aci³ Oli, ¿eby mog³a poprowadziÌ festiwal.
No fajnie gra, ale czy by³aby dobr¹ prowadz¹c¹? :roll: Nie wiem, ale jednak ja bym jej nie widzia³ w tej roli. :> Poza tym ciekawe czy to by³oby mo¿liwe - przecie¿ na 4 wrzeœnia pewnie bêdzie siê przygotowywa³a na Fina³ Fina³ów "Taùca z gwiazdami". :> :roll:

A ja teÂż coÂś dziÂś widziaÂłem na Onecie! :P :lol: To byÂła reklama kolejnego "Koncertu na molo". :roll: Wiemy kto wystÂąpi:


Obrazek

Fajnie siĂŞ zapowiada... :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości