[TVN] Sopot Festival 2005-2009

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamilkomentuje »

To teraz i ja dodam swój "obszerny" raport co do wczorańszego dnia MSF 2009 w TVNie :)
A więc do rzeczy:
-oprawa graficzna i dziekowa
oprawa jak co roku genialna, bardzo stonowana i miła, podobnie z dzwiękową. W tle słychać było dodatkowe brzmienia głowne festiwalu czy po zapowiedzi artysty pewnego rodzaju "aaaaa..."
=6+
- prowadząca
wyszła naprawdę fantastycznie. Fajne teksty, zero tremy, bardzo ładnie się zachowywała jak na tego typu festiwal. Ogólnie nie mam jej nic do zarzucenia.
= 6+
-komentarze jury
Jak zwykle mocno ale tak powinno być. Tym się wyróznia MSF - komentami jury.
Także to też na 6 :)
- konkurs PL
Polacy na konkursie wypadli słabo. Nie wiem po co wybrali takich wykonawców. Tylko Wilkówna wypadła w miare dobrze, reszta totalna klęska. Jednakże w Polsce niemammy zbytnio czym się pochwalić oprócz tych znanych i lubianych u wszystkich osobistości.
częsć polska - dam tylko 3 :(
- zagraniczna częsc:
Verona - może i kicz, ale na pewno lepszy niż na innych festiwalach.
E.M.D - zdziwiłem się że zajęli 3 miejsce. Byli spoko ale zbyt ztremowani. Nue zasługiwali na 3. lokate w rankingu ;/
Joseph Hedinger - genialny występ uwieczniony występem Kuby i Izy z YCD :)
Widać było Wiolę Fiuk i jej znajomego rówież z TVNowskiego programu - Marcina.
Kasia Wilk - było pod koniec bardzo dobrze, ale nie zasługiwała na wygraną. I dobrze że tak się nie stało.
Ola - strasznie "naduty" i po prostu zachłysnął się swoją sławą jeżeli można to tak nazwac. Fajne ale nie zasługiwało to na wygraną.
Oceana (nazwana na media2 "Oceanią " :D) Genialny występ jak zwykle zreszta. Nic do zarzucenia. Zasługiwała na wygraną.
Gabriella Cilmi - świetne wykonanie, naprawdę gratulacje. Pokazała klase dzięki której zyskał sam festiwal w TVNie. W opełni dobry wybór zarówno jury jak i publiczności przed telewizorami.
Ogólnie dobry skłąd uczestników konkursu:
= -5
- układ dnia:
bardzo dobrze i przemyślanie ułożony dzień a raczej jego program. To zasługuje na gratulacje.
= 6
Bardzo fajne efekty oraz przede wszystkim kadrowania. Naprawdę stonowane i za to plusik. Odpowednie do danego występu.
Oczywiście= 6
Scena - jedna z najlepszych zaprojektowanych festiwalowych scen w Polsce. Naprawde. nie pozostaje mi do dodania nic innego jak tylko ocena: 6+
Reklama - bardzo przemyslana jak co roku zresztą. 6!
Powiem na koniec tyle: bardzo dobry festiwal, powiem jeszcze że ten wczorańszy dzień wdg. mnie był najciekawszym dnim konkursowym spośród wszyskich pięciu zorganizowanych prze telewizję TVN. Takzę naprawdę powiem, - najlepszy festiwal w Polsce. I możecie się ze mną nie zgadzać, co na pewno nastapi. Bardzo szkoda, że nie zagosci on już (prawdopodobnie) na antenie TVNu. No ale w końcu to co jest dobre, szybko się kończy :(
Dodam jeszcze kilka słoów o reklamach pomiędzy. Mylsałem że będzie to po prostu sieczkarnia, ale się przeliczyłem . W cale nie było tak źle :) Co mnie trochę denerwowało, to kilkukrotne powtarzanie kandydatów do nagrody. Ale to tak na marginesie. Ogólnie odbieram festiwal bardzo dobrze i uwazam za najlepiej zorganizowany w Polsce. no ito tyle w temacie. Czekamy dzisiaj do 20!
tvn - wiosną programowo najlepszy.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: qmate »

kamilkomentuje: ja właściwie zgadzam się z Tobą w 100%. SF w wykonaniu TVN jest najlepszy.

Może jednak TVN da sobie druga szansę? Jeśli chodzi o wykonawców jest OK. Oczywiście, nie mogą na ten festiwal dopuścić każdego, myślę, że są trochę uprzedzeni Mandaryną w 2005 roku a im na pewno zależy bardzo na tym, aby był to konkurs profesjonalnie zrobiony. I tak jest: Konkurs o Nagrodę Bursztynowego Słowika to wg mnie najbardziej prestiżowy konkurs wśród festiwali w Polsce. Nie ma playbacków, jak zaśpiewasz, tak zostaniesz oceniony (nawet na Opolu są półplaybacki!). Jest Jury, czego nie ma nigdzie indziej. I to jeden z najstarszych polskich festiwali, z wyrobioną renomą. Pierwszym krokiem do sukcesu wg mnie byłoby zwiększenie liczby wykonawców w konkursie. Po prostu - więcej muzyki.

Po za tym zmniejszamy ilość reklam. Przecież inne festiwale mają ich mniej i im się opłaca. Niech dają jeden blok reklamowy na godzinę i będzie super. Mają jeszcze sponsorów, mają kasę za sms-y. Może oni nadają tyle tych reklam, bo mają jakiś stały harmonogram reklam, wszak podczas wszystkich seriali, programów reklamy są w takich odstępach czasu. Tylko że niestety podczas widowiska na żywo powinni zrobić od tego odstępstwo. Niech festiwal zarobi w minimalnym stopniu, a będzie raczej wydarzeniem wizerunkowym a nie okazją do zarobienia pieniędzy.
//////////
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Wow! Co za raport i jakie rzetelne obranie festiwalu w oceny. Twoje komenciki biją głupotą i nadmiernym fanatyzmem do stacji waltera :) od tego można popaść w obłęd, więc uważaj :D Czekam na twoje kolejne domysły, doniesienia, wyliczenia i raporty!

Co do festiwalu to TVN mógł sobie dawać "szanse" w kolejnych latach - 2008 i 2009. Jednak odeszli od tego co tak dumnie zapowiadali, bo tylko na tym tracili. Nie będą organizować więcej SF bo szkoda pieniędzy a i tak mało kto chyba to docenia. Mają się poświęcać dla 2 mln? Przecież 2 razy więcej ogląda odcinek Na Wspólnej, który kosztuje pewnie z 30 razy mniej a do tego nie trzeba do niego się przygotowywać miesiącami. :nie: SF trafia do TVP lub Polsatu. Wolę Polsat, bo TVP już miała kiedyś SF, teraz miał go TVN, czas na kolejną stację. :lol2:
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: DJ Ice »

Jest Jury, czego nie ma nigdzie indziej.
Ale to chyba dobrze. Już widzę masę krytyki gdyby był to gdzie indziej. W innych festiwalach zaś decydują sami widzowie. ;)
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: qmate »

Zobaczymy. Ciekawe, co dzisiaj powie Magda Mołek na zakończenie festiwalu. Zawsze zapraszała na kolejny rok...
//////////
Pemol
Początkujący
Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 17:59

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Pemol »

Nie wiem czy was to pocieszy, ale jak pisze Gazeta Wyborcza, z nieoficjalnych informacji wynika, że miasto Sopot oraz telewizja TVN są gotowi do dalszej współpracy.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: qmate »

Mnie to cieszy :D A gdzie o tym jest napisane? Masz linka?
//////////
Pemol
Początkujący
Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 17:59

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Pemol »

W piątkowej Gazecie Wyborczej był krótki artykuł. Niestety nie mam skanera, żeby wrzucić skan.
Kto by pomyślał, że Gabriella Cilmi ma 18 lat!
Tak poza tym, mnie się festiwal podobał wczoraj, oprawa graficzna i dźwiękowa najlepsza w polskiej tv, prowadzenie bardzo dobre. Co do muzyki, to nie wina TVN, że w dzisiejszych czasach nie ma dobrych zespołów i wokalistów.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: qmate »

Myślałem, że w sobotniej, ale piątkową GW mam.

No tak, czytałem to :D
Tegoroczny Sopot Festival jest ostatnim, jaki w ramach pięcioletniej umowy z miastem realizuje TVN. Nieoficjalnie wiadomo, że zarówno miasto, jak i stacja są gotowe do kontynuowania współpracy.

W tym artykule są też dwa błędy:
Do Sopotu przyjeżdża np. Gabriela Cilmi - nastoletnia Australijka porównywana do Amy Winehouse, i Macy Gray, której debiutancki singiel "Sweet About Me" narobił sporego zamieszania w Wielkiej Brytanii".
Zachowałem oryginalną interpunkcję. Z tekstu wynika zatem, że przyjedzie Macy Gray i zaśpiewa swój singiel "Sweet About Me" - w zasadzie podwójny błąd.

Drugi błąd: piszą, że wystąpi duński zespół grający muzykę taneczną Infernal.
//////////
Pemol
Początkujący
Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 17:59

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Pemol »

Oby informacja o gotowości TVN-u i Sopotu nie była pomyłką :) Jedyny porządny festiwal, który w dodatku mogę obejrzeć w Dolby Digital.
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Kork »

Mnie w TVNie po prostu wkurza pazerność na kasę, bo tak jak już tu napisałem i ktoś potem powtórzył: mają kilku sponsorów, smsy i reklamy co 30 minut, a ciągle się krzywią, że festiwal organizują i że na "Na Wspólnej" wyciągnęli by więcej. Ja uważam, że festiwal to też duży prestiż, okazja do promowania ramówki itp. Niestety - do póki nie będzie tu mniej reklam to festiwal nie będzie miał oglądalności, bo po prostu wszelkie emocje i nastrój uciekają podczas 15 minut reklam, a widzowie zapominają w ogóle, że SF oglądali i zostają na TVP2 czy Polsacie. Polsat jest co do reklam na prawdę niezły - powiedzmy te 50 minut, a potem 12 minut przerwy to jeszcze jest znośne dla człowieka. Jakby to było pięknie gdybyśmy mieli konkurs Polski, reklama, konkurs zagraniczny, reklama i werdykt. Nie wystarczy 2x15 minut ?

Wszyscy wiemy, że się da zrobić festiwal bez takiej masy reklam (patrz Polsat), a jeśli już nie konkurencja to patrz na 2 h występ Eltona Johna bez reklam, wtedy się dało, teraz się nie da ? Tym bardziej, że gaża Eltona była znacznie większa niż koszty tych wszystkich konkursowiczów i nagród dla nich.

Dlaczego mało wierzę w SF w TVN ? bo mieli aż 5 lat, bo ciągle cięli koszty no i nie widzę, by nowa umowa z miastem miała tu coś zmieniać. Skoro w tym roku chcieli się festiwalem podzielić to niby czemu tym razem mieliby znów chętnie organizować.

Miało być pięknie: międzynarodowa transmisja, koncerty na molo, największe gwiazdy, a wyszło jak zwykle :D Dla wiadomości TVN - Moda na Sukces ma w PL koło 3 mln oglądalności więc może ją za rok puszczą 22-23 sierpnia zamiast festiwalu, taniej im wyjdzie, w końcu o to chodzi :D
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: qmate »

Też myślę że 30 minut reklam by wystarczyło. Nie mam pojęcia ile dostają od sponsorów, ile wyciągną za sms-y, ale jakby jedną reklamę podczas SF dali za 50.000zł to 30 minut = 60 reklam, czyli 60 x 50.000 = 3 mln zł. Doliczmy do tego jeszcze bloki reklamowe przed i po SF (np. pięciominutowe, przed od 20.00 do 20.05 po od 23.00 do 23.05) to jest 10 minut reklam to jest 20 reklam załóżmy po 35.000zł => 20 x 35.000 = 700.000 zł. Razem 3,7 mln zł z jednego dnia razy trzy dni imprezy = 11,1mln zł. A reklamy mogą iść jeszcze drożej.
//////////
Pemol
Początkujący
Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 17:59

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Pemol »

Więcej niż 30 minut reklam nie było. Bez przesady. Tyle co na Polsacie, czy gdzie indziej. A że TOP Trendy był dłuższy, to wydaje się, że mniej reklam było, a to nie prawda.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Co za wyliczenia :P Jeżeli nie pracujesz w branży telewizyjnej bądź reklamowej to nie zajmuj się sugerowaniem jaki ma być układ reklam albo jaka ma być ich cena. TVN wie co robi. Jeżeli zdecyduje się na przedłużenie kontraktu to na pewno będzie dążył do zminimalizowania kosztów. Nie oszukujmy się, ale chodzi głównie o pieniądze. Władze TVNu chciały zrobić z festiwalu prawdziwe święto, a przy tym mieć dużą oglądalność i dużo zarobić. Udało im się zrobić z tego wydarzenie godne uwagi, lecz na tym ani nie zarobili ani oglądalność ich nie zadowalała. Polacy lubią polską muzykę, hity które wpadają w ucho. Chyba oglądalność była by większa gdyby puścili jakieś znane przeboje z playbacku tak aby wszyscy mogli się przy tym dobrze bawić. Jak na razie mamy utwory w wykonaniu na żywo co nie zawsze daje taki super efekt. Do tego to jury, które jest troche dziwne, bo wszystkie nagrody powinni przyznawać widzowie albo słuchacze w operze leśnej a nie jakieś tam jury z kosmosu wzięte :) Reklamy psują cały obraz, mało muzyki no i zapowiedzi oraz skróty występów. Zamiast tylu reklam i tych skrótów mogli by dać np mini recitale zdobywców słowików, np po 2-3 piosenki a nie tylko jedną :)
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Kork »

Co do recitali to się zgadam, też pisałem wcześniej, że zaproszenie Dody, czy Feela, żeby wykonali jedną piosenkę to trochę bez sensu, tym bardziej, że logiką inż. Mamonia właśnie występy tych gwiazd cieszą się największą popularnością, bo oni są po prostu dobrze znani. Tak powinien być koncert ułożony, żeby Ci znani byli tam obecni i ludzie których nawet nie interesują mało znane piosenki konkursowe włączali TV dla znanych i lubianych, których można tam spotkać.

Co do reklam - no nie zgodzę się, że nie mamy prawa mówić ile powinno być ciasta w cieście, czyli festiwalu w festiwalu :D Po prostu nawet laik widzi, że reklam jest za dużo, a bloki 15 minutowe psują całkowicie zabawę. Nawet jeśli reklamy na Polsacie są podobnie często i długo, chociaż tak nie uważam, to jak koncert trwa od 20 do 24, czy 00:30, i nawet jest w tym czasie godzina reklam, to co innego jak koncert trwa aż 1h 50 jak drugiego dnia SF i jest poprzecinany reklamami w każdą stronę.

No i na koniec - nagrywałem Sopot na DVD, przerywałem na reklamach, no i wyszło mi 2h 26 minut show, było to między 20:00, a 23:07 to mamy 41 minut reklam jak dobrze liczę. Nie liczyłem w tym roku na Top Trendy, ale rok temu było co 50 minut i tak trwało koło 10 minut, generalnie za 10 każda godzina do równej godziny były reklamy, za wyjątkiem 22:00 bo było lotto i reklamy były przed i po.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości