Gazety codzienne w Polsce

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

WeeBastard
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WeeBastard »

a wiesz ze 'Fakt' to najwiekszy dziennik w naszej dziwnej krainie?
nie sposob chyba przecenic wplywu, jaki ma na opinie publicznÂą.
gdyby wszyscy czytali Wybiórcz¹ vel Koszern¹ czy Rzeczpospolit¹, mielibysmy pewnie niez³¹ anarchiê.
...and a Happy New Year!
anialek
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2005, 19:00
Lokalizacja: Warmia

Post autor: anialek »

Say_No_To_Compromise pisze:a wiesz ze 'Fakt' to najwiekszy dziennik w naszej dziwnej krainie?
nie sposob chyba przecenic wplywu, jaki ma na opinie publicznÂą.
gdyby wszyscy czytali Wybiórcz¹ vel Koszern¹ czy Rzeczpospolit¹, mielibysmy pewnie niez³¹ anarchiê.
No niby masz racjĂŞ,ale dla mnie to szmatÂława gazeta :!: JeÂżeli ktoÂś jÂą czyta to niech sobie czyta,ja nie muszĂŞ :!: KaÂżdy nich czyta co tam chce mnie nic do tego :wink: :!:
Oglądaj "Wydanie drugie poprawione" na: http://www.onet.tv/
Awatar użytkownika
lilika
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: piątek 15 kwie 2005, 13:35

Post autor: lilika »

"Fakt" faktem jest.ZnalazÂłwszy lukĂŞ,wszedÂł na rynek przebojem,moszczÂąc siĂŞ wygodnie i pozostaje na nim.ZnaleÂźli czytelnikĂłw,ktĂłrych poziom intelektu rĂłwna siĂŞ poziomowi tegoÂż dziennika.Gratulacje dla twĂłrcĂłw,bo Âżeby z takiej gazetki stworzyĂŚ wyroczniĂŞ spoÂłeczeĂąstwa...
Tylko,czy to kwestia geniuszu redaktorĂłw,czy poziomu rodakĂłw :?:
"...powiedz mi o co ci w ogole chodzi..."
WeeBastard
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WeeBastard »

skoro juz mowa o tabloidach - w sumie dziwiĂŞ siĂŞ Âże aÂż tak dÂługo ich nie mieliÂśmy. 'Super Express' niegdyÂś byÂł takim quasi-tabloidem, ale rasowym brukowcem jest dopiero od czasu gdy 'Fakt' wszedÂł na rynek. popatrzmy na inne kraje - niemiecki 'Bild' czy angielskie 'The Sun', 'Mirror' majÂą dÂługoletniÂą tradycjĂŞ w kreowaniu opinii publicznej, no ale trzeba prawdziwej wolnoÂści sÂłowa, by takie szmatÂławce osadziÂły siĂŞ na rynku. w Polsce jest to jeszcze relatywnie ÂświeÂża sytuacja. myÂślĂŞ Âże tak dÂługo u nas zwlekano z wydaniem takich gazet, gdyÂż spoÂłeczeĂąstwo nasze dopiero siĂŞ oswoiÂło i 'dorosÂło' do takiego szokujacego przekazu.
wracajÂąc do Szczuki jednak - czyÂżby wraz z przypÂływem wiĂŞkszej gotĂłwki nagle odwidziaÂło jej siĂŞ ponoĂŚ fajne i bezpieczne mieszkanko na Saskiej KĂŞpie?
...and a Happy New Year!
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Tak, to prawda, ¿e "Super Express" po ekspansji "Faktu" przeszed³ znaczne zmiany. Zaj¹³ siê tym Mariusz Ziomecki, ale nie dlatego, ¿e tak chcia³, tylko dlatego, ¿e musia³. Wszelkie ambitniejsze artyku³y musia³y z tytu³u znikn¹Ì.

A wracajÂąc do samych dziennikĂłw, to najbardziej ceniĂŞ sobie "GazetĂŞ WyborczÂą", poniewaÂż - jakby na to nie patrzeĂŚ - jest gazetÂą opiniotwĂłrczÂą i takÂą, ktĂłra ma pewien wyznaczony poziom, poniÂżej ktĂłrego nie schodzi. Szkoda jednak, Âże coraz mniejszÂą rolĂŞ peÂłni w dziecku Agory Adam Michniewik, przecieÂż zaÂłoÂżyciel "Gazety".

ObserwujĂŞ teÂż "RzeczpospolitÂą" i zachodzÂące w niej zmiany. Jest juÂż nieco bardziej przystĂŞpna, jednak format, ktĂłrego w obawie przed utratÂą zaufania czytelnikĂłw nie chce zmieniaĂŚ redakcja, jest ekstermalnie - jak dla mnie - niewygodny. Czas pokaÂże, czy zdobĂŞdÂą siĂŞ na ten "ryzykowny" krok.

Zdarza teÂż mi siĂŞ czytaĂŚ "Super Express" i "Fakt" - dlatego, Âże ktoÂś ma. Czytam z ciekawoÂści, i muszĂŞ przyznaĂŚ, Âże niektĂłre akcje majÂą trafne. SzczegĂłlnie "Fakt", na przykÂład ten dzisiejszy, ktĂłry przeprowadziÂł maÂły test: po ulicach przechadzaÂł siĂŞ, skuty w wiĂŞzienne kajdany, dziennikarz gazety. Paradoksalnie, nie zdziwiÂło to nikogo, przebywajÂącego wtedy w centrum Warszawy. ZnalazÂły siĂŞ nawet osoby, gotowe pomĂłc zbiegowi.
Takie akcje sÂą waÂżne, tyle tylko, Âże czĂŞsto nieefektywne. Ale to juÂż nie zaleÂży od redakcji dziennika, a od narodu, ktĂłry najwyraÂźniej cierpi na zbiorowÂą "znieczulicĂŞ".

Z drugiej strony jednak, nie podoba mi siê nachalnoœÌ w œledzeniu polskich "celebrity". Osobiœcie œmieszn¹ mnie kolejne doniesienia o tym, ¿e Hubert Urbaùski, przy³apany na przebywaniu z kobiet¹, schowa³ siê za s³upem. Swoj¹ drog¹, nieŸle siê nagimnastykowa³, ¿eby nie daÌ siê sfotografowaÌ fotoreporterowi. Niestety, bezskutecznie. :devil2:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
anialek
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2005, 19:00
Lokalizacja: Warmia

Post autor: anialek »

Co do gazet typu "Fakt" czy "Super Express"to -no có¿ zajmuj¹ siê plotami,mimo wszystko je¿eli utrzymuj¹ siê na rynku,to ktoœ je przecie¿ czytaÌ musi :?: :!:"Fakt"zreszt¹ kosztuje z³otówkê,to czego siê spodziewaÌ -jaka cena takie informacje :wink: "Wyborcz¹" czytam z wielk¹ przyjemnoœci¹ :D :!:
Oglądaj "Wydanie drugie poprawione" na: http://www.onet.tv/
Awatar użytkownika
lilika
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: piątek 15 kwie 2005, 13:35

Post autor: lilika »

Fusiak pisze:No i w ten sposób uzyskaliœmy wra¿enie, ¿e nie jest prawd¹ to, o czym kiedyœ pisa³em, czyli, ¿e fani Kazimiery Szczuki maj¹ dostêp tylko i wy³¹cznie do 4 w¹tków na tym forum.
Nie rozumiem dlaczego tak bardzo Ci to przeszkadza,nikt nikomu tym krzywdy nie robi i kaÂżdy udziela siĂŞ tam gdzie mu najbardziej odpowiada.
Czy Ty monitorujesz wszystkie wypowiedzi niektórych osób,czy tylko cos raz spostrzeg³eœ i znalaz³eœ sobie pretekst do z³oœliwoœci? Trochê to wœcibskie, ale jak Ci siê nudzi to kontynuuj swoj¹ praktykê podgl¹dactwa.Myœlê,¿e i tak ka¿dy zna swoj¹ wartoœÌ. :?
"...powiedz mi o co ci w ogole chodzi..."
anialek
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2005, 19:00
Lokalizacja: Warmia

Post autor: anialek »

Czy Kazia w koĂącu udzieliÂła tego wywiadu dla "Faktu",moÂże ktoÂś wie :?:
Oglądaj "Wydanie drugie poprawione" na: http://www.onet.tv/
WeeBastard
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WeeBastard »

ObserwujĂŞ teÂż "RzeczpospolitÂą" i zachodzÂące w niej zmiany. Jest juÂż nieco bardziej przystĂŞpna, jednak format, ktĂłrego w obawie przed utratÂą zaufania czytelnikĂłw nie chce zmieniaĂŚ redakcja, jest ekstermalnie - jak dla mnie - niewygodny. Czas pokaÂże, czy zdobĂŞdÂą siĂŞ na ten "ryzykowny" krok.
"Rzeczpospolita" jest chyba ostatnim wielkoformatowym dziennikiem w kraju; gdyby z tego zrezygnowano, pozbawiono by gazetê znaku rozpoznawczego - synonimu powa¿nego pisma. Z drugiej strony, ¿eby roz³o¿yÌ "Rzeczpospolit¹" swobodnie trzeba wymieœÌ wszystko z 3/4 powierzchni sto³u, b¹dŸ np. w poci¹gu zmusiÌ pasa¿era obok do czytania naszej gazety równie¿. Nie ka¿dy mo¿e mieÌ na to ochotê. Chocia¿... na pla¿y jak znalaz³ - gotowy parawan :)
Zdarza teÂż mi siĂŞ czytaĂŚ "Super Express" i "Fakt" - dlatego, Âże ktoÂś ma. Czytam z ciekawoÂści, i muszĂŞ przyznaĂŚ, Âże niektĂłre akcje majÂą trafne.
W dzisiejszym "Fakcie" kolejna akcja-bicz na politykĂłw. Dziennikarz "Faktu" ÂśledziÂł caÂły dzieĂą D. Waniek; wyglÂąda na to, Âże bardzo lajtowo podchodzi do swoich obowiÂązkĂłw. ArtykuÂł podany jest w sosie gorzko-ostrym(jak to bywa w brukowcach) - za takie akcje lubiĂŞ "Fakt".
Z drugiej strony jednak, nie podoba mi siê nachalnoœÌ w œledzeniu polskich "celebrity". Osobiœcie œmieszn¹ mnie kolejne doniesienia o tym, ¿e Hubert Urbaùski, przy³apany na przebywaniu z kobiet¹, schowa³ siê za s³upem. Swoj¹ drog¹, nieŸle siê nagimnastykowa³, ¿eby nie daÌ siê sfotografowaÌ fotoreporterowi.
Na pocz¹tku tygodnia wertowa³am "Fakt" i znalaz³am notkê absurdaln¹ na granicy debilizmu - newsa zrobiono ze zdjêcia palca u nogi M. Mo³ek(bodaj¿e) który 'wyje¿d¿a³' z sanda³a. Nic dodaÌ, nic uj¹Ì.
Wiele osĂłb juz sie w tej kwestii wypowiadaÂło, ale fakt, Âże nikt z zainteresowanych temu nie zaprzeczyÂł potwierdza, Âże niektĂłrzy uÂżytkownicy majÂą dostĂŞp tylko do wybranych wÂątkĂłw na forum
I jaki ma byĂŚ w koĂącu z tego moraÂł?
OD MODERATORA:
Dalczego piszesz zupeÂłnie nie na temat?
OD FUSIAKA:
A co ciĂŞ to obchodzi?
I przestaĂą siĂŞ dopisywaĂŚ do moich postĂłw.
WidaÌ, ¿e siê ch³opaki lubi¹ - prawdziwa mêska szorstka przyjaŸù :)
btw, zauwa¿y³am ¿e panuj¹ tu doœÌ surowe zasady. Zawsze myœla³am ¿e powierzchnia posta jest takim terenem prywatnym ka¿dego u¿ytkownika i uwagi dopisywane s¹ w kolejnych postach, nie ma przez to z³udzenia brutalnej ingerencji, takiego 'w³a¿enia z butami'. Oczywiœcie, jak najdalej jestem od chêci zatargów z Sz. P. Moderatorem.
Czy Kazia w koĂącu udzieliÂła tego wywiadu dla "Faktu",moÂże ktoÂś wie
Anialek - napisz to w wÂątku o Szczuce, bo ten zamieniÂł siĂŞ juÂż w coÂś innego. Niech to ma rĂŞce i nogi :)
...and a Happy New Year!
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

SÂłuchajcie ja nieczytam "Fakat-u" i "SuperExpres-u" bo to tania niesprawdzona sensacja, do "SuperExpresu" zraziÂły mnie zdjĂŞcia zwÂłok Waldka Milewicza, ktĂłre siĂŞ tam ukazaÂły zaraz po jego smierci. Najbardziej lubie "GazetĂŞWyborcz-Âą" i "Rzeczpospolit-Âą" z przewagÂą na tÂą drugÂą, onie niepodajÂą tekij sÂłabej sensacji jak te dwie pierwsze ale i tak uwaÂżam, Âże ich poziom powinien byĂŚ trochĂŞ wyÂższy, bo stac ich na to.
Wróciłem!!
anialek
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2005, 19:00
Lokalizacja: Warmia

Post autor: anialek »

"Gazeta OlsztyĂąska",codzienna gazeta,w ktĂłrej bardz czĂŞsto sÂą pomyÂłki :wink: Ale wiadomka,trzeba wiedzieĂŚ,co siĂŞ dzieje w moim wojewĂłdstwie :!:
Oglądaj "Wydanie drugie poprawione" na: http://www.onet.tv/
zadra
Bywalec
Bywalec
Posty: 649
Rejestracja: czwartek 25 lis 2004, 23:58
Lokalizacja: w-wa

gazety

Post autor: zadra »

a mi brakuje dziennika, ktĂłry by mi odpowiadal. "Gazeta Wyborcza" jest jednak zbyt konserwatywna, nie mĂłwiÂąc o "rzepie", a tabloidy to dla mnie po prostu smieci, szkoda nawet to wykorzystaĂŚ do kuwety dla kota 8)

Uwa¿am zreszt¹, ¿e w Polsce nie ma prawdziwych tabloidów, które faktycznie gotowe by³yby wejœc do ³ózka gwiazdom czy oœmieszyÌ polityków. Gdyby tak by³o ju¿ nie raz mielibyœmy afere z homofobicznym politykiem, który sam jest homo albo afery seksualne z ksiezmi, a tak sie nie dzieje. Moze to pieœù przysz³osci? Oby! Niech sie w koùcu te brukowce do czegoœ przydadza :wink:
anialek
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2005, 19:00
Lokalizacja: Warmia

Re: gazety

Post autor: anialek »

zadra pisze:a mi brakuje dziennika, ktĂłry by mi odpowiadal. "Gazeta Wyborcza" jest jednak zbyt konserwatywna, nie mĂłwiÂąc o "rzepie", a tabloidy to dla mnie po prostu smieci, szkoda nawet to wykorzystaĂŚ do kuwety dla kota 8)

Uwa¿am zreszt¹, ¿e w Polsce nie ma prawdziwych tabloidów, które faktycznie gotowe by³yby wejœc do ³ózka gwiazdom czy oœmieszyÌ polityków. Gdyby tak by³o ju¿ nie raz mielibyœmy afere z homofobicznym politykiem, który sam jest homo albo afery seksualne z ksiezmi, a tak sie nie dzieje. Moze to pieœù przysz³osci? Oby! Niech sie w koùcu te brukowce do czegoœ przydadza :wink:
A tam ju¿ takie informacje,prymitywne,szmat³awe gazety :evil: :!: No,bo gdyby tak jak piszesz,pisali o czymœ naprawdê szokuj¹cym np:zdjêcie przy³apanych w ³ó¿ku dwóch polityków-z wrogich sobie partii-uf mo¿e nie brnijmy w ten temat dalej :wink: :!:
Oglądaj "Wydanie drugie poprawione" na: http://www.onet.tv/
WeeBastard
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WeeBastard »

có¿, polityka swoj¹ drog¹, ¿ycie - swoj¹ drog¹ :)
...and a Happy New Year!
zadra
Bywalec
Bywalec
Posty: 649
Rejestracja: czwartek 25 lis 2004, 23:58
Lokalizacja: w-wa

Re: gazety

Post autor: zadra »

anialek pisze:No,bo gdyby tak jak piszesz,pisali o czymœ naprawdê szokuj¹cym np:zdjêcie przy³apanych w ³ó¿ku dwóch polityków-z wrogich sobie partii-uf mo¿e nie brnijmy w ten temat dalej :wink: :!:
czyÂż to to nie byloby wspaniaÂłe? :wink: mielibyÂśmy najlepszy dowĂłd, Âże politycy teÂż ludzie :wink:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości