W sprawie niektórych userów

Dyskusje na temat forum. Problemy techniczne, zmiany, sugestie, regulamin.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: W sprawie niektórych userów

Post autor: matik »

Ja bym proponował aby @rogi zaczął pisał merytoryczne posty, a nie co mu ślina na język przyniesie, byle by pisać.
ziom
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 493
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 14:51

Re: W sprawie niektórych userów

Post autor: ziom »

Co się stało z @Niką?
TVN - programowo najlepsza
TVN24 - cała prawda całą dobę
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Mocno spadła w ostatnim czasie jakość dyskusji na tym forum. Niestety. Staram się tu wchodzić raz na 2-3 dni i za każdym razem to samo - masa nieprzeczytanych postów, a nie ma na czym oka zawiesić. Większość to jedno- lub dwuzdaniowe wypowiedzi, kto i w jakim programie. Ewentualnie przekopiowane notki biograficzne z Wikipedii i to wszystko. Może jeszcze gdzieniegdzie powtykane zdjęcia, które bez problemu można znaleźć jednym kliknięciem w Google. Nie mówiąc już o argumentacji używanej przez niektórych użytkowników, np. że na widok dziennikarza X robi się niedobrze.

Jest jeszcze jeden, szczególny użytkownik, pod którego albo ktoś się podszywa albo to od lat ta sama osoba. Wyróżnia go to, że jedynym znakiem interpunkcyjnym, jaki stosuje, jest kropka na końcu zdania. No i atakuje członków redakcji, ktokolwiek by w niej nie był. Oczywiście zaraz zionie na mnie jadem, że go atakuję.

Brakuje tych czasów, kiedy siadałem wieczorem do komputera i nie przerabiałem wszystkiego, co było w ciągu dnia natworzone. Potrafiły to nieraz być 2-3 strony w jednym temacie i to za każdym razem wyczerpujących (!) opinii. Siadałem na pół godziny, a wychodziłem z forum po dwóch, nieraz i trzech godzinach...

Teraz co bardziej wartościowi użytkownicy po prostu zamilkli, wychodząc z założenia, że lepiej zachować opinię dla siebie aniżeli wrzucić ją do śmietnika, w którym i tak gdzieś przepadnie. Jest też oczywiście nieliczna grupa wyjątków z @epsztajnkiem na czele.

Zdaję sobie sprawę, że najprawdopodobniej pod moją wypowiedzią nikt się otwarcie nie podpisze, ale zapewniam, że są takie osoby, które by chętnie podyskutowały na poziomie. Pisząc tego posta poświęciłem 15 minut właśnie po to, by o tym wspomnieć. Że ilość to nie zawsze jakość. I mimo, że prawa rynku są jakie są, to prestiż też jest ważny. Zwłaszcza, jeżeli to jedyne forum poświęcone TVN-owi. Może więc czas na odważne decyzje?

PS. No, to wreszcie z siebie to wyrzuciłem. :D
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re:

Post autor: matik »

Camilo pisze:Może więc czas na odważne decyzje?
Jak w kampanii wyborczej :P
Ja na tym forum jako użytkownik jestem równo rok, ale piszę więcej dopiero od jakiegoś czasu. To forum, znane jest mi prawie od samego początku jego powstania. Kiedyś był tu trochę inny klimat, więcej się pisało, była ciekawsza dyskusja. W sumie to zgadzam się z opinią @Camilo, ja nawet czasem przeglądam posty nie logując się, bo nie ma o czym podyskutować, nic ciekawszego się nie dzieje.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: W sprawie niektórych userów

Post autor: Łukasz »

W dziale "Załoga TVN", czy "Gwiazdy telewizji" rzeczywiście jest inny poziom, ale czy to dotyczy całego forum? Poza tym te wątki o tym, kto jak się dzisiaj ubrał, jak uśmiechnął, co powiedział, są dość szczegółowo analizowane w samym TVNie. :D Czasem jak dzwonię do TVN, czy rozmawiam z jakimś znanym dziennikarzem, dość szybko pojawia się - ze strony tej osoby - stwierdzenie, że coś miłego przeczytał ostatnio o sobie u nas na forum. Zresztą to jest dość ciekawe, że z reguły na forum jest trzech, czterech, pięciu zarejestrowanych użytkowników i 30 gości. Nawet biorąc pod uwagę, że 5 z tych 30 gości to roboty wyszukiwarek, to i tak jest nieźle.

Można - biorąc przykład np. z forum skycrapercity - kasować niemerytoryczne posty, wywalajac tym samym 70 proc. treści forum (czyli głównie, to co dzieje się w Załodze), ale czy to ma sens? Jeśli są fani, którzy się fascynują poszczególnymi gwiazdami i chcą o tym nieustannie dyskutować, po co im tego zabraniać?

Mialem taki pomysł - dwa miesiące temu - żeby zaprosić do dyskusji u nas fanów TVP. Wówczas moglibyśmy się pospierać, ciekawie argumentować... Raczej się to nie udało z uwagi na fakt, że na zaprzyjaźnionym forum o TVP zostało mniej użytkowników niż kiedyś. Niektórzy powyjeżdżali, inni zajęli się swoimi sprawami.

Przy okazji przebudowy strony tvnfakty.pl - początkiem tego roku - naprawiliśmy ramkę z ostatnim postami na forum i uczyniliśmy ją bardziej atrakcyjną. W statystykach przyniosło to procentowy wzrost oglądalności forum (regularnie z miesiąca na miesiąc), ale - jak slusznie zauważyłeś - w jakości postów nie bardzo.

Jeśli są jakieś pomysły, chętnie posłucham.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: W sprawie niektórych userów

Post autor: nouze »

Jako przedstawiciel tej niemerytorycznej części użytkowników drugiej kategorii, pragnę zadeklarować że dopóki mnie nie usuniecie to na pewno sam stąd nie pójdę :lol2:
Druga sprawa, że ilekroć starałem się napaćkać więcej niż kilka zdań, na tematy merytoryczne, którejś z bohaterek działu "załoga", to jakoś niewielu chętnych podchwycało temat, a już na pewno żaden z was :> Poza tym, trudno codziennie wyczerpująco dyskutować o poważnych sprawach, z wyciszoną, przemyślaną manierą, bo to nie forum dla mnichów tybetańskich.
No, co kto lubi zresztą. Do tego taki @ajp, którego nawet bezkarnie powyzywać nie można, skutecznie zniechęcił mnie do dyskusji w dziale TVN24. A, ja wiem że to chyba nie o mnie, ale jakby co to pragnę podkreślić że żadnych zdjęć/filmów/tekstów z internetu nie kopiuję - wszystko jest "nołze production".
I jeszcze jedno - stricte a propos tematu - tęsknię za @honey69lo :D14
ziom
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 493
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 14:51

Re: W sprawie niektórych userów

Post autor: ziom »

Niestety Twoje teksty w wątku Anny Jędrzejowskiej merytoryczne na pewno nie są a czasem są niesmaczne.
TVN - programowo najlepsza
TVN24 - cała prawda całą dobę
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: W sprawie niektórych userów

Post autor: nouze »

To się zgorszyłeś powiadasz? Biedactwo! Nie raz pisałem w wątku Anny merytorycznie :!: o jej programach, występach, swoich oczekiwaniach itd. więc bujaj garba :stop:
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: W sprawie niektórych userów

Post autor: DJ Ice »

ziom pisze:Niestety Twoje teksty w wątku Anny Jędrzejowskiej merytoryczne na pewno nie są a czasem są niesmaczne.
Twoje nie są lepsze, a najbardziej utrwaliło się najeżdżanie na jednego użytkownika, który pisze newsy do serwisu. Także brak szacunku dla tych, którzy oglądają coś innego niż tylko TVN jest u Ciebie znanym znakiem rozpoznawczym...
Także powinieneś zacząć najpierw od siebie...
Ja i tak bardzo rzadko tutaj zaglądam, bo właśnie jak powiedział Camillo - opinię wolę pozostawić dla siebie albo wstawić ją do innego forum. Zresztą pamiętam czasy nawet sprzed dwóch lat gdzie naprawdę bardzo fajnie rozmawiało mi się z większością użytkowników - merytorycznie, dużo, na poziomie. Każdy miał odmienne zdanie, ale to właśnie powodowało, że dochodziło się przy tym do coraz to innych wniosków i... dawało to nowe tematy do dyskusji. I mimo odmiennych czasem poglądów atmosfera została zachowana. Teraz to tylko wystarczy najechać na kogoś kto skomentuje coś co wychodzi z konkurencyjnej stacji (!) bez podania żadnych konkretnych argumentów, aby sprowadzić to do ciekawej dyskusji.
Fakt faktem - każdy ma swoje zajęcia, obowiązki, niektórym pewnie więcej ich przybyło - ale mimo wszystko kiedyś (a było całkiem podobnie jak dziś) znalazł się czas, aby odpowiedzieć, podyskutować, ba! - nawet późnymi wieczorami...
Czasem mam nadzieję, że kiedyś coś się w tym kierunku zmieni. Na lepsze. ;)
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re:

Post autor: epsztajnek »

Camilo pisze:Może więc czas na odważne decyzje?
Odważne decyzje są właśnie podejmowane na ostatnim piętrze gmachu przy Wiertniczej. ;)
Przyszłość tego forum w dużej mierze chyba będzie zależeć od charakteru zmian w TVN wprowadzonych przez nowego właściciela.

Czytałem ten tekst wczoraj, i chciałem odpowiedzieć, że obniżanie się poziomu tego forum jest adekwatne do obniżenia się poziomu TVN24 :hmm: no właśnie , fakt , że TVN24 jest jedynym kanałem ITI, który regularnie oglądam, nie uprawnia mnie do rozciągnięcia takiej oceny na wszystkie kanały.
Jest też oczywiście nieliczna grupa wyjątków z @epsztajnkiem na czele.
No cóż, nawet jeżeli 90% moich postów to posty niemerytoryczne :D22 , to i tak częstotliwość wpisów zależy od tego, czy jest z kim wymieniać uwagi .
A z tym jest ostatnio tutaj coraz gorzej :ech: ( @noise, dzięki, że pojawiłeś się na tym forum :plus: )
Z drugiej strony działalność pary internautów generujących nowe wątki z szybkością pistoletu maszynowego zniechęca mnie do forumowej aktywności.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Drodzy! Jam niegodzien dzielić poszczególnych użytkowników na tych mniej i bardziej merytorycznych, dlatego @nouze wkurzył mnie swoją samokrytyką. :D
Dział Załoga TVN od zawsze obfitował w capsy i komentarze dot. wyglądu dziennikarek. To już taka tradycja. Absolutnie jej nie podważam, wszak to piękna tradycja i kwitnie właśnie dzięki takim użytkownikom jak @nouze czy @epsztajnek. ;)
Łukasz słusznie zauważył, że mam na myśli przede wszystkim tematy ogólnotelewizyjne. Wchodząc tam, od razu widać kto chce tylko zabić wakacyjną nudę i podbić liczbę postów. Nic dobrego z tego nie wynika. I to przede wszystkim miałem na myśli. I naprawdę widać kto pisze sercem, nawet jeżeli nie jest przy tym merytoryczny. Pisząc tyle o tej merytoryce, trochę się wczoraj zagalopowałem. :spiewa:
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: W sprawie niektórych userów

Post autor: nouze »

Ja to się tak bardzo nie wkurzyłem, ale dobra - to podpalam fajkę pokoju: Pufffffff... :)
A! Żebym nie zapomniał:
epsztajnek pisze:@noise, dzięki, że pojawiłeś się na tym forum
Odwzajemniam podzięki - za to że po trzech miesiącach mojej forumowej aktywności zacząłeś w końcu ze mną nawijać :spiewa: ;)
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: W sprawie niektórych userów

Post autor: r_r16 »

ziom pisze:
rogi pisze:Zupełnie nie rozumie żadnej decyzji nowych władz TVP2. Zawsze TVP2 traktowałem z dystansem, ale czasami znalazłem coś dla siebie. Niestety w tym momencie nie widzę tam nic innego jak "Na dobre i na złe". Przecież mają już TVP Kultura to nie wiem poco wprowadzać prawie to samo do TVP2 :D15
Jeśli już to nie rozumiem a nie nie rozumie. Nie dziwie się że nie rozumiesz. Wiedziałem że poziom Twojej inteligencji jest niski ale nie wiedziałem że aż tak niski. Dlatego nowe pozycje programowe Dwójki nie są przeznaczone dla Ciebie. Polsat zaspokoi Twoje wymagania jesienią z pewnością. :)
Basta! Coś z tym trzeba zdecydowanie zrobić. Nie wiem, czy w tej wersji forum jest jakiś system ostrzeżeń, ale przydałoby się coś tego typu. Tego typu posty jedynie zaśmiecają forum.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: W sprawie niektórych userów

Post autor: Łukasz »

Użytkownik ziom otrzymał ostrzeżenie. Trzy ostrzeżenia w krótkim czasie będą karane banem IP.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: W sprawie niektórych userów

Post autor: Łukasz »

Dokładnie przyjrzeliśmy się użytkownikowi ziom - z tego samego IP pisał posty na 4 innych kontach. Mial je oczywiście zbanowane, do tego bany na konta e-mail, z których się rejestrował. Posty zioma tylko psuły atmosferę na forum dlatego zbanowałem 6 najpopularniejszych IP, z których się do nas logował. IP wyglądają na stałe, więc nawet jak do nas wróci, to na krótko.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości