Atomic TV (1996-2000)

Dział poświęcony archiwalnym produkcjom telewizyjnym.

Moderator: Łukasz

Headline
Początkujący
Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: piątek 23 gru 2005, 11:15
Lokalizacja: Warszafka
Kontakt:

Atomic TV (1996-2000)

Post autor: Headline »

OpiszĂŞ po krĂłtce ten kanaÂł.
Polska telewizja muzyczna. RozpoczĂŞÂła nadawanie w 1996 roku - program stanowiÂły kilkugodzinne bloki. W 2000 roku jej miejsce zajĂŞÂła polska wersja MTV. Do dziÂś na antenie tejÂże goszczÂą kontynuacje audycji Atomic TV: "20 klubowych", "Pieprz", "Dzika szafa grajÂąca".

OcalaÂł jeden zap:
Obrazek
I'm ready for HD!
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: a-j-p »

Do dziÂś na antenie tejÂże goszczÂą kontynuacje audycji Atomic TV: "20 klubowych", "Pieprz", "Dzika szafa grajÂąca".
????
goscily przez pierwszy rok nadawania mtv ale teraz juz tych programow nie ma.

Ogolnie atomic byl fajny ale ............ wnerwialo mnie to ,ze pozniej ( bo na poczatku nadawania nie ) wszyscy prezenterzy byli sztuczni ,ze az sie zbieralo na wymioty - wszyscy czytali z promptera i to byla tragedia - nawet przeniesli to do mtv ale po ok 3 latach chyba dali sobie spokoj i dali swobode prezneterom.

Jedno cco mi sie barrdzo podobalo w atomicu byl serwis newsowy - CO JEST GRANE.
Byl on wlasnie na takim luzie jak w mtv usa robiony.
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

a-j-p pisze: Jedno cco mi sie barrdzo podobalo w atomicu byl serwis newsowy - CO JEST GRANE.
Byl on wlasnie na takim luzie jak w mtv usa robiony.
Program nazywaÂł siĂŞ "Co jest?". Prezenterem byÂł Bartek Zwierz. W paÂśmie TV WisÂła i PTK2 ten program informacyjny nazywaÂł siĂŞ inaczej - sponsorem byÂło piwo EB i byÂło ono w nazwie proramu - "EB Music News" :?: Potem Bartka widziaÂłem w innej stacji (nie pamiĂŞtam gdzie), a serwis prowadziÂł za niego Robert Kilen.


Do dziÂś pamiĂŞtam mniej wiĂŞcej pierwszÂą ramĂłwkĂŞ, kiedy Atomic TV byÂło juÂż samodzielnym programem - wczeÂśniej dwugodzinne pasmo mieli jak juÂż wspomniaÂłem w TV WisÂła i kanale PTK2 i pamiĂŞtam stamtÂąd tylko "DzikÂą szafĂŞ grajÂącÂą" i jakiÂś program z PaulinÂą TomborowskÂą o muzyce kontrowersyjnej, erotycznej i zmysÂłowej.

A oto pierwsza samodzielna ramĂłwka i prezenter:

16:00 Pop Planeta (Renata Gabryjelska)
16:30 Faktory M (Monika Chojnacka)
17:00 Dzika szafa grajÂąca (Jacek KaczyĂąski)
18:00 *
19:00 Atomizer (Robert Kilen i Sebastian MiÂłkowski)
21:00 Bunkier (VJerry)

O kaÂżdej peÂłnej godzinie byÂł emitowany przez caÂły tydzieĂą najnowszy teledysk jako "Hypernova", a o x:30 serwis "Co jest?" - zdaje siĂŞ mieli tylko dwa programy na dzieĂą i co dwie godziny siĂŞ powtarzaÂł.

* O 18:00 codziennie byÂło coÂś innego.

poniedziaÂłek - Czarny ekran (Paulina Tomborowska)
wtorek - Bitwa o AngliĂŞ (z Londynu)
Âśroda - Hitofon (Jarek Budnik)
czwartek - Rentgen
piÂątek - Rockumentary (wstĂŞp najczĂŞÂściej Robert Kilen)

I potem o 22:00 powtĂłrka tego wszystkiego w godzinach 22:00-4:00, 4:00-10:00 i 10:00-16:00. A kolejne premiery o 16:00 do 22:00.

KojarzĂŞ jeszcze drobne zmiany, Âże MiÂłkowski zastÂąpiÂł GabryjelskÂą w Pop Planecie, Kilen przeszedÂł do Co jest? i Bunkra, Hitofon byÂł z HorodyĂąskÂą. Atomizer prezentowali Monika i Jarek.

W sobotĂŞ i niedzielĂŞ byÂło chyba coÂś specjalnego poÂświĂŞcone jednemu artyÂście albo powtĂłrki z ostatniego tygodnia.

Potem zaczêli rozszeraÌ dzienne pasmo programu, mieszali godziny i dni tygodnia nadawania starych audycji, zlikwidowali czêœÌ starych programów, pojawi³y siê nowe i nowi prezenterzy:

- 20 Klubowych (Magda RaÂźnikiewicz)
- Pieprz
- A:20
- MC2
- Radioactive
- Loopa TV
- Styl W
- Virus
- Co Jest Extra
itp.

Jednak juÂż przestaÂłem wtedy to ÂśledziĂŚ.


"20 Klubowych", "Dzika szafa grajÂąca", i "Pieprz" to byÂły jedyne programy, ktĂłre ostaÂły siĂŞ po zlikwidowaniu Atomic TV i zaprzestaniu retransmitowania w Polsce oryginalnej MTV. Na bazie tego powstaÂło MTV Polska - kadra Atomic TV, koncepcje MTV. ByÂły to jednak i tak jakby odpowiedniki programĂłw starego dobrego angielskiego MTV - odpowiednio Dance Floor Chart, Select MTV i Amour.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Headline
Początkujący
Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: piątek 23 gru 2005, 11:15
Lokalizacja: Warszafka
Kontakt:

Post autor: Headline »

Jedyny program z ramĂłwki Atomic TV na MTV, to 20 Klubowych.
I'm ready for HD!
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: a-j-p »

no selecta nie bylo od poczatku na antenie mtv - bo byla dzika szafa - a i teraz juz wszedzie jest TRL a u nas ciagle starty select!
Jedyny program z ramĂłwki Atomic TV na MTV, to 20 Klubowych.
nie prawda - od poczatkuy bylo mtv news - wzorowane na identycznym ukladzie jak Co Jest , Dzika szafa byla , 20 klubowych oraz Pieprz.
Po ok 2 latach te programy zniknely.

I w sumie dobrze.

P.S.
A wolelibyscie aby nasze mtv byla w takim stylu jak mtv usa , mtv europe , mtv azja czy mtv australia ??
ja osobiscie wolalbym mtv usa lub australia - bo tam jest taki kompletny luz na antenie i taka swoboda VJ ,ze az chce ich sie ogladac.
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Noa mo¿e niech MTV pomysli o tym by nadawaÌ amerykanski TRL, z t³umaczeniem naprzyk³ad z tygodniowym opóŸnieniem.
Wróciłem!!
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: a-j-p »

bylo juz cos takiego chyba z 1,5 roku temu.
w kazda niedziele.

ale ogolnie TRL to taka nietypowa lista przebojow wraz z wywiadami , widzami, konkurasmi newsami itp.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości