Nowe studia TVN!

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Nowe studia TVN!

Post autor: :: Kamil »

Puls Biznesu pisze:Spó³ka medialna TVN SA zamierza przeznaczyÌ na inwestycje w tym roku 100-121 mln z³, które w wiêkszoœci zostan¹ wydane na budowê kompleksów nowych studiów telewizyjnych w Warszawie, powiedzia³ w poniedzia³ek prezes spó³ki Piotr Walter.

"Zamierzamy w tym roku rozpocz¹Ì budowê kompleksów nowych studiów telewizyjnych oddalonych o oko³o 500 metrów od naszych obecnych budynków w Warszawie. Cykl inwestycyjny rozpisany jest na trzy lata" - powiedzia³ Walter podczas konferencji prasowej.

DodaÂł, Âże TVN do wiĂŞkszych produkcji telewizyjnych musi najczĂŞÂściej wynajmowaĂŚ hale produkcyjne, ktĂłre nie majÂą odpowiedniego zaplecza technicznego.

"Wiêksze studia o powierzchni 600 m. kw. czy ponad 1 tys. m. kw. dadz¹ nam wiêksz¹ elastycznoœÌ przy produkcji programów" - wyjaœni³ Walter.

Prezes powiedzia³, ¿e w pierwszych miesi¹cach nowego kwarta³u spó³ka zanotowa³a stratê zwi¹zan¹ z ¿a³ob¹ po wypadku w hali w Katowicach.

"Szacujemy, Âże ÂżaÂłoba spowodowaÂła okoÂło 4 mln zÂł straty z tytuÂłu nieemitowania reklam w telewizji" - powiedziaÂł Walter.


[...]

ZarzÂąd zdecydowaÂł, Âże w tym roku powrĂłci ponownie do projektu zwiÂązanego z odkupem wÂłasnych akcji.

"Liczymy, Âże w tym roku kwota przeznaczona na buy-back bĂŞdzie wyÂższa niÂż w poprzednim programie" - powiedziaÂł Walter.

W sierpniu ubieg³ego roku wiceprezes spó³ki Karen Burgess powiedzia³a, ¿e bêdzie to kwota ni¿sza ni¿ 120 mln z³.

Podczas ubieg³orocznego programu TVN w ramach oferty zakupu akcji w³asnych celem umorzenia oferowa³o odkupienie 842.220 akcji od akcjonariuszy mniejszoœciowych po cenie 65,30 z³ za akcjê, za ³¹czn¹ sumê 55 mln z³.

W 2005 roku miaÂła 209,27 mln zÂł skonsolidowanego zysku netto wobec 196,30 mln zÂł zysku rok wczeÂśniej przy obrotach odpowiednio 860,34 mln zÂł wobec 717,07 mln zÂł.
Hoho... odwa¿ne plany. Nied³ugo spó³a Waltera zajmie ca³¹ Warszawê :lol:
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

To dobrze, ale narazie w TVNie to sÂą same seriale. Jedynie SMS i Rozmowy w Toku to programy wymagajÂące jakiegoÂś studia (nie liczĂŞ FaktĂłw i TVN 24).
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

WÂłochu, ale seriale teÂż wymagajÂą studia :] np. "Na WspĂłlnej" prawie wszystko jest robione (krĂŞcone) w jakiejÂś hali. :roll:

A inwestycja w studia to bardzo dobry pomys³ bêd¹ mieÌ swoje zamiast wypo¿yczaÌ specjalnie na ró¿ne programy. Wszêdzie dobrze, ale u siebie najlepiej (trochê zmieni³em :wink:). No i wszystko w jednej kupie... :lol: Ale do tego jeszcze 3 lata... :roll: :P
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

No chyba nie bêd¹ zmieniaÌ studia Na Wspólnej. Na pewno bym zauwa¿y³ jak¹œ zmianê w scenografii.
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Ja tylko daÂłem taki przykÂład! :? Napewno nie bĂŞdÂą zmieniaĂŚ studia "Na WspĂłlnej". Ale moÂże tam bĂŞdzie studio dla jakiegoÂś innego - nowego serialu, ktĂłry bĂŞdzie kiedyÂś tam... :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

MoÂże bĂŞdzie takie maÂłe Hollywood. :D :lol:
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
PabloOoOo_90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 441
Rejestracja: wtorek 25 sty 2005, 18:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: PabloOoOo_90 »

Myslê ¿e w tej sumie mo¿e siê znajdowaÌ równie¿ koszt budowy studia biznesowego o którym doœÌ dawno temu ju¿ pisa³ TVN.tivi.pl
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

No wÂłaÂśnie, ciekawe jak prace idÂą. Pewnie na wiosnĂŞ zostanie oddane. 6 marca juÂż za dwa tygodnie.
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Nie, na pewno 6 marca studio nie zostanie oddane do uÂżytku. WedÂług informacji, do jakich dotarÂł serwis tvn.tivi.pl, trwajÂą jeszcze prace budowlane i termin otwarcia studia nie jest znany nawet w TVN24, bo wszystko zaleÂży od tego jak wyrobiÂą siĂŞ ekipy budowlane. Na pewno nie bĂŞdzie to marzec.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Ja myÂślĂŞ Âże to bĂŞdzie jesieĂą. W listopadzie 2005 dopiero zaczĂŞÂły siĂŞ prace wiĂŞc to jasne Âże teraz jeszcze one trwajÂą no i potwierdziÂł nam to Marcin. :)MoÂże wystartujÂą w ten dzieĂą co studio TVN24...
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

To moÂże napiszecie newsa na stronie. "Termin oddania nowego studia biznesowego TVN 24 oddala siĂŞ". (czy coÂś takiego)
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

wÂłoch pisze:To moÂże napiszecie newsa na stronie. "Termin oddania nowego studia biznesowego TVN 24 oddala siĂŞ". (czy coÂś takiego)
A byÂł w ogĂłle jakis termin ?? :| :| :?
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Nie jesteÂśmy Lechem KaczyĂąskim i nie bĂŞdziemy informowaĂŚ o tym co siĂŞ nie wydarzy. I Âżaden termin siĂŞ nie oddala, bo nikt wczeÂśniej Âżadnego terminu nie podawaÂł. Po prostu caÂły czas trwajÂą pracĂŞ i nie widzĂŞ powodu, by o tym informowaĂŚ, bo to jest oczywiste, skoro nie ma Âżadnych wieÂści w sprawie studia.
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

pawell pisze: A byÂł w ogĂłle jakis termin ?? :| :| :?
Pewna osoba z konkurencyjnej redakcji mĂłwiÂła mi, Âże RM napisaÂł jej, Âże ma byĂŚ od 6 marca. MoÂże siĂŞ pomyliÂł :?:
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Moje wieÂści rĂłwnieÂż pochodzÂą od Romana MÂłodkowskiego i sÂą ÂświeÂże. :] MajÂą dokÂładnie tydzieĂą. :]
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości