Roman Giertych i jego wymysły

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

onet.pl pisze:Historia Polski bĂŞdzie osobnym przedmiotem

Historia Polski bĂŞdzie oddzielnym przedmiotem nauczania w szkoÂłach. Na tych lekcjach realizowane bĂŞdzie wychowanie patriotyczne - zapowiedziaÂł wicepremier, minister edukacji Roman Giertych.
Giertych wyjaœni³, ¿e historia bêdzie podzielona na dwa przedmioty: historiê Polski i historiê powszechn¹. Przedmiot wiedza o spo³eczeùstwie zostanie zlikwidowany, a jego treœci bêd¹ przekazywane na lekcjach historii powszechnej. Zmiany te nast¹pi¹ "za rok, najpóŸniej za dwa" - powiedzia³ Giertych na konferencji prasowej.

ZaznaczyÂł, Âże wychowywania mÂłodzieÂży w miÂłoÂści do Ojczyzny nie warto uczyĂŚ w ramach odrĂŞbnego przedmiotu.REKLAMA Czytaj dalej

"Tego typu postaw uczy siê na przyk³adach, na konkretnym wzorcu,... bo mi³oœÌ do Ojczyzny nie jest teoretyczn¹ wiedz¹" - podkreœli³.

PodziaÂł na historiĂŞ Polski i historiĂŞ powszechnÂą w szkoÂłach bĂŞdzie zgodny z podziaÂłem nauczania historii obowiÂązujÂącym na wszystkich uczelniach od lat - zauwaÂżyÂł Giertych.

"Historii kraju ojczystego we wszystkich krajach uczy siĂŞ bardziej dokÂładnie, z innym emocjonalnym nastawieniem, niÂż historii powszechnej. Uczenie historii kraju ojczystego tak, jak historii powszechnej, jest przejawem kosmopolityzmu, moÂże nie intencjonalnym, ale faktycznym" - powiedziaÂł Giertych.

Minister edukacji konsultowaÂł ten pomysÂł z prezydentem.

"Propozycja zostaÂła bardzo dobrze przyjĂŞta przez prezydenta" - powiedziaÂł.

DodaÂł, Âże konsekwencjÂą zmian bĂŞdzie powstanie oddzielnych podrĂŞcznikĂłw do historii Polski i historii powszechnej. Ich zatwierdzaniem miaÂłaby siĂŞ zajmowaĂŚ specjalna, apolityczna rada podrĂŞcznikowa przy prezydencie.

Giertych zapowiedziaÂł teÂż uruchomienie specjalnego programu rzÂądowego wspierajÂącego wycieczki szkolne do miejsc najwaÂżniejszych wydarzeĂą historycznych w kraju. W programie byÂłyby okreÂślone standardy wyjazdĂłw, a takÂże zapewnione rzÂądowe dofinansowanie wycieczek.

Doda³, ¿e program bêdzie te¿ obejmowa³ wycieczki m³odzie¿y ze starszych klas liceów do by³ych niemieckich obozów koncentracyjnych, aby zachowaÌ pamiêÌ o tragicznym losie, zarówno Polaków jak i ¯ydów, w czasie II wojny œwiatowej i budziÌ u m³odzie¿y wspó³czucie. Zdaniem Giertycha jest to najlepsze lekarstwo na "ró¿nego rodzaju fobie i antagonizmy".

"To mo¿e pog³êbiÌ dobre relacje i dobre odniesienia miêdzy Polakami, a narodem ¿ydowskim" - doda³.
O Bo¿e! A¿ nie wierzê w to co czytam, jak 1 kwietnia. Co za ¿enada, co za paranoja. Romuœ chce zlikwidowaÌ WOS, a historiê rozdzieliÌ na historiê populizmu, eee... na historiê Polski i na historiê zagranicy. :devil: Przecie¿ jedno wi¹¿e siê z drugim, jak mo¿na to rozdzieliÌ! :? Jeszcze osobne podrêczniki, o Jezu!
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Kur** MaĂŚ.Nie ma W.O.S.u

Post autor: salladyn »

Marcin pisze:Przedmiot wiedza o spo³eczeùstwie zostanie zlikwidowany, a jego treœci bêd¹ przekazywane na lekcjach historii powszechnej. Zmiany te nast¹pi¹ "za rok, najpóŸniej za dwa" - powiedzia³ Giertych na konferencji prasowej.
O ten ch** , o ten cham.Co za prostak.Nie wpadÂł kur** na to Âże byĂŚ moÂże ktoÂś chciaÂł zdawaĂŚ W.O.S. na maturze :!: :!: :!: :?: :evil:
:evil: :evil: :evil: :evil: Kur** jak moÂżna byĂŚ takim debilem :?:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Po prostu Unia Europejska to temat zakazany! :devil: A po co komu wiedzieĂŚ co to konstytucja, jakie jest w Polsce prawo, ordynacja wyborcza, co to jest Deklaracja Praw CzÂłowieka i Obywatela. :devil: Lepiej zrobiĂŚ historiĂŞ (wszech)Polski (ktĂłra bĂŞdzie super, extra, bomba) i historiĂŞ powszechnÂą (ktĂłra bĂŞdzie "be").

No po prostu Âżenada, wieÂś. :rozglada: Wszechpolak ministrem edukacji - to siĂŞ musiaÂło tak skoĂączyĂŚ. :devil:
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Giertych to jednak kawaÂł ch*ja

Post autor: salladyn »

Nie no to kurw* super :!: Mój ulubiony przedmiot z którego zawsze mia³em szóstkê w³aœnie trafi³ do kosza.A to ¿e ja i oko³o pó³ miliona chcia³oby z tego zdawaÌ maturê to ju¿ chu* giertycha obchodzi.

NienawidzĂŞ tego chu*a :evil: :evil: :evil:

Sorry za poziom wypowiedzi ale w³aœnie mi opad³y rêce i moja przysz³oœÌ stanê³a pod znakiem zapytania :( :( :(
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Nie przepraszaj, nie bĂŞdĂŞ tego moderowaÂł, te same sÂłowa cisnÂą mi siĂŞ na usta. :devil: Ale mi nie wypada. :devil: Ale nie o tym... Co to ja miaÂłem powiedzieĂŚ? ÂŻe teÂż mam 6 z WOSu, ale coÂś jeszcze, Âże...
No nie wiem zaraz mi siĂŞ moÂże przypomni! :devil: Teraz jak ktoÂś spyta - kto gorszy - Andrzej Lepper, czy RomuÂś Giertych, nie bĂŞdĂŞ juÂż miaÂł wÂątpliwoÂści! :devil: AÂż chciaÂłoby siĂŞ, zeby Lepper daÂł mu w papĂŞ. :devil:
A co majÂą nauczyciele powiedzieĂŚ?! :devil:
michaek
Bywalec
Bywalec
Posty: 524
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 10:44
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: michaek »

ÂŚwietnie, cudownie. Jak ja kocham tego ch**a. Te jego pomysÂły sa chyba jeszcze bardziej popier***ne niÂż on sam. A co mu przeszkadzaÂł ten WOS.
Kończ waść wstydu oszczędź, Faktów nie niszcz...
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Precz z Giertychem

Post autor: salladyn »

Pozostaje mieĂŚ nadziejĂŞ Âże ten nowe popier**lone jak sam Giertych przepisy, nie wejdÂą tak szybko w Âżycie :x :x :x Tak jak kiedyÂś najbardziej znienawidzonym przedmiotem byÂł jĂŞzyk rosyjski tak teraz bĂŞdzie to wychowanie patriotyczne.Ja bĂŞdĂŞ unikaÂł tego przedmiotu jak tylko mogĂŞ.Natomiast na lekcjach podczas dyskusjii bĂŞdĂŞ otwarcie mĂłwiÂł co myÂślĂŞ o tym przedmiocie i o Romanie Giertychu (z resztÂą juÂż to robiĂŞ, podobnie jak poÂłowa mojej klasy).
Ostatnio zmieniony środa 14 cze 2006, 18:13 przez salladyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

To w takim razie nastolatki o dojrzewaniu i mi³oœci bêd¹ uczyÌ siê na historii?? A mo¿e wogóle takich tematów w programie nie bêdzie i naprawdê nied³ugo wiêkszoœÌ populacji bêdzie po 60-tce bo nawet ludzie w dziedzinie mno¿enia siê bêd¹ niedouczeni? Paranoja :x
Ostatnio zmieniony środa 14 cze 2006, 18:14 przez :: Kamil, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

No na to wychodzi. :devil: Tylko ciekawe czy wychowanie seksualne bĂŞdzie w ramach historii powszechnej, czy historii Polski. :devil:

O - przypomnia³o mi siê, co mia³em powiedzieÌ. :lol2: ¯e nied³ugo informatykê po³¹czy z WFem, a jêzyki obce to w ogóle zlikwiduje albo ograniczy. :devil: Religia pewnie codziennie bêdzie i to obowi¹zkowo. A chemia bêdzie wyk³adana w ramach geografii. :devil:
michaek
Bywalec
Bywalec
Posty: 524
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 10:44
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: michaek »

Marcin pisze:Tylko ciekawe czy wychowanie seksualne bĂŞdzie w ramach historii powszechnej, czy historii Polski.
ZaleÂży jaki temat. Jak bĂŞdzie prorodzinny to na Polski, a jeÂżeli liberalne i unijne to na powszechnej. WyobraÂżacie sobie GIERTYChowskÂą lekcje na ktĂłrej mĂłwiÂą o antykoncepcji czy aborcji. :devil:
Marcin pisze:(...)a jĂŞzyki obce to w ogĂłle zlikwiduje albo ograniczy.
Nie, on je zrestrukturyzuje, po prostu po GIERTYCHowsku bĂŞdzie siĂŞ jezykĂłw obcych nauczaĂŚ po (wszech)polsku.
Ostatnio zmieniony środa 14 cze 2006, 18:20 przez michaek, łącznie zmieniany 4 razy.
Kończ waść wstydu oszczędź, Faktów nie niszcz...
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Marcin pisze:No na to wychodzi. :devil: Tylko ciekawe czy wychowanie seksualne bĂŞdzie w ramach historii powszechnej, czy historii Polski. :devil:
To jest akurat bardzo proste pytanie.Na religii.

Pozycje seksualne: po boÂżemu.

Metody antykoncepcjii: kalendarzyk ma³¿eùski

Pewnie niedÂługo bĂŞdzie siĂŞ moÂżna dowiedzieĂŚ z lekcjii tak ciekawych rzeczy jak to Âże masturbacja powoduje impotencje.

RĂŞce opadajÂą :hmm:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Protesty przeciwko Giertychowi teÂż bĂŞdÂą juÂż niedÂługo impotencjĂŞ powodowaĂŚ! :devil:

Ale w ramach religii nie bardzo, bo zapowiedziaÂł, Âże to co byÂło w ramach WOSu (a wych. seks. byÂło w ramach WOSu), bĂŞdzie na historii.
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Wogóle mo¿e nie byÌ wychowania seksualnego.Bo po co ma byÌ.Niech siê rodzi wiêcej dzieci których nikt nie bêdzie potrafi³ wychowaÌ i utrzymaÌ. :evil: :evil: :evil: Niech nie wiedz¹ jak siê maj¹ zabezpieczaÌ przed niechcian¹ ci¹¿¹. Mam czasem takie ma¿enie ¿eby mnie ktoœ uszczypn¹³ i ¿ebym zbudzi³ siê z tego okrutnego koszmaru jakim jest POLSKA :neutral:
Ostatnio zmieniony środa 14 cze 2006, 18:25 przez salladyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

Marcin pisze:Ale w ramach religii nie bardzo, bo zapowiedziaÂł, Âże to co byÂło w ramach WOSu (a wych. seks. byÂło w ramach WOSu), bĂŞdzie na historii.
NaprawdĂŞ wychowanie seksualne byÂło w ramach WOS-u?? To jak tego uczyli- o seksie na przeÂłomie wiekĂłw czy o seksie w kontekÂście doktryn i ustrojĂłw politycznych? :devil:
"Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie" :)
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

O seksie w kontekÂście seksu! :twisted: U nas lekcje WS byÂły w ramach WOSu juÂż po wystawieniu ocen, jak frekwencja niska byÂła. :devil:

A o pomyÂśle Giertycha zaraz w Skanerze politycznym (A. Morozowski zapowiedziaÂł wÂłaÂśnie).

MoÂże wydzielĂŞ to do osobnego wÂątku.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości