[TVP1] Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

kwiatek pisze: Jak daw no nie widziaÂłeÂś Marty Grzywacz to ma wÂłosy za ramiona i nie nosi okularĂłw! I jest brunetkÂą.
Hmmm jakoÂś trudno mi jÂą sobie wyobraziĂŚ z tymi wÂłosami za ramiona, tym bardziej, Âże jest to osoba maÂłej postury, bardzo drobna i bardzo kobieca :twisted: A nie wiesz co teraz robi?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

chyba jest bezrobotna ale chce robiĂŚ filmy dokumentalne. skÂąd byÂły nadawane wiadomoÂści do 97 roku????????
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Nie jestem pewien, ale chyba z Woronicza, je¿eli z Pl Powstanców to na pewno z innego studia. W 1989r szefowie Wiadomoœci postanowili ca³kowicie zerwaÌ z dawnym Dziennikiem Telewizyjnym - zwolnili najbardziej skompromitowanych dziennikarzy, stworzyli redakcjê od podstaw i zmienili studio. Byc mo¿e by³o w tym samym budynku, ale zupe³nie gdzie indziej. Dopiero w 1997 r. wrócili do dawnego studia. Nota bene by³o to pierwsze studio Telewizji Polskiej - powsta³o w 1953r, program nadawany by³ wówczas na ¿ywo - nie znano jeszcze nagrywania i póŸniejszego odtwarzania z taœmy, znajdowa³a siê tam "spikerka", grano równie¿ treatry telewizji. Nie bez powodu Pl. Powstaùców nazywany jest mini-telewizj¹, naszpikowany sprzêtem i ludzmi, z w³asnymi ³¹czami i nadajnikami móg³by sobie ca³kowicie poradziÌ bez centrali na Woronicza. Wiêcej ta sprzêtu ni¿ w ca³ym Polsacie - oni akurat oszczêdzaÌ na niczym nie musz¹.
Nawet obecna reÂżyserka mieÂści siĂŞ w dawnej, pierwszej reÂżyserce TVP.

Od pewnego czasu na TVP3 powtarzaj¹ cykl dokumentalny TAKA BY£A TELEWIZJA - 7 odcinków o historii TVP od 1953 po czas wspó³czesne, teraz bêdzie ju¿ chyba 6 przedostatni odcinek. Ca³oœÌ powsta³a na obchody 50 lecia TVP
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

doktorzefastus1 spojrz na te zdjĂŞcia
http://www.ppt.friko.pl/grazyna-bukowska-03.jpg i
http://www.ppt.friko.pl/grazyna-bukowska-04.jpg

co to moÂże byĂŚ za program?? :D
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

doktorfaustus1 pisze:

Od pewnego czasu na TVP3 powtarzaj¹ cykl dokumentalny TAKA BY£A TELEWIZJA - 7 odcinków o historii TVP od 1953 po czas wspó³czesne, teraz bêdzie ju¿ chyba 6 przedostatni odcinek. Ca³oœÌ powsta³a na obchody 50 lecia TVP
Wiem bo zawsze oglÂądam

Powiedz coÂś jeszcze na temat histori wiadomoÂści studia, proezenterĂłw, Marty Grzywacz.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Chyba coœ Ÿle zamieœci³eœ, bo nie chc¹ siê u mnie otworzyÌ - musia³em wchodziÌ przez g³ówn¹ stronê. Je¿eli sie nie mylê to jest to program "BLI¯EJ ŒWIATA" - emitowany by³ pod koniec lat 80 i z pocz¹tkiem 90 na TVP2, a jego gospodarzem by³a w³aœnie Gra¿yna Bukowska, która dyskutowa³a z zaproszonymi dos tudia goœÌmi na tematy miêdzynarodowe, ca³oœÌ uzupe³nione by³a lekkimi materia³ami filmowymi. Pamiêtam, ¿e ten program lecia³a w ka¿d¹ niedzielê ok 18.00 (potem ogl¹da³em Wieczorynkê) i przypomina³ 7 DNI ŒWIAT A. Turskiego - z jedn¹ ma³¹ róznic¹ - trwa³ godzinê i mia³ luŸniejszy charakter.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A co do historii WiadomoÂści, studia, prezenterĂłw i M. Grzywacz to nie wiem, musisz zadaĂŚ jakieÂś konkretne pytanie - tak z siebie nie potrafiĂŞ. ZresztÂą naprawdĂŞ wiem tylko trochĂŞ (choĂŚ i tak trochĂŞ wiĂŞcej od fanĂłw TVN ale to przecieÂż zrozumiaÂłe, w koĂącu to ich strona i ich forum).

W odró¿nieniu do £ukasza (administrator tego forum) nie nagrywam wszytkich wydaù, wogóle nie nagrywam ¿adnych - rodzina by mnie wyœmia³a :lol: :lol: Chocia¿ mam na komputerze kilka najwa¿niejszych ostatnich wydaù - np wejscie do Unii Europejskiej oraz dwa g³ówne wydania poœwiêcone W. Milewiczowi - z 7 maja i 14 maja. Ale np nie ogl¹da³em wczoraj Monitora Wiadomosci, chocia¿ by³ ju¿ po raz ostatni i mogli przygotaowac jakiœ fajny materia³ na po¿egnanie np z wszytkimi wpadkami. Nie ogl¹da³em, bo o pólnocy to ju¿ spie - nawet w pi¹tki :lol:

Zreszt¹ czasami bardzo trudno dowiedzieÌ siê czegoœ wiêcej - tak jak ju¿ mówi³em nie znam autora projektu obecnej scenografii, nie wiem ile kosztowa³a i kto j¹ zbudowa³, nie znam te¿ twórcy oprawy muzycznej. TVP tego nie poda³a, nie pisa³y te¿ o ty inne gazety np 3 czerwca 2002r po zmianie scenografii. Czasami tylko udaje mi siê znale¿Ì jakiœ rarytas w internecie np znalaz³em kiedys adres strony, sk¹d mo¿na by³o pobraÌ przedostatni¹ czo³ówkê, teraz jednak nie mogê tam trafiÌ.
Ostatnio zmieniony sobota 31 lip 2004, 10:29 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Mam zadac pytania ok.:
1. W ktĂłrym roku Marta Grzywacz DoszÂła do redakcji WiadomoÂści i dlaczego to byÂł rok 1992??

2. Znasz moze jakaÂś stronke z arciwalnymi zdjeciami z wiadomoÂści i Filmami.

3.Czy pamiêtasz te strone z czo³ówk¹ wiadomoœci co o niej wspominales?
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

1. W 1991 oraz 1992 r przeprowadzono szereg konkursĂłw na prezenterĂłw i dziennikarzy Wiadomosci TVP - do redakcji dostaÂła siĂŞ wĂłwczas J. PieĂąkowska, T. Lis, D. Holecka a i pewnie M. Grzywacz.

2. Niestety nie znam ¿adnej z takich stron - kiedyœ uda³o mi siê trafiÌ na stronê z plikami w formacie real o powodzi z 1997 - by³y tam te¿ wydania prowadzone przez Martê Grzywacz - ale wiesz co to za strona bo wczoraj zamieœci³es do niej link. Inne chyba nie istniej¹ - szukam ju¿ od kilku miesiêcy (wszytkie wyszukiwarki i dostêpne metody :lol: )i nie znalaz³em nic. Czasami mo¿na znale¿Ì wydania z ostatnich miesieÌy ale tylko tego roku -trzeba wejœc na google.pl - wybraÌ zaawanoswane szuaknie i wpisaÌ np zapis programów, TVP, 23 IV - i znajdzie takie strony (portal wiadomosÌi.tvp.pl), nastêpnie otowrzyÌ coœ co nas interesuje przy pomocy linku "KOPIA strony - ale tak jak mówi³em s¹ to wydania z ostatnich dwóch trzech miesiecy, czsami mo¿e trafiÌ siê coœ starszego ale naprawe rzadko. Wydaù z Mart¹ Grzywacz raczej nie znajdziesz w taki sposób.

3 Strony z czo³ówk¹ nie pamiêtam, ale wci¹¿ szukam, jak znajdê to zamieszczê link. :P
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Dzisiaj znalazÂłem jeszcze to:

http://www.kariera.korba.pl/swiat_karie ... rukuj.html

Wprawdzie nie ma tutaj Âżadnych zdjĂŞc etc, ale sam tekst jest bardzo ciekawy, opisuje pracĂŞ w redakcji WiadomoÂści TVP1.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

doktorfaustus1 pisze:Dzisiaj znalazÂłem jeszcze to:

http://www.kariera.korba.pl/swiat_karie ... rukuj.html

Wprawdzie nie ma tutaj Âżadnych zdjĂŞc etc, ale sam tekst jest bardzo ciekawy, opisuje pracĂŞ w redakcji WiadomoÂści TVP1.
Super texst!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czy nikt nie ma nagranych poprzednich czo³ówek Wiadomoœci :?: :?: PLIS :!: :!:
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

HISTORIA WIADOMOÂŚCI W PIGUÂŁCE

1. Wiadomo¶ci powsta³y 17.11.1989r. Prowadz±cym pierwsze wydanie Wiadomo¶ci by³ WOJCIECH RESZCZYÑSKI. Jego autorstwa jest s³awne powiedzenie "WIADOMO¦CI DOBRE LUB Z£E ALE ZAWSZE PRAWDZIWE"

2. W 1992r. og³oszono konkurs na nowego prowadz¹cego tym sposobem do redakcji do³¹czy³o kilka nowych osób m.in.: Danuta Holecka, Tomasz Lis, Jolanta Pieùkowska, Marta Grzywacz.

3.W ciÂągu tych 15 lat scenografiĂŞ studia zmieniano 7 razy. Nowa 8 bĂŞdzie od 1 wrzeÂśnia.

4.WiadomoÂści nadawne sÂą:
Pn.- Pt. 7 RAZY DZIENNIE
Sob. - 3 RAZY DZIENNIE
Niedz.- 2 RAZY DZIENNIE

5. Od 2 sierpnia bĂŞdÂą nadawne WIADOMOÂŚCI WIECZORNE

6.WiadomoÂści co rok chcÂą w Prima a Prilis nabrac widzĂłw , np. w 1998r. w studiu byÂł fikcyjny poÂżar.

7.Poprzednie studio wiadomoÂści kosztowaÂło 3,5 MLN USD.

8. Obecnie WiadomoÂści prowadzi 5 osĂłb:
Danuta Holecka - Dunin
MaÂłgorzata Prokopiuk - KĂŞpka
Jolanta PieĂąkowska
MichaÂł Adamczyk
Kamil Durczok
Ostatnio zmieniony sobota 31 lip 2004, 16:26 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Ciekawie siĂŞ czyta to, co napisaÂłaÂś. Wszystko a treÂściwie. Nie rozumiem niestety punktu 4. mogÂłabyÂś sprecyzowaĂŚ?
Pozdrawiam, Filip
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

po pierwsze to MÓG£BY¦
a po drugie
WiadomoÂści sÂą nadawne
od poniedziaÂłku do piÂątku 7 razy dziennie
w soboty 3 razy dziennie
w niedziele 2 razy

JASNE

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CZY KTO¦ ZNA STRONÊ Z ARCIWALNYMI FILMAMI Z WIADOMO¦CI I ZDJÊCIAMI MARTY GRZYWACZ :?: :?: :?:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

WÂśrĂłd prowadzÂących zapomniaÂłeÂś wspomnieĂŚ o Olimpii GĂłrskiej - ÂŻukowskiej (obecnie na urlopie). Olimpia GĂłrska, podobnie jak MichaÂł Adamczyk jest przede wszystkim reporterem (pracuje w dzilale zagranicznym, wczeÂśniej korespondentka TVP w Londynie, przez pewien czas zajmowaÂła siĂŞ rĂłwnieÂż politykÂą krajowÂą - to taka rozjaÂśniona blondynka, z bardzo sympatycznym uÂśmiechem). ZarĂłwno MichaÂł Adamczyk jak i Olimpia GĂłrska jako prezenterzy zadebiutowali w lipcu 2003r.

Fajna wiadomoœÌ o zmianach scenografii - nigdy tego nie liczy³em, ma³o tego - nie ka¿d¹ pamiêtam. Ka¿da scenografia po kilku latach od wprowadzenia jest najpierw modyfikowana i unowoczeœniana - tak np by³o te¿ z obecn¹ scenografi¹ Faktów na TVN, dopiero po kilku latach wprowadzana jest nowa. Wczeœniej zmieniaj¹ sposób kadrowania studia, czasami oprawê muzyczn¹. Owszem nowa bêdzie od wrzeœnia, ale mo¿e siê okazaÌ, ¿e wprowadz¹ ja np w po³owie miesi¹ca - wczeœniej musz¹ przeprowadziÌ kilkanaœcie prób, wydaù "na sucho" tj bez emisji, oswoiÌ prezenterów i dziennikarzy.

Z drugiej strony trochê mi szkoda obecnej scenografii i oprawy Wiadomoœci - muzyka i czo³ówka bardzo mi siê podobaj¹, a studio mo¿na trochê unowoczeœniÌ - np z pocz¹tkiem kwietnia zmieniono na chwilê ozdobnik ko³o g³owy prezentera - zamiast niebieskiego prostok¹ta by³ niebieski pasek rozmywaj¹cy siê u do³u ekranu ( z niebieskiego przechodzi³ w fiolet, ten z kolei miesza³ siê z pomaraùczowym) z ok 2 linijkami tekstu, np lista osób zaproszonych do Monitora Wiadomoœci.

Zarty w prima aprilis robi praktycznie kaÂżda satcja w Polsce, ale chodzi o to, aby byÂł to naprawdĂŞ dobry Âżart, taki o ktĂłrym ludzie bĂŞdÂą pamiĂŞtaĂŚ przez pewien czas. W 1998 r udaÂło siĂŞ to WiadomoÂściom.

Co do wydaù, to od wrzeœnia wszytko siê zmienia - na antenie oprócz dotychczasowych pojawi¹ siê kolejne wydania w formule flesz. Nie wiadomo tez jak Wiadomoœci bêd¹ nadawane w trakcie serwisu "Kawa czy herbata". Kiedyœ by³y to informacje czytane przez prezentera, ostatnio ograniczyli siê do wydania z³o¿onego z samych materia³ów filmowych, przygotowywanych przez redaktora kolejnych wydaù.

PS moÂże potrafisz wymieniĂŚ wszytkich wydawcĂłw WiadomoÂści (podpowiedÂź jest ich dokÂładnie 7) :lol:

Tutaj mam link do newsa z medialink.pl o zmianach z kwietnia, wprawdzie wiêkszoœÌ z nich obowi¹zywa³a tylko przez nieca³y miesi¹c (nie wiem czemu)

http://www.medialink.pl/?kat=5&id=12265
Ostatnio zmieniony sobota 31 lip 2004, 16:38 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

doktorfaustus1 pisze:.

PS moÂże potrafisz wymieniĂŚ wszytkich wydawcĂłw WiadomoÂści (podpowiedÂź jest ich dokÂładnie 7) :lol:
BĂŞde strzelaÂł bo nigdy na to nie zwracam uwgi:
1.Jolcia PieĂąkowska
2.Kamil durczok
3.SÂławomir Jeneralski (wiem Âże jest dwĂłch w TVP3 i TVP1)
Dlaej juÂż nie wiem
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości