To z czego czytają prezenterzy

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

wirusek1378
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 17:51

To z czego czytajÂą prezenterzy

Post autor: wirusek1378 »

Jak siĂŞ nazywa to urzÂądzenie z ktĂłrego czytajÂą reporterzy?
redix
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 284
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 22:02
Lokalizacja: Niepołomice

Post autor: redix »

to urzÂądzenie zwie siĂŞ prompter
db0707
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: piątek 19 sty 2007, 12:02

Re: To z czego czytajÂą prezenterzy

Post autor: db0707 »

Reporterzy z niczego nie czytajÂą – niestety ale muszÂą wszystko wykuĂŚ na pamiĂŞĂŚ. PrzecieÂż to widaĂŚ w kamerze !!!
wirusek1378
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 17:51

Re: To z czego czytajÂą prezenterzy

Post autor: wirusek1378 »

db0707 pisze:Reporterzy z niczego nie czytajÂą – niestety ale muszÂą wszystko wykuĂŚ na pamiĂŞĂŚ. PrzecieÂż to widaĂŚ w kamerze !!!
Przykro mi, ale siĂŞ mylisz!
db0707
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: piątek 19 sty 2007, 12:02

Re: To z czego czytajÂą prezenterzy

Post autor: db0707 »

wirusek1378 pisze:
db0707 pisze:Reporterzy z niczego nie czytajÂą – niestety ale muszÂą wszystko wykuĂŚ na pamiĂŞĂŚ. PrzecieÂż to widaĂŚ w kamerze !!!
Przykro mi, ale siĂŞ mylisz!

To mnie oÂświeĂŚ – jeszcze wczoraj osobiÂście rozmawiaÂłam o tym z jednym z operatorĂłw. I nie czytajÂą – mowie tu o nagraniach w terenie bo w studiu moÂże to inaczej wyglÂądaĂŚ.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

SÂłuszna uwaga.
Prezenterzy - zazwyczaj czytaj¹ (ró¿nie to bywa w dniu na ¿ywo)
Reporterzy - generalnie nie czytajÂą.
wirusek1378
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 17:51

Re: To z czego czytajÂą prezenterzy

Post autor: wirusek1378 »

db0707 pisze: To mnie oÂświeĂŚ – jeszcze wczoraj osobiÂście rozmawiaÂłam o tym z jednym z operatorĂłw. I nie czytajÂą – mowie tu o nagraniach w terenie bo w studiu moÂże to inaczej wyglÂądaĂŚ.
Tu masz racje - na wejÂściach na Âżywo - nie czytajÂą. Ale w studio - caÂły czas (przynajmniej - kiedy mogÂą).
cfc_champion
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: środa 01 lis 2006, 21:08
Kontakt:

Post autor: cfc_champion »

DokÂładnie. Jak siĂŞ dokÂładnie przyglÂądnie oczom prezentera to ewidentnie widaĂŚ, Âże "latajÂą" mu z prawej do lewej. Najlepiej efekt ten widaĂŚ w "Faktach". OczywiÂście nie wszystko mogÂą i muszÂą czytaĂŚ, bo po pierwsze na live czĂŞsto jest to niemoÂżliwe, a po drugie np. zadawane pytanie brzmiÂą nienaturalnie - i jakiÂś komentarz zawsze jest z gÂłowy :).

Tekst na prompterze moÂżna Âłatwo zauwaÂżyĂŚ podczas lotĂłw kamerowych w M24.
Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz oraz Beata Tadla i Piotr Marciniak
Fakty - codziennie o 19:00 w TVN
db0707
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: piątek 19 sty 2007, 12:02

Re: To z czego czytajÂą prezenterzy

Post autor: db0707 »

w terenie i niekoniecznie na Âżywo - reporterzy nie czytaja nigdy.
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

Raz widziaÂłem przy pracy JoasiĂŞ KryĂąskÂą i ona mĂłwiÂła z pamiĂŞci ale w rĂŞku trzymaÂła ÂściÂągawkĂŞ z informacjami o ktĂłrych mogÂła by zapomnieĂŚ.
Czasami reporterzy zerkajÂą na ÂściÂągi-ale mĂłwiÂą z pamiĂŞci
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

Do 11 roku Âżycia wierzyÂłam, Âże prezenterzy uczÂą sie wszystkich informacji na pamiĂŞĂŚ. WynikaÂło to stÂąd, iÂż do 10 roku Âżycia rodzice nie pozwalali mi ogladaĂŚ wiadomoÂści. Pewnego dnia przeczytaÂłam w gazecie wywiad z KrystynÂą CzubĂłwnÂą jak pokazywaÂła prompter. Nigdy nie zapomnĂŞ tego zawodu. CaÂły autorytet prezenterĂłw dla mnie upadÂł. Nie podoba mi siĂŞ jak tekst jest tylko odczytywany. Od tego sÂą gazety! :evil: Dobrze jak prezenter doda coÂś od siebie, zaÂżartuje...
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Wolê i jest lepiej jak prezenter czyta, bo gdyby uczy³ siê tego na pamiêÌ móg³by coœ pomin¹Ì, zapomnieÌ albo nawet sie j¹kaÌ. :) To by³by horror. :D Heh jak niektórzy panikuj¹ jak im siê coœ z prompterem zrobi (np. Maciej Or³oœ gdy by³a jakaœ rocznica zamachu w Londynie to 2 razy przeczyta³ tekst lektora z forszpanu, a póŸniej ju¿ zdenerwowany powiedzia³ zdanie i w koùcu dali materia³ :lol2: ) strach pomyœleÌ co by³oby bez promptera...
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Mandi pisze:Do 11 roku Âżycia wierzyÂłam, Âże prezenterzy uczÂą sie wszystkich informacji na pamiĂŞĂŚ. WynikaÂło to stÂąd, iÂż do 10 roku Âżycia rodzice nie pozwalali mi ogladaĂŚ wiadomoÂści. Pewnego dnia przeczytaÂłam w gazecie wywiad z KrystynÂą CzubĂłwnÂą jak pokazywaÂła prompter. Nigdy nie zapomnĂŞ tego zawodu. CaÂły autorytet prezenterĂłw dla mnie upadÂł. Nie podoba mi siĂŞ jak tekst jest tylko odczytywany. Od tego sÂą gazety! :evil: Dobrze jak prezenter doda coÂś od siebie, zaÂżartuje...

A jak Ty to sobie inaczej wyobraÂżasz? :D

Ale nie wszĂŞdzie czytajÂą. Na przykÂład gorÂące zwroty akcji w "Dniu na Âżywo". :P
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

Jako czÂłowiek starej daty :devil:
ChciaÂłbym o czymÂś przypomnieĂŚ :cicho:
Dawnymi czasy prezenterzy uczyli siĂŞ na pamiĂŞĂŚ tekstu –jedynie zerkali na kartkĂŞ czy wszystko siĂŞ zgadza. :mhm:
Prastary prompter wyglÂądaÂł tak, Âże staÂł goÂściu z planszÂą obok kamery
Dawnymi czasy dziennikarze nie mieli Âłatwego Âżycia :hmm:
Ale wtedy informacje w Polsce pisano w urzĂŞdach cenzury-wiĂŞc mieli duÂżo czasu aby siĂŞ nauczyĂŚ a informacje pojawiaÂły sie z duzym poÂślizgiem :hmm:
Teraz- nat³ok informacji wymusi³ wspó³pracê z prompterem-nikt nie jest w stanie wszystkiego zapamiêtaÌ :nie:
Ale nie wszĂŞdzie czytajÂą. Na przykÂład gorÂące zwroty akcji w "Dniu na Âżywo". :P
Za to kocham to pasmo
cfc_champion
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: środa 01 lis 2006, 21:08
Kontakt:

Post autor: cfc_champion »

Mandi pisze:Do 11 roku Âżycia wierzyÂłam, Âże prezenterzy uczÂą sie wszystkich informacji na pamiĂŞĂŚ. WynikaÂło to stÂąd, iÂż do 10 roku Âżycia rodzice nie pozwalali mi ogladaĂŚ wiadomoÂści. Pewnego dnia przeczytaÂłam w gazecie wywiad z KrystynÂą CzubĂłwnÂą jak pokazywaÂła prompter. Nigdy nie zapomnĂŞ tego zawodu. CaÂły autorytet prezenterĂłw dla mnie upadÂł. Nie podoba mi siĂŞ jak tekst jest tylko odczytywany. Od tego sÂą gazety! :evil: Dobrze jak prezenter doda coÂś od siebie, zaÂżartuje...
"W Panoramie nie moÂże byĂŚ ÂżartĂłw... PrzecieÂż nie ÂżyczÂą sobie tego widzowie" :? . Poza tym w TVP nawet pytania dla reporterĂłw ktoÂś pisze. Tak powiedziaÂł Tomasz Lis.

W Faktach najbardziej spontaniczna jest Justyna Pochanke. Zawsze coœ za¿artuje, doda od siebie, i nie straszne jej przekazywanie informacji (nawet w Faktach), które dostaje prosto na monitor komputera czy do ucha z s³uchawki. Jak sama mówi³a na pocz¹tku TVN24 - kiedy to jeszcze ta telewizja by³a wewnêtrzn¹ TV - kiedy sobie przygotowa³a œwietny program, jej prompter zaci¹³ siê na s³owach - "Witam Paùstwa". Musia³a w czasie materia³ów, w ci¹gu 1,5 min. szybko napisaÌ i zapamiêtaÌ startówki do kolejnym materia³ów.
Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz oraz Beata Tadla i Piotr Marciniak
Fakty - codziennie o 19:00 w TVN
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości