Materiały w głównym wydaniu "Faktów"

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Poprawka. Jutro Anitka. :lol: :lol: :lol:
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

FasynujÂące, naprawdĂŞ. 8)
Trzeba tylko dla "Anitki" teÂż jakieÂś pseudo poszukaĂŚ, bo "Anitka" moÂże Âładnie brzmi, ale przy "Automacie" czy nawet "Rymanie" to za sÂłodziutko. MoÂże "Madame Werner*"- tak dostojnie... ?? :twisted:

* czytaj Wehrnehr :P
:)
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

moÂże Frau Werner ?

a na powaÂżnie Grzegorz Kajdanowicz bo on jest jak Grzegorz Kajdanowicz Ryman bo krĂłcej a Anitka bo sÂłodko jak juÂż powiedziaÂłeÂś ;) nie wiem jakoÂś mi tak prawie zawsze wychodzi jak o innych zawsze pisze po imieniu raczej ale tylko jej imiĂŞ zdrabniam fajnie brzmi no bo np Justysia,Marcinek,Tomaszek ???? albo Grzesiu nie pasuje a Anitka tak :) tyle ode mnie teraz ty siĂŞ tÂłumacz Michos ;) :lol: :lol:

hehe no tak poprawka dziÂś Anitka ale jutro na 100 % Grzegorz Kajdanowicz
Android <3
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Ja zawsze uÂżywam okreÂślenia Anitka. To tak sÂłodko, wyjÂątkowo i tak jak do Âżadnego imenia idealnie pasuje to zdrobnienie. ChociaÂż Anita to teÂż Âślicznie brzmi ale to tak oficjalnie a Anitka to tak ciepÂło brzmi.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Nie mam ju¿ na nic si³, ale postaram siê i napiszê kilka s³ów o dzisiejszym materiale M. Kunicy w Faktach. Sprawa dotyczy 65 rocznicy wybuch drugiej wojny œwiatowej. Jako historyk z du¿¹ niecierpliwoœci¹ czeka³em na relacje z owej rocznicy w polskich mediach.

Jak zwykle niczym nie zaskoczy³ Polsat - oto okazujê siê, ¿e polscy historycy s¹ do bani, a prawdy o tamtych czasach poszukuj¹ w archiwach twórcy jakiegos komiksu. WidaÌ pani redaktor z Polsatu nie wiedzia³a, ¿e do archiwum moj¹ swobodny dostêp tylko pracownicy naukowi i studenci, zaœ tak zwane tajne materia³y otrzymuj¹ tylko osoby ze specjalnymi uprawnieniami, a takich na pewno nie maj¹ owi twórcy komiksów. Ca³oœÌ uzupe³niona zdjêciami z Westerpllate plus kilkoma czarnobia³ymi obrazkami z lat 1939-45 - oto jakieœ naloty, p³acz¹ce dzieci etc Czyli pora¿ka.

Niestety podobnie byo w Faktach. Œmiem twierdziÌ, ¿e pan Kunica poszed³ na ³atwiznê i œci¹gn¹³ kilka fragmentów tekstu z podrêcznika historii do trzeceij klasy gimnazjum. Nie powiedzia³ niczego interesuj¹cego. Ca³oœÌ by³a niezwykle nudna, klasyczna, nie wychodzi³a poza schematy mówienia o drugiej wojnie œwiatowej w Polsce. Powiem wprost - po prostu nudna jak flaki z olejem. Tak przekazanej historii nawet ja nie trawiê. Nie wiem po co znalaz³ siê tam wogóle sondaz o postrzeganiu historii przez Polaków. Moim skromnym zdaniem nie wnosi³ on niczego do omawianej sprawy. Jeszcze gorsze by³y zdjêcia - Kunica wykorzyta³ fragmenty uroczystoœci na Westerpllate i w Wieluniu, ca³oœÌ zosta³a poprzelatana zdjêciami, które wykorzyta³ tak¿e Polsat. Owszem pojawi³y siê tez kilka razy nowe - ¿o³nierzy niemieckich przekraczaj¹cych polsk¹ granicê. Za pierwszym razem w po³owie zosta³y uciête - akurat gdy na dole pojawi³ siê jakiœ fragment napisu. Pózniej pojawi³a siê jego koùcówk, wreszcie nie wiadomo sk¹d napis "POLSKIE RADIO 1939"

S¹dzê, ze dopiero Wiadomoœci pokaza³y dobry materia³. (Wiem, wiem zaraz powiecie, ¿e znou chwalê TVP, ale naprawdê to by³o dobre). Kamil Durczok po³¹czy³ siê na ¿ywo z B. Ulk¹, który by³ w Wieluniu oraz P. Œwi¹cem, który by³ na Westerpllate. W medzy czasie zaprezentowano dwa materia³y filmowe - Ulki o Wieluniu (jako jedyny dotar³ do ciekawych zdjêÌ archiwalnych zniszczonego w wyniku nalotu miasta, Fakty i Informacjê wola³y pokazac to samo - tj ko³uj¹ce samoloty i p³acz¹ce dzieci), drugi bardzo ciekawy materia³ przygotowa³a Edyta Suchacka (ostatnio zajmowa³a siê tematyk¹ powstania warszawskiego) - w kilku minutach uda³o siê jej streœciÌ centralne uroczystoœci w kraju, jako jedyna wspomnia³a o otwarciu wystaw poœwiêconych wrzeœùiowi 1939, poinformowa³a równiez o pomniku ofiar wrzeœnia, który dzisiaj zosta³ ods³oniêty w Berlinie. Ca³oœÌ doœÌ origynalna, pomys³owa, z wykorzytaniem nie znanych wiêkszej publcznoœci zdjêÌ archiwalnych. Okaza³o siê, ¿e mo¿na mówiÌ o wojnie wykorzystuj¹Ì inne, ni¿ dotychczas zdjêcia. Wystarczy poszukaÌ.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Hmm, widzĂŞ, Âże nikt z Was nie oglÂądaÂł wczorajszych FaktĂłw. :?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

Faktów z Rymanem nie ogl¹dam, ale z tego co piszesz to Kunica zacz¹³ olewaÌ robote, nobo po co jak i tak na koniec m-ca1000 pensji czeka. Wiadomoœci ogl¹da³em jednym okiem i rzeczywiœcie, szybko siê nauczyli od Lisa i ca³kiem nie¿le to wykorzystuj¹. Mêczy mnie tylko,¿e pózniej ludzie nie maj¹cy badz nieogladaj¹cy TVN-u uwa¿aj¹, ¿e to Jedynka jest nowoczesna i wprowadza nowe-albo raczejstandardy dziennikarskie na swiecie- pierwsza a stacje komercyjne podgl¹daja.
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

Trzeba przyznaÌ,¿e Wiadomoœci sie ostatnio przyka³adaj¹, lecz nie znosze Micha³a Adamczyka. Podobno osoba(Wierzyùski)jest sprowadzany z USA by obj¹³ stanowiski szefa WiadomoœciTVP1. Jakieœ skojarzenia?
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

tobi pisze: WiadomoÂści oglÂądaÂłem jednym okiem i rzeczywiÂście, szybko siĂŞ nauczyli od Lisa i caÂłkiem nieÂżle to wykorzystujÂą.
A Lis dziennikarstwa to gdzie za przeproszeniem siĂŞ nuczyÂł?

O nowym szefie WiadomoÂści pisaÂłem juÂż w tamacie "Wszystko o WiadomoÂściach" w dziale Telewizja. SÂądzĂŞ, Âże udaÂło mi siĂŞ wĂłwczas zamieÂściĂŚ kilka ciekawych informacji.

zapraszam oto link:
http://forum.tvn.personal.pl/viewtopic. ... &start=285
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Ja te¿ faktów z rymanem nie ogl¹dam zawsze. Nawet ostatnio stan¹³ mi zegarek i myœla³em, ¿e jest jeszcze kilka minut do faktów ale potem zobaczy³em, ¿e siê ju¿ koùcz¹ i wcale nie by³o mi ich szkoda.(by³em wtedy daleko od domu).

Coraz czĂŞÂściej spotykamy sytuacjĂŞ, Âże nawet ci najlepsi reporterzy nie przykÂładajÂą siĂŞ sumiennie do swojej pracy. :twisted: :twisted: :twisted:

Wiadomoœci wczoraj by³y na o wiele wy¿szym poziomie ni¿ fakty z tym rymanem. Sam fakt po³¹czenia siê z 2 reporterami z drugiego koùca Polski wystarczy³ aby wiadomoœci by³y lepsze od faktów. Bardzo smutno mi pisaÌ, ¿e fakty s¹ gorsze od wiadomoœci ale tak w³aœnie wczoraj by³o. :cry: :cry: :cry: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ObecnoœÌ samego rymana psuje ten program i powoduje, ¿e nie s¹ to ju¿ dawne fakty. Anitka weŸ siê za to wszystko bo fakty bez sternika i kapitana uton¹. :cry: :cry: :cry:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

A ja z czytym sumieniem mówiê - dzisaj znowu wybra³em Pszczó³kê Majê. Tylko na chwileczkê w³¹czy³em TVN, aby dowiedzieÌ sie, czy w jutrzejszych Faktach pojawi siê Anita Werner. Szkoda, ¿e jutro w TVP nie bêdzie ¿adnej sentymentalnej wieczorynki z mojego dzieÌiùstwa. :twisted:
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Mia³eœ racjê wybieraj¹c pszczó³ke. :lol: W koùcu wszystko jest lepsze od faktów z rymanem. :twisted: :twisted: :twisted: A fakty dzisiaj by³y nudne(tak jak zawsze z rymanem)
Nie masz czego ÂżaÂłowaĂŚ. :twisted: :twisted: :twisted:
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

Ja tez nie ogl¹da³em, no tylko zakoùczenie aby wiedziec czy jutro Marcin. Ale niestetety, widocznie siê rozchorowa³. Szkoda, ale po odejœciu Lisa to przewidywa³em z wy³aczeniem Faktów Marcina Paw³owskiego. Wiadomoœci bija Faty relacjami z Waszyngtonu i w ogóle maj¹swoich sta³ych korespondentów w Europie. Fakty przez 6lat tego siê nie dorobi³y, kiedysZawadka i Dobiecki(zaLisa), ale odk¹d nie ma Lisa to i nie ma ³¹czen z Grzegorzem, którego wysoko sobie cenie.
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Teraz kilka s³ów o dzisiejszym wydaniu faktów. Po prostu fakty to ca³kowite dno. Ryman mia³ tyle pomy³ek jak nigdy a mo¿e jak zawsze. Przynudza³ niesamowicie a na koniec powiedzia³ abyœmy siê wszyscy pomodlili. Fakty to nie koœció³ gdzie ksi¹dz mówi to z ambony tylko niezale¿ny program informacyjny ale jak widaÌ takim przesta³ ju¿ byÌ.
Niech mi nikt nie mĂłwi, Âże sytuacja byÂła wyjÂątkowa bo kaÂżda sytuacja wymaga od prezentera peÂłnego profesjonalizmu.
Sama treœÌ programu i brak pomys³u na naprawdê dobry program.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

michos pisze: Przynudza³ niesamowicie a na koniec powiedzia³ abyœmy siê wszyscy pomodlili. Fakty to nie koœció³ gdzie ksi¹dz mówi to z ambony tylko niezale¿ny program informacyjny ale jak widaÌ takim przesta³ ju¿ byÌ.
Niestety, tak jak ju¿ mówi³em w temacie poœwiêconym wiadomoœciom nie mog³em dzisiaj obejrzeÌ g³ównego wydania faktów. Có¿ trochê to dziwne zakoùczenie - z jednej strony rozumiem, co chcia³ przekazÌ, z drugiej postara³bym siê powiedzieÌ coœ równie wielkiego o ostatnich wydarzeniach innymi s³owami, zmusiÌ widzów do chwili refleksji, zadumy. Có¿...
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości