Marcin Żebrowski

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 29530
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Marcin Żebrowski

Post autor: melona »

Obrazek
melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 29530
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Marcin Żebrowski

Post autor: melona »

2008r.

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Marcin Żebrowski

Post autor: Maciek_POZ »

Trafiłem ciekawy wywiad z Marcinem i choć sprzed dwóch lat to wiele jego tez jest cały czas aktualnych, choćby o regresie dziennikarstwa:
Zanim Ryszard Kapuściński napisał jedną stronę, wcześniej czytał sto. Winston Churchill nad minutą przemówienia pracował godzinę. Dziś pan Zdzisio zakłada konto w social mediach. Przedstawia się jako ekspert w dziedzinie ekonomii i wygłasza opinie o wpływie pandemii Covid-19 na PKB Polski per capita w najbliższych 5 latach. Dostało się też pewnej piosenkarce, które poczuła się nagle "ekspertką" od spraw medycznych.
Pięknie opisał negatywną rolę social mediów w pewnych procesach politycznych i społecznych (np. wybory w USA), czy o coraz większej walce różnych koncernów o nasze dane osobowe:
Kiedyś działania marketingowe sprowadzały się do wizyty przedstawiciela handlowego w sklepie i negocjacji z kierownikiem, żeby jego produkty były lepiej widziane niż konkurencji. Dziś algorytmy śledzą nasze kroki w Internecie i jeśli raz wpiszemy „żelazko” to przez kolejny tydzień będziemy bombardowani reklamami żelazek. Wjeżdżając na parking centrum handlowego nasze tablice rejestracyjne są odczytywane, co potem pozwala ustalić z której części Trójmiasta czy Pomorza mamy klientów, czyli gdzie uderzyć z promocją… Tak dziś po prostu wygląda marketing. Ale z drugiej strony mamy niebezpieczeństwo pozyskiwania dużo bardziej wrażliwych danych, które pozwalają na sterowanie społeczeństwem.
Swoją drogą... ja miałem to samo, gdy chciałem kupić odkurzacz - te reklamy były wszędzie :P

Powiedział też dlaczego odszedł z TVN24, że cały czas lubi przeglądać media (choć nabrał do nich dystansu) i czyta materiały dziennikarzy, których osobiście ceni.

https://prestiztrojmiasto.pl/magazyn/11 ... -sie-slowo
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 61 gości