Program do kompresji video

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Program do kompresji video

Post autor: Łukasz »

Poszukuję programu, który by zmniejszył pliki video nagrane przez kartę tv z rozmariu 5-6 GB. Windows Moovie Maker nie daje z tym rady. Najlepiej, żeby je zmniejszał, ale wcześniej pozwolił poprzycinać conieco. Znacie coś takiego? :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Program do kompresji video

Post autor: r_r16 »

Ja do obróbki filmu używałem programu Ulead Video Studio. Film zapisywałem w formacie MPEG, a następnie za pomocą programu Auto Gordian Knot konwertowałem do formatu AVI. :D
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Program do kompresji video

Post autor: Łukasz »

Czyli tym Ulead Video Studio można otworzyć taki kilkugigowy plik, a następnie wyciąć fragment i zapisać tak żeby nadawał się do publikacji na stronie? :?
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Program do kompresji video

Post autor: r_r16 »

Ulead Video Studio to program do edycji filmów. Możesz wyciąć fragment, dodać ciekawe przejścia, efekty i zapisać gotowy materiał na dysku. Do wyboru jest kilka formatów - ja zawsze wybierałem MPEG, a następnie innym programem konwertowałem do AVI (zajmuje o wiele mniej miejsca niż MPEG).
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Program do kompresji video

Post autor: sybic »

Ulead Video Studio to dość rozbudowany program, dlatego ja polecam coś prostszego - np. VideoReDo prosty program do przecinania filmów mpeg2. Zaś mpegi do avi najprościej konwertować wspomnianym Auto Gordian Knot, jednek jeśli chcesz to zrobić dobrze i profesjonalnie to zdecydowane polecam zabawę z VirtualDubMod, VirtualDub.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Program do kompresji video

Post autor: Łukasz »

Dzięki za pomoc.

A można dołożyć napisy albo jakieś logo, które byłoby widoczne przez cały czas w trakcie odtwarzania i jednocześnie stanowiło coś w rodzaju zabezpieczenia filmu? :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Program do kompresji video

Post autor: r_r16 »

W Uleadzie można dołożyć obrazek - tylko program nie obsługuje formatów, które obsługują tzw. przezroczystość (.gif, .png). Ulead może i jest trochę rozbudowany, ale za to daje dosyć duże możliwości. Do tego ma prosty i przejrzysty interfejs i wystarczy trochę się z nim pobawić, po czym nie wydaje się już tak skomplikowanym programem. Chyba jest nawet wersja polska programu. :D
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Program do kompresji video

Post autor: Łukasz »

r_r16 pisze:Chyba jest nawet wersja polska programu. :D
Jest, jest. Właśnie mi się ściągnęła. Na przeźroczystości tak strasznie mi nie zależy. Zaraz sobie zainstaluję i za jakiś czas napiszę, czy mi się udało zrobić to, co chciałem. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Program do kompresji video

Post autor: r_r16 »

W razie czego służę pomocą. :D
Batthew88
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 22
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:28
Lokalizacja: localhost

Re: Program do kompresji video

Post autor: Batthew88 »

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości