Czy warto "pchać się" do świata mediów?

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Małgosia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: piątek 22 paź 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków

Czy warto "pchaĂŚ siĂŞ" do Âświata mediĂłw?

Post autor: Małgosia »

:( moÂże ktoÂś w koĂącu na mĂłj temat ktoÂś odpowie??????????
MAŁGOSIA
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

MaÂłgosiu - moÂże napisz coÂś wiĂŞcej - jedno zdanie to zamaÂło na dobrÂą dyskusjĂŞ.
Pytanie z haczykiem - z jednej strony praca w mediach to fajna sprawa. Mo¿esz obserwowaÌ z bliska bardzo wa¿ne wydarzenia, rozmawiaÌ z wielkimi tego œwiata, a nawet w jakiœ sposób poœrednio wp³ywaÌ na bieg danych spraw. Wszak media chyba s³usznie nazywane s¹ czwart¹ w³adz¹. Wystarczy wspomnieÌ wilekie afery ujawnione przez Gazetê Wyborcz¹ i Rzeczpospolita - okazujê siê, ¿e dziennikarz wci¹¿ mo¿e wiele. Mo¿e tak¿e wypaczaÌ obraz rzeczywistoœci, naginaÌ, wrêcz k³amaÌ i oszukiwaÌ - patrz Radio Maryja i TV Trwam.
Jednak nie od dziœ wiadomo, ¿e taka praca to praktycznie rezygnacja z ¿ycia prywatnego, rodziny, d³u¿szego urlopu. Dziennikarstwo mo¿e tak¿e przyczyniÌ siê do przedczesnej œmierci - zawa³, nadciœnienie, wylew etc (i jeszcze d³ugo by wymieni¹Ì - w³¹cznie z zabójstwem). Ewnetualnie mo¿esz zostaÌ opluta - nazwana cz³owiekiem Kwiatkowskiego, komuchem, ¿ydo- masonem etc. Tak wiêc decyduj¹c siê na tak¹ pracê trzeba przeanalizowaÌ wszytkie "za" i "przeciw". jestes domatorem - lubisz spokój i stabilne ¿ycie - szukaj pracy gdzie indziej. jesteœ pracoholikiem - to coœ w sam raz dla cibie.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

To jakaÂś aluzja z tym "komuchem"? :D :D :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Sam to powiedzia³eœ :D :D . A w³asnie, wracaj¹ do tego "paskudnego, komucha" - Barbary Grad Wo¿niak. Otó¿ drogi £ukaszu oko³o 1991r. zosta³a zwolniona z Wiadomoœci przez widz¹cego wszêdzie UB-eków prezesa TVP M. Terleckiego. Ale niestety pan prezes siê przeliczy³ - przegra³ w s¹dzie pracy, zap³aci³ du¿e odszkodowanie, przeprosi³ i znów zatrudni³. Powodem zwolnienia by³o ma³¿eùstwo z Grzegorzem WoŸniakiem. Ale i tak ch³opina okaza³ siê litoœciwy - od razu móg³ podpaliÌ ten stos. Inkwizycja pany (parafrazuj¹c okrzyki kibiców....) :D :D :D
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Wynika z tego, ¿e Terlicki to dobry ch³op jest, ale mu siê nie uda³o. Czemu to zwolnienie komucha by³o niezgodne z prawem? :D I czemu wci¹¿ mi dokuczasz mówi¹c "£ukaszu"? :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

ÂŁukaszu, nie wiedziaÂłem, Âże w taki sposĂłb moÂżna Ci dokuczyĂŚ. Ok - od dzisaj tylko ÂŁukaszu :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ale wracaj¹ do twoich pog³¹dów £ukaszu, ok - mo¿emy zwalniaÌ szanowny £ukaszu ludzi tylko za ich pogl¹dy - np szef ateista (wyobraŸ sobie £ukaszu) zwolni wierz¹cych lub ich rodziny - wszak £ukaszu zgodnie z twoim tokiem myœlenia nie ma w tym niczego z³ego. Z kolei £ukaszu inny szef - np libera³ zwolni wszytkich anty globalistów - co w tym z³ego. Owszem - w firmie prywatnej mogê robiÌ co chce, w firmie paùstowej ju¿ nie. Tuatj licz¹ siê umiejêtnoœci a nie pogl¹dy czy zwi¹zki rodzinne. I chyba warto £ukaszu o tym pamiêtaÌ.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

To do pozostaÂłych uÂżytkownikĂłw: wiecie co on mi potem jeszcze na gg powiedziaÂł? MĂłwiÂł, Âże: "niektĂłrzy potrafiÂą odmieniaĂŚ przez przypadki i zmuszanie ich do uÂżywania mianownika liczby pojedynczej jest przestĂŞpstwem". :D :D :D Faustus siĂŞ lubi ze mnÂą droczyĂŚ. :D I jeszcze bardzie lubi rozÂśmieszaĂŚ. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

ÂŁukaszu ale to nie Âżart. Np ja nie mam nic przeciwko, gdy moi przyjaciele i znajomi odmieniajÂą przez przypadki moje imiĂŞ.
KoĂączÂąc dzieĂą bez utarczki sÂłownej z ÂŁukaszem, ÂśmiaÂło moge powiedzieĂŚ:
Diem perdidi
Oj tego chyba nie przetÂłumaczycie, chociaÂż proponujĂŞ wpisaĂŚ sekwencjĂŞ na google.pl
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Macieju (dobrze odmieniÂłem?), weÂź przetÂłumacz bo mi siĂŞ nie chce na google wchodziĂŚ. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Powiem krĂłtko.... Nie warto.... Dlaczego ? poczytaj wÂątek Anity Werner i pare stron akualnych postĂłw o tvp to siĂŞ dowiesz dlaczego :? A co do Grad woÂźniak to jest czerwona i tyle sam Lees pisÂła o tym jak tryjumfalnie paradowaÂła w czzerwonym stroju tuÂż po przyjĂŞciu jej do pracy...
Android <3
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

nie przetÂłumaczycie,
czyli nie tylko do Âłukasza bo w liczbie mnogie a wieĂŚ Diem perdidi DzieĂą stracony wiadĂŚ nie doceniasz mnie Macieju :)
Android <3
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Tak £ukaszu - mo¿e byÌ Macieju, MaÌku, Maciusiu etc. Nie robi mi to ¿adnej ró¿nicy. Kole¿anki w liceum prosz¹c o notatki zawsze mówi³y tak s³odko "Maciusiu" - dopiero po latach zrozumia³em o co im naprawdê chodzi³o i przyznam, ¿e by³o to bolesne.

A oto informacja dla Kamuii
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Kamuii jestem pod wraÂżeniem. UczyÂłaÂś siĂŞ Âłaciny?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Macieju, to ja jeszcze poszukam jakiegoœ zbioru przys³ów ludowych z imieniem Maciej i znaczenia tego imienia. Ale Ci bêdê dokucza³. :D :D :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Ale¿ proszê bardzo - przys³ów nie znam, ale w XVII i XVIII w. na wisach w Rzeczpospolitej œpiewano: Umar³ Maciek umar³ i lezy na desce, gdyby mu zagrali poskoczy³by jeszcze. Znaczenie imienia tez nie jest dla mnie ¿adn¹ tajemnic¹ (Dar Jahwe, czyli inna wersja Bo¿ydar). Z drugiej strony we wspomnianym powy¿ej okresie imie Maciej by³o bardzo popularne - we wsiach by³o po kilkunastu MaÌków, a samo imiê sta³o siê synonimem ch³opa. W XIX wieku imiê to nosili tylko najbogatsi we wsi - np patrz "Ch³opi" Reymonta.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Kamuii jestem pod wraÂżeniem. UczyÂłaÂś siĂŞ Âłaciny?
nie ale znam du¿o ³aciùskich przys³ów i prawniczych okreœleù a to akurat by³o ³atwe Diem to dzien a perdidi wydedukowa³am z
KoĂączÂąc dzieĂą bez utarczki sÂłownej z ÂŁukaszem, ÂśmiaÂło moge powiedzieĂŚ:
Diem perdidi
:) ale thnx za uznanie ;)
Android <3
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości