[TVP2] Bitwa na głosy

Dział poświęcony archiwalnym produkcjom telewizyjnym.

Moderator: Łukasz

r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Bitwa na głosy

Post autor: r_r16 »

Ja w ogóle nie widzę sensu w istnienie tego programu. Ma znaleźć najlepiej śpiewające osoby? A jak przepraszam te osoby mają się wybić spośród 16-osobowej grupy, która wygrywa program? Mają się poddać ocenie "profesjonalnego" jury? Sonia Bohosiewicz i Zbigniew Zamachowski im w tym nie pomogą. Scenografia może i ładna, ale kompletnie nie pasująca do oprawy graficznej. Ta pierwsza wykonana na styl hmmmm nowoczesny, rozświetlona, kolorowa. A oprawa graficzna - ciemna, matowa, z czcionką pasującą do serialu o Królu Arturze. Przełączałem głównie na reklamach X Factora, ale załapałem się także na początek - piosenka zespołu Feel jako wielki opening - to mnie rozbroiło. Polacy narzekają, że w programach muzycznych nie ma polskich utworów. Mnie to nigdy nie przeszkadzało. Zdecydowanie wolę fajne, angielskie kawałki, niż "Pokaż na co cię stać".
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Bitwa na głosy

Post autor: mojpierwszyraz »

Nie wiem jak dla Was, ale ta scena dla mnie jest gorsza od ubiegłorocznej. Niestety. Tamta była szykowna, dopracowana. Ta jest zbyt przypadkowa. Program w samej formule jest dobry. Ale tak wielka ilość formatów mnie przytłacza. O MBTM i Got To Dance GTD i TZG za dużo.
Program nie był ciekawy, momentami nudny. Brawa dla mojej ulubionej Sonii Bochosiewicz. Widać, że autopromocja Aidy trwa, zapewne dlatego jest w jury programu.
tvn - latem programowo najgorsza!
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Bitwa na głosy

Post autor: Adrian ;P »

Promocja Bohosiewicz w TVP trwa a najlepsze - Aida, Tak to leciało, Bitwa na głosy...

Ja podobnie jak w 1 edycji oglądam w internecie jedynie same występy. Reszta programu zbytnio mnie nie interesuje, jury nie ma nic ciekawego do powiedzenia. A występy zawsze wypadają interesująco, coś się na scenie dzieje w przeciwieństwie do X Factora :P
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: Bitwa na głosy

Post autor: felek »

Dla mnie było nudno. To prawda, że studio gorsze niż w 1 edycji. Jury porażka totalna.. Zamachowski nudziarz i Bohosiewicz której wszędzie pełno. Na plus Hubert Urbański :P Ja jednakz decydowanie wole X Factor gdzie coś się dzieje na scenie, wzruszenia, zaskoczenia i momenty smieszne - tego bitwie brakuje :P
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Bitwa na głosy

Post autor: Trzeciak »

ktos pisze:podstawowy minus tego programu to utwory z taśmy tylko soliści śpiewają na żywo reszta już jest nagrana i to bardzo razi program jest bitwa na głosy a powinien być bitwa na wykonanie z taśmy :P
Właśnie te chóry śpiewają na żywo - tylko podkład jest z taśmy.
r_r16 pisze:Ja w ogóle nie widzę sensu w istnienie tego programu. Ma znaleźć najlepiej śpiewające osoby? A jak przepraszam te osoby mają się wybić spośród 16-osobowej grupy, która wygrywa program? Mają się poddać ocenie "profesjonalnego" jury? Sonia Bohosiewicz i Zbigniew Zamachowski im w tym nie pomogą. Scenografia może i ładna, ale kompletnie nie pasująca do oprawy graficznej. Ta pierwsza wykonana na styl hmmmm nowoczesny, rozświetlona, kolorowa. A oprawa graficzna - ciemna, matowa, z czcionką pasującą do serialu o Królu Arturze. Przełączałem głównie na reklamach X Factora, ale załapałem się także na początek - piosenka zespołu Feel jako wielki opening - to mnie rozbroiło. Polacy narzekają, że w programach muzycznych nie ma polskich utworów. Mnie to nigdy nie przeszkadzało. Zdecydowanie wolę fajne, angielskie kawałki, niż "Pokaż na co cię stać".
Po pierwsze - w tym programie nie chodzi o to, by kogo "wylansować". Wręcz przeciwnie - chodzi o pokazanie m. in. szlachetnej walki w wspólnym celu oraz jak gwiazdy współpracują z chórami. Z resztą atmosfera musi być bardzo przyjemna, skoro kilka "chórów" z poprzedniej edycji nadal się ze sobą spotyka. Po drugie - to nie jest klasyczne jury w tym programie, które daje kartki z ocenami - tylko "eksperci" - oni tylko komentują. A po trzecie - jakby nie patrzeć - "Pokaż na co cię stać", to piosenka zwycięzcy pierwszej edycji "BnG" - i musi być jakieś nawiązanie do niej. Z resztą sam wolę polskie piosenki, niż zagraniczne, ale to kwestia gustu.
mojpierwszyraz pisze:Nie wiem jak dla Was, ale ta scena dla mnie jest gorsza od ubiegłorocznej.
Pod względem technologicznym - jest zdecydowanie lepsza, ale pod względem układu scenografii - bardziej uporządkowana była scenografia pierwszego sezonu. Publiczność i kapitan zespołu za bardzo zasłania jury (co widać przy kadrowaniu). Poza tym - za duża przerwa jest między tą "wyspą", a publicznością. Natomiast fajne były wizuacje -m. in. imion kapitanów na schodach.
felek pisze: Ja jednakz decydowanie wole X Factor gdzie coś się dzieje na scenie, wzruszenia, zaskoczenia i momenty smieszne - tego bitwie brakuje :P
Widzę, że całości nie oglądałeś :P. Element wzruszenia jest - z resztą po piosence "Ticket To The Moon" w wykonaniu zespołu Edyty Bohosiewicz tak się popłakała, że z wielkim trudem chciała z siebie coś wydusić.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: Bitwa na głosy

Post autor: ktos »

Trzeciak pisze:
ktos pisze:podstawowy minus tego programu to utwory z taśmy tylko soliści śpiewają na żywo reszta już jest nagrana i to bardzo razi program jest bitwa na głosy a powinien być bitwa na wykonanie z taśmy :P
Właśnie te chóry śpiewają na żywo - tylko podkład jest z taśmy.
podkład z chórem jest z taśmy tylko soliści na żywo to widać oglądałem wiele występów z tego programu 8)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Bitwa na głosy

Post autor: Trzeciak »

Drugą edycję "Bitwy na głosy" wygrał zespół Kamila Bednarka z Brzegu - otrzymali oni 100 000 zł na Fundację Rozwój. Zwycięski zespół wystąpi także za tydzień w specjalnym odcinku. Drugie miejsce zajął zespół Ryszarda Rynkowskiego z Elbląga - otrzymali on 10 000 zł na Fundację Elbląg. Przewaga była minimalna - zespoły dzieliły 2 procenty - dokładnie 51% - 49%. Zwycięski zespół wystąpi za tydzień w specjalnym odcinku.

A więc pierwsze show tej wiosny zostało już rozstrzygnięte.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: Bitwa na głosy

Post autor: ktos »

Będzie trzecia edycja "Bitwy na głosy"!

Po sukcesie dwóch poprzednich sezonów popularny program TVP2 powraca jesienią na antenę Dwójki. Które gwiazdy poprowadzą swoje zespoły? Jakie miasta odwiedzą? Kto wcieli się w rolę ekspertów? Wielkie emocje już wkrótce!
http://muzyka.onet.pl/inne/bitwa-na-glo ... omosc.html
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: Bitwa na głosy

Post autor: ktos »

znamy już nazwiska 7 gwiazd które poprowadzą swoje chóry

Ewa Farna
Beata Kozidrak
Andrzej Piaseczny
Jula
Tomson i Baron z zespołu Afromental
Robert Gawliński
Liber

jak na razie udało im się pozyskać dobre gwiazdy chodzi o Farna, Kozidrak, Piaseczny i Gawliński reszta beznadziejna :P
Pavloo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 377
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 21:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Bitwa na głosy

Post autor: Pavloo »

Wybieram się na jutrzejszy casting do Bitwy w Kielcach, więc opiszę co i jak :)
Beata Tadla - piękno, rozum i poczucie humoru. Wszystkie cechy, które powinna mieć kobieta.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Bitwa na głosy

Post autor: prze_kw »

Mój krajan! :D
Liczą się tylko Fakty.
Pavloo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 377
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 21:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Bitwa na głosy

Post autor: Pavloo »

Ja już w domu, ale casting nadal trwa. Uprzedzam pytanie, nie śpiewałem, byłem jako wolontariusz do pomocy.

Uczestnicy: Kielczanie tłumni przybyli pod Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i zabrali ze sobą dobre humory. Wszyscy ze sobą rozmawiali, byli naprawdę mili.
Osoby z produkcji: Baaaaardzo, ale to baaaardzo mili ludzie ! Po korytarzu chodził pewien Pan z TVP i zabawiał ludzi, rozmawiał z nimi, motywował ich. Kiedy zapytałem dlaczego to robi odpowiedział, że ludzie potrzebują tej otuchy ze strony przeprowadzających casting.

Sam casting przebiegł baardzo fajnie. Jutro Andrzej Piaseczny wybierze 16, która zmierzy się z innymi zespołami w programie Bitwa na Głosy.
Beata Tadla - piękno, rozum i poczucie humoru. Wszystkie cechy, które powinna mieć kobieta.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Bitwa na głosy

Post autor: Adrian ;P »

W 3 edycji zmieni się cały skład jury wraz z Węgorzewską. Na dobry skład mimo to nie liczę, bo znów zobaczymy aktorów, którzy przy każdym występie będą powtarzać te same formułki. Ciekawym kandydatem wydaje się jedynie Wojciech Mann. Gdyby zgodził się na jurorowanie byłoby całkiem ciekawie. TVP jednak ma pecha w doborze stołu jurorskiego w swoich programach (I i II edycja Bitwy pod tym względem była tragiczna, podobnie Gwiazdy tańczą na lodzie - w 3 edycji tylko 1 osoba z 4 znająca się na rzeczy). Jedynie skład The Voice wyszedł im dobrze, a program i tak został zdjęty
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Bitwa na głosy

Post autor: Trzeciak »

Gdyby nie zmiana szefostwa TVP2 pod koniec czerwca 2011 roku, gdyby nie lepsza promocja, to być może byłaby druga edycja "The Voice".

Warto też wspomnieć, że zmieniony zostanie reżyser widowiska. Tym razem będzie to znany m. in. z koncertów na festiwalu w Opolu Konrad Smuga. Oprócz tego program znów otrzyma nową scenografię, oraz zostanie odświeżona oprawa graficzna programu.

Swoją drogą - ciężko aby 3 edycja "Bitwy" osiągnęła jakiś sukces, a na pewno już w konkurencji z "Mam Talent!" i "Komisarzem Alexem" - gdyż ta dwójka prawdopodobnie zabierze sporą część widowni "Bitwy". Z resztą nigdzie (poza Szwecją) na świecie format "BnG" nie doczekał się więcej, niż 4 edycji.

P. S.: Tematem spotu reklamowego 3 edycji będą Superbohaterowie z komiksów - sama stylistyka spotu będzie właśnie w tej formie. Emisja w TVP2 od 13 sierpnia.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Bitwa na głosy

Post autor: Adrian ;P »

W 3 edycji w jury ponownie Jagielski i Węgorzewska oraz Zielińska i... Tomasz Pukacki z Acid Drinkers :shock:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości