Wspieramy WOSP

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

manio136
Bywalec
Bywalec
Posty: 723
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 22:20

Wspieramy WOSP

Post autor: manio136 »

Mój gwiazdozbiór - Cleo, Joanna Kryńska, Dagmara Kaczmarek-Szałkow, Małgorzata Kukuła, Kamila Kalińczak, Olga Mildyn, Anna Dec, Katarzyna Zdanowicz, Joanna Dunikowska-Paź
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1376
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: PLTelewizja2016 »

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, zaatakowany podczas Światełka do Nieba, napastnik zatrzymany, stan prezydenta Gdańska krytyczny:
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 00150.html
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Maciek_POZ »

Pisałem, że do tego dojdzie... Obecna władza sieje nienawiść i nie zmienią tego opinie obecnie rządzących - kto pisał wcześniej o "odszczurzaniu", "gorszym sorcie" i innych obelgach wobec ludzi, którzy mają inne zdanie?! Wstyd!!!
Trzymam kciuki za zdrowie Prezydenta Gdańska!!!
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Trzeciak »

A czy taki niedoszły zamachowiec z Wrocławia kierował się motywami politycznymi, by niemalże wysadzić autobus? Osobie cierpiącej na chorobę psychiczną wystarczy iskierka, jakiś pretekst by doszło do takiego zdarzenia, a obwinianie partii politycznych itp. tylko dolewa oliwy do ognia, a nie gasi pożar.

Oczywiście samemu poszkodowanemu należy życzyć jak najszybszego powrotu do zdrowia.
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1376
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: PLTelewizja2016 »

Niestety, Paweł Adamowicz nie żyje...
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... owicz.html
Ponadto, Jurek Owsiak rezygnuje z bycia prezesem WOŚP:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... nkcji.html
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Maciek_POZ »

Sorry, ale muszę bo po prostu coś się we mnie gotuje!

Wiem że Jurek mnie nie usłyszy, bo jesteśmy niszowym forum, ale apeluję do Niego. Nie rezygnuj z WOŚP, choć pewnie i takie myśli pewnie miałeś! Nie daj wygrać tym wszystkim hejterom, którzy Cię tak nienawidzą. Zło właśnie wtedy zwycięża, kiedy dobrzy ludzie mają chwile zawahania. Sam dobrze to wiem.
Musimy robić dokładnie to, co robili Francuzi po zamachach, uczcić, zachować pamięć, ale robić swoje. Nie ma innego wyjścia. Zło zarządza strachem.

Apeluję do wszystkich, którzy będą się gromadzić w różnych miastach naszego kraju. Uczcijmy prezydenta Adamowicza z godnością! Stop nienawiści politycznej, bo ona prowadzi do takich sytuacji.

Niestety rządzącym nie wierzę - rozpętali tą nienawiść (przykładów jest wiele), ale liczę na to że ta tragedia doprowadzi ich do jakiejś refleksji.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4466
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Meteor »

Maciek_POZ pisze: niedziela 13 sty 2019, 21:57 Pisałem, że do tego dojdzie...
Nietesty również spodziewałem się, że po latach szczucia Polaków przeciw Polakom kiedyś dojdzie do aktu przemocy. A co tego kto co sieje, to daj spokój, nie czas i miejsce na to.
Trzeciak pisze: poniedziałek 14 sty 2019, 12:12 Osobie cierpiącej na chorobę psychiczną wystarczy iskierka, jakiś pretekst by doszło do takiego zdarzenia, a obwinianie partii politycznych itp. tylko dolewa oliwy do ognia, a nie gasi pożar.
Przez ostatnie lata tych iskierek w przestrzeni publicznej było bardzo dużo. Wiele z nich za wiedzą, zgodą a przynajmniej przyzwoleniem kierownictw partii. Pewnie nigdy nie dowiemy czy w spokojniejszej atmosferze też by to tego doszło, ale publiczne szerzenie nienawiści zwiększa ryzyko wystąpienia takich zdarzeń.
melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 29530
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: melona »

Z racji śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydent Andrzej Duda najprawdopodobniej ogłosi żałobę narodową. Co do decyzji Jerzego Owsiaka, uważam osobiście że podjął on bardzo szokującą decyzję o rezygnacji z funkcji szefa WOŚP. Ciekawe kto nim teraz będzie.
abc70620
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 176
Rejestracja: czwartek 02 lip 2015, 20:41

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: abc70620 »

Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że dniem żałoby narodowej będzie dzień pogrzebu Pawła Adamowicza.
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1376
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: PLTelewizja2016 »

Już wiadomo, że pogrzeb Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19.01, a więc w tym dniu będzie żałoba narodowa.
Przy okazji, Komitet Norweski przyjął nominację Jurka Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla:
https://natemat.pl/260913,pokojowa-nagr ... go-owsiaka
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Maciek_POZ »

Oczy wielu gdańszczan i Polaków zalazły się łzami
Gdyż Nie ma już Ciebie, Prezydencie z nami
Ostrze noża Twoje życie dramatycznie przerwało
Wielu nadal nie rozumie co wtedy się stało
Nienawiść Cię zabrała, płynąca z frustracji
Człowiek dokonał bestialskiej jej realizacji
Nie przywitasz się już więcej z pracownikami
Nie będziesz mógł zachwycać się inwestycjami
Poświęciłeś się Gdańskowi, zmieniając na lepsze
Z miasta stoczniowego w nowoczesne, piękniejsze
Postawiłeś sobie pomnik mocniejszy niż spiżowy
Trudne zadanie będzie mieć prezydent nowy
Spoczywaj w pokoju
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 29530
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: melona »

Już znamy godzinę pogrzebu Pawła Adamowicza, będzie to o godzinie 12 w sobotę, wysoce prawdopodobne jest że TVN24 pokaże ten pogrzeb na żywo. Będzie to miało miejsce w bazylice Mariackiej.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Trzeciak »

Meteor pisze: poniedziałek 14 sty 2019, 16:27
Maciek_POZ pisze: niedziela 13 sty 2019, 21:57 Pisałem, że do tego dojdzie...
Nietesty również spodziewałem się, że po latach szczucia Polaków przeciw Polakom kiedyś dojdzie do aktu przemocy. A co tego kto co sieje, to daj spokój, nie czas i miejsce na to.
Trzeciak pisze: poniedziałek 14 sty 2019, 12:12 Osobie cierpiącej na chorobę psychiczną wystarczy iskierka, jakiś pretekst by doszło do takiego zdarzenia, a obwinianie partii politycznych itp. tylko dolewa oliwy do ognia, a nie gasi pożar.
Przez ostatnie lata tych iskierek w przestrzeni publicznej było bardzo dużo. Wiele z nich za wiedzą, zgodą a przynajmniej przyzwoleniem kierownictw partii. Pewnie nigdy nie dowiemy czy w spokojniejszej atmosferze też by to tego doszło, ale publiczne szerzenie nienawiści zwiększa ryzyko wystąpienia takich zdarzeń.
Za poprzednich rządów również doszło do szerzenia nienawiści, czego efektem było zamordowanie Marka Rosiaka w 2010 roku. Nie obwiniam, bo to nie czas na to, a stwierdzam fakty.

Prezydent RP ogłosił żałobę narodową od jutra o godz. 17:00 (wtedy, kiedy rozpocznie się kondukt żałobny przenoszący trumnę z ciałem śp. Pawła Adamowicza z ECS do Bazyliki Mariackiej) do soboty do godziny 19:00.
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4466
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Meteor »

Pisząc o ostatnich latach nie miałem na myśli ostatnich trzech, ale okres od co najmniej 2010, a właściwie od 2005. I oczywiście żadna ze stron nie jest bez winy, ale ktoś ten mechanizm zainicjował, wprowadził do debaty publicznej najpoważniejsze możliwe oskarżenia - "zdrajcy", "mordercy" i przyznał sobie monopol na moralność i patriotyzm wymagając od wszystkich dookoła bezwzględnego uznania swoich tez za prawdę objawioną. Przypominam określenia typu "antypolskie media" kierowane wobec mediów nieuznających ślepo wizji świata prezentowanej przez jedną z opcji. A już absolutnym wypaczeniem jest przejęcie przez PiS skrajnego elektoratu LPR po jej faktycznym upadku w 2007 roku i przymykanie w kolejnych latach oka na polityczny ekstremizm.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Maciek_POZ »

Na dzisiejszym pogrzebie pojawi się sporo najważniejszych osób w państwie i nie tylko. Swoją obecność potwierdzili premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda i szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Pojawią się też byli prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, a także większość byłych premierów - W. Cimoszewicz, W. Pawlak, K. Marcinkiewicz, M. Belka i J. Buzek. Będą także goście zagraniczni - prezydent Niemiec i burmistrzowie Rotterdamu, Bremy, Lipska i Hamburga, Nie zabraknie też kilkuset przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego.

Wczoraj wieczorem przez Gdańsk przeszedł kondukt żałobny do Katedry Mariackiej, gdzie odbyła się msza święta w intencji Pawła Adamowicza. Trumnę niosło sześciu prezydentów miast - Rafał Trzaskowski (Warszawa), Rafał Dutkiewicz (b. prezydent Wrocławia), Jacek Karnowski (Sopot), Zygmunt Frankiewicz (Gliwice), Krzysztof Żuk (Lublin) i Jacek Jaśkowiak (Poznań), a po mszy do późnych godzin wieczornych można myło oddać hołd przy trumnie z ciałem prezydenta. Uczynił to również Jerzy Owsiak z małżonką.

Dzisiejsze uroczystości pogrzebowe będzie można obserwować w wielu miastach na telebimach, zgodnie z tym co deklarowali podczas wspólnej konferencji prasowej prezydenci miast Warszawy, Poznania i Sopotu. Później dołączały inne miasta m.in. Szczecin, Toruń, Częstochowa, Gliwice, Wrocław.

O prezydencie Gdańska pamiętają również za granicą - flagi w Brukseli opuszczono do połowy masztów, swoje oświadczenie wydał przedstawiciel ONZ do spraw uchodźców, z kolei w Pradze chcą nadać jednej z ulic imię Pawła Adamowicza.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości