TVP Info

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

aero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: TVP Info

Post autor: aero »

I wracamy do punktu wyjścia, bo o ile studio nawet przyjemne i sprawiające lepsze wrażenie niż chociażby to jakie ma Polsat News to już nowa oprawa graficzna (o ile ta z materiału będzie tą, którą zobaczymy na antenie) jest denna, wielkie czcionki, nieciekawe tło. Jak jeszcze nie zmienią scrolla na coś lepszego, bo o logo to nie ma co marzyć to wyjdzie jak zwykle.
Ciekawi mnie czy tylko ten materiał był w 16/9 czy oni zamierzają tak nadawać ?
Najwięcej archiwalnych capsów z tvn24:
http://iminiplus.prv.pl
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Kiedyś wzorowano się na TVN24, teraz to Polsat News wyznacza standardy. Przynajmniej w TVP. Począwszy od dzielenia poszczególnych pasm, prowadzących itd., a skończywszy na magazynach tematycznych. Korzystając z niskiej oglądalności i małego zasięgu Polsat News, mówią, że to oni są krok do przodu. :>
Szkoda tylko, że ich 'nowe' poczynania zobaczę dopiero we wrześniu. :neutral:
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: TVP Info

Post autor: object »

Mi to nowe studio TVP Info wcale się nie podoba. Widać że projektowała je jakaś polska scenografka średniego formatu :lol: Czy oni nie mogli zatrudnić firm które projektowały studia np. dla BBC, NBC, SKYNews itd. ??? :ech: Użyli też materiałów drugiej kategorii, mnóstwo paskudnego plastiku bleeee :shock:
Studio jest w stylu tego studia z ,,Minęła 20-ta" i widzę dużo motywów ze studia ,,Wiadomości" (które też jest kiepsko zaprojektowane) np. te monitory na ścianie. Paskudny motyw strzałki niestety nadal kultywowany... :hmm:
Ogólnie na razie kiepsko oceniam tę metamorfozę. Studio tvn24 i Polsat News dużo lepiej się prezentują, ale oni wynajęli profesjonalne firmy z doświadczeniem.

P.S. A myślałem że studio TVP Info przebije studio Polsat News. Cóż myliłem się. Jednak newsroom za szybą to nie wszystko :spiewa:
michnik101
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 23 mar 2008, 18:07

Re: TVP Info

Post autor: michnik101 »

Póki co widzieliśmy studio na zdjęciach i w krótkich materiałach filmowych...poczekajmy 2 dni, zobaczmy studio "w akcji", wtedy je oceniajmy :spiewa:
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: TVP Info

Post autor: piotrek888 »

Zarówno studio Polsat news i tvp info jest robione na "kto ma więcej kolorów i światełek"
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: TVP Info

Post autor: object »

Zarówno studio Polsat news i tvp info jest robione na "kto ma więcej kolorów i światełek"
chyba jednak się mylisz. Studio Polsat News jest skromne, ale bardzo eleganckie i zaprojektowane z głową. Nie ma zbędnych bajerów i ścianek. To studio ma klasę :stop: Przy tym jest bardzo funkcjonalne...
Natomiast studio TVP Info jest ,,zapchane" różnymi niepotrzebnymi elementami (np. ohydne ścianki, kolumienki z plastiku, strzałeczki ponaklejane na ścianach (błahaha)) a najgorszy jest ten ich ekran tylnoprojekcyjny w takiej kiczowatej ramce jak na zdjęcia :xx: Koszmar, stylistyka bardzo podobna jak do tej pory miała Trójka (i pewnie projektantka ta sama :rozglada: )
dawid_sc51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 23 cze 2008, 13:05

Re: TVP Info

Post autor: dawid_sc51 »

Od rzu brzydkie. Trzeba poczeksć do 1 sierpnia. A tak pozatym to np. CT24 ma okropne studio, w porównaniu z TVP INFO. Ale gdyby za to studio wzieli sie profesjonaliści mogło by być lep[iej. Mi osobiście się nie podoba ramka ekranu i podest a dokładnie jest za wysoki i boki jakieś czarne. O i podłoga taka jakby wiśniowa.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: TVP Info

Post autor: Greg Haus »

Studio lepsze od poprzedniego - ale chyba trudno wymyśleć gorsze. Uważam, że studio wygląda na małe. To co inni wspominali - za dużo w nim ozdób. Logo stacji jest w czerwini i bieli - a studio? Studio jest w dziwnych pastelowych kolorach - można usnąć jak się widzi te błekity, fiolety. Wszędzie strzałki - bez składu i ładu. Stół prezenterski też okropny... Duży plus dla newsroomu za szybą. Tego brakuje w polsat newsie - czyli ludzi ( zawsze mnie śmieszy ten chodzący człowieczek podczas kadrowania wydarzeń - dlatego studio PN jest trochę surowe). Ogólnie bez rewelacji. Mam nadzieje, że choć oprawa będzie lepsza.

Ciekawe czy w tej walce o nowe wizerunki stacji, tvn24 czymś zaskoczy. Oczywiście nie chodzi mi o nowe studio - ale przy temacie o zmianach oprawy graficznej faktów pojawiły się głosy, że i studio faktów a tym samym i część tvn24 ma być odświerzone . Poczekamy zobaczymy. :)
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: TVP Info

Post autor: tetar »

Postep jest ale to kolejne "ciasnawe" studio po Polsat News. Dobrze, ze faktycznie jest to przeszklenie z newsroom co daje troche przestrzeni i życia w tle.
Stol tez mi sie nie podoba, jest zbyt "zdematerializowany" (szklo). Generalnie TVN24 nie ma sie czego obawiac jezeli chodzi o architekture wnetrza studia - sa mocno do przodu.
TVN24 oczywiscie wymaga odswiezenia ale bardziej pod katem emisji HD - obecnie nawet w slabym przekazie SD widac jak odklejaja sie okladziny scienne, scenografia itd!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

tetar pisze:Postep jest ale to kolejne "ciasnawe" studio po Polsat News.
Studio Polsat News jest ciasne? :> Ma 400 metrów kwadratowych i co najmniej 3 inne miejsca na nagrywanie różnorodnych programów. :neutral:
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: TVP Info

Post autor: tetar »

No fakt 400m2 to sporo w porownaniu do "typowego mieszkania blokowego", a na powaznie to tych 400m2 nie widac, a skoro nie widac to chyba slabo z tym projektem co?
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: TVP Info

Post autor: epsztajnek »

a na powaznie to tych 400m2 nie widac,
Widać, jak widać, ale nie czuć :neutral:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: TVP Info

Post autor: Marcin »

Jest tylko jedna ładna rzecz - kadr serwisów info na newsroom. Reszta nie tylko, że mnie nie zachwyca, ale wręcz mi się nie podoba. Te "świecące się ściany" nijak mają się do studia kanału informacyjnego. Ekran tylnoprojekcyjny na pewno nie jest na miarę 2008 roku.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: TVP Info

Post autor: tetar »

To TVP Info tez ma 400m2 ? :lol2:

Studio TVN24 ma chyba 300m2 i zdecydowanie przestrzen jest lepiej zaaranzowana niz w Polsat News i TVP Info
arczi
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2218
Rejestracja: sobota 07 lip 2007, 11:27

Post autor: arczi »

Wygląda to dosyć średnio, ale na pewno duzo lepiej jak było. Nie wiem co tak szumnie zapowiadali nową grafike, ja zauważylem tylko więcej szarości no i czołowke 'Poranka TVP Info', która jest zjechana z BBC...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości