[TVN] Sopot Festival 2005-2009

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

lukaasz777
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: środa 13 sie 2008, 16:19

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: lukaasz777 »

No na pewno będzie w przyszłym roku !!!!! Ale myslę, ze od nastepnych lat Tvn zrezygnuje z organizacji
TVN. PROGRAMOWO NAJLEPSZA.
marjan
Początkujący
Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 20 mar 2005, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: marjan »

Może być jeszcze tak, że w 2010 w ogóle nie będzie żadnego festiwalu w Operze Leśnej, bo po sezonie letnim 2009 ma się zacząć długo już planowany gruntowny remont całego obiektu. Jeśli modernizacja zakończy się w sierpniu to będzie jeszcze czas na Sopot Festival (ktokolwiek miałby go organizować), a jeśli nie, to będzie sezon bez sopockich festiwali.

Tutaj artykuł na ten temat: http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/815213.html
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: corner »

Ciekawy jestem, czy TVP podjęłaby się na nowo produkcji Sopot Festival, gdyby tvn zrezygnował. Na ich miejscu już bym się w to nie bawił. A wtedy możnaby powiedzieć, że tvn zarżnął imprezę z 45-letnią tradycją. No ale to tylko gdybanie, nikt nic oficjalnie nie powiedział. Ten artykuł w Angorze to ich własny, czy przedruk z czegoś?
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: r_r16 »

TVP sama zapowiedziała, że ma zamiar przejąć prawa do organizacji Sopot Festival od 2010 roku.
lukaasz777
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: środa 13 sie 2008, 16:19

Post autor: lukaasz777 »

TVP będzie trzymała się SOPOT hit-kit festival ;]... a prawdziwy "sopot" trafi do Pulsu xD
TVN. PROGRAMOWO NAJLEPSZA.
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: Kork »

Artykuł - Ich własny, jakiegoś gościa co lata po wszystkich festiwalach i zawsze krytykuje wszystko dookoła - pisze, że chyba 20 raz obserwuje SF i był najoszczędniej zrobiony od lat - pisze o jakiś folderach co były co roku, billboardach i konferencjach prasowych, których w tym roku nie było. Co do konferencji, że były tylko chyba 2, a np. nie było żadnej ze zwycięzcami SF, a przecież w tamtym roku była nawet z zapowiadającą występy Dodą.

Mimo tego taniego podejścia do imprezy o dziwo (bo on chyba jeszcze nigdy) chwali - oczywiście mówi o fałszowaniu i playbacku, ale mówi że była to sympatyczna impreza, najsympatyczniejsza od lat, a koncert lata 80 był bardzo udany, jeśli potraktuje się go z przymrużeniem oka.

No i na koniec akapit: Co dalej z bursztynowym słowikiem ?? - pierwsza moja myśl, że oglądalność koncertów wspomnieniowych większa zawsze niż konkursu, że może znów zlikwidują konkurs o słowiki, ale w tym akapicie jak już streszczałem chodzi o cały festiwal.

Ja osobiście się boję, że miasto będzie w potrzasku - TVP jak nie dostanie SF to zrobi sobie i tak swój, a TVN jak nie dostanie to swojego raczej na pewno nie zrobi i miasto chcąc mieć 3 imprezy to jeśli tylko TVN chętny będzie da ją tej stacji tyle, że TVN już na 100% nie będzie obiecywać największych gwiazd, transmisji zagranicznej i 3 dni, tylko zaproponuje słabą i małą imprezę na, którą miasto będzie musiało się zgodzić byleby zatrzymać trzy festiwale u siebie.

Mam pod dachem wielkiego krytyka TV komercyjnych - narzeka i wszystko mu nie pasuje, słowem koszmar, ale czasem docenia coś: i tak np. Top Trendy - i mówi, że Polsat zyskał w jego oczach, TVN też Sopotem sobie poprawił opinię, dziwię się że Polsat dostrzega ten potencjał i promuje i z roku na rok rozwija swoją imprezę jaką jest TOP TRENDY, a TVN niby lepiej zarabiający, niby sprytniejszy oszczędza na takich rzeczach jak wizerunek.

Cóż na miejscu TVN dogadałbym się z TVP i miastem i przekazał im organizację SF w 2009 - TVP raczej wszystko jedno jaki zorganizuje festiwal, a TVN się ostatecznie nie skompromituje, jeśli nie będzie się tej akcji rozgłaszać. Oczywiście jednak najlepiej by było gdyby TVN stanął na wysokości zadania i w 2009 zrobił porządny 3 dniowy SF - coraz mniej w to wierzę.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: ktos »

Ruszyła Rejestracja Zgłoszeń Na Sopot Festival 2009 8)
http://www.cgm.pl/aktualnosci/wyswietl. ... aa5908de71

Festiwal w dniach 22 i 23 Sierpnia :D
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: qmate »

Czyli jednak nie zrezygnowali z organizacji imprezy :D I jak wcześnie oczekują na zgłoszenia...
//////////
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: ktos »

Sopot Festival pamięci Czesława Niemena
Sopot Festival 2009 to już tradycyjnie konkurs o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. W tym roku organizatorzy przygotowali bowiem koncert poświęcony pamięci Czesława Niemena.
Właśnie ruszyły przygotowania do dnia poświęconego polskiemu wokaliście, kompozytorowi i multiinstrumentaliście – Czesławowi Niemenowi. Na sopockiej scenie najwybitniejsi polscy artyści zaprezentują utwory z repertuaru piosenkarza, uświetniając tym samym jubileuszową 70. rocznicę urodzin wybitnego twórcy.

Konkurs o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności jak co roku odbędzie się pierwszego dnia festiwalu. Rejestracja zgłoszeń już ruszyła. Do 22 maja wykonawcy i zespoły mogą zgłaszać swoje utwory. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu są zamieszczone na stronie http://www.sopotfestival.tvn.pl.

Organizatorem tegorocznego Sopot Festival jest telewizja TVN. Koncerty odbędą się 22 i 23 sierpnia tego roku.
http://muzyka.onet.pl/10172,1932761,newsy.html
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: kamilkomentuje »

Szkoda, że taka tematyka tego fesiwalu będzie. Mam jenak nadzieję że TVN w przyszłośći dalej będzie organizować SF tylko że swoja wersję. :ech:
tvn - wiosną programowo najlepszy.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: DJ Ice »

Nie wiem co Ci w tym przeszkadza. Czesław Niemen był tak wielką osobistością, że wręcz się cieszę, że to niemu w głównej mierze poświecony zostanie festiwal. A wersja jest cały czas ich - nic się nie zmieniło poza tym.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: kamiiloo »

ja bardzo sie ciesze ze koncert bedzie poświecony Czesławowi Niemenowi. Jego piosenki są naprawdę piękne :)
TVN innowacja i nowoczesność...
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: kamilkomentuje »

do "DJIce" - wiem, że jest to postać , wielka postać Ppolskiej muzyki, ale każdy ma swoje powody, nieupierając się przy zdaniu, że jego piosenki są naprawde liryczne i ładne. Pozdrawiam ;D
tomas40
Początkujący
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: wtorek 30 sie 2005, 19:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: tomas40 »

kamiiloo pisze:ja bardzo sie ciesze ze koncert bedzie poświecony Czesławowi Niemenowi. Jego piosenki są naprawdę piękne :)

nie mam nic do twórczości Czesława Niemena ale najbardziej odpowiednim miejscem na prezentacje jego twórczości jest Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu
a nie czynienie tego w Sopocie :hmm:
TVN - MARKETINGOWO NAJLEPSZA
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: kamiiloo »

a co sopot jest gorszy? nie-polski?
TVN innowacja i nowoczesność...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości