[TVN] Sopot Festival 2005-2009

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Chcą wyjść z twarzą, bo to prawdopodobnie ich ostatni Sopot Festival. I tak oglądalność będzie kiepska. Wątpliwe, aby teraz nagle SF w TVN miał z 5 mln widzów i pobił konkurencję :P Podsumowując ostatnie cztery lata wyszły im pod względem oglądalności bardzo kiepsko to i teraz szału nie będzie. Trzeba odtrąbić ten SF i więcej takich błędów nie popełniać. Widownia jakoś woli konkurencyjne festiwale i chyba ich po części rozumiem :) W TVP 2 i Polsacie (SHF i Top Trendy) rzeczywiście jest dużo muzyki przy której można tańczyć, jest zabawa, sprowadza się artystów których wybierają bezpośrednio widzowie słuchając ich na antenie Eski bądź kupują ich płyty (jak to w przypadku Top Trendy). Jeżeli chodzi o SF biorą tam udział ci którzy do konkursu się zgłoszą i muszą przejść przez eliminacje - słuchaczy Radia ZET. Zawsze miałem wrażenie, że w TVN jest dużo gadania jaki to ten Festival jest prestiżowy, jakie to gwiazdy, jaka to scena i samo zachwalanie. Do tego non stop reklamy, stosunkowo mało muzyki w porównaniu do stacji konkurencyjnych. Polsatowski i Telewizyjnej Dwójki Festiwal to dużo muzyki, kabarety, jakieś "przerywniki śmiechowe", mniej reklam, sympatyczni przystępni prowadzący. A w TVN po raz enty Magda Mołek, która jest sztywna, sztucznie się uśmiecha i prowadzi program jak jakąś debatę wyborczą. Zero luzu, zabawy, wszystko na poważnie. :? Tak ja to odbieram i zapewne odbiera tak dużo osób. W SF interesuje mnie tylko drugi dzień festiwalu bo nie mam zamiaru słuchać wypocin Kozyry, twarzy Magdy Mołek i reklam co 25 minut :D
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Kork »

Co do SF w rękach TVN można mieć mieszane uczucia. Zdecydowanie dzięki temu epizodowi w historii festiwalu rozpoczęła się wojna na festiwale, wszystkie tego typu imprezy nagle wydłużono do 3 dni itp. Gdyby tak zostało to pewno można by mówić o sukcesie, jednakże TVN nie wiedzieć czemu poddał się już po trzeciej edycji. Moim zdaniem złamali złotą zasadę pacta sunt servanda skracając festiwal i przenosząc w inny termin. Oczywiście pewno miasto na to poszło, mimo to jest to dowód porażki, gdy ktoś w połowie realizacji takiej 5 letniej umowy renegocjuje ją zabierając to, co zapewniło mu 3 lata temu wygraną w przetargu. Słowem - TVN zabrał się do zadania ambitnie: patrz Elton, muzyczne dinozaury z demoludów, oraz lat 70', szybko jednak skapitulowali. Nie mogę się zgodzić, że nie mieli oglądalności, bo w tego co wiem w 2006 pokonali jedynke i Toptrendy (tak się chwalili na onecie). Mam wrażenie, że to co było zaletą TVN czyli rozmach w realizacji, której za to nie było w Polsacie odeszło właśnie do... Polsatu. Nina daje 3 dni TopTrendów z koncertami 8 do 24-1 w nocy, chociaż pewnych naleciałości z Polsat się długo nie pozbędzie (patrz Krzyczący Krzysio i Słodka Agata jako prowadzący :P) Teraz TVN zaczął zaciskać pasa, jeszcze niedawno nie wstydził się, że najdroższy Elton przyciągnął najmniej widzów z wszystkich koncertów ówczesnej edycji, zatrudniono Jones, którą ludzie na 5 minut z ciekawości włączyli, wynudzili się i przełączyli na konferencję Ziobry w sprawie afery Kaczmarka, nie bali się zaryzykować recital 30 minut jakiegoś nieznanego Włocha (Patrizio Buanne czy jak mu tam było). Gdyby im chociaż trochę zależało to przecież nie trudno walnąć tak jak było w poprzednich latach jakieś 50 minut z Marylą, czy Bajmem, oglądalność zawsze jest tego niezła, a oni wychodzą z twarzą. No i najgorsze są te niekończące się reklamy !!!!!
Słowem - ożywili SF, żeby go potem zgasić. Odwalają robotę jak leci, woleli by puścić 5 odcinków brzyduli zamiast zrobić koncert.

Prognoza: SF do Polsatu, w ramach TT będą tylko koncerty TOP i Trendy, a wszystkie ich jubileusze i inne cuda będą robić jako SF miesiąc później.

Ps. A już nawet najmniejszym kosztem - zrobili by koncert tych laureatów konkursu słowikowego w niedzielę po Niemenie, zaśpiewali by nie po 1 jak zapewne zaśpiewają, ale po 3 piosenki i już by mieli dwa dni do 23:10 np.
marjan
Początkujący
Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 20 mar 2005, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: marjan »

Do Sopot Festival wraca orkiestra!!! :tanczy:
Na 100% orkiestra będzie drugiego dnia i będzie towarzyszyć chyba wszystkim wykonawcom. Tutaj jest kilka filmów z dzisiejszych prób orkiestry i chóru z mojej dzisiejszej wizyty w Operze Leśnej.
"Wspomnienie" http://www.youtube.com/watch?v=NpUMEGv23_I
"Sen o Warszawie" http://www.youtube.com/watch?v=uAlihu_M-RY
"Czy mnie jeszcze pamiętasz" http://www.youtube.com/watch?v=u3pBTveweqM
"Dziwny jest ten świat" http://www.youtube.com/watch?v=vmgu3rfHfaY

Widziałem też na rozpisce prób jutrzejszego dnia, że przy niektórych wykonawcach jest dopisane "Szymuś Tomasz". To może znaczyć, że w czasie konkursu o bursztynowego słowika również pojawi się orkiestra właśnie pod batutą Tomka Szymusia. Jutro postaram się znów wybrać na próby i to sprawdzić. :D
Mam nadzieję, że rzeczywiście w konkursie chociaż część podkładu piosenek będzie grana przez orkiestrę, bo będziemy mogli usłyszeć czasem zupełnie inne aranżacje niż te studyjne. No i na pewno nie będziemy w takim wypadku oglądać konkursu na wykonanie najbardziej zbliżone do wersji z radia.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: qmate »

Uważam, że najlepszy Sopot Festival wyszedł im w 2005 roku. Mieli dobry pomysł. To był festiwal zaskoczeń. Po pierwsze - nowa stacja TVN. Po drugie - genialna oprawa sceniczna, dekoracje, "dziupla" dla jury, świetna oprawa graficzna i dźwiękowa. Po trzecie - była niezapomniana i szeroko komentowana rywalizacja Doda - Mandaryna plus show "Jak One Śpiewają (lub nie)". Po czwarte - fajne pomysły: były duety, były pojedyncze koncerty (Maryli), były przywrócone Bursztynowe Słowiki, były covery, co moim zdaniem było świetnym pomysłem. No i wreszcie rozmach przedsięwzięcia, coś, czego w Polsce nie było, coś w zupełnie nowej jakości. Gdyby nie SF w rękach TVN to inne festiwale wyglądałyby dzisiaj inaczej. Gorzej.
//////////
marjan
Początkujący
Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 20 mar 2005, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: marjan »

Na stronie trojmiasto.pl pojawił się artykuł o jutrzejszym Sopot Festival. Oto fragment - wypowiedź prezydenta Sopotu dotycząca przyszłorocznego SF i tego kto miałby go organizować:
- Jest kilka fajnych miejsc, gdzie może się on odbyć: molo, hipodrom, hala widowiskowo-sportowa. Miasto jest właścicielem bursztynowego słowika i nie chcemy, aby tradycja konkursu zginęła. Zaraz po tej edycji festiwalu przystąpimy do rozmów czy to z TVN, czy z telewizją publiczną. Nie wyobrażamy sobie braku festiwalu w Sopocie - zapewnia prezydent.
Cały artykuł TUTAJ
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamilkomentuje »

A ja mimo wszystkiego bardzo dobrze wspominam wszystkie SF w TVNie. Jakoś zawsze trafiają one w mój gust :)
tvn - wiosną programowo najlepszy.
przemooonek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sobota 22 sie 2009, 18:07

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: przemooonek123 »

witam, nawiaze do filmikow do ktorych linki zostale podane wyzej
http://www.youtube.com/watch?v=vmgu3rfHfaY kim jest kobieta w minuta i 57 sekund (1:57)?
jest ona obecna na kazdej probie tvnowego show. widzialem ja na rekordzie guinessa i teraz na SF...
jakie ma zadania? jaką role spelnia?
wydaje mi sie ze to jest swietna robota...:)
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: qmate »

Widziałem ją na innych filmikach z prób i ona ustawiała co w jakiej kolejności ma być, mówiła, że teraz pójdzie czołówka, teraz zaczynają grać, teraz wchodzi wokalista itd...
//////////
przemooonek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sobota 22 sie 2009, 18:07

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: przemooonek123 »

fakt. bylem pod wrazeniem jej pracy, zaangazowania i profesionalizmu!
noo ale co dopiero przygotowac caly sopot festival! to wszystko na jej glowie praktycznie..
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: piotrek888 »

Jest naprawdę dobrze. Scenografia bardzo mi się podoba. Reklama po 3 występie (2 ucz + Doda). Nie ma gadek jury - super. I Magda w tej skromnej i jakże pięknej sukieneczce wygląda olśniewająco :lol2:
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mks »

Ładna i profesjonalna Magda, piękna efektowna scena, przyciągająca gra świateł. Tyle zalet.
Wady? Hmm.. Oprócz sceny tam przecież nic nie ma.. Ci wykonawcy to jakaś parodia póki co, ale to moje zdanie.. oglądamy dalej..
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Oprawa dobra jak co roku. Mołkowa nuudna ;/ ona zarzyna ten festiwal żywcem... Od 20:00 do 21:00 pierwsza część - 40 minut festiwalu, 20 minut reklam. Wykonawcy tragedia, dobrze śpiewają, ale to nie są żadne hity :/ Najlepszy Czyżewski i Wilk. Wkurzały mnie te przejścia po między ujęciami podczas występu Wilk Kasi. :roll: Tak szczerze to już nudne troche, bo wszystko jest jak co roku, na jedno kopyto robione. Szkoda, że nas niczym nie zaskoczyli jak na razie. Najlepszy moment jak do tej pory to pomyłka pani Dudziak o stawianiu ptaszków :) Czyli nie przewidziana wpadka a ożywiła to zaspane, znudzone towarzystwo :)
przemooonek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sobota 22 sie 2009, 18:07

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: przemooonek123 »

a mi podoba sie tegoroczna scena, jest duzo lepsza od poprzednich.
reklamy jak reklamy, to telewizja komercyjna, zarobic tez musza. wlasciwie to z tego zyja.
jedynie kasia wilk z polskich wyk pokazala klase ;)


co do prowadzacej, tvn ma duzo wiecej lepszych prezenterow niz Molkowa. ona jest dobra do czego innego, do rozrywki nadaje sie ktos inny.
ale tak jak dotzg jest skyrznecka i gasowski do sf jestt molek...
Ostatnio zmieniony sobota 22 sie 2009, 21:42 przez przemooonek123, łącznie zmieniany 1 raz.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

27 minut tym razem mogliśmy oglądać :D Verona porażka ;d;d Wgl wszystko takie nie żywe :D prawie zasnąłem. Wychodzi na minutę zapowiedzi i ok 3-4 minut występu :P Dzisiaj chyba zaśpiewa w konkursie 11 uczestników i chyba 4 posiadaczy ptaszków :D czyli liczyć tak 15 wykonawców :/ Słabiutko bo to znaczy, że tylko tylu wystąpi przez 3 godziny. Na Sopot Hit Festiwal było 15 uczestników i jeszcze 3-4 gości i śpiewali przez 2,5 godziny.
przemooonek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sobota 22 sie 2009, 18:07

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: przemooonek123 »

dzisiaj maja wystapic wszyscy laureaci sf organizowanego przez tvn... juz wystapilo dwoch:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości