Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: wafel »

sybic pisze:Żaden. Jednak pozytywnie zaskakują mnie wiadomości w TVP. Jeśli jest tam temat który mnie interesuje jest on zawsze kompletne i wyczerpująco przedstawiony. Jednak TVP oglądam rzadko, więc w pozytywną oceną na razie się wstrzymam.
:shock:
Powiadasz kompletnie i wyczerpująco?
BZDURA. Przykład z ostatnich dni. Propaganda sukcesu naszych Pendolino, które w TVP przedstawiane są jako najdoskonalsze cuda techniki, których wprowadzenie odmieni polską kolej.
Jednak ani razu w programach w TVP (w tym TVP INFO i Wiadomościach) nie usłyszałem o tym, że tak na prawdę na naszych polskich torach korzystanie z nich jest najprościej mówiąc NIEEKONOMICZNE przy maksymalnych prędkościach pociągów w naszym kraju (z uwzględnieniem np. zmiany trakcji) - o wiele taniej byłoby kupić inne pociągi, które byłyby tańsze w użytkowaniu. Jednak według TVP Pendolino to cały czas najwspanialsze pociągi na nasze tory ...
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: sybic »

wafel pisze:
sybic pisze:Żaden. Jednak pozytywnie zaskakują mnie wiadomości w TVP. Jeśli jest tam temat który mnie interesuje jest on zawsze kompletne i wyczerpująco przedstawiony. Jednak TVP oglądam rzadko, więc w pozytywną oceną na razie się wstrzymam.
:shock:
Powiadasz kompletnie i wyczerpująco?
Tak,
ale zaraz dodałem, że tyczyło się to tych tematów które przypadkiem oglądałem.
Na materiał o Pendolino nie trafiłem, ale z racji faktu iż jestem miłośnikiem kolei i generalnie jestem w temacie to bez oglądania podzielam Twoje zdanie.
Pendolino to chybiona inwestycja i w naszych realiach nie mająca zastosowania. Dodam, że jestem miłośnikiem szybkiej kolei.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: sybic »

Dziś w Faktach materiał o Pendolino i chyba w podobnym tonie o którym wspominał @wafel
Te czasy przejazdów to ja widziałem w TV 18 lat temu, kiedy to już Pendolino mieliśmy kupować.
Mnie jednak uderzyła jedna rzecz znów wskazująca na dużą ignorancje ludzi, którzy owy materiał przygotowywali. Otóż podczas zdjęć tego pociągu, z góry z boku, od wewnątrz pojawia przebitka – widok z kabiny mechanika. Problem z tym, że to jest widok na LGV - linie dużej prędkości we Francji. Pendolino tam nie jeździ :)
Zresztą co ma Francja do Pendolino?
Puścili filmik z YouToba, a że to nie Pendolino i że to Francja to przecież ciemny widz się nie pokapuje.
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: wafel »

sybic pisze:Dziś w Faktach materiał o Pendolino i chyba w podobnym tonie o którym wspominał @wafel
Te czasy przejazdów to ja widziałem w TV 18 lat temu, kiedy to już Pendolino mieliśmy kupować.
Mnie jednak uderzyła jedna rzecz znów wskazująca na dużą ignorancje ludzi, którzy owy materiał przygotowywali. Otóż podczas zdjęć tego pociągu, z góry z boku, od wewnątrz pojawia przebitka – widok z kabiny mechanika. Problem z tym, że to jest widok na LGV - linie dużej prędkości we Francji. Pendolino tam nie jeździ :)
Zresztą co ma Francja do Pendolino?
Puścili filmik z YouToba, a że to nie Pendolino i że to Francja to przecież ciemny widz się nie pokapuje.
Jedak sam materiał był bardzo ostrożny. Mówiono o wielu brakach, niedogodnościach. Nie było to bezgraniczne uwielbienie Pendolino, Nowaka i PKP - raczej był to ostrożny i zdrowy optymizm.
Nie jak w TVP.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

Joanna Komolka w Faktach tvn :hyh:
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

Jutro specjalne wydanie Faktów, na żywo z Berlina o wyborach do parlamentu niemieckiego. Poprowadzi Kamil.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: matik »

Dobrze mi się wydaje, że to będzie pierwsze wydanie wyjazdowe po 3.10.2012?
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

matik pisze:Dobrze mi się wydaje, że to będzie pierwsze wydanie wyjazdowe po 3.10.2012?
Z wyborów z USA na pewno było w studiu, podczas konklawe też z tego co pamiętam, więc raczej będzie to pierwsze. Szkoda, że pewnie znów jeśli będą coś majstrować przy czołówce to wyjdzie to tak jak przy w.w. wydarzeniach, czyli słabo. Poprzednia czołówka dawała możliwości zmian, ta to kilkusekundowe pojawianie się loga. Ciekawe czy będzie głosik "minęła 19.00 na Fakty z Berlina zaprasza Kamil Durczok" :twisted:
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: matik »

A no właśnie, Konklawe było ze studia z Warszawy prowadzone przez Pochanke, która łączyła się z Durczokiem w Watykanie ;)
Pytanie czy jutro będzie Werner-Durczok czy tylko Durczok...
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

matik pisze:A no właśnie, Konklawe było ze studia z Warszawy prowadzone przez Pochanke, która łączyła się z Durczokiem w Watykanie ;)
Pytanie czy jutro będzie Werner-Durczok czy tylko Durczok...
Werner pod koniec faktów zapraszał w imieniu Kamila na fakty z Berlina, więc chyba będzie sam Kamil.
patryk19
Początkujący
Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 12:15

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: patryk19 »

matik pisze:Dobrze mi się wydaje, że to będzie pierwsze wydanie wyjazdowe po 3.10.2012?
Nie. Pierwsze wydanie wyjazdowe po 3.10.2012 prowadzone było z Watykanu, podczas konklawe, owszem - było wydanie, podczas którego Pochanke łączyła się z Durczokiem, ale było też takie, kiedy to tylko Durczok prowadził. (Bodajże był to pierwszy dzień konklawe, ale nie jestem pewny w 100%). Może ktoś to potwierdzić?
Liczą się tylko FAKTY! Codziennie o 19:00 w TVN
kontaktowy24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 16:28

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: kontaktowy24 »

Owszem, zgadza się :D Wtedy była zrobiona też okolicznościowa czołówka z tego, co pamiętam
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: matik »

Tak, okolicznościowa czołówka była (widać to m.in. tu na prawie samym dole: http://tvnfakty.pl/mniej_istotne_relacje ), ale, że było wydanie jak tylko Durczok prowadził to już tego nie pamiętam :P
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

Już widzę, jakie będą komentarze polityków PiS jeśli w czołówce Faktów pojawi się flaga niemiecka. :lol:
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: "Fakty" - główny program informacyjny TVN

Post autor: wafel »

Ciekawe też czy zrezygnują z motywu muzycznego w tle podczas forszpanu ... o ile jest on dobry podczas zwykłego wydania Faktów (przez dynamikę), to podczas wydań specjalnych w nowym studiu nigdy nie pasował do sytuacji ...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości