[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

kamico7 pisze:Jedak wyniki pokazują że jest coś nie tak . Jeśli Xfactor przegrywa z TTBZ , choć ta jest o tak późnej porze. Potencjał Xfactora nie został w Polsce jeszcze wykorzystany i na razie się na to nie zanosi . Większość osób które znam mieli o nim zdanie zanim on trafił że to wielkie Show i w ogóle . Pamiętacie te Komentarze i burzę medialną jaką wywołał TVN informując że Będzie Polska edycja , a co z tego zostało ... ? nic , ten program w Polsce stracił na wartości i z wyników i komentarzy na innych portalach to wynika jasno . Temu programowi są potrzebne poważne zmiany . Wiem że TVN jest w kryzysie finansowym , więc może niech skupi się na jednym show w roku (XFalbo MT) , ale niech go zrobi porządnie .Choć według mnie tu nie chodzi o pieniądze , tylko o chęci . Czemu Castingi są takie krótkie . Ostatnio Okupnik w DDTVN powiedziała ,że Iwański musi dużo fragmentów uciąć aby zmieścić się w godzinie . To jak już jak mają tyle materiału to niech go puszczą , co im szkodzi .. nie rozumiem tego . Polsat w tym sezonie pokazał że jak się chce to można . TVN doznaję w tym sezonie wielkiego kopa , bo ostatnie 2 lata rządził co sezon , a teraz przegrywa i w komercyjnej i ogólnej ( chodzi mi o całą ramówke). Jeśli TVN zrezygnuje z XF to za 2 lata zobaczymy go na Polsacie raczej , a nie chce tego . Zobaczymy jak się ta edycja rozwinie dalej . PS podobno co odcinek miał być gość specjalny , tak mówił kiedyś Miszczk ... ciekawe jakie gwiazdy już pozapraszali na live..moż Miley Cyrus
Wyniki pokazują, że jest za dużo muzycznych show. Rok temu XF miał 3.7 mln w tym czasie, i co było miasteczko, super promocja itp. itd.? Nie, było 10 razy gorzej niż teraz. Tak samo było z Big Brotherem, najpierw hit, potem stacje ponapychały takie programy do ramówek i się skończyło.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

SevenUP pisze:
kamico7 pisze:Jedak wyniki pokazują że jest coś nie tak . Jeśli Xfactor przegrywa z TTBZ , choć ta jest o tak późnej porze. Potencjał Xfactora nie został w Polsce jeszcze wykorzystany i na razie się na to nie zanosi . Większość osób które znam mieli o nim zdanie zanim on trafił że to wielkie Show i w ogóle . Pamiętacie te Komentarze i burzę medialną jaką wywołał TVN informując że Będzie Polska edycja , a co z tego zostało ... ? nic , ten program w Polsce stracił na wartości i z wyników i komentarzy na innych portalach to wynika jasno . Temu programowi są potrzebne poważne zmiany . Wiem że TVN jest w kryzysie finansowym , więc może niech skupi się na jednym show w roku (XFalbo MT) , ale niech go zrobi porządnie .Choć według mnie tu nie chodzi o pieniądze , tylko o chęci . Czemu Castingi są takie krótkie . Ostatnio Okupnik w DDTVN powiedziała ,że Iwański musi dużo fragmentów uciąć aby zmieścić się w godzinie . To jak już jak mają tyle materiału to niech go puszczą , co im szkodzi .. nie rozumiem tego . Polsat w tym sezonie pokazał że jak się chce to można . TVN doznaję w tym sezonie wielkiego kopa , bo ostatnie 2 lata rządził co sezon , a teraz przegrywa i w komercyjnej i ogólnej ( chodzi mi o całą ramówke). Jeśli TVN zrezygnuje z XF to za 2 lata zobaczymy go na Polsacie raczej , a nie chce tego . Zobaczymy jak się ta edycja rozwinie dalej . PS podobno co odcinek miał być gość specjalny , tak mówił kiedyś Miszczk ... ciekawe jakie gwiazdy już pozapraszali na live..moż Miley Cyrus
Wyniki pokazują, że jest za dużo muzycznych show. Rok temu XF miał 3.7 mln w tym czasie, i co było miasteczko, super promocja itp. itd.? Nie, było 10 razy gorzej niż teraz. Tak samo było z Big Brotherem, najpierw hit, potem stacje ponapychały takie programy do ramówek i się skończyło.
I to problem z polskim rynkiem medialnym, w porownaniu np do brytyjskiego - to pokazuje względny brak doświadczenia polskich stacji TV. W UK, mimo wielkiej konkurenci, wiekszych pieniedzy, stacje nie nasycaja rynku tym samym. Jesienia X Factor konkuruje z Tancem (i wtedy nawet stacje BBC i ITV umawiaja sie tak by dwa programy nie lecialy w tym samym czasie). Wiosna Mam Talent konkuruje z The Voice, i tez nie zawsze w tym samym czasie - czyli nigdy dwa show o tym samym profilu nie ide leb w leb. A gdyby w Polsce TVN, Polsat i TVP tak sie umowily (nawet moze nieoficjalnie) to mimo ostrej konkurencji o reklamodawcow, kazdy moze troche zyskac!
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: X FACTOR

Post autor: kamico7 »

Ja jestem najbardziej ciekawy Bootcampa i odcinków na żywo . Mam nadzieje że będzie dobrze i oby były jakieś gwiazdy zaproszone co odcinek
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Ale np. w USA każda edycja "The Voice" leci co pół roku. Chyba za bardzo idziesz w coś idealnego. Jestem przekonany, że szanse na to, by szefowie stacji telewizyjnych tak się umówili są bliskie zeru.
kamico7 pisze:Widząc te wyniki naprawdę jestem zdziwiony że X factor przegrywa . Show jest naprawdę świetne. Zmiany które nastąpiły w programie według mnie zostały przereklamowane .Tyle się mówiło , ale tego tak naprawdę nie widać . Moim zdaniem 1 edycja była najlepsza i może powiem coś co wam się nie spodoba , ale wyrzucenie Maji Sablewskiej z programu to było błąd , ponieważ ona trzymała poziom i wyglądało to profesjonalnie . Lubię Tatianę ale ona za bardzo rozluźniła te widowisko . Choć ja przyznam się że nie lubię powagi w takim programie i bardziej mi się podoba taka luźniejsza forma , jaka jest od 2 edycji , ale wyniki pokazują coś innego.Jeśli byłaby by 5 edycja wyrzuciłbym Wojewódzkiego , sorry ale przejadł się , za dużo go . Jest w takiej fazie spadku jakiej był Majewski . W X factor powinna zostać Tatiana , Mozil , Ewa farna może nie wystąpi w kolejnej edycji ponieważ ona należy do wokalistek które bardziej koncentrują się na muzyce i może mieć ważniejsze sprawy . A więc za ewe dałbym z powrotem Maje no i Czwarty juror to powinna być Chylińska , albo ktoś z autorytetem ,ale taki dowodzący
X FACTOR 5 EDYCJA przeniósłbym ten program na jesień
1 wersja bez Farnej i Wojewódzkiego to:
Mozil , Okupnik , Sablewska , Chylińska
2 wersja bez Wojewódzkiego :
Mozil , Okupnik , Farna i Chylińska
Castingi 2 odcninki w jeden dzień
Castingi z wielkim rozmachem
Zmiana scenografii i zmiana barw na bardziej nowoczesne
krótkie relacje z castingów we wakacje na antenie TVN , gdzie jest dużo wolnego miejsca w ramówce , mogłaby je prowadzić Szulim , albo Prokop
Stworzenie miasteczek Xfactor
Większa promocja w TVNi DDTVN oraz w TVN24
Nowe Studio live
kulisy Xfactor , które prowadziłaby Szulim
Z finału zrobić wielkie widowisko jeszcze przed finałem takie Oscarowe
Relacja przed finałem w Faktach o 19.00
Finał w Ergo Arenie albo na Stadionie Narodowym
To jest mój pomysł na ten show , ale to tylko moje zdanie :) proszę o wyrozumiałość :)
Tylko spadek widowni programu niekoniecznie mógł być spowodowany zmianą jurorki, a tym, że TVN przesunął dwa lata temu program na sobotę, a w międzyczasie m. in. "Komisarz Alex" na TVP1 odniósł spory sukces. Widownia danego programu zależy też od tego, co konkurencja ma do zaoferowania.
kamico7 pisze:Jedak wyniki pokazują że jest coś nie tak . Jeśli Xfactor przegrywa z TTBZ , choć ta jest o tak późnej porze. Potencjał Xfactora nie został w Polsce jeszcze wykorzystany i na razie się na to nie zanosi . Większość osób które znam mieli o nim zdanie zanim on trafił że to wielkie Show i w ogóle . Pamiętacie te Komentarze i burzę medialną jaką wywołał TVN informując że Będzie Polska edycja , a co z tego zostało ... ? nic , ten program w Polsce stracił na wartości i z wyników i komentarzy na innych portalach to wynika jasno . Temu programowi są potrzebne poważne zmiany . Wiem że TVN jest w kryzysie finansowym , więc może niech skupi się na jednym show w roku (XFalbo MT) , ale niech go zrobi porządnie .Choć według mnie tu nie chodzi o pieniądze , tylko o chęci . Czemu Castingi są takie krótkie . Ostatnio Okupnik w DDTVN powiedziała ,że Iwański musi dużo fragmentów uciąć aby zmieścić się w godzinie . To jak już jak mają tyle materiału to niech go puszczą , co im szkodzi .. nie rozumiem tego . Polsat w tym sezonie pokazał że jak się chce to można . TVN doznaję w tym sezonie wielkiego kopa , bo ostatnie 2 lata rządził co sezon , a teraz przegrywa i w komercyjnej i ogólnej ( chodzi mi o całą ramówke). Jeśli TVN zrezygnuje z XF to za 2 lata zobaczymy go na Polsacie raczej , a nie chce tego . Zobaczymy jak się ta edycja rozwinie dalej . PS podobno co odcinek miał być gość specjalny , tak mówił kiedyś Miszczk ... ciekawe jakie gwiazdy już pozapraszali na live..moż Miley Cyrus
W takim razie pokaż mi kraj, gdzie format "X Factor" jest rozrywkowym numerem 1 w telewizji. Będzie z tym ciężko, bo w UK już nawet siostrzany "BGT" zdążył go przegonić pod względem oglądalności, a w Niemczech i w USA po katastrofalnych wynikach (ciężko mówić o 4 milionach w USA, jako budującym wyniku) został wyrzucony z ramówki. Fakt - może potencjał formatu w Polsce nie jest zbyt wykorzystany, może pojawiają się błędy techniczne, które już dawno powinny zostać naprawione, może promocja nie jest zbyt dobra, ale nie można tych wyników (biorąc to, co się dzieje z formatem na świecie oraz to, jak trudny jest sobotni ścisły prime-time) nazwać katastrofalnymi wynikami. Zresztą nie Polska pierwsza, gdzie "TTBZ" przegonił m. in. "X Factor" - podobnie stało się m. in. we Włoszech, czy w Hiszpanii.
mojpierwszyraz pisze:A co do potencjału XF - potencjał TVoP też nie został wykorzystany, i przy obecnej tendencji TVP do chałturzenia zamiast tego poziomu który program prezentował w I i II edycji, będzie raczej co raz gorzej. Niestety.
Akurat w miarę obserwuję edycje zagraniczne "The Voice" - i jednak widzę, że potencjał "TVoP" (w przeciwieństwie do "X Factora") jest bardzo dobrze wykorzystywany, a to co innego m. in. do tego, jakie wyniki oglądalności program notuje. Poza tym, to, że dla Ciebie jest to chałturzenie formatu przez TVP, nie oznacza, że ktoś inny sądzi tak samo.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Trzeciak pisze:
mojpierwszyraz pisze:A co do potencjału XF - potencjał TVoP też nie został wykorzystany, i przy obecnej tendencji TVP do chałturzenia zamiast tego poziomu który program prezentował w I i II edycji, będzie raczej co raz gorzej. Niestety.
Akurat w miarę obserwuję edycje zagraniczne "The Voice" - i jednak widzę, że potencjał "TVoP" (w przeciwieństwie do "X Factora") jest bardzo dobrze wykorzystywany, a to co innego m. in. do tego, jakie wyniki oglądalności program notuje. Poza tym, to, że dla Ciebie jest to chałturzenie formatu przez TVP, nie oznacza, że ktoś inny sądzi tak samo.
Dokładnie tak uważam, i więcej - mam do tego prawo.
W 1 i 2 sezonie, TVoP było momentami lepsze produkcyjnie niż XF. Teraz, co raz więcej w TVoP niepotrzebnych zdjęć z życia uczestników, beznadziejnych materiałów, i sztucznego, na dodatek nie śmiesznego zachowania w szczególności Afromentalu i Sadowskiej. Ta dwójka, to co wyprawia, te wszelkie wspólne występy z uczestnikami i śpiew w stylu " bejbee, yea, ou tak" wywołują u mnie palpitację serca. Denne i wtórne, aż nie pasuje do trzymającej klasę Steczkowskiej i świetnego Piekarczyka - wg mnie jest lepszy od Wojewódzkiego. A na dodatek ich zachowanie po prostu źle wpływa na całą ekipę, ciągnąc poziom programu w dół i czyniąc z niego coś bardziej na wzór wyścigu szczurów w kategorii najbardziej żenujące teksty i zachowanie. I i II sezon pokazał, że TVoP to szlachetny format, a nie denne rykowisko ze sztuczną śmiesznością i wielce profesjonalizmem w tle. I nie hejtuję programu po to, aby wywołać wrażenie że XF jest lepszy. TVoP to świetny format (troche za bardzo marnuje potencjał uczestników w odcinkach na żywo - +20 uczestników live shows to zdecydowanie za dużo, więc trudno jest zapoznać się z każdym z nich), elcz neistety trzeba to przyznać, że poziom 4. sezonu XF w porównaniu z 4 sezonem TVoP jest znacznie większy w kierunku tego pierwszego. Po prostu. Więc podsumowując - upomnieć Sadowską i Afromental w szczególności, albo po prostu podziękować im i powrócić np. do Dąbrowskiej i Kayah. Inaczej program po prostu nie ma sensu i racji bytu.

PS. Sorry za off-topic. Musiałem :D
tvn - latem programowo najgorsza!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Akurat dobrze śledziłem sezon drugi - no i jak pamiętam - panowie z Afromentalu wtedy jeszcze bardziej zachowywali się szalenie i mówili dość ostrzejsze teksty - w przeciwieństwie do obecnej edycji czwartej. ;) Fakt, klasa klasą, ale tu chodzi też o poczucie humoru u trenerów programu - szczególnie podczas "Przesłuchań w ciemno", bo w "Bitwie" (patrząc na poprzednie edycje) trochę "spoważnieją" - w końcu będą musieli wyrzucić połowę osób z którymi się zżyli.
TheXF
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 04 gru 2012, 13:49

Re: X FACTOR

Post autor: TheXF »

Warto też pochwalić, że dodają na stronie xfactor.tvn.pl występy (dłuższe, nie urywki), których nie było w TV. Zawsze oczywiście mogłoby być tego więcej, ale zawsze coś :)
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Serio? :O

Obrazek
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Pomijając ten drobny szczególik, że żaden z nich nie umiał śpiewać, można ująć to tak, że nie pasowali do scenariusza... Żenada.
A odnośnie zaproszenia, to jest to zaproszenie na precasting, żeby nie było.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Żaden? Tego nie można powiedzieć, bo panowie barwy głosu mają ciekawe - co najwyżej można tu wyczuć pewne niezgranie w wokalach. Moim zdaniem te 4xNIE są w żaden sposób niezasłużone, a jurorzy przepuszczali uczestników ze znacznie gorszymi występami.

Swoją drogą - panowie z Looking 4 zadbali o niezłą promocję w mediach. Oprócz tego programu - dwójka z tych panów w chwili obecnej w "The Voice of Poland" jest w drużynie Justyny Steczkowskiej, a na dodatek - zespół wystąpi na koncercie Eska Young Stars.
TheXF
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 04 gru 2012, 13:49

Re: X FACTOR

Post autor: TheXF »

Zasłużenie dostali 4xNIE. Oceniali zespół jako całość, czyli prawidłowo.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Czy Polska jest 3 krajem, zaraz po UK i USA, gdzie na etapie bootcampu pojawiły się krzesła? :P
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Trzeba się zapytać Iwańskiego, czy Cowella. :P Ale biorąc pod uwagę to w ilu krajach program jest obecnie nadawany - to dość prawdopodobne.
TheXF pisze:Zasłużenie dostali 4xNIE. Oceniali zespół jako całość, czyli prawidłowo.
Ale równie dobrze do kolejnego etapu mogli zaprosić część zespołu, ale jak widać jurorzy tego nie zrobili.
TheXF
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 04 gru 2012, 13:49

Re: X FACTOR

Post autor: TheXF »

No mieli taką możliwość, ale na szczęście tego nie zrobili :P Poza tym nie oszukujmy się, nie mieliby najmniejszych szans ;) Może w poprzednich edycjach, ale nie w obecnej
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

OK, ale eliminacja w etapie castingowym, a eliminacja w "Bootcampie" to jednak co innego. Poza tym w tej edycji nadal są dopuszczone zespoły wokalne bez instrumentów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości