[TVP1] Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Aha, a ja mam 1800! Ha ÂŁukaszu! Ha, ha! Ha!
A teraz wróÌimy do tematu.
S¹zê, ¿e Adamczyk powinnien wróciÌ pod koniec tygodnia, ale w pracy pewnie pojawi siê oko³o 20 stycznia. Pewnei d³u¿szy urlop mu dadz¹. Nawet mu zazdroszczê - pojecha³ sobie na Biegun, zobaczy³ kawa³ek œwiata i przeprowadzi³ pierwszy w historii polskiej telewziji wywiad na Biegunie. Có¿ - wzniós³ sobie pomnik trwalszy ni¿ ze spi¿u. Za kilkadziesi¹t lat na pewno bêdzie o nim notka w jakiejœ pracy historycznej.

A teraz maÂła ciekawostka - wszysycy widzieliÂśmy to zdjĂŞcie.
Ale czy zobaczyliÂśmy wszystko?
Obrazek
Jest tam jeden ma³y szczegó³, któy wyjaœni³ moje w¹tpliwoœci. Przyznam siê wam, ze dopiero dzisiaj go zauwa¿y³em. Wiecie o co chodzi?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Hahaa :D Chodzi o to ze dekoracja dla Monitora Wiadomosci byÂła z drugiej strony (nie widocznej na wizjii) studia blue-boxowego Wiadomosci!! hahahahaah :!: :!:
Żartowałem.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Zawsze zastanawiaÂłems iĂŞ skÂąd nadawaliMonitor WiadomoÂści - czy np zmieniali scenografiĂŞ (w koĂącu podobna bbyÂła i wystarczyÂło cÂś obrĂłciĂŚ etc). teraz juÂż wiem, Âże przez dÂługi czas z jedenj strony studia znajdowaÂła siĂŞ scenografia dla WiadomoÂści, z drugiej dla Monitora. OczywiÂście tak byÂło do 2002r, a potem? Chyba teÂż. pamiĂŞtam, Âże Monitor w nowej szacie wystartowaÂł dopiero we wrzeÂśniu 2002r, a z czasem zmieniÂłi kilka elementĂłw scenografi - tj jednÂą drewnianÂą sciankĂŞ zastÂąpili takÂą samÂą, jakÂą miaÂł za plecami prezenter.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Ja juÂż tĂŞ ÂściankĂŞ zauwaÂżyÂłem dawno, jak emitowali ten materiaÂł i ÂŁukasz daÂł to zdjĂŞcie. ChciaÂłem to poruszyĂŚ, jakoÂś nie wrĂłciÂłem do tego, bo o czym innym rozmawialiÂśmy.WydawaÂła mi siĂŞ ta Âścianka jakoÂś nienaturalnie wysoko, Âże moÂże juÂż sÂłuÂży tylko do odbijania lub tÂłumienia ÂświatÂła tam na gĂłrze. Zawsze wydawaÂło mi siĂŞ, Âże te napisy sÂą na granatowych dekoracjach. Wynika z tego, Âże byÂło to przezroczyste pleksi na granatowym tle. Kilka zdjĂŞĂŚ goÂści z dawnego "Monitora WiadomoÂści".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tym, Âże po przeciwnej stronie jest jakieÂś studio innego programu juz siĂŞ spotkaÂłem w TV Katowice. Z jednej strony nadawane sÂą "AktualnoÂści", a po obrĂłceniu caÂłego sprzĂŞtu o 180 stopni sÂłuÂży on programowi "Porozmawiajmy".
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

MyÂślaÂłem, Âże studio WiadomoÂści jest troszeczkĂŞ mniejsze i nie bĂŞdzie daÂło siĂŞ tam wykorzytaĂŚ drugiego kÂąta pod inny program. W ostatniej scenografii (zarĂłwno w Wiadomosciach jak i Monitorze) stosowali dÂźwig kamerowy, czyli jednak jest tam trochĂŞ miejsca.
PamiĂŞtam, Âże kiedyÂś goÂściem Monitora byÂł Ojciec Rydzyk i Anna Sobecka, a miĂŞdzy nimi staÂła figurka Matki Boskiej - to podobno byÂł warunek udzielenia wywiadu :D Oczywiscie po wyjÂściu ze studia tÂłumaczÂł siĂŞ, Âże znowu zmanpiulowano jego wypowiedÂź etc - czyli 100% Rydzyka w Rydzyku.


PotwierdziÂłysiĂŞ informacjie w sprawie Gosi Prokopiuk (oj bĂŞdĂŞ teraz sÂłuchaÂł 1 Programu PR :D )
Ma³gorzata Prokopiuk, by³a prezenterka "Wiadomoœci" w TVP 1, ma w styczniu rozpocz¹Ì pracê w Polskim Radiu.

Zostanie zatrudniona w Redakcji Aktualnoœci (nowa komórka producencka w spó³ce). Prokopiuk ma prowadziÌ serwis informacyjny "Z kraju i ze œwiata", emitowany w po³udnie w Programie 1.
ÂźrĂłdÂło Press :arrow: :arrow: Kliknij tutaj :lol: :lol:

(A to niedobry adminsitrator! Phi!)

£ukasz: Niegrzeczny jesteœ Faustuchu. Jak nie bêdziesz edytowa³ to bêdziemy postêpowaÌ zgodnie z regulaminem, a nie naci¹gaÌ go na Twoj¹ korzyœÌ. Bo zaraz znowu bêd¹ g³osy, ¿e tobiemu kasujê, a Tobie nie. Poza tym sprawa wcale nie jest pilna.
Ostatnio zmieniony wtorek 04 sty 2005, 17:32 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Takie zdjĂŞcia z odmienionego Monitora.

ObrazekObrazek

Ja pamiêtam jak kiedyœ by³a sprawa nocowania bezdomnych na warszawskim dworcu i tam wystêpowa³a jedna z przedstawicielek bezdomnych (ale to chyba by³o jeszcze "W centrum uwagi" i prowadzi³a Maruszak). Prezenterka przed czo³ówk¹ powiedzia³a do niej, co da³o siê us³yszeÌ "proszê siê nie martwiÌ i nie denerwowaÌ, na pewno nic siê nie stanie, wszystko bêdzie dobrze".

W Monitorze te¿ na ¿ywo podpisywany umowê TVP - Polsat, dziêki której ogl¹daliœmy Mundial 2002. By³o to totalne zaskoczenie. Bardzo to wydanie opóŸnili - chyba 5-10 minut i nadawali planszê.

Bardzo tego nie lubiê. Zawsze jak jest plansza albo jakieœ inne bajery lec¹, a program jest celowo opóŸniany, to kojarzy mi siê z tym, ¿e nagle wydarzy³a siê jakaœ straszna tragedia i jeszcze na szybko coœ robi¹, aby to na pocz¹tku przekazaÌ.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Tak, z Monitorem mieli czêsto opóŸnienia - jakieœ 5 lub 7 minut i bardzo mnie to dra¿ni³o. Wogo³e nie lubiê opóŸnieù i z³y jestem kiedy z powodu jakiœ przeci¹gaj¹cych siê transmisji sprotowych moje ulubione programy s¹ spóŸnione.
A na tych zdjĂŞciach widaĂŚ maÂły lifting monitora - tj wÂłaÂśnie owo niebieskie tÂło po dwĂłch stronach. WczeÂśniej byÂła taka drewniana Âścianka.

Niedobry ÂŁukaszu, :D aleÂż sprawa jest pilna i to bardzo! Mam nadziejĂŞ Âże w takim samym stopniu bĂŞdziesz pilnowaÂł przestrzegania regulaminu w temacie o Anitce PS cieszĂŞ sie ze regualrnie tutaj zaglÂądasz.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Mam nadziejĂŞ Âże w takim samym stopniu bĂŞdziesz pilnowaÂł przestrzegania regulaminu w temacie o Anitce
Doktorku przywoÂłuje cie do porzÂądku :!: :lol: :lol: :lol: NIe czepiaj siĂŞ wÂątku o Anitce :!: :lol:
Zbytnia napastliwoœÌ bêdzie surowo karana przez odpowiednie organy do tego stworzone :lol: :lol: :lol:
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Ostatnio szukaÂłem informacji o GraÂżynie Bukowskiej. ZnalazÂłem kilka ciekawych rzeczy.

ObrazekObrazekObrazek

Dwa czaty - jeden z czasĂłw kiedy byÂła u szczytu popularnoÂści (sierpieĂą 2000) http://czat.wp.pl/zapis.html?id_czata=100,
a drugi zaraz po odejÂściu z WiadomoÂści (czerwiec 2001) http://czat.wp.pl/zapis.html?T[page]=1&id_czata=450.

TrochĂŞ zaskoczyÂło mnie to, Âże ona pali. I to 15-20 dziennie. WspominaÂła teÂż o wpadkach - jak jej kiedyÂś spadÂł na wizji klips i zrobiÂł straszny huk oraz jak straciÂła gÂłos i nie potrafiÂła powiedzieĂŚ prawie Âżadnego sÂłowa. Klipsa jakoÂś nie pamiĂŞtam, (podÂświadomie mi siĂŞ chyba wydaje, Âże takie coÂś byÂło), ale utratĂŞ gÂłosu jak najbardziej. Nie oglÂądaÂłem tego na Âżywo, ale w "Wieczorze z Jagielskim" ten filmik jej puÂścili i Wojtek siĂŞ spytaÂł czy naprawdĂŞ stosunki polsko-wĂŞgierskie sÂą tak wzruszajÂące :D. O tym akurat wtedy mĂłwiÂła i faktycznie wyglÂądaÂło jakby pÂłakaÂła. KtoÂś z Was to widziaÂł?

A obecnie po odejÂściu z Super Expressu pracuje w Getin Holding jako doradca zarzÂądu ds. Public Relations.
http://www.biznespolska.pl/ludzie/index ... onID=72554
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

ZauwaÂżyliÂście, Âże ostatnio materiaÂły Maxa Kolonko puszczane sÂą tylko w Panoramie? CzyÂżby Warakomska planowaÂła powrĂłt do sytuacji z przed 2001r -tj dwĂłch korespondentĂłw w USA (jeden dla WiadomoÂści, drugi dla Panoramy).Wszak wÂśrĂłd propozycji dla PieĂąkowskiej byÂł wyjazd do Waszyngtonu lub Brukselii.

PS dzisiaj rano (oko³o 6.00) na Euronews by³y zdjêcia Jana Naukowicza oraz fragment materia³u Piotra Góreckiego z wczorajszych g³ównych Wiadomoœci. (Relacja z po³udniowo wschodniej Azji.)
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

PS dzisiaj rano (oko³o 6.00) na Euronews by³y zdjêcia Jana Naukowicza oraz fragment materia³u Piotra Góreckiego z wczorajszych g³ównych Wiadomoœci. (Relacja z po³udniowo wschodniej Azji.)
Nie dziwie si ĂŞ bo materiaÂł byÂł bardzo dobry.
Z tego co wiem to obecnie tvn nie ma nikogo w Azji :!: :?:(PÂłuska byÂł np. niedanwno w Libii) Woroch jak na razie jeÂździ wszĂŞdzie.
Lis musi trochĂŞ pomyÂślec nad zatrudnieniem jakiegoÂś nowego korespondenta bo teraz nie ma tam nikogo kot byÂłby w stanie jeÂździĂŚ w miejsce klĂŞsk ÂżywioÂłowych czy konfliktĂłw zbrojnych.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

ChociaÂż ma dobrego KietliĂąskiego, a w Informacjach byÂł (nie wiem, czy Lis go zostawiÂł) MirosÂław Majeran, ktĂłry przez pewien czas dobrze radziÂł sobie w Iraku.
TVP ma teraz dwĂłch korespondentĂłw do zadaĂą specjalnych - KraÂśkĂŞ i GĂłreckiego (ktĂłry jednoczesnie peÂłni funkcjĂŞ szefa reproterĂłw WiadomoÂści).
Polecam rĂłwnieÂż pewnÂą stronĂŞ z aukcjÂą na rzecz WOSP

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=39523 - na stonie amatorskie zdjĂŞcie Ziemca.
Czasami ÂżaÂłujĂŞ, ze nie mam wiĂŞcej na koncie i nie mogĂŞ pozwoliĂŚ sobie na takÂą aukcjĂŞ.
CĂłz muszĂŞ jeszcze poczekaĂŚ...

Natomiasat sama TVP podaÂła dzisiaj takÂą informacjĂŞ
6 mln 600 tysiĂŞcy widzĂłw miaÂły niedzielne "WiadomoÂści"

Wczorajsze, niedzielne wydanie "WiadomoÂści" o 19.30 obejrzaÂło prawie 6 mln 600 tysiĂŞcy widzĂłw - wynika z badaĂą OBOP.

Jest to najlepszy wynik ogl¹dalnoœci g³ównego wydania programu informacyjnego TVP od pocz¹tku roku. Dla porównania, 1 stycznia "Wiadomoœci" osi¹gnê³y 6-milionow¹ widowniê.
Œrednia ogl¹dalnoœÌ "Wiadomoœci" w nowej formule, w okresie paŸdziernik - grudzieù 2004 r. wynios³a 4.757.400 osób.
We wszystkich wczorajszych wydaniach programĂłw informacyjnych TVP, zarĂłwno w Programie 1, specjalnych wydaniach "Panoramy" w Programie 2, jak i TVP3 Regionalnej, telewizja publiczna szeroko relacjonowaÂła XIII FinaÂł Wielkiej Orkiestry ÂŚwiÂątecznej Pomocy.
Marta WrĂłbel WydziaÂł Rzecznika TVP S.A.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Wczorajsze wydanie WiadomoÂści byÂło beznadziejne, bo beznadzieja je prowadziÂła. Na samym poczÂątku Wysocka zostaÂła zagÂłuszona przez chypĂŞ owsika a ona jechaÂła bez emocji w tym tumulcie wczeÂśniej przygotowanÂą formuÂłkĂŞ. I od razu pomyslaÂłem o PieĂąkowskiej jak by to wyglÂądaÂło gdyby ona to prowadziÂła. Jej brak jest widoczny na kaÂżdym kroku... :(

Obrazek


Co do braku Kolonki w WiadomoÂściach to siĂŞ nie dziwiĂŞ. KoĂą podobno go nie lubi i wczeÂśniej wiele lat skutecznie eliminowaÂł go z Panoramy.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Dzisiaj tez jej fatalnie szÂło - jej dykcja leÂży i kwiczy.
Wczorjasze materiaÂły byÂły dobre, dzisiaj teÂż, ale prowadzÂąca do bani,. JuÂż tak dÂługo jej nie byÂło - myÂślaÂłem, Âże jÂą ograniczÂą, a jednak!
TeÂż sobie pomyÂślaÂłem o Pienkowskiej, bo ona zawsze Âświetnie radziÂła sobie w takich momentach.
Có¿ w przypadku Wysockiej zadecydowa³y znajomoœci z Warakomsk¹, Olejnik i Kublik.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

ZauwaÂżyliÂście, Âże ostatnio materiaÂły Maxa Kolonko puszczane sÂą tylko w Panoramie
Warakomska mĂłwiÂła Âże chce go wyrzuciĂŚ... :(
chce mieĂŚ wÂłasnego korespondenta w USA...
I od razu pomyslaÂłem o PieĂąkowskiej jak by to wyglÂądaÂło gdyby ona to prowadziÂła. Jej brak jest widoczny na kaÂżdym kroku...
i nie tylko jej :(
TeÂż sobie pomyÂślaÂłem o Pienkowskiej, bo ona zawsze Âświetnie radziÂła sobie w takich momentach.
Có¿ w przypadku Wysockiej zadecydowa³y znajomoœci z Warakomsk¹, Olejnik i Kublik.
taaa ja sobie za to teraz myÂślĂŞ o Dance,Joli i Gosi... :( to byÂły prawdziwe Wiadomosci a nie jakaÂś tam podrĂłba... :(
Android <3
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 3 gości